erkeklik onuru,doğum masraflarımız...

patik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2008
1.930
3
arkadaşlar ailenizin durumu eşinizden iyiyse bu durumda daha iyi imkanlardan faydalanmak uğruna eşimizin gururunu incitebilir olsada ailemizden maddi yardım almalıyız yoksa kendi yağımızla kavrulup eşlerimizin erkeklik gurunu incitmemelimiyiz ???CADIARZU

ERKEKLİK GURURUNDAN DA ÖTE.
EVLİYSEK ARTIK KENDi YAĞIMIZLA KAVRULMALIYIZ.
HER ZAMAN BİRYERDEN DESTEK BEKLEMEK OLMAZ.
iMKAN NEYSE KAZANÇ NEYSE, GİDERLERİMİZİ DE ONA GÖRE AYARLAMALIYIZ.
EKSTRA BİR DURUM OLUR, ALLAH VERMESİN SAĞLIK OLUR, DAHA BÜYÜK SORUN OLUR.
O ZAMAN DIŞARIDAN DESTEĞİ ANLAYABİLİRİM AMA, NORMAL ŞARTLARDA AiLELERDEN DESTEK ALMAYI BİR BAYAN OLARAK BENDE İSTEMEM...

SEVGiLER...

canım erkekler bu konuda eşlerinden gördükleri muameleyi asla unutmazlar ve hep başa kakarlarr..sana tavsiyem eşinin gücünü aşıcakk şeyleri ailene aldırma tamam hevesin olcak bebeğine en iyisini almak isteyeceksin ama artık senin ailen eşin unutma..ama hissettirmeden yapabilirsin yani gözüne sokmadan mesela a hayatım adettir ilk çocuğun odaını kızın annesi yaparmışş falan dersin yada annem şunu almak istiyo ama ben sana sormadan bişiy demek istemedim sen ne dersin gibi ona danışarak yaparsan inan incitmemiş olursun vee sakın senin ailen hiç bişi yapmıyoo benim ailem şunu yaptı bunu yaptı diye başına kakma bu erkekler böyle anacımm acıkk idare ercez işteŞeniz

sevgili arkadaşlar,okadar akıllı ve ileri görüşlüki tavsiyeleriniz çok teşşekkür ederim..haklısınız..şükür ters giden bi gebelik yaşamıyorum..üç lira az paraya daha az konforla doğurabilirim elbet..evlenmeden önce kendime baya sorun etmiştim eşimin ailesiyle armızdaki bazı uçurumları..ama haklısınız artık biz bi aileyiz..herşeyin maddiyat olduğu şu zamanımızda şükürki ne eşim nede ailesinden herhangibir talep veya ima yaşamadım...devir gerçekten kötü..ama bakıyorum da eşim ailemden gelene sevinmek şöyle dursun adam kendinden geçiyo,kırılıyo hissediyorum..garibim zaten tüm hafta çalışmasına rağmen haftasonlarıda ek derslere giriyo..gecesi gündüzü yok..içtenlik ve dürüstlük çok önemliymiş arkadaşlar..e benimki azcık laz oyüzden bi deli damarıda var,herkezin ak dediğine yok bu morumsu bile diyebilir :) cins yani..neyse şükürler olsun...nerde murad almamış kardeşlerimiz varsa hayırlı insanlarla olmayı allah nasip etsin..çünki devir zooorr....sevgiler................

arkadaşlar Ailenizin Durumu Eşinizden Iyiyse Bu Durumda Daha Iyi Imkanlardan Faydalanmak Uğruna Eşimizin Gururunu Incitebilir Olsada Ailemizden Maddi Yardım Almalıyız Yoksa Kendi Yağımızla Kavrulup Eşlerimizin Erkeklik Gurunu Incitmemelimiyiz ???cadiarzu

Valla Destek Istesekte Kimsden Fayda Yok Var Tirnağin Kaşinirsin Yoksa Bakinirsin Demiş Atatlarimiz.ama Tabi Gelen Hediyeleride Geri çeviricek Değiliz Yani Dimi Kizlar şimdi Dedesi Yada Ananesi Bi Beşik Yada Bebek Arabasi Almiş çokmu Yani Almami Diyelim Ben Al Derim Valla.

eğer çok önemlibir sağlık problemi yoksa,herşey normelse ve kendi imkanlarımızla halledebileceksek yardım istemem.erkekler bu konularda çok hassas oluyor çünkü.hediye ayrı.onlar kabul edilir tabi.

kıslar biz elimizden geldiğince yağımızda kavruluyoruz ama tıkandığımız biçok yerde aile yardımcı oluyo bize.mecburen çok zorda kalırsak destek bekliyoruz.eşim çok darda kalırsak bişey demez.sadece annem bana fazla bişeyler hediye alırsa bozuluyodu.artık aldırmıyorum .çok nadir bi pantalon veya t-shirt alırsa aldırım okadar.kocişimi üzmek istemiyorum.bütçe belli bişey diyememki.zorla almadı ya adam beni.severek evlendik.şükür bu sene maddi olarak rahatladık birazdaha.maaşına yeni zamda geldi.napalım idare etcez koçişleri.onlarda haklı.bizde.
mesela bugün gittiğim hastane tahlil istedi.92ytl tutuyo orda.çok dedi.başka yere baktım78ytl dedi.başka yere baktım 96ytl dedi.eeeeee nolcak şimdi?mecbur yapılacak.ya sıkıcaz biz ödiycez yada aileler destek çıkıcak azcık.alma taraftarı bende değilim.hiç hoşuma gitmiyo ama zorda kalınca mecbur alınıyo.kocamın gırtlağını sıkamam ya.çok zorda kalınırsa alınabilir.sürekli değil.eğer bu kişiyi eş olarak seçtiysek ne olursa olsun yetinmeyi bileceğiz idare edeceğiz.dedğim gibi çok zorda kalınırsa aileler destek olabilir zaman zaman.ama keşke hiç gerek kalmasa buna.hayat şartları çok zor gerçekten.allah darda olana yardım etsin.hepimizin yuvasına rızık açıklığı versin.
öptüm.
a.s.

X