Aile Planlaması ertesi gün hapı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

mmmmme

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2014
60
7
Kizlar merhaba bu saatte kim vardir bilmiyorum arkadasim aradi ve cok panik sevgilisiyle iliskiye girmiş prezervatif kullanmamislar disari bosalirken cok az iceri girdi diyor 13 saat sonra ertesi gun hapi kullanmis ama cok huzursuz ve korkuyorr benim de size sormaktan baska bir sey gelmedi aklima yardim ederseniz sevirim

Her zaman hamilelik riski vardır, korunma olsa bile.

Ertesi gun hapi % 98 yaziyormus filan bende rahatla biraz filan dedim oyle olunca ama bilemedim siz böyle deyince şimdi

içine gelmiş birazı
dışarı boşalsa bile risk vardır
doğum kontrol hapını biraz geciktirseniz veya kullanırken ishal vs olsanız o bile korumaz

yok birkaç hafta geçsin öyle
reglini beklesin bakalım regli gecikecek mi?
regli geçerse yaptırır
Cok teşekkürler ilginiz için son bir sey sorayım hapi kullandigi icin regl de herhangi bir sorun olur mu o geciktirir ya da erken yapar mı aderine 2 hafta varmjs daha nasil beklicem deyip duruyor

Cok teşekkürler ilginiz için son bir sey sorayım hapi kullandigi icin regl de herhangi bir sorun olur mu o geciktirir ya da erken yapar mı aderine 2 hafta varmjs daha nasil beklicem deyip duruyor

mecbur bekleyecek
madem düzenli ilişkileri var doğum kontrol hapı kullansın %99.9 koruma oranı var
her gün saatinde içerse problem olmaz

evet olabilir bende ara kanama yapmıştı
1 hafta sonra bir daha regl olmuştum kullanınca

Reglinin periyodunda değişmeler olur mutlaka çünkü ertesi gün hapı hormonların dengesini değiştiriyor baya.

normalde oyle korunuyordu ama doktoru 1 ay ara vermesini söylemiş 2 hafta sonrada bu olmus işte

Reglinin periyodunda değişmeler olur mutlaka çünkü ertesi gün hapı hormonların dengesini değiştiriyor baya.
Anladim cok teşekkür ederim peki sizcede yüksek mi bu ihtimal cok panik ve ben ne dicegimi bilemiyorum boşuna umut da vermek istemiyorum ama ici rahatlasin da istiyorum

Ertesi gun hapinin da alindigi saate gore onleme yuzdesi degisiyor diye biliyorum. Ilk 12 saat mi 24 saat mi en yuksek yuzdeydi hatirlayamadim.
Her iliskide % 25 gebelik sansi var her seye ragmen.

Yani sizde gebelik olmadı ella diye bir hap dedi yeniymis cok etkili filan yaziyor internettede

Ertesi gun hapinin da alindigi saate gore onleme yuzdesi degisiyor diye biliyorum. Ilk 12 saat mi 24 saat mi en yuksek yuzdeydi hatirlayamadim.
Her iliskide % 25 gebelik sansi var her seye ragmen.
Ilk 24 saatte % 98 yaziyor ama bilemiyorum tabi

Biz bildiklerimizi söylüyoruz, sırf rahatlasın diye 'kesinlikle olmaz' diyemeyiz ki.. Sürtünme falan olsa belki ihtimal yüzdesi düşer ama durum sürtünmenin birkaç tık ilerisi olunca risk de artıyor haliyle..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…