Menopoz Erken Menopoz ve fsh

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Selamunaleyküm,

Iki hafta önece doktorum kan almisti.Hormonlarima bakmak icin.
Cocuk istedigimizi söylemistim.8 yildir evliyim,ilk 3-4 yil cocuk istemedik.
Daha sonrada bazi nedenlerden dolayi,hastalik vs den dolayi düsünmedik.
Yasim geciyor dedim,hormonlarima bakti.

Gecen esimle beni konusmya cagirdi.Doktorum Alman Almancam pek yok,ama anliyorum.
Hic erken menopoz falan demedi.Sadece hormonlarim cok dengesiz,yüksek dedi,baska bir hastahaneye sevketti.

6 aya randevu aldik,en erken bunu verdiler.

Neyse yillardir her 3 ayda bir kadin doktruna giderim,sürekli (eispur)yumurtlama yaptigimi söylerdi:
Sagda iki yumurta,solda 1 vs gibi.Gecenlerde 2 ay adetim gecikti.Muayene oldum kist cikti 5 cm,lik.
Bana adet olmam icin dogum kontrol hapi verdi.2-3 tane var,hala bitmedi.Günümde gelmedi.Karnim hamileler gbi sisti.Gören hmilemisin diyor.Ah nerde keske olsam diyorum icimden.Sormalari morlimide bozuyor tabii.

Kist varken kan aldi,hormonlarim kötü cikti,hic beklemiyordum,cok üzüldüm.

Elime kagit verdi,kagitta...

FSH 27.08
Lh 14
E2 22,54
AMH 0.08 yaziyor.amh ile fsh yi isaretledi,cocuk istegimde yerle bir oldu.Internetten okudugum kadariyla tüp bebek sansimiz bile yokmus.Cok üzülüyorum,insaallah rabbim her evlat isteyene saglikli,sihhatli,salih evlat nasip eder,tabiki bana da.Dua edin,bende sizler icin dua edecegim.

sitede sizi gördüm türkiyedeki doktorlar kısırlık ve tüp bebek konusunda daha iyiler birde türkiyede denesene tahlillerini yaptır burda burdan bir doktorla konuş denemekten enfazla zaman ve para kaybedersin ama bu kaybedeceğin herşeye değer inan bana benim bir oğlum var dünyada onu kimseye değişmem istedim birtane olsun daha diye düşük oldu düşükten sonra hormon tedavisi gördüm ve hayıt tohumu çayı içtim fsh :13,99 dan 7,99 kadar 1 ayda düştü senin neden düşmesin allaha inan olur ben inanıyorum

siz kaç aydır hayıt içiyorsunuz.günde ne kadar.adetleriniz düzeldimi.

Hayıt tohumu çayını 2ay kullandım 13,99 -7,99 düştü fsh değeri yanlız bende bu ay 4 gün gecikme oldu test yaptım sonuç negatif klomen kullanmıştım ondanmı bende bilmiyorum
gecikme neden olduhayıtmı yaptı klomen mi bilmem ama hiç bir belirtide yok şaşırdım bende belki doktor cumartesi söyler

peki yumurta sayınız ne durumda tüp bebek yaptınızmı..çok soru sordum ama kusura bak
mayın.

