Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

Kızlar benim hamarat kızlarım geldi:KK9: oğlum da şansıma bugün erken uyudu,hemen temizliğe başladım ama oğlum uyumadan önce banyo wc'yi hemen lavabomda ve klozetimde deneme fırsatım oldu. Harika temizledi, bu kadarını beklemiyordum:KK34: klozetimde pas lekeleri olurdu ve ben o görüntüye gıcık olduğum için 3-4 günde bir piyasadaki gerçekten de güçlü tuvalet temizleyicisiyle fırçalayarak temizlerdim. İşte, banyo- wc temizleyiciyi denemek için mükemmel bir fırsattı benim için, iki-üç gündür de piyasadaki o malum temizleyiciyi özellikle kullanmadım ve banyo -wc'den çok az miktar fısfıs yaptım; yani sadece fısfıs:KK34: diğeri gibi dökmedim,10 dk sonra bir baktım pas lekesi yok. Tepkim şuydu: Hadi canım!:KK9:

Oğlum uyuduktan sonra bir karışım yaptım: İki litre ılık suya 5 damla damla ve sadece 1 damla duş jeli (çünkü kokusu beni cezbetti). Bu karışımla koltuklarımı sildim. Sonuç mükemmeldi:KK16: Hem miiisss gibi koktu hem de harika temizledi. Yağ çözücüyü yüzeysel olarak şöyle bir mutfak dolaplarımı sildim, parlattı:KK9:

Damlayla bulaşık sıvısını zaten 1 ay önce almıştım. Çok memnunum. Bu seferki siparişimde damlayla bulaşık sıvısından yine vardı çünkü anneme aldım:KK16:

Kızlar, daha önce de yazmıştım: Damla'yla halılarımı, koltuklarımı sildiğim zaman diğer piyasa temizleyicileri gibi elimde ne deterjan artığından oluşan yapış yapış o kimyasallar kalıyor ne de elimi kızartıp kurutuyor. Süperrrr.

Tabiki bu topiği açan taydin sayesinde süperrrr:KK16::KK16::KK16:

benimde ayakta duracak halim yok ama yarın koltukları mı silsem diye düşünüyodum :) hangi duş jelini aldın? leylaklısı var bede ama diğerlerini de merak etmiyor değilim

benimde ayakta duracak halim yok ama yarın koltukları mı silsem diye düşünüyodum :) hangi duş jelini aldın? leylaklısı var bede ama diğerlerini de merak etmiyor değilim
Geçmiş olsun canım ya, okudum çok üzüldüm. Üstelik hamileliğinin son haftaları. Aman bol bol sıvı tüket! Dinlen diyemeyeceğim çünkü küçük bir çocuğun varken imkansız:KK50:
duş jelinin leylaklısını aldım ve kokusuna bayıldım:KK16:

Biri bana ersağ ın el losyonunun içeriğini yazar mı? İyi geceler arkadaşlar. Bu arada ozokun sirkenin yumuşatıcı yerine kullanılabileceğini okuduğum kitaptan öğrendim. ayrıntılı bilgi sağlıklı bebek topiğimde :)

bence demlik için bir de banyo wc deneyin, benim de yanmış tencere diplerimi henüz gideren bir şey bulamadım bu arada. ayrıca yumuşatıcı yerine sirke deneyiniz. bebişiniz onlara temas etmesin bence :KK31:

krizsavarcım, tencerenin iç dibi mi yoksa dışı mı? içi ise biraz karbonatlı su ile kaynatabilirsin... dış dibi için ise yağ çözü sulandırmadan bekletmiştim kızartma tenceremin dibindeki eski yanmış yağlar için..

