Menopoz Erken menopozda olup da hamile kalanlar var mı?

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar

FSH değeri yüksek çıkıp da hamile kalanlar

• 10 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 27 60,0%
  • 20 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 6 13,3%
  • 30 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 4 8,9%
  • 40 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 1 2,2%
  • 50 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%
  • 70 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 3 6,7%
  • 100 ve üzeri FSH değerinde hamile kaldım

OY: 2 4,4%

• Ankete Katılan
    45
Merhaba bana da 28yasında erken menopoz teşhisi kondu çok zor günler geçirdim anlatmakla bıtmez sayısız operasyon aşılama tüp bebek denemesi sonunda çok şükür oldu şimdi yavrum dört yaşında isteyince ve mücadele edince neden olmasın

Filiz26 nasil oldu bende 28 yasindayim 7 senelik evliyim malesef erken menepoz tesisi koyuldu 2 kez tup bebek denedim yumurta gorulmedi bile ve artik cok kotu bi haldeyim uyku uyuyamiyorum aklimda sadece bu sorun cikarip atamiyorum sen nasilda erken menepozken hamile kaldin beni aydinlatirmisin

5 yıl önce yumurtalıklarımdan ameliyat oldum ve 4de3 lük kısmı alındı. doktorum heran menopoz a girebilirsin dedi ve maceramız başladı. ben kabullenmek istemedim hiç birzaman. ameliyattan önce bir çocuğum vardı ve kardeşi olsun çok istiyordum. 3 kere aşılama tedavisi gördüm. bu arada bitkisel kürler yaptım. ve sonuç olarak 5 ay öncesine kadar düzenli adet gördüm. doktorum şaşırdı bu duruma ama hep yumurtan oluşsada kalitesiz bunlar tüp bebek için bile umudun yok dedi. ben en sonunda pes ettim. adet olmayınca doktora gittim ve fsh ımın 70 olduğunu menopoz ilacına başlamam gerektiğini söyledi ama ben kullanmadım. çok bunaldım. ateş basmaları ve duygusallık başladı çok zordu. bir hafta önce mide bulantısından duramadım ve doktora gittim. hamile olacağım aklımın ucundan geçmedi. ve 6 haftalık hamileyim. bu süreci ancak yaşayan bilir ve anlar. ben alıştırmıştım kendimi menopoza girmeye belki bunun rahatlığı vardı. sonuçta herzman bi umut vardır. hayırlısı olur inşallah sağlıkla kucağıma alırım. ama buda hayat için bir ders oldu herkesin gönlünce olur inşallah

Valla mucize gibi bir şeydi en yüksek doz ilaçla beş yumurta toplandı ikisi olgundu döllendi sadece biri gelişti ve tuttu üçüncü denememdi öncesinde yarım kalan başlanamayan tedaviler hariç bir yumurta bile varsa şans var demektir şimdi kardeş istiyorum ama çok zor en azından uğraşayım gerisi Allah Kerim diyorum

Menopoz döneminde hiç adet olmadinizmi lekelenme gibi
Allah bebeğini kucaginada almayı nasip etsin inşaallah hiç adet olmadan hamile kaliniyormus demek

hayır 5 ay boyunca adet görmedim hiç lekenme de olmadı
Benimde fsh 100. Asla çocuğun olmaz dendi.gerçekten mi fsh 70 sizin
Amh kaç. Tam anlamıyla menopoza girdim. İlaçla adet oluyorum. Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde adet oluyormuydunuz

Merhaba benimde çikolata kisti ameliyatından sonra yumurtalıkların zarar gördü üç yıl oldu ameliyat olmalı.ameliyattan altı ay sonra hamile kaldım düşük oldu bidahada kalamadım.üçkez yumurta toplattım bir embriyo oluştu tutmadı oda.maddi olarak tükendi tedaviyi bıraktık.yedi aydırda ilaçla adet görüyorum.bugün ilk defa ara kanamam oldu niye bilmiyorum.doktora gidemiyorum artık korkudan inşallah Allah ol der hiç çocuğum yok yapmadığım şey kalmadı

evet fsh ım en son 70di.40dan aşağıya pek düşmedi zaten. arada bitkisel kürler yapıyodum. onların etkisini bir kaç ay gördüm düzene girdi ancak sonrasında yine yükselmişti.

Hayırlı olsun darısı bizim başımıza inşallah ne gibi kur ler kullandınız

Duayı yazarmısın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…