merhaba.bu konuya cevap verebilmek için geç de olsa kayıt oldum.ben de fsh magdurlarındandım fsh 14.98 lh 11 di .doktor hemen tüp bebek demicem dediğinde dünya başıma yıkıldı neye ugraıdgımı sasırmıstm.ardından bu sıtede ve ınternette okuduklarımdan sonra hepten umıtsızlıge dustum. her adet olusumda ağlama nobetlerı gecırdım her bebek ısteyen anne adayı gıbı .doktor sadece adet aralarımı acmak ıcın bı ılac vermıstı o da pek ıse yaramıyordu derken bır de ustune ıltıhap cıktı tedavı vs vs .yıne adet oldum dıye aglarken baska bı doktordan randevu aldım ne olacak bu durumumuz dıye .doktora gıtmeden once her ıhtımale karsı en ucuzundan bı test aldım coooook silik bı cızgı gorur gbı oldum ama cok da ıtıbar etmedım cok ucuz ya altındakı cızgıyı gosterıyodur adi falan dıye dusundum .ama yıne de doktora gıttıgımde bunu soyledım o da hemen bı kan testı yaptı ve hamile oldugumu ogrendım .cocuk ıstemeye basladıktan 5 ay sonra bebegıme kavustum cok şükür .su anda 6 aylık hamileyim .bazen cok sey bılmek ıyı olmuyor bazen de ıyı oluyor adet sandıgım seyın yerlesme kanaması olmasından suphe etmesem o testı almazdım ve doktor belkı degısık bır muayeneyle baska seylere sebep olabılırdı Allah bilir .diyeceğim o ki ne zaman ne olacağını Allah bilir ümidimizi kaybetmemeli hep istemeli olana kadar istemekten ve dua etmekten vazgeçmememliyz .Allah cocuk isteyen herkese hayırlısyla en kısa zamanda nasip etsin ...

Bir senedir erken menopoz telasiyla ugrasiyorum.Iki kere sogan kürüyle´ve incirle hasta oldum..Anti müller testi sonucum iyi cikti,dha ya basladim.ve bal polen tarcin karisimida ictim.Hayitin hapiida kullaniyorum ama artik ney nasil yaptigimdan da süphelenmeye basladim.yas 39.Cyclo yu daha yeni verddiler.bilmiyorum,ne olacak.

Bende biraz fazla erken girdim menepoza galiba. bir senedir o kdar çok doktora gittim ki bi hap verip bunu kullan yapcak bişey yok büyük şanssızlık kendini üzme diyip yolluyolar. 16 yaşındayım ve fsh 120 LH 57 en fazla fsh 70e kadar düştü 7 ay cyclo 4 ayda climen kullandım ama sadece adet kanaması oluyor değerlerimde bi deişiklik olmuyor pek. bu yaşta yumurtalarım bitmişmidir gerçekten 50 yaşına kadar yani 35 sene bu haplardan mı kulanıcam ben

merhabalar ben size bişey sormak istiyodum benimde fsh 60 larda erken menepğoz diyo doktorlar yaşım 27 bende şimdi gittim adaçayı ,aslan pençesi,civan perçemi,çoban çantası ve hayıt tohumu aldım ve bunları kullanıcam siz hayıt tohumunu tek başınami içiyodunuz yanında diğer kürleride yaptınızmı bilgilendirirseniz çok sevinirim sevgiler

merhaba,
bedde aranıza yeni katıldım. 34 yaşındayım ve doktor bana erken meanapoz dedi. yaklaşık tam 3 ay yazz adlı ilaçı içtim ve bakalım bu ay normal olarakdan regl olucammı diye bekliycem. ama olucakmışım gibi gelmiyor bana .çük üzülüyorum.

FSH değerini düşürmek mümkün müdür?
Bazı hastalar hamilelik şansını arttırmak için FSH değerini düşürmek için neler yapılabilir gibi arayışlara girebilmektedirler. FSH yükselmesi yaşla birlikte yumurtalık rezervindeki azalmayı ifade eder ve yaşlanma gibi bu da geri dönemez. Yaş ilerledikçe kadında yumurta sayısı ve kalitesi azalır ve hiçbir ilaç veya tedavi (veya bitkisel yiyecekler, içecekler, çaylar) yumuta sayısını ve kalitesini tekrar düzeltemez. Bu durumda yapılması gereken FSH'yı düşürmeye çalışmak değil, daha da yükselmeden tedavi ile gebelik elde etmeye çalışmaktır. Bunun dışındaki uğraşlar hastanın vakit kaybetmesine ve FSH'nın geçen sürede daha fazla yükselmesine neden olacaktır.(internetten alıntıdır)

sizleri üzmek istemem ama internetten okuduğum kadarıyla durum böyle...2 yıldır takip ettiğim bir durum bu.gerçekten bir ay yüksek çıkıyorsa diğer ay düşük değerler çıkabiliyor.ama dediklerine göre yüksek olan değer kabul edilmesi gerekiyormuş...zatende öyle.ne yaparsam yapayım.olmuyor.böyle durumdaysanız biran önce tedaviyle gebeliğe yönelin bence...

