Erkeklerin hoşlanıyormuş gibi yapıp sonra sen yanlış anladın demesi?

Tiny-Miny

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2018
288
140
39
Roverinae arkadaşın konusunu okuyunca aklıma geldi. Ben de paylaşayım dedim. Erkeklerin sevgili gibi davranıp sonra cayması. Ona çok benzer bir olay yaşadım. Yıllar önce belki 15 yıl olmuştur. Lisedeydik o zaman. Hala olayı anlamamışımdır neden böyle yaptı diye.
1- her akşam arardı ya da mesaj atardı. Evet ben lisedeyken de telefon vardı. Hatırlıyorum şu kafam kadar olanlardan:KK15:
2- kıskanırdı. Ama herkesten ya. Kızlardan bile. Onlarla yemeğe gitme benle git derdi.
3- iltifatlar, neler neler söylerdi ama.
4- sürekli takip ederdi, sürekli sorgu sual. Nerdeydin, kimleydin. Bir başka arkadaşımla yemeğe gittiysem sinirimden bütün gece uyumadım derdi.
Bunları yaptı yaklaşık 6-7 ay. Sonra ben de ergenlik kafası açıldım ona. Vayyy sen beni yanlış anladın. Sen benim en yakın arkadaşımdın. Hep öyle kalacaksın bilmem ne. Erkekler neden böyle yapar?

Lisedeki ergenyusu, koca koca adamlarla kıyaslamayın demek isterdim ama bunu yapan erkekyuslar 60 yaşına da gelse çıkamıyor o ergenlikten belli ki. Çocuk sizi sevmemiş, üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışmayı, hayatınızda etki bırakmayı sevmiş. Bir çeşit oyun gibi... Siz duygularınızı belli edince de egosu yeterince tatmin olmuş, kendisini şişirecek başka hedefler, maceralar daha cazip gelmiş. Bu tipler kendini sever ancak, başkasını değil bence.

Lisedeki ergenyusu, koca koca adamlarla kıyaslamayın demek isterdim ama bunu yapan erkekyuslar 60 yaşına da gelse çıkamıyor o ergenlikten belli ki. Çocuk sizi sevmemiş, üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışmayı, hayatınızda etki bırakmayı sevmiş. Bir çeşit oyun gibi... Siz duygularınızı belli edince de egosu yeterince tatmin olmuş, kendisini şişirecek başka hedefler, maceralar daha cazip gelmiş. Bu tipler kendini sever ancak, başkasını değil bence.
Bir de konuştuktan sonra senle artık arkadaş kalamam demiştim. Bir kaç ay hala arkadaş kalmak için çabalamıştı. En sonunda fena terslemiştim onun üzerine gitmişti.

Lise diyince işler değişiyor. Arkadaşlığın öyle bir şey olduğunu düşünmüş bile olabilir.

Ben de bi süredir bunu düşünüyorum. Hadi sizin anlattığınız ergenlik diycem, görüyoruz koca koca adamlar da sanki oyun oynuyorlar. Bu nasıl bir psikoloji acaba.

Cok aşık gibiler, evlenmek için namusları üzerine sözler veriyorlar, bi kıskanmalar, bi tuhaf sahip çıkma adı altında kısıtlamaya çalışmalar sonra bi anda hayalet oluyorlar. Bakmışsın ki yoklar. Ya da dediginiz gibi arkadaşız biz deyip sıyrılıyorlar, bu nasıl bisey...

Bana göre boyle davranan erkeğin psikolojik sorunları vardir ve bu onun kendi iç meselesedir. Biz kadınlar erkeklerin psikologu da , annesi de değiliz.

Boyle adamlar sorumluluk almaktan kaçan, bağ kuramayan tipler.

Kendi kaybetme potansiyellerinin farkında olduklari için kaybetmekten acayip korkan ama ilk firsatta bırakıp kacan kafadalar :)

Kendilerine gecmiş olsun deyip, acil şifalar dilemekten baska çare gelmiyor aklima :))

...Çocuk sizi sevmemiş, üzerinizde hakimiyet kurmaya çalışmayı, hayatınızda etki bırakmayı sevmiş. Bir çeşit oyun gibi... Siz duygularınızı belli edince de egosu yeterince tatmin olmuş, kendisini şişirecek başka hedefler, maceralar daha cazip gelmiş. Bu tipler kendini sever ancak, başkasını değil bence.
:KK9:

Yaşadım çok benzerini .
Hem de lisede değil üniversitede. Romantik mesajlar,zorlandığım her konuda yardım, msnden aşk icerikli sarki linklerini göndermeler...
Düşünün ki 14 Şubat 'ta sinemaya davet edecek kadar ilgiliydi ama ben ona ilgimi belli edince yok sen beni yanlış anladin.

