Erken Hamilelik Belirtileri Üzerine Paylaşım Alanı

yok canım yoğun değil normal uzayan cinsten değil ama yara olsa dr. fark etmezmiydi çünkü geçen hafta dr. daydım bişey demedi.hayırlısı artık sen kaç aydır çocuk istiyosun ve pko varsa ki inş. yoktur tedaviyle yok olabiliyormu (bide anlıyamadığım bişey var dr. pkolu kadınalrın zayıflamasını söylüyo oysa dediğin gibi ilaçlar kilo aldırıyorsa bu ne tezatlık)bende fazla kilo yok 1,66 boyum 62 kiloyum 3-4 aydır

canım sana pko yu şöle anlatabilirim kadınlar her ay yumurtlar ve bu yumurtalar 18-22 mm arasına geldiğinde çatlar bu çatlayan yumurta spermlke birleşip döllenebilir ama döllenmezsede karın boşluğunda kaybolur bizde yani pko da bu yumurtalar çatlayacak boyuta gelmiyor yani folikül olarak kalıyor 8 mm çapında veya daha küçük kalıyor yumurta üzerinde kist olarak kalıyor ve her ay adet geciktikçe yenisi ekleniyor ve böylece adette bozukluklar daha çok oluyor adet bozuldukça kistler daha çok artıyor böyle bir kısır döngü yani o kist dedikleri aslında bizim gelişmöeyen yumurtalarımız dolayısıyla antibiyotik ilaç vs vs gibi şeylerle geçmez eskiden laporoskopiyle temizlerlermiş ama şimdi bu yöntem kullanılmıyor ama d.kontol hapı verirler özellikle çocuk istemeyenlere d.kontrol hapıda yumurtlamayı hiç başlatmadan durdurur ve rahimin kalınlaıp adetle yenilenmesini sağlamak için gerekli östrejen ve progesteron hormonunu sağladığı için adet olursun ama yumurtlama hiç olmaz d.kontrol hapında kilo almalar vs de cabası onun dışında eğer çocuk düşünüyorsanda dr lar klomen gonophane tarzında klomifen sitrat içerikli ilaçlar kullandırarak yumurtaların gelişmesini sağlarlar ve çatlatmak için iğne yaparlar bu zamanlarda ilişkliye girersin ve çocuk olur ama her zaman değil olmayabiliyorda mesela benim klomenle bile büyümediler onun dışında pkolulara genelde şeker hapı verirler bunu kullanırken yemenede dikkat edersen zayıflayabilirsin adetin düzene girer hatta yumurtlama da olur bununla hamile kalan bile var ama ileri aşamalarda değil bence yani böle en büyük belirtisi adet düzensiziliği sivilce kilo alımı özellikle göbek bölgesinde kilo tüylenmedir pko nun ama en önemli bulgusu usg görüntüleri ve hormonlardır umarım bir şeyin yoktur ama varsada bu pko insanı allak bullak edebilir ama böle arkadaşlarımız oldukça üstesinden gelinmeyecek bir şey değil canım

Son düzenleyen: Moderatör:
benim de son adet tarihim 5 ağusyostu...daha sonra eylülün 1.de tekrar olmaya başladım...az aza ama uzun sürdü hala da pempemsi devam etmekte...göğüslerim de şiş....bugün arkadaşın biri hamle olabilirsin dedi ...ben pek umut etmesem de testi yaptım ve pozitif çıktı...bu pembe akıntım da hala devam etmekte...nedeni ne olabilir...

canım sende herşey normal çıktı dimi yani herşeyin araştırıldımıda eşine baklılcak bide eşin ürolog dr.mı gitcek ne kadar zaman sürede sonuçlar çıkıyyo

yok canım doğru olan ilk erkeğin dr gitmesidir........çünkü erekek bir testten geçer kadın on testten.dr um ilk akla gelen testleri yaptırdı.....daha ileri tetkiklerde var.ama daha meşakatli süreç.....eşini görelim önce dedi.sonra tüplere bakılacak.tabi önce soru yağmurundan geçiyosun....adetlarin düzenlimi.....ilaç kullandınmı....ailende hastalık problem varmı......yumurtlama takibi yaptın mı................hiçbir olumsuzluk görmeyince yapılması gerekenleri plana soktu.