merhaba kızlar...sürekli takip ediyorum fakat herzaman yazamıyorum fırsatını buldum yazayım dedim...ben bulaşıkmatiğiden çok memnunum ilk kullandığım zamanlarda makinenin metalleri yağlı gibi oluyordu ama şimdi geçti tavsiyem tuz bölümüne turşu tuzunu,parlayıcı bölümünede ersağın parlatıcısını kullanmanız...geçen gün oğluşum tükenmez kalemle salon koltuklarımı karalamış kumaşı kadife gibi ; önce ılık suyla lekeli bölgeyi ıslattım sonra damla döktüm ve sildim çok umutsuzdum ama lekeden eser kalmadı şaşırdımm:21:çaycımın demlik kısmı çaydan dolayı çoook sararmıştı damla koyup bekleteyim dedim ama hiçç çıkmadılar...bunun için bi öneriniz var mı kızlar:26:...ısıtıcının kirecine limontuzu kullanıyorum mükemmel kirec söküyor.kardeşim hamile bebek yağını kullanıyor karnı için çok memnun birde güneş kreminden çok memnun...çamaşır tozundan da çok memnunun ama yumuşatıcı kullanıyorum kızlar yaa yumuşatıcı kullanmazsam çook sert oluyor çamaşırlarr renksiz yumuşatıcı kullanıyorum :KK31:duş jelleri, bebek şampuanı, damla, genel temzlik, bulaşıkmatik,çamaşır tozu çamaşır aktif ,tüy azaltıcı, parfüm, yağ çözücü ,hepsnden çok memnunum ,kesinlikle tavsiye ederim...öpüyorumm hepinizi bu arada taydin bizi aydınlattığın için çok teşekkür ederim:KK48:

ben parlatıcı gözüne sirke koyduğumdan beri memnun değilim bulaşıkmatikten.. sanırım sirke ile parlatıcı birleşip saçmaladı:KK1:

kızlar da söylemiş gerçi yumuşatıcı yerine sirkeyi.. ben deneyeceğim en kısa zamanda..

porselen demliğimin çay lekesi tutan yerlerine akşam damla damlattım, süngerin yeşil kısmıyla biraz ovaladım çıktı.. uğraşmayayım yalnızca bekleteyim dersen, banyo wc li suya bastır. ben çay kaşıklarımı ve bardaklarımı banyo wc ile temizledim..

canım ben sadece deneyimlerin paylaşılması için vesile olan topiği açtım, burası hepimizin paylaşımlarıyla büyüdü.. :KK54:

çamaşır yumuşatıcı yerine kullanılabiliyor mu sirke? koku bırakmıyor mu?

ilginç. benim de var 1 tenceremde aynı şey bende deneyeyim damlayla falan bi ara

en önemlisi bu işte.. çamaşırda sirke kokusu kalıyorsa çekilmez.. deneyen varsa paylaşsın lütfen..

kaç gündür giriyorum da cevap yazamadım bi türlü.. burada güzel güzel sohbet ediyorduk bir anda ortalık alev aldı.. eski paylaşımlarımıza kavuşuruz umarım. herkeste az çok hata var bence. yeni gelenlerin kuralları bilmemesi eskiden beri burada olanların çok fevri davranması.. hemen her şeyi koşa koşa şikayet etmemiz.. neyse.. banlanan arkadaşların aramızda olması iyi olurdu tabi güzel paylaşımlarımız oluyordu ama şunu da iyi biliyorum ki yönetim çok iyi çalışıyor kimse gereksiz yere ceza almıyor.

bugün ilkdefa banyo wc yi kullandım. eski sprey şişeme koyduğum halde çok etkiliydi. duşakabinim ve içindeki fayanslar kireç içindeydi ne döksem napsam erimedi o kireçler sinir oluyodum. bugün sıktım banyo wc yarım saat falan bekledim süngerle sildim pırıl pırıl oldular :KK52: gözlerime inanamadım valla. duşakabinin yerlerine sıkmamışım orası çok berbat yarın denicem bakalım etkili olcakmı? çok eski üzerinin cilası falan kalmamış çok sinir bozucu lekeler var çıkar inşallah..
sonra grip oldum söylemişmiydim bilmem. dün akşam kulağıma vurdu. tıkandı kulağım nasıl ağrıyor gözümden yaşlar geldi o derece. napsam diye düşünürken eşim masaj kremi sürsek etrafına dedi :KK52: boğazıma kadar ağrıyodu kulağımın arkasına boğazımın ağrıyan kısmına bi de şakağıma doğru sürdüm veee ağrı kesildi. gece 3 e kadar uyuyamamıştım ağrıdan masaj kremini sürünce uyuyabildim :KK14:

