erken doğum tanısı

E

EU1

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi EU1
arkadaslar ben 30 haftalık hamileyim bgn doktora gittim bebek yamuk duruyormuş sol tarafımda poposu ayakları yukarda başı sağ tarafımda duruyor bu nedenle rahim çok gerilmiş boyuna değil enine doğru bu da erken doğum nedeniymiş birde sağımda 8 cm. myom var oda bebegin yerini daraltıyor bebek büzülmüş suratını falan göremedik ultrasonda malesef şimdi doktor bana ciger geliştirici 4 tane iğne yazdı 2 tane vurulcam 12 saat sonra tekrar 2 tane vurulcam bitcek kortizon içeriyormuş bu iğneler nasıl bişey aranızda olan varmı acıyormu çok??birde rahim fazla gerilmesin diye bi ilaç yazdı hap ama o hapda çok çarpıntı yapıyormuş o nedenle çarpıntıyı alsın diyede başka bi ilaç yazdı benim gibi olan varmı doktor 34. haftaya gelirsen çok iyi dedi bu iğneler nasıl bişey çok can yakıyomu korkuyorum bazı sitelerde doğum başlamadan yapılır doğumdan sonra yapılır yazıyo benim doktorum öyle bi durum yokken verdi napıcam doktoruma da güveniyorum baya tecrübeli off ya bu iğneleden olan bu haplardan içen varmı?:CüvCüv::enbuyukkk:

• Konu Sahibi EU1
cnm geçmiş olsun
hiç bilgim yok bu konuda
umarım bekler bebişin

• Konu Sahibi EU1

canım çok geçmiş olsun yaa üzüldüm valla..bende vuruldum o iğnelerden 30.haftamda bebeğe çok yardımcı oluyo ciğer gelişimini hızlandırıyo diğer iğnelere göre biraz yanıyo vururlarken ama saatini aksatma tam saatinde vurdur ki işe yarasın benim dr 10 dk bile saatini geçirmicesin demişti..
başka sormak istediğin bişey olursa elimden geleni yaparım canım..

• Konu Sahibi EU1
ben de erken dogum tehlıkesı yasamıstım. bu yuzden o haptan kullandım 34. haftaya kadar. carpıntı fılan olmadı, kasılmaları azalttı ve erken dogum yapmadım. 38+6 da sezeryanla dogum yaptım.

• Konu Sahibi EU1
cnm o iğne celetrone diye mi yazılıyor ya içinde o iğne zararlı yazıyo ondan

• Konu Sahibi EU1
bende o iğnelerden vuruldum ama saatini hiç aksatmaman lazım gerçekten çok yardımcı oluyo bebek için bende 32haftalık doğum yaptım iğneler sayesinde bebeğim makineye bağlanmadı çok şükür.

• Konu Sahibi EU1
senin neden 32 de doğumun oldu cnm birde bana hap verdi gebelik uzun sürsün diye sen içmemişmiydin?

• Konu Sahibi EU1
canım çok geçmiş olsun inşallah bebeğin için faydalı olur sen kendini korkutmaki bebekde etkilenmesin

• Konu Sahibi EU1
dün gece gittim son ikisinide oldum celestonelerin inş hayırlısı olur ama igne oldugumdan beri bebek hiç hareket etmiyor neden acaba?

dün gece gittim son ikisinide oldum celestonelerin inş hayırlısı olur ama igne oldugumdan beri bebek hiç hareket etmiyor neden acaba?

Canım çok geçmiş olsun.İçini rahat tut yat uzan dinlenmeye çalış.Ben de 22 haftalık hamileyim dün kahverengi kanamam oldu sende böyle bişey olmuşmuydu.Ben de şimdi korkuyorum benimki de 9 ayı zor bekleyecek heralde.Allah bebişini korusun yat dinlen hep.

canım arayıp doktoruna sor istersen belki harekelerini yavaşlatmıştır iğneler yavaş olduğu için hissedemiyorsundur

ahh cnm doktor teline cvp verse zaten aradım ama gene tık yok her zamanki gibi(bende şeker hastası olmama ragmen çikolata yedim bol bol belki hareket eder diye bekliyorum

ya canım başlarım öyle doktora o zaman..
çok önemli bebek hareketlernin azalması belki ilaçtandır ama benimde başıma geldi böyle bişey bebeğim 2 saat hiç hareket etmemişti meğer kalp atışlarında sorun varmış ondanmış ardından doğum sancıları başlamıştı ben karın ağrısı zannediyodum tabi önemsememiştim erken doğum tedavisi gördüm yani...
ne kadar süredir hissetmiyosun hareketlerin?

valla dün azaldıgını hisettim iğneden sonra bgn kahvaltıdan beridir pek hisetmiyorum tatlı yedim yattım soluma gene hisetmedim bakalım bekliyim belki uyuyodur yada iğneden yada yeri daraldı demişdi doktor büzülmüş öyle yatıyor demişdi belki ondandır bi kaç gün böyle olursa sağlık ocagına gider kap atışlarını dinlerim inş bişeyi yoktur :Saruboceq:

canım benim için içini yiyeceğine git bi hast yada sağlık ocağına nst ye gir ama bi kaç günün geçmesini bekleme...
bide elini karnına koy ve konuş onunla tekme atmasa bile kımıldandığını hissedersin.1 günde en az 12 kez hareket etmesi gerekiyor diyo doktorlar ben senin yerinde olsam hemen bi nst çektirirdim ama sen bilirsin tabi..

cnm elimi karnıma koydum konuştum hadi bi tekme bi yaşadıgına dair bişey yap oğlum benim dedim öyle bekledim biraz tam elimi çektim böyle karnımda değil ama karnımın altında vajinal bölgeye yakın bi tıklama oldu sanırım döndümü elimiydi neysiydi bilmiyorum ama tek o bi daha bekledim olmadı benimki zaten pek hareket etmiyodu genelde geceleri bu gece bi bakıyım diyorum eger olmazsa bişey yrn kesin gitcem sağlık ocagına nst yok ama çkt var ona girerim ya bi durumu olsaydı 2 gün önce ultrasona girdim normaldi herşeyi bi durumu olsa çıkardı kalp atışları falan normaldi allh korusun onu:Saruboceq:

canım inşallah hiç bi sorun yoktur bakalım bu gece hareket edecekmi yarın bana haber ver olurmu merak ediyorum..

cnm bu gece hareket etti oğluşum ve ben mutlulukdan ağlamakdan uyuyamadım:))doktorada sordum kendi doktorum değil ama bazen bebekler günde 1 veya 2 kez hareket edermiş anca 3 gün üstüste hiç hareket hisetmezsen doktora git nst ye gir dedi içim rahatladı galiba o vuruldugum iğneler onada agır geldi çünkü iğneler beni mahvetti ya ciger gibi kıpkırmızı oldum 1 gün sürdü her yerim alev gibi yandı hala bile çok ter yapıyor bunlar iğneden önce yoktu bende çok etkilendim inş hep hareket eder ve tekmelerden benim canımı çıkarır:))

ohh be rahatladım valla kızımı uyuttum hemen girdim internete dün gecede aklım sendeydi hep çok sevindim gözün yadın canım demekki iğnelerdenmiş olsun hareket etti ya biraz korkuttu annesini..

ay evet sorma cnm ben gene bekliyorum hareket etsin diye ama gene tık yok ama olsun 1 kez olabiliyomuş baksana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…