Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

canım günaydın öncelikle inşallah hamilesindir diyorum ben dün çok sancılandım bir ara geçer gibi olduı sonra tekrar arttı ve bu sancı baskılar arttığında ne bilim otururken yürüken hareket ederken karnımın orta kısmı ve sol tarafımda daha çok oluyordu ve acile gittim idrar ve kan tahlili yapıldı önce idrarım temiz çıktı yani enfeksiyonel bir durum yok ama kanda iltihap çıktı nedenini anlayamadılar yakın zamanda soğuk algınlığı boğaz ağrısı vs geçirdinmi diye sordular hayır dedim neyse saat akşam 5 ti o saatte kanda gebelik bakılmıyormuş ve idrar da baktılar ama idrarım çok azdı çünki öncesinde vc ye gitmişitim neyse sonuç negatif çıktı neyse genel cerrah baktı apandistmi var diye bişi yok en son kadın doğuma sevk ettiler kadın doğum alttan baktı spektlum muydu ne o aletle baktı elle gözle muayene etti iyice bişi yok dedi hatat ondan önce karından usg la bakıldı ama gazdan bişi gözükmedi usg nu karnıma bastırdıkça ölüyordum ağrıdan neyse kadın doğumda elle gözle muayenede bişi bulamadı ve transvajinal usg a aldılar beni ee yine bişi yok yani akıntıma normal diyolar rahim ağzında bişi yok kist yok vs yok pko lu olduğumu söledim ki zaten görüyoruz dedi ama onlar ağrı yapmaz dedi ki zaten bu zamana kadar görmedim böle bişi sonra dr da genç bir bayandı oturduk konuştuk dedimki burda bana yapılan idrarda gebelik testi bizim evde yaptıklarımız gibi mi yoksa dahamı güvenli maalesef güvenli değil 10 haftalık gebede bile negatif çıktığını gördüm dedi sana antibiyotik yazıcam hani normalde bişi yok ama fitille ilaç yazıcam dedi yalnız bilinçlisin diye yazıyorum çünki önce dışarda kan da gebelik baktır eğer yoksa kullan bu ilaçları dedi ultrasonda veya idrarda çıkmayabilir ama erken gebeliktede böyle kasık karın ağrıları görülebilir dedi yani belki hamile bile olabilirsin o yüzden bişi çıkmıyor iltihap kist vs dedi ya bilemiyorum bende 19 eylülde test yaptım bişi çıkmadı bana hamileymişim gibi gelmiyor ama bu ağrı nedir anlamıyorum dün sabah ağrıyla uyandım sancı vardı dün 4 e kadar o geçti ama baskı ile ağrı hala daha var adet olucam diye bekliyorum ama gelen giden yok bu ağrının sebebi ne anlamıyorum ne diyorsunuz siz

kuzunaz çok geçmiş olsun doktorun dediği gibi önce kan testi yaptır için rahatlasın daha sonra ilaç içmen gerekirse içersin

