Ersağ ürünlerini duyanlar, kullananlar, bilenler....

arkadaşlar nette dolanırken tesadüfen gördüğüm bir marka Ersağ. Temsilci olanlar dışında kullanan, memnun kalan ya da memnun olmayan var mı? kullanıcı deneyimlerini merak ediyorum, tarafsız forumlarda yorum bulamadım. paylaşırsanız sevinirim.

Arkadaşlar, bu topikteki paylaşımlarınızı lütfen ilk mesajımı baz alarak yapınız... olumlu ya da olumsuz her deneyim paylaşılacaktır tabii ki.. yalnızca kendi deneyimlerimizi paylaştığımız bunca zaman hiçbir problem çıkmadı.. ne zamanki satışla ilgili üye numarası verme, sattım satın alan memnun kalmadı vs vs paylaşımlar başladı topikte huzursuzluklar da başladı.. satıyorsanız ve sattığınız kişiler de memnun kalmadı iseler, gelip kendileri anlatsınlar olumsuz deneyimlerini... bu topikte ben dahil hiçbir arkadaşımızı satışınız, kazancınız, satıp satmadığınız mevzuları ilgilendirmiyor.. bizi ilgilendiren siz kullanırken nasıl kullandınız, memnun kaldınız mı, üzerinde yazan amacı dışında nerelerde kullandınız vs vs...

bu topiğin maksadı; satmak, üye toplamak, reklam yapmak ya da karalama yapmak değildir. ürünleri tanımak, nasıl ve nerelerde kullanılabildiğini, olumlu ya da olumsuz deneyimlerimizi paylaşmak, ürün içeriklerini tartışmak, daha iyisi daha güzeli beklentilerimize ulaşmaya çabalamaktır..

paylaşımları şahsileştirmeden, birbirimizi hedef almadan paylaşımda bulunulmasını rica ediyorum.. iki kişilik bir sohbetiniz var ise lütfen özelden paylaşın...

seviyeli ve objektif paylaşımlarla devam edebilmek dileğiyle...

Kızlar bi de ben sayfadan biraz uzak kaldım ersağ ürünlerinin içeriği ile bir sıkıntı mı var biri bana bir özet geçse kafam karıştı

dünkü sıkıntıdan sonra günayderin ceza almış olmasına da üzüldüğümü belirtmek isterim. topiği açtığım ilk günden bu yana deneyimlerini buradan esirgememiştir..

ilk zamanlardaki heyecanlı paylaşımları reklam olarak algılanarak şikayet edilmiş ve reklam amaçlı üyelik cezası almış, sonrasında 2. üyeliğin iptal edileceğini bilmediğinden yader11 rumuzuyla aramıza tekrar katılmıştır. yader11 rumuzu 2. üyelik nedeniyle iptal olduğunda bebicii rumuzu ile gelmiş, ancak kendisini ikazım sonucunda mükerrer üyelik konusunda bilgi sahibi olarak, hatasını anlamış ve günayder rumuzunu kullanmaya dönmüştür..

aynı kişinin bu şekilde davranmış olması cezasına uygun davranmadığı şeklinde görünüş vermiş olsa da en başından beri olan biteni bildiğimden bu arkadaşımızın forum kurallarına aykırı davranmak kastı ile hareket etmediğini düşündüğümü belirtmeden geçemeyeceğim..

günayder'in cezasının bitip bir an önce aramıza yeniden katılmasını diliyorum..

Kızlar bi de ben sayfadan biraz uzak kaldım ersağ ürünlerinin içeriği ile bir sıkıntı mı var biri bana bir özet geçse kafam karıştı
Şampuan ve duş jellerinin içinde ALS ve sls varmış. Kısaca sorun buydu:KK34: firma da açıklama yapmış, evet var ama şu kadar oranda var diye

Arkadaşlar ben Ersağ ile ilgili kafasında soru işareti olanlara her şehirde sık sık yapılan seminerlere katılmalarını tavsiye ediyorum. Gerçekten hem ürünlerin içeriği hakkında hemde kullanım alanlarıyla ilgili sorularınızı cevaplayan bilinçli insanlar size yol gösteriyor.Benim eniştem Kimya Mühendisi Ersağ ürünlerinin içeriğini inceledi sertifikalarına baktı ve bunların hiç birisinin sağlığa zararı yok dedi.Benim içim çok rahat bütün ürünlerini 8 aydır kullanıyorum hepsinden de çok memnunum içim rahat hem kendime hem doğaya verdiğim zararlardan kurtuldum.

