Eş ailesiyle görüşmeyenler

Bilunn

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
107
89
23
Hanımlar hayırlı akşamlar. Eşinizi ailesiyle hangi olaydan sonra görüşmemeye ve ne kadar zamandır görüşmediğinizi merak ettim. Bir nebze nerede bardağın son damlası taştı.
(Bu konu dertleşme konusudur. Kendi kişisel hayatımla bir alakası yoktur. Bugün bir arkadaşımla sohbet ederken eşinin ailesiyle bebeğinin doğumundan sonra görüşmediğini eşi de ne kadar tepki veririse versin umursamadığını konuştuk açıkçası çok şaşırdım çünkü sağlıklı Bir evlilik olacağını düşünmüyorum. Sizlerin hayat hikayenizi merak ettim. Hadi gelin dertleşelim.)

Büyük bir saygısızlık yapilmadıkça eş ailesi ile görüşülmemesini doğru bulmuyorum, sevgi saygı çerçevesinde ayda yılda, özel günlerde görüşülmeli bence , benim eş ailesi yeni evliyken beni illallah ettirse de gereken mesafeyi koyup belli aralıklarla görüşmeye devam ediyorum, hiç görüşmemeye kalksam eşim depresyona girer, sürekli gündeme taşır vs hiç gerek yok böyle dramalara, koydum mesafemi ayda yılda bir görüşürüm o kadar...

Eş ailesiyle görüşünce evliliğin sağlıklı olduğuna nasıl karar verdiniz ? Ben çok önemli birsey olmadığı sürece hastalık acil bir durum flan görüşmüyorum çünkü görüşmek zorunda değilim nasıl herkesle arkadaş olmak zorunda değiliz merhaba merhaba sınırı olur okadar.Dun aileme gittim kaynana çok yakın anneme eşim çocukları aldı gitti gördü ailesini bende annemle kahve içtim mis gibi herkes Kendi ailesiyle ilgilensin modundayiz biz

Taa ki 25 sene sonra görüşmeyi kesen biri olarak asla pişman değilim.
Her hafta görüştüm eve stresle döndüm,günlerce söyledikleri hakaretli pardon(ŞAKA) yaptık sözlerini yutmaya çalıştım çalıştım en sonunda yeter diyip önce oğullarına sonra kendilerine hepsini iade ettim.
Oğulları zamanla düzelirim zannediyor ama üzgünüm bunuda ben görmemezlikten geliyorum

Biz kV ile sık görüştüğümüz zaman benim kV çok şımarıyor ve saygısızlık yapmaya Başlıyor. O nedenle sık görüşmüyorum. Eşim çocuğu sürekli götürüp getiriyor. Bende işe giderken haftada bir gün kendisine bırakıyorum. Kızı alırken teşekkür edip halini hatrını sorup evde iş çok deyip kalkıyorum. Bu şekilde herkes çok mutlu. Diğer türlü evde kullanılan deterjan markasına kadar karışmaya çalışıyor.
Ama aksine eşim benim annemden çok memnun. Benim anneme giderken hep gelir, kendisi gidelim der ama annesigile giderken ille sende gel diye ısrar etmez.
Bu şekilde gayet iyiyiz

Hanımlar hayırlı akşamlar. Eşinizi ailesiyle hangi olaydan sonra görüşmemeye ve ne kadar zamandır görüşmediğinizi merak ettim. Bir nebze nerede bardağın son damlası taştı.
(Bu konu dertleşme konusudur. Kendi kişisel hayatımla bir alakası yoktur. Bugün bir arkadaşımla sohbet ederken eşinin ailesiyle bebeğinin doğumundan sonra görüşmediğini eşi de ne kadar tepki veririse versin umursamadığını konuştuk açıkçası çok şaşırdım çünkü sağlıklı Bir evlilik olacağını düşünmüyorum. Sizlerin hayat hikayenizi merak ettim. Hadi gelin dertleşelim.)
Kadın kocasının sülalesi ile evlenmedi ya, niye yürümesin ki?
Evet etkiler ama insan her şeye alışır denge kurulduktan sonra. Herkes gizli gizli sevgili iken pek hayli ailesiz herkes ilişkiyi fıstık gibi yürütüyor.
Kadına yapılan lohusalık dönemindeki şey veya şeyler dokunmuş içine oturmuş olabilir niye olmasın. İnsan lohusa kafasına girmeden anlayamaz bunu.

Eş ailesiyle görüşünce evliliğin sağlıklı olduğuna nasıl karar verdiniz ? Ben çok önemli birsey olmadığı sürece hastalık acil bir durum flan görüşmüyorum çünkü görüşmek zorunda değilim nasıl herkesle arkadaş olmak zorunda değiliz merhaba merhaba sınırı olur okadar.Dun aileme gittim kaynana çok yakın anneme eşim çocukları aldı gitti gördü ailesini bende annemle kahve içtim mis gibi herkes Kendi ailesiyle ilgilensin modundayiz biz
Mesafeli gôrüşülmesi taraftarıyım. Büyük bir olay olmadığı müddetçe. Eş kişisiyle senin ailen benim ailem sorunu olacağını düşündüğüm için evliliği sıkıntıya sokan bir olay olacağının kanaatindeyim.