benim de son adet tarihim 5 ağusyostu...daha sonra eylülün 1.de tekrar olmaya başladım...az aza ama uzun sürdü hala da pempemsi devam etmekte...göğüslerim de şiş....bugün arkadaşın biri hamle olabilirsin dedi ...ben pek umut etmesem de testi yaptım ve pozitif çıktı...bu pembe akıntım da hala devam etmekte...nedeni ne olabilir...

canım ben bunu senede 1 kere filan yaşıyorum pko var bende bir ekresinde dr gittim 15 gün boyunca az az az az kanamalrla adet oldum ne bitiyordu ne artıyordsu dr baktı dediki hormon yetersizliğinden yani östrojen yetersiziliğindne rahim kendini yenileyemiyor bilirsin adet olmak demek rahmin kanayarak eski tabakayı dökmesi ve yenilenmesi demektir bu işlemi yapmakta zorlanıyordu anlayacağın bu da olabilir hamilede olabilirmisin bilmiyorum ama dr lar hamilelikte her kanamayı anormal sayıyorlar üstüne görme filan bunlar yok yani sadece yerleşme kanaması var ve buda döllenmeden yaklaşık 9 gün sonra filan oluyor(tabi eğer adetin düzenli ve yumurtlaman normal zamanda oluyorsa) pembe veya kahverengi olur çok az olur belki bi kaç gün devam eder ama leke şeklinde olur he ama hamileysen ve kanaman oluyorsa az az da olsa uzun süren bi kanamaysa düşük tehlikesini gösterir canım umudunu kırmış olmayayım bilgilendirmek istedim umudun hep olsun çünki bizim rabbimiz var iyiki inananlardanız elhamdürillah müslümanız iyiki bu yüzden umudumuz çok olmalı

Arkadaşlar Kadir geceniz mübarek olsun..opuyorumnanaktan
Seneye bu zamanlarda Rabbim hepimizin kucaklarını bebeklerimizle doldursun inşallah..:Saruboceq:
Dualarımız kabul olunan dualardan olsun..AMıııNN....:Saruboceq:

Son düzenleme:
canım sana pko yu şöle anlatabilirim kadınlar her ay yumurtlar ve bu yumurtalar 18-22 mm arasına geldiğinde çatlar bu çatlayan yumurta spermlke birleşip döllenebilir ama döllenmezsede karın boşluğunda kaybolur bizde yani pko da bu yumurtalar çatlayacak boyuta gelmiyor yani folikül olarak kalıyor 8 mm çapında veya daha küçük kalıyor yumurta üzerinde kist olarak kalıyor ve her ay adet geciktikçe yenisi ekleniyor ve böylece adette bozukluklar daha çok oluyor adet bozuldukça kistler daha çok artıyor böyle bir kısır döngü yani o kist dedikleri aslında bizim gelişmöeyen yumurtalarımız dolayısıyla antibiyotik ilaç vs vs gibi şeylerle geçmez eskiden laporoskopiyle temizlerlermiş ama şimdi bu yöntem kullanılmıyor ama d.kontol hapı verirler özellikle çocuk istemeyenlere d.kontrol hapıda yumurtlamayı hiç başlatmadan durdurur ve rahimin kalınlaıp adetle yenilenmesini sağlamak için gerekli östrejen ve progesteron hormonunu sağladığı için adet olursun ama yumurtlama hiç olmaz d.kontrol hapında kilo almalar vs de cabası onun dışında eğer çocuk düşünüyorsanda dr lar klomen gonophane tarzında klomifen sitrat içerikli ilaçlar kullandırarak yumurtaların gelişmesini sağlarlar ve çatlatmak için iğne yaparlar bu zamanlarda ilişkliye girersin ve çocuk olur ama her zaman değil olmayabiliyorda mesela benim klomenle bile büyümediler onun dışında pkolulara genelde şeker hapı verirler bunu kullanırken yemenede dikkat edersen zayıflayabilirsin adetin düzene girer hatta yumurtlama da olur bununla hamile kalan bile var ama ileri aşamalarda değil bence yani böle en büyük belirtisi adet düzensiziliği sivilce kilo alımı özellikle göbek bölgesinde kilo tüylenmedir pko nun ama en önemli bulgusu usg görüntüleri ve hormonlardır umarım bir şeyin yoktur ama varsada bu pko insanı allak bullak edebilir ama böle arkadaşlarımız oldukça üstesinden gelinmeyecek bir şey değil canım