arkadaşlar ben bulaşıkmatikten çektiğimi çamaşırmatiktende mi çekeceğim acaba :18::18:
çok uzun zaman olmadı kullanmaya başlayalı ama içime sinmiyor benim
çamşırlar lekeli lekeli
minik kuzunun meyve lekeleri salçalı yağlı yemek lekeleri :18::18:
ayrıcada deterjanın kapağını açıyorum poff ne zamandır toz deterjan kullanmamıştım o yüzdenmi bu kadar etkileniyorum acaba
hapşırık tutuyor yıkandıktan sonra garip kokuyor sanki
amaannn ne bileyim işte bunlar
bişeyler söyleyinde içim rahatlasın :KK19::KK19:

Şampuan ve duş jellerinin içinde ALS ve sls varmış. Kısaca sorun buydu:KK34: firma da açıklama yapmış, evet var ama şu kadar oranda var diye

Noniyonik aktif maddeler ve hindistan cevizi kaynaklı ağartıcılardan bahsedilmiş bunlar açısından bir sıkıntı var mı ersağda?

dünkü sıkıntıdan sonra günayderin ceza almış olmasına da üzüldüğümü belirtmek isterim. topiği açtığım ilk günden bu yana deneyimlerini buradan esirgememiştir..

ilk zamanlardaki heyecanlı paylaşımları reklam olarak algılanarak şikayet edilmiş ve reklam amaçlı üyelik cezası almış, sonrasında 2. üyeliğin iptal edileceğini bilmediğinden yader11 rumuzuyla aramıza tekrar katılmıştır. yader11 rumuzu 2. üyelik nedeniyle iptal olduğunda bebicii rumuzu ile gelmiş, ancak kendisini ikazım sonucunda mükerrer üyelik konusunda bilgi sahibi olarak, hatasını anlamış ve günayder rumuzunu kullanmaya dönmüştür..

aynı kişinin bu şekilde davranmış olması cezasına uygun davranmadığı şeklinde görünüş vermiş olsa da en başından beri olan biteni bildiğimden bu arkadaşımızın forum kurallarına aykırı davranmak kastı ile hareket etmediğini düşündüğümü belirtmeden geçemeyeceğim..

günayder'in cezasının bitip bir an önce aramıza yeniden katılmasını diliyorum..

taydin
ben özelden sorduğum sorunun cevabını almış bulunuyorum :KK17:
topiği okusaydım gere kalmayacaktı demekki :KK17:
ama son zamanlarda karışıklık oldu topikte bende tartışmalardan uzak kalmak istediğim için girmemeye çalıştım :KK37:

arkadaşlar ben bulaşıkmatikten çektiğimi çamaşırmatiktende mi çekeceğim acaba :18::18:
çamşırlar lekeli lekeli
ayrıcada deterjanın kapağını açıyorum poff ne zamandır toz deterjan kullanmamıştım o yüzdenmi bu kadar etkileniyorum acaba

Canım bulaşıkmatik zaten sorunlu bir üründür.Her bulaşık makinesinde etkili sonuç almak oldukça zor oluyor.Çamaşırlara gelince lekelerin üzerine damla konsantre dök ve çitile sonra makineye at lekelerden kurtulacaksın.Takdir edersin ki kimyasal deterjan kullanırken bile leke çıkartıcı kullanmadan lekelerden kurtulamıyoruz.Bir iki yıkama sonrasında senin makinen ancak temizlenmiş çamaşırların kimyasallardan ancak arınmış olacağı için sonraki yıkamalarda daha güzel sonuçlar alacaksın.Hapşurman konusunda ise bu ritha bitkisinin özelliği bitkinin olduğu bir kabın kapağını açtığında aynı şey oluyor.