Arkadaşınız size mutlu bir evliliğim var diye nispet mi yaptı?
Hayır aksine bu mevzudan sürekli kavga ettiklerini ve bu durumdan usandığını söyledi. Hamileyken çok büyük problemler yaşamışlardı. Şuan çocuğunu o tarafa da göstermiyor. Ve evine de kaynanayı almıyor. Bende en azından eşiyle problem yaşamamaları için torunu göster sen yine konuşmamaya devam et dedim çünkü gerçekten kız seslerini bile duyunca strese giriyor. Eşiyle sorun yaşamalarına üzülüp çözüm arıyor.(Bayram hastalık vs de görüşmüyorlar.

Mesafeli gôrüşülmesi taraftarıyım. Büyük bir olay olmadığı müddetçe. Eş kişisiyle senin ailen benim ailem sorunu olacağını düşündüğüm için evliliği sıkıntıya sokan bir olay olacağının kanaatindeyim.
İşte senin ailen benim ailem olmaması için herkes kendi ailesini görüyor herkes kendi ailesinin ihtiyaçlarını karşılıyor gerek olduğunda kocam benle inatlassa gideceksin göreceksin konuşacaksın dese bu adam benim eski kocam olur çünkü ben sevdiğim adamla evlendim kendimize bı yuva kurduk kimseye köle olmaya veya birilerinin emirleriyle hareket etmeye evlenmedim hastalık bişi olur elbette koşarım yardıma bu çok ayrı ama evlendim diye kimseyle mecburi görüşmek zorunda olduğumu düşünmuyorum

Ben de öncesinde görüşürken çocuktan sonra görüşmeyenlerden biriyim. O da görüşmüyorsa bir sebebi vardır diye düşünüyorum… sahsen çok uğraştım idare etmeye çalıştım ama yok yani… hamileyim dedim aman aman sus , belki düşer dedi. Düşmedi. Aman senin cocuğun oluyor, kızımın olmuyor dedi ağladı. Hamile olduğum duyuldu. Kaç kişi geldi ne kadara patladı vs diye. Anlayamadık. Meğerse hanımefendi benim adımı öncesinde kısıra çıkarmış. Sonrasında da “ e kısır kısır dedin kızın karnı burnunda “ diyenlere de tüp bebek yaptılar oğlumun bütün paralarını yedi demiş…değil ama tüp bebek de olabilirdi yani. Böyle mi demesi gerekirdi ? Çok geçmedi. Bulantılarım başladı. Evde yemek yapamıyordum. Dayanamıyordum kokusuna. Kocamı kenara çekip “ bulantı da neymiş ben kaç tane doğurdum bulantı nedir bilmedim. Naz yapıyor bu. Dışarda yedirme de aç kalsın. Mecbur evde pişirecek” demiş. Bulantılarım bittii. Evde yemeğe başladık. Bir gün pat diye yemeğe toplamış milleti getirmiş bana. Evde olduk bir anda 14 kişi. Ben ne pişireceğimi, ne yapacağımı şaşırdım. Apar topar o kadar insana yemek hazırlamaya uğraştım tek başıma. Hazırladım da. Yemeğinden, cayına, tatlısına, cerezine her seyini çıkardım.. giderken bana bir ellerine sağlık demek yok. Çıkarken kocamı çekmiş kenara. Neymiş ilk kapıyı açtığımda altımda tayt varmış. ( içeri buyur ettiğim gibi gidip üstümü değiştirmiştim) öyle kapı açılmazmış ben saygısızmışım. Beni boşaması lazımmış. Çünkü aileye yakışmıyormuşum. Neler neler… ay az ağlamadım. Stresten sancılarım erken başladı. 6.5 aylıkken doğum başladı diyip eğitim araştırmaya sevk edildim. Yatarak geçirdim geri kalan süreci. Bir defa bir eksiğin var mı, aç mısın tok musun demedi. Arıyordu nasılsın, peşine “ e ben de iyiyim. Kızıma bebek yeleği örüyorum, kızıma bebeği olunca kullanır diye şunu aldım. Malum senin bile oluyorsa çocuğun, benim kızımın da olur. Ben kızıma her seyin en iyisini yaparım. Senin annen de sana yapıyor mu “ ay cümlelere bakın yazarken bile sinir oluyorum. Ki gene bile konuşmaya devam ettim. En son doğurdum. O zaman da bebek çok kusuyor. Senin sütün zehirli dedi. Reflulu bebek. 9 aylık. Farklı sebeplerden emzirmiyorum, hala kusuyor bu arada. Yok sen bakamıyorsun. Yok sen beceremiyorsun. En son patladım. Ağzıma gelen, aklıma gelen ne varsa verdim veriştirdim. O gün bugündür de konuşmuyorum. Pişman değilim. Mutluyum…

Sizlik durum yoksa dertleşecek bi durum da yoktur

Biz kV ile sık görüştüğümüz zaman benim kV çok şımarıyor ve saygısızlık yapmaya Başlıyor. O nedenle sık görüşmüyorum. Eşim çocuğu sürekli götürüp getiriyor. Bende işe giderken haftada bir gün kendisine bırakıyorum. Kızı alırken teşekkür edip halini hatrını sorup evde iş çok deyip kalkıyorum. Bu şekilde herkes çok mutlu. Diğer türlü evde kullanılan deterjan markasına kadar karışmaya çalışıyor.
Ama aksine eşim benim annemden çok memnun. Benim anneme giderken hep gelir, kendisi gidelim der ama annesigile giderken ille sende gel diye ısrar etmez.
Bu şekilde gayet iyiyiz
Ay aynı benim kaynana . Yüz vermeye gelmiyor

Ama senin derdin yok ki ? Ayrıca evde hzuursuzluk çıkacağına gorusmesin daha mantıklı. Kapı kapanınca kocası ve çocuğuyla o kalacak.

X