Menopoz Erken menopoz problemi yaşayıp hamile kalanlar.....

Menopoz nedir ? Belirtileri ve menopoz süreci hakkında paylaşımlar
Fsh 5.80 olmasına rağmen estradiol değerim 100 olduğu için doktor erken menopoz olabilirsin dedi 28 yaşıma 3 ay var adetler düzenli azalma vs yok 2 bebeğimi kaybettim bu arada 2 sene önce hamileliğe karar verdiğimde de aynıydı değerlerim
Bu topicte olan bayanlar fsh ile estradiol değerini de yazabilirler mi?

Slm arkadaşlar benim de sorunum erken menopoz. Fsh 26 çıktı doktor bilindik umutsuz cümleler.agnukastona verdi ayrıca otlardan da kullanıyorum henüz yeni öğrendim bu ay sonu Kasım’da adetin 3. günü gel dedi. Folik asit başlattı.Yaşım 40 hiç çocuk yok anne olmak istiyorum. 6 aylık evliyiz.Neler önerirsiniz.

Bu Dr lar iyice bi tuhaf oldu fsh 5 iken menopoz olurmu? Eger bir iki kere 20 üzeri çıktı ise fsh olabilir

Arkadaşlar kendi durumum ile alakalı gelişmeleri sizinle paylaşmak istiyorum. Yaklaşık 5 ay önce menopoza girdiğimi öğrendiğimde o panikle ne yapacağımı bilemiyordum doktordan doktora kostum durdum tahliller yapildi falan fsh 95i gordum doktorlardan hiçte ic açici seyler duymuyordum yok senin hormonlarin bitmis yok sen ilacla bile adet olamazsin bu arada bu süreçte hiç ilac kullanmadim sonra sakin kafayla arastirmaya başlayinca kendi kendimi tedavi etmeye karar verdim önce Saraçoğlunun erken menopoz kürünü kullanmaya başladım haftada bir d vitamini kapsülü içtim ilk hafta her gün sonra haftada bir B12 iğnesi yaptırıyorum keten tohumu kullanmaya başladım ve üc ay sonra adet oldum hemde ilaçsız
şuan fsh 34 dahada iyi olacağına inanıyorum

kaç yaşındasın canım! bu fsh belası düşündükçe daha çok çıkıyor

Kizlar benim hic yumurtam yoktu hormon degerlerimde iyi degildi cuma gunu dr giitim diger foruma yazmistim fotosunu atiyim..

Bende bu saydiginiz kürleri kullanıyorum inşallah fayda eder, yarın benimde kontrolüm var
İns guzel haberlerini bekliyorum canim, benim ucuncu ay bu kurleri uygulayip kullanmaya,pes etme illaki faydalari oluyor rabbim sifamizi versin ins..senin amh kacti,gerci bu da önemli degil amh 0,01 olanin bile hamile oldugunu kac duydum burda...

21 yaşında erken menopoz hastasıyım , tüp bebek denemem dün itibariyle negatif sonuçlandı , bir Umut buraları okuyorum , saraçoğlu kürünü uyguladım kistlerim artıtı büyüdü doktorum bırak dedi bıraktım Doğum kontrol hapıyla kistlerim küçüldü .. zorlu bir süreçten sonra negatif bir tüp bebek cevabı aldık.. doktorum Benimle çok ilgilendi hala öyle.. kendisini şiddetle tavsiye ederim PROF. dr NURAY BOZKURT . Ankara’da kendisi . İnternetten araştırabilirsiniz. Hala benim için çabalıyor bana gerçekçi konuşuyor yalan vaadlerde bulunmuyor . Bırakmayacağım tedavimi inşaAllah .. Rabbim bir an önce yavrularımla beni kavuştursun.. :’(

Allah’ım hepimize dayanma gücü versin , isteyen erkede hayırlı evlatlar sağlıklı evlatlar versin . Fsh da dalgalanma olabiliyormuş önemli olan en yüksek değeriymiş, ben şuan prpye başvuracağım inşaAllah . Nuray Bozkurt 3 bin ₺ ye yapıyor tüp bebek raporsuza 6.500₺, kendisinden memnunum isteyen arkadaşlar görüşebilir. Ankara da ilk prp yöntemini deneyen doktorlardan deneyenlerden biriymiş , kendisi bir tüp bebek uyguladı bana ama tutmadı tutunamadı bebeklerim.

merhabalar

36 yaşındayım. 26 yaşında erken menopoza girdim o günden beri cyclo prpgynova ile adet oluyorum

hatta son bir kaç senedir 2-3ayda bir oluyor

2010 ve 2011 yılında 2 başarısız tüp bebek denemem oldu, yumurta oluşmadı bile ve protokol yarıda kaldı.

tanıştığım tüm doktorlar, yumurta nakline yönlendirdi. Timir Gürkan hoca ile görüseçeğim son olarak.

senelerdir, bu foruma girmedim bile ve bu sürede hayatımda inanılmaz zor, kötü ve güzel değişimler de oldu. yani umudum ve inancım yaralı fakat dolu dolu bir taraftan.

amh 0.08

fsh en düşük 39 çıkıyor

Rabbim yardımcımız olsun,bende iki aşılama 4 tüp bebek denedim ve 5 ciye hazirlanacagim şimdi geçenlerde TV de haberde erken menopoz da olanlar icin ilik ten kan alınıp yumurtaya enjekte edilip dollendirilip transfer yapıyorlarmış bebek oluyormuş ne bilim tıp ilerliyor bir araştıracağım ins ve maddi yönden de toparlanmamiz lazım,Mart'ta negatif sonuç aldık ara vermiştik 6 ay sonra gel demişti ,yazdan beri rahatsizlandim guatir çıktı bayağı sorun yaşadım şimdi iyiyim yine kürler deneyip en azından yumurta kalitesini artırmak istiyorum tekrar araştırmalara yonelecegim ve kilo vermem lazım,Rabbimden umidimizi kesmeyelim amh 0,01 olanların bile çocukları oldu bizim nasibimizde varmı acaba rabbim bizi bütün çocuk isteyenleri sevindirsin ins..

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

sızın yas kac ?

bahsettiğiniz haberlerdeki tedaviyi uygulayan doktor bılıyor musunuz peki ?

benim de amh 0,01 aynen

fsh 39

sızın yas kac ?

benim de amh 0,01 aynen

fsh 39
bende izledim ama bunu yapan kök hücre yani bir çok yer olacakillaki ve çok rant olacak bende bir kaç bekleyip araştırıp öyle gidicem amh 0 erken menapoz da var bilmiyorum bakalim

sızın yas kac ?

benim de amh 0,01 aynen

fsh 39
Aminn yasim 36
Amh bir bucuk yil once 0,6 di dimdi kaca dustu Allah bilir.ben kayserideyim acibademde gokalp öner dr var zahide yetise cikmis Instagram da bir bak videolarini prp kök hucre yapiyor sanirsam ve kayseride ilk , bilmiyorum arastiracagim maddi olarakta para biriktirmeye ve kendimi bu psikolojiye hazirlamaya calisiyorum,gercekten ne dusundugumu ne yapmak istedigimi suan bilmiyorum rabbim yardimcimiz olsun..icimde hep korku var yine olmaz ise...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…