canım günaydın öncelikle inşallah hamilesindir diyorum ben dün çok sancılandım bir ara geçer gibi olduı sonra tekrar arttı ve bu sancı baskılar arttığında ne bilim otururken yürüken hareket ederken karnımın orta kısmı ve sol tarafımda daha çok oluyordu ve acile gittim idrar ve kan tahlili yapıldı önce idrarım temiz çıktı yani enfeksiyonel bir durum yok ama kanda iltihap çıktı nedenini anlayamadılar yakın zamanda soğuk algınlığı boğaz ağrısı vs geçirdinmi diye sordular hayır dedim neyse saat akşam 5 ti o saatte kanda gebelik bakılmıyormuş ve idrar da baktılar ama idrarım çok azdı çünki öncesinde vc ye gitmişitim neyse sonuç negatif çıktı neyse genel cerrah baktı apandistmi var diye bişi yok en son kadın doğuma sevk ettiler kadın doğum alttan baktı spektlum muydu ne o aletle baktı elle gözle muayene etti iyice bişi yok dedi hatat ondan önce karından usg la bakıldı ama gazdan bişi gözükmedi usg nu karnıma bastırdıkça ölüyordum ağrıdan neyse kadın doğumda elle gözle muayenede bişi bulamadı ve transvajinal usg a aldılar beni ee yine bişi yok yani akıntıma normal diyolar rahim ağzında bişi yok kist yok vs yok pko lu olduğumu söledim ki zaten görüyoruz dedi ama onlar ağrı yapmaz dedi ki zaten bu zamana kadar görmedim böle bişi sonra dr da genç bir bayandı oturduk konuştuk dedimki burda bana yapılan idrarda gebelik testi bizim evde yaptıklarımız gibi mi yoksa dahamı güvenli maalesef güvenli değil 10 haftalık gebede bile negatif çıktığını gördüm dedi sana antibiyotik yazıcam hani normalde bişi yok ama fitille ilaç yazıcam dedi yalnız bilinçlisin diye yazıyorum çünki önce dışarda kan da gebelik baktır eğer yoksa kullan bu ilaçları dedi ultrasonda veya idrarda çıkmayabilir ama erken gebeliktede böyle kasık karın ağrıları görülebilir dedi yani belki hamile bile olabilirsin o yüzden bişi çıkmıyor iltihap kist vs dedi ya bilemiyorum bende 19 eylülde test yaptım bişi çıkmadı bana hamileymişim gibi gelmiyor ama bu ağrı nedir anlamıyorum dün sabah ağrıyla uyandım sancı vardı dün 4 e kadar o geçti ama baskı ile ağrı hala daha var adet olucam diye bekliyorum ama gelen giden yok bu ağrının sebebi ne anlamıyorum ne diyorsunuz siz

cnm giremiyotrdum ne zamandır neler olmuş ya çok üzüldüm Allah şifanı versin.şuan iyisin umarım

günaydın herkese kıslar iyi dilekleriniz için teşekkürler bende giremedim ne zamandır kaç gündür neler çekiyorum bir bilseniz cumartesi günü adet oldum ilaç kullanmadan kendiliğimden yani aslında bitkisel kürleri saymazsak günler öncesinden başlayana ğrılarım artarak devam etti bir kanamam oluyordu ben bu yaşıma kadar böyle bişi görmedim her vc ye gittiğimde siyah siyah düşürüyordum cumartesi gece 12 de acile gittim sabah 8 de eve geld,m herşeyime bakıldı düşükmü yapıyorum filan diye ama hayır bu normal adet kanamammış ama her zamankinden daha yoğunmuş ve en son dr hatta dediki ne güzel demekki gerçek yumurtlamaya doğru gidiyorsun ama bend dayanamadım dün gece 1 tane apranax içitim ve ağrımda kesildi kanamamda azaldı ayrıca ppko lu arkadaşlara duyrulur dr dediki pko yu çok suçlama pko lu olupta bisürü çocuğu olan çok insan var sen kocana bak dei onun üzerinde dur dedi bakalım hayırlısı çok fazla olmasada iltihap ta var ve antibiyotik kullanıyorum şu an ve şu an iyyiim çok şükür ağrım yok ama bitkinim

bu arada böğürtlen kökü polen bal arısütü bal tarçın çörek otu vs vs kullandım onlar bu ay beni yumurtlattı hem sarı sarı akıntılarım oldu adetim böyle söküldü sanırım ciddi etkilşeir oldu bu kürlerin bakalım allahım hayırlısını versin inşallah yeni umutlar bu aya taşındı

bu arada böğürtlen kökü polen bal arısütü bal tarçın çörek otu vs vs kullandım onlar bu ay beni yumurtlattı hem sarı sarı akıntılarım oldu adetim böyle söküldü sanırım ciddi etkilşeir oldu bu kürlerin bakalım allahım hayırlısını versin inşallah yeni umutlar bu aya taşındı

Hakkında hayırlısı olsun canım..