geçmiş olsun canım.. dikkat et kendine.. masaj kremi gerçekten rahatlatıyor.. ilaç değil sonuçta ama etkili:KK34:

Ah mikelaze senin sayende iphone üçlemesi yapmış olduk:KK9: gunayderle ben de o dertten muzdaribiz, hiç sorma ve en azından iphone kullanıcıları olarak anlarız o sıkıntıyı. Onun için hiiçç dert etme, özgürce yaz, iphone da düzeltsin kafasına göre:KK15:

he he iphone um yok, mutluyummm:KK1::KK1: kocişinkinden okuyorum arada ama yazmaya hiç uğraşmadımmm:KK52:

ya sen artık bıraksana bu iş yapmaları cicim... annem gibisin vallahiii.. geçen yıl annem bulaşık yıkarken birşey söylemek için yanımıza gelmek isterken düştü, ama öyle böyle değil uçtu resmen.. kaburgaları falan acıyor,yatağa yatırdık, ben uçağa yetişicem nasıl yapalım hastaneye götürelim diyoruz başında kardeşim babam ben.. annem onca acısına rağmen bulaşıklar kaldı demez mi.. hepimiz orda koptuk:KK1::KK1::KK1: sen de doğuma giderken ay koltuğun altını silmeyi unuttum falan diyceksin herhalde:KK1:

Biri bana ersağ ın el losyonunun içeriğini yazar mı? İyi geceler arkadaşlar. Bu arada ozokun sirkenin yumuşatıcı yerine kullanılabileceğini okuduğum kitaptan öğrendim. ayrıntılı bilgi sağlıklı bebek topiğimde :)

hemen canım...

yazmıştım daha önce ama arada kaynadı tabii, kimbilir hangi sayfada???

aqua, allantoin, glycerin, cetearyl isononanoate; ceteareth-12; glyceryl stearate; glycerin;cetyl palmitate;ceteareth-20, cetearyl isononanoate, c12-15 alkyl benzoate, dimethicone,cyclopentasiloxane, aloe vera extract, panthenol, tocopehryl acetate, carbomer, fragrance.

Geçmiş olsun canım ya, okudum çok üzüldüm. Üstelik hamileliğinin son haftaları. Aman bol bol sıvı tüket! Dinlen diyemeyeceğim çünkü küçük bir çocuğun varken imkansız:KK50:
duş jelinin leylaklısını aldım ve kokusuna bayıldım:KK16:

saol canım bugün dr başka antibiyotik verdi yarın başlıcam iyi gelir umarım :2:

hemen bakıyorum canım oraya da :KK16:

ya sen artık bıraksana bu iş yapmaları cicim... annem gibisin vallahiii.. geçen yıl annem bulaşık yıkarken birşey söylemek için yanımıza gelmek isterken düştü, ama öyle böyle değil uçtu resmen.. kaburgaları falan acıyor,yatağa yatırdık, ben uçağa yetişicem nasıl yapalım hastaneye götürelim diyoruz başında kardeşim babam ben.. annem onca acısına rağmen bulaşıklar kaldı demez mi.. hepimiz orda koptuk:KK1::KK1::KK1: sen de doğuma giderken ay koltuğun altını silmeyi unuttum falan diyceksin herhalde:KK1:
.

