Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

saol catdog insallah kavusurum da sizlerle de paylasirim burda..kist konusunda uzman oldum artik benim surekli cikar.yumurtalik kisti catlamayan yumurta folikulunun kiste donusmesi sonucunda olusuyor;catlamayinca adet olmuyorsun;bekliyor bekliyor kist oluyor..adetle beraber gidiyor ama dedigim gibi bi ay kist var mesela o ay dogum kontrol hapi veriyor doktorum ;sansliysam bir ayda sonuc veriyor gidiyor bu sefer hemen yumurtlamaya yardimci klomene baslatiyor catlama seviyesine gelince de kendiliginden catlamasi aylari buldugu icin igneyle catlatiyor..catlamama sebebi beyindeki hipofiz bezinden salgilanan hormonun yeteriszligi diye aciklaniyor ama baska sebepler de olabiliyor..ben polikistik over hastasi oldugum icin benim yumurtalik yapim bozuk..ufak ufak yumurtalar oluyor cogunlukla buyumeyip kist oluyor;buyurse de zaten adet oluyorsun..o kadar bunaldim ki bekle bekle nereye kadar diyorum bazen ;;;bazen de Allahtan hayirlisini istiyorum niye bu kadar acele ediyorum diye kendime kiziyorum..az kaldi huniyle gezmeme:)bu arada bi okadar da hamilelikten korkuyorum:)panik atak var bende

güzelim yumurtaların küçükse kolayı var sıkılma aynı sorunu yaşıyordum jinekoloğum önce klomen le başlattı 3ay klomenle devam ettik yumurtaların büyüyemediğini fark etti sonra estrofem e başladık uzun zaman klomen ve estrofem kullandım ama kullandığım ilk ay yumurtalar normal seviyeye geldi fakat hamiş olamayışımın nedenini psikolojime bağlıyorum takmıyorum desemde adet olduğum gün ne kadar taktığımı fark ediyorum yaşadığım üzüntüden.neyse kısa keseyim son 4 aydır da bu iki ilaca ek dekort kullandım dekort u birçok nedenden dolayı verebiliyormuş doktorlar bana dokktorum prospektüsü okuyup aklını kurcalama dedi:) göğüs uçlarımda hafif kıllanma olmuştu onu giderebilmek için kullandım aynı zamanda yumurtalara da büyük etkisi var tabi ilk kulladığım ay kontrole gittiğimde doktorum şaşırdı hatta çok büyümüşler die.neyse gel gelelim geçtiğimiz ay ilk aşılamayı olduk adet olmamayı beklerken 6 günde önceden oldum ve hayal kırıklığım her zamankinden çok daha büyük oldu eşime üzüldüğünü hiç belli etmezdim ama dayanamadım o kadar kötü hissettimki eşimle konuşurken ağlamaya başladım berbattım yani çok şükür atlattım bu ayda beklemiyorum hatta ilaçlardan dolayı 1,5 yılda 10-11 kilo aldım şimdi kilo vermeye yoğunlaştım madem hamile kalamıyorum hiç değilse kalana kadar fiziğim düzelsin dedim.hem başka bir şeye odaklanmak (artı kilo verebildikten sonra) psikolojimi daha düzeltir diye umuyorum neyse çok uzattım problemin sadece yumurtlamaysa dediğim ilaçlar bire bir tabi kiloyu göze al:) ayrıca panik ataksan muhakkak öncelillikli olarak onun tedavisini ol.eşim 4 aydır aynı rahatsızlıkla uğraşıyor ve tedavisini aksatmadığımız halde çok zor günler geçirdi ve geçiriyoruz.moral çok önemli panik atakta, hamilelikte de hassas oluyor insan moral bozukluğu an meselesi oluyor yani bence önce onun tedavisini ol çünkü hamilelik emzirme dönemi derken 2 yılına mal olur ve 2 yıl sonra çok geç olabilir çok hızlı yol alıyor çünkü. allah hepimize şifa ve bebiş versin inş.

kızlaaar
biri beni bilgilendirebilirmi?
adet günümden 4 gün önce idrar testi yaptım tek çizgi çıktı :KK43:
şu an adetim 3 gün geçikti sadece gögüslerim çok acıyor ve sanki şiş gibi karnım şiş bir kaç gün önce kasıklarımda ağrı oldu adet olucam sandım ama hala olmadım ve sürekli uykum var başım hafif ağrıyor sanki üzerimde bir ağırlık var sizce hamile olabilrmiyim yoksa adet gecikmesimidir??

