Erkeklerin hoşlanıyormuş gibi yapıp sonra sen yanlış anladın demesi?

Aslında çok basit mutlakaki birşeyler hissediyorlar kimse kendi kendine gelin güvey olmuyor yani ama nasılki karsi taraf açılınca işler ciddiye gidiyor ciddi derken baģimli bi ilişki içine girdiklerini düşünüp geri çekiliyorlar bi arkadaşinda yazdığı gibi kendilerinin pskolojik sorunları olduğunu düşünüyorum mutlaka içlerinde çözemedikleri birşeyler vardır zaten şöyledr birşey var akli başında beynen sağlikli bir adam normal ilişkiler yaşar yazdım çizdim oynamıyorum demez demem o ki siz birşey kaybetmiyorsunuz
Bence tam hoşlansa bir erkeği hiçbir şey durduramaz. Benim olayımdaki çocuk universitede bir kızla tanışmış. Kız tam 3 ay peşinden koşturmuş bunu. Sonra hemen nişan yapmışlar. Universite bitince de evlenmişler. Bana ise sevgili gibi davranıp iş adım atmaya gelince yn çizmişti. Bence sorumluluk almak istemese o kıza da almazdı. Bu bence sevmekle alakalı birşey. Yalnız aklımın almadığı sevmediği bir kıza neden böyle davranır bir erkek?

Bu tip adamlari aklayip paklamanin ne geregi vardi? Ya basiniza gelmedi boyle bir olay ya da bahsettigimiz seyler cok farkli. Baska turlu boyle bir konuya boyle bir yorum yapilamaz cunku.
Yoo son derece objektif baktım ve yazdım.
Ayrıca bunu 'oyle erkekler' olarak değil, 'oyle insanlar' diye düşünüp yazdım. Çünkü Chelzy Chelzy de söylemiş, bunu kadınlar daha çok yAparlar. Tüm sinyalleri 'seni istiyorum,seni seviyorum' olarak verirler, ama adam açıldığında 'aaaa nasıl olur,ben seni arkadaş olarak goruyorum:KK47:'
Doğru değil mi?
Kadınların böyle davranmasının başka başka sebepleri olabilir ama erkeklerin ki cidden çok acik: flört etmek istiyorlar ,birlikte birşeyler yapmak,otobüste giderken şöyle bir başını omzuna koy istiyorlar ama sorumluluk almak, naz - trip çekmek, emek vermek, devamlı kendini açıklama ihtiyacı hissetmek istemiyorlar.
Flört halinde ne yapsan güzel görünür. Hiç haber vermeden tatile git, dönüşte 'hep aklıma geldin ya' de, oradan aldığın magnetin ver, senden iyisi yok. Amaaaaa iş sevgililige varınca o tatili geç iki günlük erkek erkeğe bir yere gitmen ilişkide krize neden olur. Gittiğin de burnundan gelir.
Flort ederken haftada iki mesaj atar, pırpır eder kalp. Hafta güzel geçer. Ama sevgiliyken? 'neden iyi geceler demeden yattin', 'meşgulsun de bir dakika mesaj atamayacak kadar mi' cümleleri havada dolaşır durur.
Flört halinde kadın süslenir puslenir buluşma yerine gider, zaman geçtikten sonra da evine döner. Adam 'varinca mesaj at,merak etmeyeyim' dese, ayy ne tatlı diye gözlerde kalpler fışkırır.
Ama sevgililikte adam eve kadar bırakmadı diye içten içe sinir olunur.
Flört halinde adam Facebook'ta görüp duvarına mutlu yıllar güzel kız yazsa kadın mutlu olur ama kadınlar kulübü forumu 'yildonumumuzu hatirlamadi kavga ettim, doğum günümde sadece çiçek almış çok uzuldum' konularından geçilmiyor.
Sevgililik= sonsuz beklenti.
Dediklerimde yanlış birşey var mı?
Ha, siz öyle değilsinizdir. Ama sizin yakın arkadasiniz-evarkadasiniz-kuzeniniz-sinif arkadaşınız da mı 'oyle' değil?
Yapmayın lütfen , iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batirmazsaniz böyle soruların çözümünü bulamazsınız.
Konu sahibi "neden böyleler" diye soru sormuş, ben de kendimce "cunku boyle" diye bir cevap verdim.