canım çok saol çok güzel açıklamışsın.Allah herşeyi gönlüne göre versin.. amin

hayırlı olsun canım bence dr. görün hemen yani bayram tatili giremden Allah korusun düşük olabilir vereceği ilaçla kontrol altında tutabilir. hakkında hayırlısıı olsun

Arkadaşlar Kadir geceniz mübarek olsun..opuyorumnanaktan
Seneye bu zamanlarda Rabbim hepimizin kucaklarını bebeklerimizle doldursun inşallah..:Saruboceq:
Dualarımız kabul olunan dualardan olsun..AMİİİNN....:Saruboceq:

inşallah ya mucib allah sen dualarımızı duy dualarımızı kabul et yarabbim amin peygamber efendimiz hürmetine yarabbim

canım çok saol çok güzel açıklamışsın.Allah herşeyi gönlüne göre versin.. amin

amin canım hepimizin bu gece kadir gecesi çok mübarek bir gece ben 12 gün oruç tutabildim birde hafta sonları tutyorum yani toplamda yarısını filan allah kabul ederse ama kefaretini verdim hipoglisemim var tutamıyorum ama bu gece çok önemli dualarımız peygamber efendimiz adıyla yapalım onun hürmetine isteyelim

Sual: Allahü teâlâ, Peygamber efendimiz için, (Eğer sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım) buyuruyor. Bu kudsi hadis hakkında bilgi verir misiniz?
CEVAP
Âdem aleyhisselam, Arşta gördüğü nurun mahiyetini sual etti. Hak teâlâ buyurdu ki:
(Bu nur, gökte Ahmed, yerde Muhammed denilen, zürriyetinden bir peygamberin nurudur. O olmasaydı, seni de, yer ve gökleri de yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Allahü teâlâ yine buyuruyor ki:
(Ya Âdem, Muhammed aleyhisselamın ismi ile her ne isteseydin, kabul ederdim. O olmasaydı, seni yaratmazdım.) [Hâkim]

(Ey Resulüm, İbrahim’i halil [dost], seni de habib [sevgili] edindim. Senden daha sevgili hiç bir şey yaratmadım. Senin, benim indimdeki yüksek derecenin bilinmesi için dünyayı ve dünya ehlini yarattım. Sen olmasaydın, kâinatı yaratmazdım.) [Mevahib-i ledünniyye]

Hadis-i şeriflerde de buyuruluyor ki:
(Âdem aleyhisselam Cennetten çıkarılınca, ya Rabbi, Muhammed aleyhisselamın hürmetine beni affet diye dua etti. Allahü teâlâ ise, [ne cevap vereceğini bildiği halde, cevabını da diğer insanların duyması için] “Ya Âdem, onu henüz yaratmadım. Nereden bildin?” buyurdu. Âdem aleyhisselam da, Arşta "La ilahe illallah Muhammedün Resulullah" yazılı olduğunu gördüm. Anladım ki, şerefli isminin yanına ancak en çok sevdiğinin, en şerefli olanın ismini layık görürsün dedi. Allahü teâlâ buyurdu ki: “Ya Âdem doğru söyledin. O bana insanların en sevgilisidir. Onun hürmetine dua ettiğin için seni affettim. Eğer Muhammed aleyhisselam olmasaydı, seni yaratmazdım&#8221:KK66: [Taberani]

(Allahü teâlâ, İbrahim’i halil edindiği gibi beni de halil edindi.) [Mevahib-i ledünniyye]

Şu halde Peygamber efendimiz hem habibdir, hem halildir.
(Sen olmasaydın kâinatı yaratmazdım) kudsi hadisi, Marifetname’nin ön sözünde, Yusuf-i Nebhani hazretlerinin Envar-ı Muhammediyye kitabının 13. sayfasında ve imam-ı Rabbani hazretlerinin Mektubat’ının 122. mektubunda vardır.