Arkadaşlar herkese merhaba ben 2 senelık evliyim ve bebek sahibi olmaya karar verdik ilk olarak denediğimiz tarih gerçi çok düşük bi ihtimal ama adetim geciktiği için şüpheleniyorum. Adet olmamama 5 gün vardı biz bu olayı yaşadığımızda ve bu zamana kadar adetim hiç gecikmezdi zaman olarak hiç uymadığını biliyorum ama adetim geciktiği içinde şüpheleniyorum. Aranızda hiç bu şekilde hamile kalan var mı ? Düşünceleriniz nedir ?

Teşekkürler

Arkadaşlar herkese merhaba ben 2 senelık evliyim ve bebek sahibi olmaya karar verdik ilk olarak denediğimiz tarih gerçi çok düşük bi ihtimal ama adetim geciktiği için şüpheleniyorum. Adet olmamama 5 gün vardı biz bu olayı yaşadığımızda ve bu zamana kadar adetim hiç gecikmezdi zaman olarak hiç uymadığını biliyorum ama adetim geciktiği içinde şüpheleniyorum. Aranızda hiç bu şekilde hamile kalan var mı ? Düşünceleriniz nedir ?

Teşekkürler

canım normal şartlarda yumurtlamanın olduğu tarihi hesaplaman için adet siklusundan 14 gün çıkarman gerekiyor siklusunu da bir adetinin birinci gününden başlayıp diğer adetinin birinci gününe kadar saman gerekiyor örnedğin 28 günde bir adet oluyorsan 28-14=14 yapıyor buda demek oluyorki 14. gününde yumurtluyorsun 30 gün ise örnein 30+14=16 gibi ama örneğin diyelimki 28 günde bir adet oluyorsun ve dolayısıyla eğer bir sorun yoksa 14. gün yumurtluyorsun demektir ve bu 14. gününden 3 gün önve ve 3 gün sonra da riskli dönemdir yani hamile kalabilirsin demektir yani adetinin 11. günü başlayıp 16. gününe kadar filan ilişkiye girmen gerekir bu arada spermler içerde 72 saat canlı kalır ve yumurtada çatladıktan sonra 24 ile 36 saat arası kalır o süre içinde döllenme olursa olur eğer olmazsa çatlayan yumurta karın boşluğunda atılır kaybolur yani allahın işi belli olmaz belki hamile kalmış olabilirsin ama lütfen daha yeni karar vermişken kendi haline bırak önce stres adeti geciktirir kendini hamile sanarsın olmayınca hayal kırıklığı derken bi bakmışsın bu takıntıya dönüşmüş bi bakmışsın ilişkilerin zevk almak için olmaktan çıkmış bebek için zoraki bir iş haline gelmiş bu seni çok yorar sakince bekle adetin geçince test yap yoksa bekle stres çok önemli bu hormonlarını bile bozar ayrıca doğum kontrol hapıylamı korundun bu zamana kadar bilmiyorum am ad. kontrol hapından nefret ederim

canım normal şartlarda yumurtlamanın olduğu tarihi hesaplaman için adet siklusundan 14 gün çıkarman gerekiyor siklusunu da bir adetinin birinci gününden başlayıp diğer adetinin birinci gününe kadar saman gerekiyor örnedğin 28 günde bir adet oluyorsan 28-14=14 yapıyor buda demek oluyorki 14. Gününde yumurtluyorsun 30 gün ise örnein 30+14=16 gibi ama örneğin diyelimki 28 günde bir adet oluyorsun ve dolayısıyla eğer bir sorun yoksa 14. Gün yumurtluyorsun demektir ve bu 14. Gününden 3 gün önve ve 3 gün sonra da riskli dönemdir yani hamile kalabilirsin demektir yani adetinin 11. Günü başlayıp 16. Gününe kadar filan ilişkiye girmen gerekir bu arada spermler içerde 72 saat canlı kalır ve yumurtada çatladıktan sonra 24 ile 36 saat arası kalır o süre içinde döllenme olursa olur eğer olmazsa çatlayan yumurta karın boşluğunda atılır kaybolur yani allahın işi belli olmaz belki hamile kalmış olabilirsin ama lütfen daha yeni karar vermişken kendi haline bırak önce stres adeti geciktirir kendini hamile sanarsın olmayınca hayal kırıklığı derken bi bakmışsın bu takıntıya dönüşmüş bi bakmışsın ilişkilerin zevk almak için olmaktan çıkmış bebek için zoraki bir iş haline gelmiş bu seni çok yorar sakince bekle adetin geçince test yap yoksa bekle stres çok önemli bu hormonlarını bile bozar ayrıca doğum kontrol hapıylamı korundun bu zamana kadar bilmiyorum am ad. Kontrol hapından nefret ederim