Yoo son derece objektif baktım ve yazdım.
Ayrıca bunu 'oyle erkekler' olarak değil, 'oyle insanlar' diye düşünüp yazdım. Çünkü Chelzy Chelzy de söylemiş, bunu kadınlar daha çok yAparlar. Tüm sinyalleri 'seni istiyorum,seni seviyorum' olarak verirler, ama adam açıldığında 'aaaa nasıl olur,ben seni arkadaş olarak goruyorum:KK47:'
Doğru değil mi?
Kadınların böyle davranmasının başka başka sebepleri olabilir ama erkeklerin ki cidden çok acik: flört etmek istiyorlar ,birlikte birşeyler yapmak,otobüste giderken şöyle bir başını omzuna koy istiyorlar ama sorumluluk almak, naz - trip çekmek, emek vermek, devamlı kendini açıklama ihtiyacı hissetmek istemiyorlar.
Flört halinde ne yapsan güzel görünür. Hiç haber vermeden tatile git, dönüşte 'hep aklıma geldin ya' de, oradan aldığın magnetin ver, senden iyisi yok. Amaaaaa iş sevgililige varınca o tatili geç iki günlük erkek erkeğe bir yere gitmen ilişkide krize neden olur. Gittiğin de burnundan gelir.
Flort ederken haftada iki mesaj atar, pırpır eder kalp. Hafta güzel geçer. Ama sevgiliyken? 'neden iyi geceler demeden yattin', 'meşgulsun de bir dakika mesaj atamayacak kadar mi' cümleleri havada dolaşır durur.
Flört halinde kadın süslenir puslenir buluşma yerine gider, zaman geçtikten sonra da evine döner. Adam 'varinca mesaj at,merak etmeyeyim' dese, ayy ne tatlı diye gözlerde kalpler fışkırır.
Ama sevgililikte adam eve kadar bırakmadı diye içten içe sinir olunur.
Flört halinde adam Facebook'ta görüp duvarına mutlu yıllar güzel kız yazsa kadın mutlu olur ama kadınlar kulübü forumu 'yildonumumuzu hatirlamadi kavga ettim, doğum günümde sadece çiçek almış çok uzuldum' konularından geçilmiyor.
Sevgililik= sonsuz beklenti.
Dediklerimde yanlış birşey var mı?
Ha, siz öyle değilsinizdir. Ama sizin yakın arkadasiniz-evarkadasiniz-kuzeniniz-sinif arkadaşınız da mı 'oyle' değil?
Yapmayın lütfen , iğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batirmazsaniz böyle soruların çözümünü bulamazsınız.
Konu sahibi "neden böyleler" diye soru sormuş, ben de kendimce "cunku boyle" diye bir cevap verdim.

Bakin, cok farkli seylerden bahsediyoruz. Biz burada hoslandigini, ilgisini bariz belli edip daha sonra yan cizerek durumu arkadaslik olarak sunan ve karsisindakinin durumu yanlis anladigini belirten kisiliksiz tiplerden bahsediyoruz. Erkeklerin flort evresini sevgililige neden tasimadigini tartismiyoruz.

Sizin bahsettiginiz sey bile sikintili. Istedigim zaman mesaj atayim, istedigim zaman arayayim, istedigim zaman goruseyim ve gorustugumde de biraz biraz yakinlasayim diye dusunen bir erkegin karsisindaki kadini hangi seviyeye indirdiginizin farkinda misiniz? Neymis efendim naz niyaz cekmek istemiyormus. Bunun aciklamasi bu kadar basit mi sizce? O kadinin bu kadar ilgiden sonra o adami sevgili olarak gormeye hakki yok mu?

yenGEnC yenGEnC ne kadar şeker yazmışsın ve tespitlerine de katılıyorum.

Ben diyorum ki iliskiler farklı seviyelerde yaşanıyor. Mesela erkeği parası için kullanan bir kadına , onun cinselligini kullanan bir erkek yakışır hatta gayet iyi bir kombin bence. Onlar bu seviyede yaşasınlar bize ne.