:KK52: :KK52::KK9: :KK9: :KK9: ne güldüüümmm polabilir valla :KK76: kociş kafayı yiyo ben iş yapmiim diye bdütün işi kendisi yapıyo bugün bütün evi süpürdü wcyle mutfağı temizledi dolaplara kadar silmiş adamcağız :KK9: ben hala yarın o işe gittiğinde napsam diye bakıyorum valla geçen hafta camları silmiştik yağmur yağdı kirlendi bi daha mı silsem diyorum :KK9:

:KK52: :KK52::KK9: :KK9: :KK9: ne güldüüümmm olabilir valla :KK76: kociş kafayı yiyo ben iş yapmiim diye bdütün işi kendisi yapıyo bugün bütün evi süpürdü wcyle mutfağı temizledi dolaplara kadar silmiş adamcağız :KK9: ben hala yarın o işe gittiğinde napsam diye bakıyorum valla geçen hafta camları silmiştik yağmur yağdı kirlendi bi daha mı silsem diyorum :KK9:

ben öyle kocayı bulsam töbe billah doğurmam:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Yesyeni tencereleri yaktın mı,vah vah :)) benim de dibi tutan sahan,tencerem oluyor,bulaşık sıvısını Çelik tele döküp ovuyorum.gayet güzel sonuç alıyorum :) tabi seninkinin yanma derecesi nasıl? Hafif sarartıdan ibaretse dediğim yöntem yeterli.Ama daha çok yanık varsa birşey diyemeyeceğim.
bunun için el ve vücut köpüğünden yanık derecesine göre 3-4 fıs yapın ve döküp telleyin sıcak su ile mükemmel sonuç veriyor.

kızlar bugün beyaz çamaşırlarımı yıkadım
eskiden hem çamaşır suyu hem leke çıkarıcı kullanıyordum
bugün ersağla yıkadım ve çamaşır makinasının içinden hala çamaşır suyu kokusu geliyordu :KK43::KK43:
napmışım çocuklarıma eşime aman allahım
neyse zararın neresinden dönersem kardır:KK17::KK17:
sonuç :KK17:okadar kimyasal kullandığım zamana göre daha güzel temizlemiş
teşekkürler kızlarrrrrrrrrrr:nazar::nazar::nazar:

günaydın arkadaşlar :KK31:

evet taydin paylaştığını hatırladım ama google'a yazdığımda çıkmayınca tekrar sormak istedim:KK17: sen ewgde araştırmıştın değil mi el losyonunu, sakıncası azdı?
sey_ren ya dikkat ettim de köpüğü acaip aktif kullanıyorsun. ben de banyomdaki köpüğü mutfağa mı taşıcam acaba :KK52: şimdilik sadece el yıkamak için kullanıyoruz :KK31:

herkese günaydııın. burada güneşli, harika bir hava var. umarım herkesin keyfi yerindedir. arkadaşlar bir şey soracağım ben bu ütü spreyinden bir şey anlamadım. fıslatınca kırışığı açıyor ama su da fıslatsak kırışığı açar zaten. hala kimyasal deterjan kullanıyorum bu ay ersağ a geçecem( 5 te 5 i bekliyorum) acaba kimyasal deterjan kullandığım için mi bir fark göremedim ben. ütü spreyi ile ilgili deneyimlerinizi merakla bekliyorum.

herkese günaydııın. burada güneşli, harika bir hava var. umarım herkesin keyfi yerindedir. arkadaşlar bir şey soracağım ben bu ütü spreyinden bir şey anlamadım. fıslatınca kırışığı açıyor ama su da fıslatsak kırışığı açar zaten. hala kimyasal deterjan kullanıyorum bu ay ersağ a geçecem( 5 te 5 i bekliyorum) acaba kimyasal deterjan kullandığım için mi bir fark göremedim ben. ütü spreyi ile ilgili deneyimlerinizi merakla bekliyorum.