kızlaaar
biri beni bilgilendirebilirmi?
adet günümden 4 gün önce idrar testi yaptım tek çizgi çıktı :KK43:
şu an adetim 3 gün geçikti sadece gögüslerim çok acıyor ve sanki şiş gibi karnım şiş bir kaç gün önce kasıklarımda ağrı oldu adet olucam sandım ama hala olmadım ve sürekli uykum var başım hafif ağrıyor sanki üzerimde bir ağırlık var sizce hamile olabilrmiyim yoksa adet gecikmesimidir??

adet gününden 1hafta sonra idrarda çıkıo cnm ama kanda baktırabilirsin kesin sonuç için inş hamişsinidr

aranıza yenı katıldım sayılır yadıklarını okurken ınan kendımı tutamadı agladım ALLAH SABIR VERSIN CANIM BENIM
ALLAH HERSEYIN HAYIRLISINI VERIR INSALLAH ve İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA MUJDELI HABERLERINI YAZARSIN BIZLERE :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

bişey sormak istiyorum;
benim tahimini adetim 10 yada 12 şubat..bu ay ilk defa vucut değişikliği olarak göğüs uçlarım hassaslaştı ve bel ağrım oldu,adet belirtisi yaşamadığım için bu değişiklikler dikkatimi çekti..bu sabah idrar testi yaptım,yarı uykulu bir vaziyette olduğum için testte silik çizgi var mı yok mu göremedim..cam kenarına geldim ve çubuğu güneşe tuttum.güneşe tutunca 2.çizgiyi görüyorum...ama odanın içine döndüğümde 2.çizgi yok..silikte olsa yok yani...
sonra hiç kullanılmamış bir test çubuğu daha aldım güneşe tuttum, 2 çizgi görünecek mi diye ama onda hiç bir şey yoktu...kafam karıştı şimdi...bu durumla karşlaşan oldu mu aranız da fisfisfis

canım bel ağrısııı hamilelik belirtin olabilir.adet döneminde belirti yaşamadığın için.
2. çizginin belirli görünmesi içinde erken olduğu için silik görünmesi hamileliğe işarettir die düşünüoorum.
bende ne zman silik görünse hamile çıktım canımm

tşk ederim çiçek çok saol..azönce testi atayım dedim bir baktım 2.çizgi var bariz görünüyor..aradan yarım saat geçti ama olabilir mi dersin?

herkeze merhabalar bende yeni üyeyim ve aranıza hamilelik şüphesiyle geldim 8 aylık evliyim ama bence çok erken bir hamilelik olacak.Adetimden 3 gün geçti test yapsam çıkarmıki teşekkürler....

bişey sormak istiyorum;
benim tahimini adetim 10 yada 12 şubat..bu ay ilk defa vucut değişikliği olarak göğüs uçlarım hassaslaştı ve bel ağrım oldu,adet belirtisi yaşamadığım için bu değişiklikler dikkatimi çekti..bu sabah idrar testi yaptım,yarı uykulu bir vaziyette olduğum için testte silik çizgi var mı yok mu göremedim..cam kenarına geldim ve çubuğu güneşe tuttum.güneşe tutunca 2.çizgiyi görüyorum...ama odanın içine döndüğümde 2.çizgi yok..silikte olsa yok yani...
sonra hiç kullanılmamış bir test çubuğu daha aldım güneşe tuttum, 2 çizgi görünecek mi diye ama onda hiç bir şey yoktu...kafam karıştı şimdi...bu durumla karşlaşan oldu mu aranız da fisfisfis

Merhaba canım, ben de düşükle sonuçlanan hamileliğimde 3-4 gün kala yapmaya başlamıştım senin gibi, adete 1 gün kala çok silik çıkmıştı, kantesti yaptırdım o gün, değerim 75ti. Yani o testlerin 25ten sonra gösterdiğini iddia ediyorlar ama 75te bile silikti. Bence sen adete kadar her sabah 1 tane yap, hatta bence yarın bile çok daha koyu çıkacaktır. İnşallah hayırlısıyla bebişine kavuşursun. :ecrin_bebek:
Ben de bu ay hamile kalmış olmayı çok istiyorum.:Saruboceq:
Sevgiler...a.s.