Ha adam az sorumluluk alır, kadın fazla beklentiye girmez takılırlar, açık ilişki yaşar böyle mutlu olurlar, olur bu da şık durur onlara göre.

Ama mesela bi de şöyle kadınlar var, vebale girmekten cekinen, kimseyi boş umitlerle oyalamayan, ne istedigini bilen, paraya ya da maddi seylere tamah etmeyen, manevi doyumu onemseyen ve istedigi herseyin fazlasini da verebilecek yeterlilikte ve saglamlikta olan.

Böyle kadinlar var çok şükür. Iste benim demek istedigim hani hayat bayram olsun, lay lay lom yasayıp gidelim, azinca arayayim, kizinca telefonu kapayayim, arada takılalim kafasindaki erkekler uzak dursun kaliteli kadinlardan. Daha dogrusu bu kadınlar boyle erkekleri kendilerinden uzak tutsun...

Bence tam hoşlansa bir erkeği hiçbir şey durduramaz. Benim olayımdaki çocuk universitede bir kızla tanışmış. Kız tam 3 ay peşinden koşturmuş bunu. Sonra hemen nişan yapmışlar. Universite bitince de evlenmişler. Bana ise sevgili gibi davranıp iş adım atmaya gelince yn çizmişti. Bence sorumluluk almak istemese o kıza da almazdı. Bu bence sevmekle alakalı birşey. Yalnız aklımın almadığı sevmediği bir kıza neden böyle davranır bir erkek?
Hımm seven erkek sorumluluk alır diyorsun.

Valla benim eski esim asla evlenmeyecek bir tipti ama biz iki ay icinde evlendik. Basta cidden cok havaliydı kimsenin evlilige ikna edemedigi adam beni kendisine eş olarak seçti. Sevdi mi dersen evet hakkını yiyemem cok sevdi ama kendince :)) anamdan emdigim süt burnumdan geldi desem, zor bosandım ki dısardan bakanlar cok mutluyuz saniyorlardi ve hala onlara gore bosanacak ne vardi ki.

Yani bazi seyleri disardan bakarak anlamak kolay degil, evlenmiş olmasi o erkeğin tüm sorumluluklarini yerine getireceginin garantisi de değil. Bir kadinin erkeği evlilige ikna etmesi o kadinin şahane oldugunu da gostermiyor aslinda. Sanirim dogru zamanda denk geliniyor ve kader oluveriyor. Bazen erkek kadın fazla iyi olunca da kendine eş olarak goremiyor ona yetemezsem, mutlu edemezsem diye. Nasip, kismet :)))

Sanırım bu başlıkta erkekleri taşlıyoruz :)

Yalnız şunu söyleyeyim,bu davranışı kızlar erkeklerden daha fazla yaparlar."Uydu erkek" derler gavurlar.Kural şudur:uydun eğer çok uzaktaysa uzay boşluğuna gider,olmaz.Onu biraz çekmen lazım.Eğer çok yakına gelirse uydun dünyaya düşer,o da olmaz.Biraz itmen lazım.Belli bir yörüngeyi ancak böyle sağlarsın :)

Bundan çok utansam da üniversiteye yeni başladığımda benim de vardı böyle bir erkek arkadaşım.İstanbul'a alışmam da çok emeği vardı,sanırım onu kaybetmek istemediğim için bencilce davranarak onu uyduma almıştım.Sonradan aklım başıma geldi,şimdilerde de evlenmiş.Çok mutlu olur umarım.Bir daha böyle bencilce davranmadım.Ama etrafımda bunu yapan o kadar çok kadın var ki.Bu konu daha çok "erkekler klubünde" tartışılacak bir konu bence :)

Evet bak bunuda yazcaktim sen yazmişsin seven erkek herşeyi yapar .hoşlanti durumuna ben çok anlam yüklemiyorum canim ya erkeklerde de doyumsuzluk var bide ya ben bu kızı kendime bağlayim aşik edeyim modunda ruh hastaları var adamlar zevk aliyo bundan işte