nasıl olmasını beklerdiniz? ben de bir şey anlamadım. tamam açıyor da benim çok kırışık bir nevresimimi açmada pek başarılı olmadı. yne de fıslatıyorum kıyafetlerin kırışık bölümlerine. eşimin en kırışan gömleğinde denesem iyi olacak da onu da hiç giymiyor ki, ütülemiştim taa önceden duruyor. günaydın bu arada :KK31:

nasıl olmasını beklerdiniz? ben de bir şey anlamadım. tamam açıyor da benim çok kırışık bir nevresimimi açmada pek başarılı olmadı. yne de fıslatıyorum kıyafetlerin kırışık bölümlerine. eşimin en kırışan gömleğinde denesem iyi olacak da onu da hiç giymiyor ki, ütülemiştim taa önceden duruyor. günaydın bu arada :KK31:

eşim her gün gömlek giyiyor, ben de son 1 aydır sürekli kullanıyorum. kırışıklıkların daha kolay açılmasını sağlar(su da sıksak aynı değil mi?) ve giysilerinizin daha geç kırıştığını göreceksiniz yazıyo katalogda. ben böyle bir etki göremedim de. bir de geçen forumda damla ile içeriğinin aynı olduğu yazıyordu, kokusu falan da aynı

Kullandigimi paylasmistim tekrar yazmak istedim.
Ben de özellikle eşimin gömlekleri için aldım.Buhar kazanlı ütüm var.Buna rağmen cok uğraşarak ütüledigim gömlekleri spreyi püskürtüp buhar vererek cok rahat ütülüyorum.Memnun kalarak kullandığım bi ürün.
Acaba senin ütü zaten cok iyi açıyorda ondan mı fark etmedi?Bilemedim şimdi.
Mesela bende çoğunlukla olumlu yorumlar yazılan damlanın özellikle bir farkını göremedim henüz ,bekliyorum.

merhaba kızlar
ben de ersağla oda kokusu sayesinde tanıştım. evde kedilerim var bunun için koku konusunda ekstra hassasiyetim var
bir çok pet oda kokusu kullanmama rağmen ersağın oda kokusu kadar verim alamadım
içerik olarak da içime sindi. kedilerime zarar vermiyor
ayrıca sigara kokusu için olan kokusu gerçekten sigaranın bıraktığı is kokusunu yok ediyor, bastırmıyor.

benim merak ettiğim sıkılaştırıcı duş jeli ve losyonu nasıl
hemen hemen bütün ürünlerini denedim ben vaad ettiklerini yapıyor mu?
genel anlamda memnumum.
ama kozmetikleri konusunda bir fikrim yok malesef

5 dk ofise geldim bakmadan gidemedim..:KK14::KK14: okudum kaçıyorum şimdi.. okuduklarıma 1-2 cevabım olacak.. işleri halledip geliyorummm...

ama el losyonunda dimetikon var :KK53: almaktan vazgeçtim :KK19:

ewg den baktım da puanı 3 tü. masum göründü bana:KK34:

merhaba kızlar
ben de ersağla oda kokusu sayesinde tanıştım. evde kedilerim var bunun için koku konusunda ekstra hassasiyetim var
bir çok pet oda kokusu kullanmama rağmen ersağın oda kokusu kadar verim alamadım
içerik olarak da içime sindi. kedilerime zarar vermiyor
ayrıca sigara kokusu için olan kokusu gerçekten sigaranın bıraktığı is kokusunu yok ediyor, bastırmıyor.

benim merak ettiğim sıkılaştırıcı duş jeli ve losyonu nasıl
hemen hemen bütün ürünlerini denedim ben vaad ettiklerini yapıyor mu?
genel anlamda memnumum.
ama kozmetikleri konusunda bir fikrim yok malesef

seyren ve maviş memnunlardı ben de bu ay sipariş vericem çatlaklara da iyi geliyomuş ben asıl çatlaklar için kullanmayı düşünüyorum. bende ersağla tanışmadan önce bol bol stok deterjan olduğu için deterjandan çok kozmetiklerini kullandım memnunum hepsinden.

X