Arkadaşlar ben Ersağ ile ilgili kafasında soru işareti olanlara her şehirde sık sık yapılan seminerlere katılmalarını tavsiye ediyorum. Gerçekten hem ürünlerin içeriği hakkında hemde kullanım alanlarıyla ilgili sorularınızı cevaplayan bilinçli insanlar size yol gösteriyor.Benim eniştem Kimya Mühendisi Ersağ ürünlerinin içeriğini inceledi sertifikalarına baktı ve bunların hiç birisinin sağlığa zararı yok dedi.Benim içim çok rahat bütün ürünlerini 8 aydır kullanıyorum hepsinden de çok memnunum içim rahat hem kendime hem doğaya verdiğim zararlardan kurtuldum.

teşekkürler pusula, bilen birinden bir nevi onay alman sevindirici bizler için de..

gerçi ben de birkaç defa yazdım ama aralarda kaynadı gitti.. benim de kimya mühendisi kuzenim ve yine kimya mühendisi olan babası "hayatımız ersağ oldu 1 yıldır" demişlerdi. ben kullanmaya başlamadan önce ayrı şehirlerde olduğumuzdan ve telefonda konuşurken doğal olarak deterjan mevzusu hiç geçmediğinden onların kullandığını bilmiyordum.. bu topiği de o bilmediğim zamanlarda açmıştım.. onlarla konuşup kullandıklarını öğrendikten sonra zaten referansım sağlam olduğundan gönül rahatlığı ile kullanmaya başladım..

çamşırlar lekeli lekeli

denizk cım, içine sinmeyen lekelerin çıkmaması mı? lekeler dışında bence içine sinmeyen birşey olmamalı, zira ben iyi bilinen market deterjanlarının da lekeleri çıkardığına pek şahit olamadım, tabi reklamlar dışında.. önceden de lekelere çamaşırı makineye atmadan müdahale ediyordum, şimdi de öyle yapıyorum.. lekenin cinsine göre banyo wc, bulaşık sıvısı, yağ çöz, yaka spreyi, damla lekelerde yardımcım oluyor..

koku ile ilgili söyleyeceğim; biz nedense herşeye burnumuzu sokup koklamaya alışmışız.. en yapmamamız gereken şey olduğu halde... ben ilk açığımda yaptım aynı hatayı.. sonrasında kapağı yavaşça açıp ölçekle deterjanı atıp, kapağı kapatıyorum, çamaşırı yıkandıktan sonra kokluyorum.. ohh miss... yıkandıktan sonra garip kokması nasıl anlamadım inan ki..

genel olarak şunu söylemek istiyorum.. hepimizin deterjan, koku, temizlik algıları farklı olabilir.. aynı üründen aynı hususlarda aynı memnuniyeti yakalamamız neredeyse imkansız..

taydin
ben özelden sorduğum sorunun cevabını almış bulunuyorum :KK17:
topiği okusaydım gere kalmayacaktı demekki :KK17:
ama son zamanlarda karışıklık oldu topikte bende tartışmalardan uzak kalmak istediğim için girmemeye çalıştım :KK37:

:KK1: canım ya sana cevap yazmakla meşguldüm, cevabı yolladığımda da bu mesajını görüp özele baktım:KK1:

maalesef yok yerden canımız sıkıldı.. ben de yoktum dün. herşey olup bittikten sonra haberdar oldum..

devamsızlık yaptın ha :KK20: yoklama alıcam bundan sonra:KK1:

iyi akşamlar hanımlar,ben de bir ersağ kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşmak istedim.
yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve kullandığım ürünlerden de çok memnunum.en başta sıvı sabun ve bulaşık sıvısı benim için ilaç gibi.çünkü benim elimde baş parmağımın iç kısmında deterjan ve sıvı sabunlardan dolayı egzama gibi deri hastalığı oluşuyor,derisi inceliyor,çatlıyor ve kanıyor.ersağla tanışmadan önce de bulaşık deterjanı olarak hassas ciltler için olanını alırdım ama şimdi gerçekten bu sorunum ortadan kalktı,ama başka yerlerde bi kaç kere falan değişik sıvı sabunlarla yıkasam hemen yine oluşuyor yaralar...
Bi de geçenlerde şu dikkatimi çekti,yine iki yıldır diş macununu kullanıyorum,ilk kullanmaya başladığım zamanalrda tadı çok kötü gelmişti,alışmışız tabi şeker gibi macunlara,ersağınki çok tatsız ve acı gelmişti ama şimdi alıştım.dikkatimi çeken şey,ben dişlerimi fırçaldığım zaman ve diş ipi kullandığım zaman (ne kadar yumuşak davransam da ) diş etimde mutlaka kanama olurdu,ama son bir aydır farkediyorum dişetlerim hiç kanamıyor,gerçekten çok şaşırdım ama ersağın etkisi olduğuna eminim.daha birsürü şey var yazacak da fazla uzatmayayım :) bence herkes denemeli,denemeden anlamak çok zor.