Ruh hastası ilgi budalaları çünkü. Bir arkadaş kadınlar da yapıyo diyo da. Kadın erkek ayırt etmeden bunu yapan insan karaktersizdir. Ha ben kadınların niye böyle yaptığını merak etmiyorum tabi orası ayrı. Benim bi erkek arkadaşım sevgilisi varken beni kıskanıyodu. Öyle bi manyak. Öyle bi karakter yoksunu. Nefret ediyorum bu tiplerden. Böyle tiplerin ya sevgilisi vardır ya da akıllarında başka kız vardır. Yukarıda bi arkadaşın dediği gibi tam sevmemiştir. Kafası karışmıştır bu ergenusumuzun. Ergenus dedim 40ında da olabilir. Acıma duyguları olmayan bencil tiplerdir ayrıca. Kendi egolarını tatmin ederler sadece. Allah hepimizi bu tiplerden korusun.

Roverinae arkadaşın konusunu okuyunca aklıma geldi. Ben de paylaşayım dedim. Erkeklerin sevgili gibi davranıp sonra cayması. Ona çok benzer bir olay yaşadım. Yıllar önce belki 15 yıl olmuştur. Lisedeydik o zaman. Hala olayı anlamamışımdır neden böyle yaptı diye.
1- her akşam arardı ya da mesaj atardı. Evet ben lisedeyken de telefon vardı. Hatırlıyorum şu kafam kadar olanlardan:KK15:
2- kıskanırdı. Ama herkesten ya. Kızlardan bile. Onlarla yemeğe gitme benle git derdi.
3- iltifatlar, neler neler söylerdi ama.
4- sürekli takip ederdi, sürekli sorgu sual. Nerdeydin, kimleydin. Bir başka arkadaşımla yemeğe gittiysem sinirimden bütün gece uyumadım derdi.
Bunları yaptı yaklaşık 6-7 ay. Sonra ben de ergenlik kafası açıldım ona. Vayyy sen beni yanlış anladın. Sen benim en yakın arkadaşımdın. Hep öyle kalacaksın bilmem ne. Erkekler neden böyle yapar?
Valla birak ergenini 29 yaşında bana bunu yapan oldu

Hepsi aynı halt

Çünkü size yaptıklarını aynı anda baska bir kadına da yapmıstır ve onda karar kılmıştır. Ne olur ne olmaz diye de el altında durum istiyordur size de alısmıs fakat diğer kadın daha cazip geldiği için biraz orayı zorlayıp olmazsa size dönecektir

Roverinae arkadaşın konusunu okuyunca aklıma geldi. Ben de paylaşayım dedim. Erkeklerin sevgili gibi davranıp sonra cayması. Ona çok benzer bir olay yaşadım. Yıllar önce belki 15 yıl olmuştur. Lisedeydik o zaman. Hala olayı anlamamışımdır neden böyle yaptı diye.
1- her akşam arardı ya da mesaj atardı. Evet ben lisedeyken de telefon vardı. Hatırlıyorum şu kafam kadar olanlardan:KK15:
2- kıskanırdı. Ama herkesten ya. Kızlardan bile. Onlarla yemeğe gitme benle git derdi.
3- iltifatlar, neler neler söylerdi ama.
4- sürekli takip ederdi, sürekli sorgu sual. Nerdeydin, kimleydin. Bir başka arkadaşımla yemeğe gittiysem sinirimden bütün gece uyumadım derdi.
Bunları yaptı yaklaşık 6-7 ay. Sonra ben de ergenlik kafası açıldım ona. Vayyy sen beni yanlış anladın. Sen benim en yakın arkadaşımdın. Hep öyle kalacaksın bilmem ne. Erkekler neden böyle yapar?

tatlı flörtler hoşlarına gidiyor sanırım. biz kadınlar biraz salak olduğumuzdan hemen yamışma moduna giriveriyoruz.
aynı şeyi biz yapsak, yani bu davranışların sonunda ben seni aslında arkadaş olarak görüyorum desek halimiz tavrımız yüzünden adımız or....ya çıkar..
nitekim çok da sallamamak lazım öyle her ilgiyi alakayı.

Aklıma rober hatemonun şarkısı geldi :KK70:

seni bir arkadaş bir dostum gibi sevdim sen oturmuş bana aşktan dem vuruyorsun

Yav bu erkekler şerro merro işte

X