Merhaba canım, ben de düşükle sonuçlanan hamileliğimde 3-4 gün kala yapmaya başlamıştım senin gibi, adete 1 gün kala çok silik çıkmıştı, kantesti yaptırdım o gün, değerim 75ti. Yani o testlerin 25ten sonra gösterdiğini iddia ediyorlar ama 75te bile silikti. Bence sen adete kadar her sabah 1 tane yap, hatta bence yarın bile çok daha koyu çıkacaktır. İnşallah hayırlısıyla bebişine kavuşursun. :ecrin_bebek:
Ben de bu ay hamile kalmış olmayı çok istiyorum.:Saruboceq:
Sevgiler...a.s.

içime su serptin..inşallah dediğin gibi olur..yarın yine tekrarlayacağım testi..
inşallah seninde gönlünde ki gibi olur bu ay...
rabbim isteyen hekeze nasip etsin :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

güzelim yumurtaların küçükse kolayı var sıkılma aynı sorunu yaşıyordum jinekoloğum önce klomen le başlattı 3ay klomenle devam ettik yumurtaların büyüyemediğini fark etti sonra estrofem e başladık uzun zaman klomen ve estrofem kullandım ama kullandığım ilk ay yumurtalar normal seviyeye geldi fakat hamiş olamayışımın nedenini psikolojime bağlıyorum takmıyorum desemde adet olduğum gün ne kadar taktığımı fark ediyorum yaşadığım üzüntüden.neyse kısa keseyim son 4 aydır da bu iki ilaca ek dekort kullandım dekort u birçok nedenden dolayı verebiliyormuş doktorlar bana dokktorum prospektüsü okuyup aklını kurcalama dedi:) göğüs uçlarımda hafif kıllanma olmuştu onu giderebilmek için kullandım aynı zamanda yumurtalara da büyük etkisi var tabi ilk kulladığım ay kontrole gittiğimde doktorum şaşırdı hatta çok büyümüşler die.neyse gel gelelim geçtiğimiz ay ilk aşılamayı olduk adet olmamayı beklerken 6 günde önceden oldum ve hayal kırıklığım her zamankinden çok daha büyük oldu eşime üzüldüğünü hiç belli etmezdim ama dayanamadım o kadar kötü hissettimki eşimle konuşurken ağlamaya başladım berbattım yani çok şükür atlattım bu ayda beklemiyorum hatta ilaçlardan dolayı 1,5 yılda 10-11 kilo aldım şimdi kilo vermeye yoğunlaştım madem hamile kalamıyorum hiç değilse kalana kadar fiziğim düzelsin dedim.hem başka bir şeye odaklanmak (artı kilo verebildikten sonra) psikolojimi daha düzeltir diye umuyorum neyse çok uzattım problemin sadece yumurtlamaysa dediğim ilaçlar bire bir tabi kiloyu göze al:) ayrıca panik ataksan muhakkak öncelillikli olarak onun tedavisini ol.eşim 4 aydır aynı rahatsızlıkla uğraşıyor ve tedavisini aksatmadığımız halde çok zor günler geçirdi ve geçiriyoruz.moral çok önemli panik atakta, hamilelikte de hassas oluyor insan moral bozukluğu an meselesi oluyor yani bence önce onun tedavisini ol çünkü hamilelik emzirme dönemi derken 2 yılına mal olur ve 2 yıl sonra çok geç olabilir çok hızlı yol alıyor çünkü. allah hepimize şifa ve bebiş versin inş.
canim esinin panik atagindan bahseder misin?tetikleyen biseyle mi basliyor yoksa durup duruken mi?merak ettim

evet kizlar..karin ve kasik agrilarina pek umutlanmayin..benim adetime 10 gün kala baslamisdi ara ara kasik sizilari..adetime bi gün vardi bugüde gecsin test yapcakdim..simdi hasta oldum :KK43:

ya ama hesapladim tam yumurtlama gününde iliski olmusdu,anlamiyorum ben..

adetim düzensiz en erken 19 günde bir en gec 23 günde bi oluyo..e ben yumurtlama zamanini nasil hesaplicamki :KK43:

ve doktorumda bisey yapmiyor..hesapladi yumurtlama günün adetin ilk gününden basla 8 gün dedi..e bende o aralar olur ümidiyle iliskiye girmisdim :KK43:
allahim cok kötü bi his hic bu ayki gibi belirtileri yasamamisdim...

X