iyi akşamlar hanımlar,ben de bir ersağ kullanıcısı olarak deneyimlerimi paylaşmak istedim.
yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum ve kullandığım ürünlerden de çok memnunum.en başta sıvı sabun ve bulaşık sıvısı benim için ilaç gibi.çünkü benim elimde baş parmağımın iç kısmında deterjan ve sıvı sabunlardan dolayı egzama gibi deri hastalığı oluşuyor,derisi inceliyor,çatlıyor ve kanıyor.ersağla tanışmadan önce de bulaşık deterjanı olarak hassas ciltler için olanını alırdım ama şimdi gerçekten bu sorunum ortadan kalktı,ama başka yerlerde bi kaç kere falan değişik sıvı sabunlarla yıkasam hemen yine oluşuyor yaralar...
Bi de geçenlerde şu dikkatimi çekti,yine iki yıldır diş macununu kullanıyorum,ilk kullanmaya başladığım zamanalrda tadı çok kötü gelmişti,alışmışız tabi şeker gibi macunlara,ersağınki çok tatsız ve acı gelmişti ama şimdi alıştım.dikkatimi çeken şey,ben dişlerimi fırçaldığım zaman ve diş ipi kullandığım zaman (ne kadar yumuşak davransam da ) diş etimde mutlaka kanama olurdu,ama son bir aydır farkediyorum dişetlerim hiç kanamıyor,gerçekten çok şaşırdım ama ersağın etkisi olduğuna eminim.daha birsürü şey var yazacak da fazla uzatmayayım :) bence herkes denemeli,denemeden anlamak çok zor.

diş macununu bende 3 haftadır falan kullanıyorum.. öncesinde bildiğimiz macunlardan paradontaxa geçerken de aynı sıkıntıyı yaşamıştım.. tadı çok kötü gelmişti.. paradontax tan ersağa geçtiğimde tadı yine farklı geldi ama bir nebze alışmıştım.. kullandıkça ferahlığı daha çok hissediyorum.. çay kahve ve sigaradan kaynaklı lekeler temzilenmeye başladı.. dişeti problemim yok o konuda birşey söyleyemeyeceğim..

aklına geldikçe diğer deneyimlerini de paylaşırsan seviniriz..

bulaşık tozu kullanıyor musun mesela?? birçoğumuz bulaşık tozu ile boğuşuyoruz..

diş macununu bende 3 haftadır falan kullanıyorum.. öncesinde bildiğimiz macunlardan paradontaxa geçerken de aynı sıkıntıyı yaşamıştım.. tadı çok kötü gelmişti.. paradontax tan ersağa geçtiğimde tadı yine farklı geldi ama bir nebze alışmıştım.. kullandıkça ferahlığı daha çok hissediyorum.. çay kahve ve sigaradan kaynaklı lekeler temzilenmeye başladı.. dişeti problemim yok o konuda birşey söyleyemeyeceğim..

aklına geldikçe diğer deneyimlerini de paylaşırsan seviniriz..

bulaşık tozu kullanıyor musun mesela?? birçoğumuz bulaşık tozu ile boğuşuyoruz..

evet bulaşık tozu kullanıyorum,ben de kulanmadan önce duydum bikaç kişiden memnun kalmadıklarını,onun için ben de tereddt ediyordum kullanmaya,ama hiç bi sorun yaşamadım ben,gayet memnunum ondan da.seminerlerde de bahsediyorlardı memnuniyetsizzliklerinden,oradaki anlatıcılar da makinenin ayarından bahsettiler,servisciler yapıyormuş ama nasıl bir ayar bilmiyorum :)

bulasik tozu kullanmadan once; makina temizleyicisi ile makinanizi temizleyin, parlatici kullanmiyorsaniz eger 1cay kasigi limo tuzu ile 1 su bardagi elma sirkesini karistrin ve parlatici yerine koyun. bio buladsik matik(sivisi) biraz sorunlu cikmis tozu daha iyi sonuc veriyor. 1 cay kasigi toz koyun ve makina deterjani aldiktan sonra bir kac damla damla konsantre koyun iyi sonuc alirsinz umarim.. camasirlarin lekesi icinde beyazlilara ek olarak roxy matik sabun tozu koyuyorum 2 olcek (.ersag olcegi) daha iyi sonuc aldim..

X