slm ben 30 yaşındayım ve 10 yıldır erken menopozla uğraşıyorum ama hiç bir çözüm bulamadım artık uğraşmıyorum çünki çok yoruldum herzaman aynı şeyleri dinlemekden zaten doktorlarımız çok acımasız pat die yüzünüze söylüyolar asla çocuğun olmucak die ama bununda çözümleri varmış ya yumurtalık nakli yada tüp bebek zamanı gelene kadar bekleyin diyolar başka çaresi yokmuş.

selam bayanlar ben 30 yaşında bir genç kızım bundan 10 yıl kadar önce bir kitleyle başladı hastalığım 3 yıl boyunca diane 35 kullandım ama kitlelerim hiç küçülmedi . bunun üzerine gitmediğim doktor kalmadı sonunda erken menepoza girdimi öğrendim ankaranın nerde ne dokdoru varsa gittim hiç yılmadım 2 yıl önce bi refreksoleji tedavisi de gördüm ondanda bi sonuç alamadım .son 4 yıldır azıma ilaç almıyorum aspirin dahil hiç bişey doktorların kesin söylediği kesinlikle çocuğumun olmucağı son gittiğim doktor şu andaki rahmimin ve yumurtalıklarımın 15 yaşındaki bi çocuğun rahmine sahip olduğum hormonlarımın çok düzensiz olduğu bir gün tavan yapan ertesi gün hiç çalışmadığı bununla ilgili ne yapmam gerekir evlenmekden dahi korkuyorum . bunu bile bilede zaten evlenmem imkansız diye düşünüyorum .bana yardımcı olursanız sevinirim .

23 yasındayım.bir kızım var. en son 30 agustosta adet oldum kendimi bildim bileli düzenli adet olan biri değilim. 2 ayda bir gibi olurum. aşırı tüylenmem başladı resmen maymun gibi tüylendi bacaklarım ve saç dökülmeleri ani duygusal tramvalarım var. sanki şeklim şemelim değişti eklem agrılarım var ama romatizmadan diye düşünüyorum. acaba erken menepozdamıyım? dktoro gidicem ne demem gerekiyo menopozamı girdim acaba dicem??? hangi testi yaptırmam gerek. bide egerki erken menepoza girdiysem ne olur? zaten çocugum var başka da düşnmüyorum yani erken menopoza girmişsem ne değişir acaba hayatımda ??

drogpa.com sitesine canlı bağlantı yaptım ve fsh'ı düşürmede civanperçemi ve çuha çiçeğinin daha etkili olacağını söyledi (ben hep hayıt tohumu etkilidir diye düşünmüştüm)
bilgisi olan varsa paylaşabilirmi lütfen.
fsh'ım 11 küsürlerde ancak gebe kalamıyorum sanırım biraz düşürmeliyim.

merhaba cimcimik bence hemen menepozamı girdim acaba diye düşünme ama tabijkide doktora git belliki hormonlarında bir problem var sen bunları doktora anlattığında zaten senden hormon testleri isticek bunlar fsh tsh lh e2 prolaktin sonuca göre değerlendirir artık.birde erken menepoza girsem ne olr yazmışsın menepozla birlikte bi sürü hastalıklar başlıyo buna örnek kemik erimesi,kalp rahatsızlıkları vs.ama tabi menepoz tedavisi uygulanıyo birde vücutta ateş basmaları sinir duygusal travmalar yani anlican iyi bişey değil tabiki zmanı gelince hepimiz menepoza giricez ama şuan çok erken.bende 28 yaşındayım 4 yıldır erken menopozla uğraşıyorum ve arık yorulmuş biri olarak yazıyorum sana Allah şifa versin inşallah cümlemize.

aynen bende çok yüksek !!! anca ottu püsür dü içersem düşüyo yada hap içersem anca hasta oluyorum.kaç yıldır araştırıyorum mucize eseri hamile bile kalsan düşük tehlikesi oluyomuş.fsh dan dolayı.allahım yardımcımız olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…