Mektubat’ın farsça haşiyesinde, bu hadisin Deylemi’nin Firdevs’inde bulunduğu bildirilmektedir. Deylemi de, Buhari ve diğer muhaddisler gibi, meşhur ve muteber bir hadis âlimidir.

Mektubat-ı Rabbaninin 3.cildinde, (Sen olmasaydın Cenneti yaratmazdım), (O olmasaydı kâinatı yaratmaz, rububiyetimi izhar etmezdim) kudsi hadisleri de bildirilmektedir.

Miracda Allahü teâlâ, Peygamber efendimize, (Senden başka her şeyi senin için yarattım) buyurunca, Resulullah da, (Ben de senden başka her şeyi senin için terk ettim) dedi. (Mirat-i kâinat)

kızlar bu yazıyı neden paylaştım allahım çok seviyor efendiimizi o çok seviyor rabbimizi biz bunu anlamaya çalışırken bile içimiz coşuyor ağlayasımız geliyor ya yaşayabilseydik aynı duyguları ne olurdu acaba asıl diyeceğim şu rabbimiz o kadar seviyorki efendimizi onun hürmetine kabul eder duamızı bir sahabe varmış efendimiz zamanında ama(kör) yani efendimizden gözlerini açmasını istiyor efendimiz beni vesile kılarak dua et diyor ve ediyor gözleri açılıyor allahım efendimizi bana şeaatçi eyle onun hürmetine gözlerimi aç diyor ve açılıyor allah dualarımızı katında kabul görmüş ibadetler güzel ameller hürmetine gelmiş geçmiş tüm peygamberler hürmetine dünya kurulduğundan bu yana tutlan oruçlar kılınan namazlar teravihler çekilen tesbihler zikirler hürmetine ve yine en önemlisi sen olmasaydın ben bu alemleri yaratmazdım diyecek kadar çok sevdiğiği efendimiz hürmetine efendimizin nuru hürmetine esmaül hüsna hürmetine ve allahım kendi izzeti hürmetine kabul etsin inşallah yarabbim sendne ümit ederek caqnı gönülden yalvararak istiyoruz burada ki kimsenin kucağını bış bırakma evlatlarımızı hayırlı sağlıklı bir şekilde tez zamanda bize ver yarabbim AMıN

arkadaşlar birazdan test yapıcam çok heyecanlıyım hemen sizinle paylaşmak istedim
adetim 4gün gecikti ve göğüslerim çok şişti hassaslaştı uçları büyüdü ve inanılmaz acıo hiç başıma gelmemişti bolesi daha önce adetim çok geciktiği için umutlanmak istemiyorum ama elimde deil ki:KK43: bu mübarek günde lütfen dua edin bana. bu bayram sevdiklerime çifte bayrakm yaşatmak istiyorumm offfff kalbim yerinden çıkacak:S

arkadaşlar birazdan test yapıcam çok heyecanlıyım hemen sizinle paylaşmak istedim
adetim 4gün gecikti ve göğüslerim çok şişti hassaslaştı uçları büyüdü ve inanılmaz acıo hiç başıma gelmemişti bolesi daha önce adetim çok geciktiği için umutlanmak istemiyorum ama elimde deil ki:KK43: bu mübarek günde lütfen dua edin bana. bu bayram sevdiklerime çifte bayrakm yaşatmak istiyorumm offfff kalbim yerinden çıkacak:S

Rabbim gönlüne göre versin inş. vardır cnım hadi hayırlı haberlerini bekliyoruzz

X