yok dogum kontrol hapı kullanmıyordum esım korunuyordu benım dedıgım gıbı bu olay adet olcagım hafta oldu o yuzden tereddutluyum ama genelde hıc adet gunum sasmaz 26 gunde bır olurum test yaptım ama 1 hafta gıbı bı zaman oldu bu kadar kısa zamnda bısey cıkmayacagını dusunuyorum bakıyım bırkac gun daha olmazsa doktora gıtmeyı dusunuyorum

slm kızlar hepimiz aynı umut için burdayız umarım en kısa zamanda ALLAH ın izniyle bebeklerimize kavuşuruz.

ben aranıza yeni katılıyorum daha önce 2 hamileliğim oldu fakat hüzünle sonuçlandı. uzun tedaviler sonucunda ilk kez bu ay karunmadık.

bende ki belirtiler şunlar
- göğüslerimde şişkinlik ve hassasiyet
- kasıklarımda hergün olmasada ara kramp şeklinde ağrılar
- akıntım olması yumurtlama dönemindeki gibi elime aldığımda ip gibi uzuyan ve beyaz bir akıntı ama günün her saatinde olmuyor
- midemde şişkinlik hissi ve kasıklarımda sürekli afedersiniz ama gaz çıkarma isteği

bunlar hamilek belritisimidr kızlar sizce bana yardımcı olursanız sevinirim

duygularıma tercuman olmuşsun. benim daha once hiç hamilelik tecrübem olmadı. belirtilerim seninle tıpatıp aynı. ama daha çok erken bu belirtilerin çıkması diye kendimi boşa ümitlendirmek istemiyorum. senin sonuç belli olduğunda haber verirmisin. ben benimki psikolojik diye düşünüyorum:KK43:((fisfisfis

slm arkadaşlar umarım herkes iyidir güzel günler güzel haberler sizlerle olsun kendinize iyi bakın görüşmek üzere opuyorumnanaktan

duygularıma tercuman olmuşsun. benim daha once hiç hamilelik tecrübem olmadı. belirtilerim seninle tıpatıp aynı. ama daha çok erken bu belirtilerin çıkması diye kendimi boşa ümitlendirmek istemiyorum. senin sonuç belli olduğunda haber verirmisin. ben benimki psikolojik diye düşünüyorum:KK43:((fisfisfis
kızlar benide bilgilendirirmisiniz aynı şeyleri yaşıyoruz galiba,inşallah allah gönlümüze göre verir,herşeyden önce hayırlı evlatlar nasip etsin

merhaba arkadaşlar ben 39 yaşındayım henüz 2 aylık evliyim geçen ay erken adet belirtileri yüzünden yanıldım ve 4 gün erken adet oldum birsürü gebelik testi yaptım birinde beli belirsiz 2 çiz<gi çıkdı diğerinde hiç çıkmadı sonra şikayetlerim artınca kanda baktırdım ve negatif çıkdı o günün gecesi regl başladı ama enteresan uzun süren kanamam 2 gün sonra durdu birkaç gün sonra az az agene oldu şimdi aradan 16 gün geçmesine rağmen acaip karnım şişdi her gören hamilemisin diyor ve anormal yiyorum acaba gene test mi yapsamm

X