Erkek milleti ilginç

Bu tipler sorunlu oldugu kadar tehlikeliler. Bir kere doyumsuzlar, sorumluluk altina girmek istemiyorlar, kendilerine guvenleri de yok.

Kisaca, bes para etmezler.

Ben de bi süredir bunu düşünüyorum. Hadi sizin anlattığınız ergenlik diycem, görüyoruz koca koca adamlar da sanki oyun oynuyorlar. Bu nasıl bir psikoloji acaba.

Cok aşık gibiler, evlenmek için namusları üzerine sözler veriyorlar, bi kıskanmalar, bi tuhaf sahip çıkma adı altında kısıtlamaya çalışmalar sonra bi anda hayalet oluyorlar. Bakmışsın ki yoklar. Ya da dediginiz gibi arkadaşız biz deyip sıyrılıyorlar, bu nasıl bisey...

Bana göre boyle davranan erkeğin psikolojik sorunları vardir ve bu onun kendi iç meselesedir. Biz kadınlar erkeklerin psikologu da , annesi de değiliz.

Boyle adamlar sorumluluk almaktan kaçan, bağ kuramayan tipler.

Kendi kaybetme potansiyellerinin farkında olduklari için kaybetmekten acayip korkan ama ilk firsatta bırakıp kacan kafadalar :)

Kendilerine gecmiş olsun deyip, acil şifalar dilemekten baska çare gelmiyor aklima :))

Her kelimesine katiliyorum. :KK66:

Roverinae arkadaşın konusunu okuyunca aklıma geldi. Ben de paylaşayım dedim. Erkeklerin sevgili gibi davranıp sonra cayması. Ona çok benzer bir olay yaşadım. Yıllar önce belki 15 yıl olmuştur. Lisedeydik o zaman. Hala olayı anlamamışımdır neden böyle yaptı diye.
1- her akşam arardı ya da mesaj atardı. Evet ben lisedeyken de telefon vardı. Hatırlıyorum şu kafam kadar olanlardan:KK15:
2- kıskanırdı. Ama herkesten ya. Kızlardan bile. Onlarla yemeğe gitme benle git derdi.
3- iltifatlar, neler neler söylerdi ama.
4- sürekli takip ederdi, sürekli sorgu sual. Nerdeydin, kimleydin. Bir başka arkadaşımla yemeğe gittiysem sinirimden bütün gece uyumadım derdi.
Bunları yaptı yaklaşık 6-7 ay. Sonra ben de ergenlik kafası açıldım ona. Vayyy sen beni yanlış anladın. Sen benim en yakın arkadaşımdın. Hep öyle kalacaksın bilmem ne. Erkekler neden böyle yapar?
Aslında çok basit mutlakaki birşeyler hissediyorlar kimse kendi kendine gelin güvey olmuyor yani ama nasılki karsi taraf açılınca işler ciddiye gidiyor ciddi derken baģimli bi ilişki içine girdiklerini düşünüp geri çekiliyorlar bi arkadaşinda yazdığı gibi kendilerinin pskolojik sorunları olduğunu düşünüyorum mutlaka içlerinde çözemedikleri birşeyler vardır zaten şöyledr birşey var akli başında beynen sağlikli bir adam normal ilişkiler yaşar yazdım çizdim oynamıyorum demez demem o ki siz birşey kaybetmiyorsunuz

Benim de üniversite yıllarında başıma gelmişti. Bu kişiyle beraber okul dergisi çıkarıyorduk, bu vesileyle tanıştık. Tabi ben çok hevesliydim yazma çizme işlerine. Grubumuz kalabalık olmasına rağmen bu arkadaş bana özel bir ilgi gösteriyordu. Tanıştığımız gün yüzüme uzun uzun bakıp "Kız kardeşime çok benziyorsun" dedi. Sonrasında mesajlar, aramalar.. Kendi yazdığı şiirlerden bölümler göndermeler.. Ben zaten duygusalım, iyice havaya girdim. En son bana, gittiği bir ülkeden hediye getirmişti, artık kesin beni seviyor gözüyle bakarken bir de baktım sözlenmiş :KK57: O anki şok halimi hiç unutamam. Herhalde büyük şok yaşayıp da hiçbir şey olmamış gibi tepki verebilmeyi o gün öğrenmişimdir :KK48:

Çok basit;
Flört etmek - arada takılmak isteyip ciddi bir iliskiye başlamak istememiş olabilirler.
Sizden gerçekten hoşlanmış,ama bazı sebeplerle sizle bir ilişkiye başlamak istemiyor olabilir.
Flört ettiğiniz zamanı hatırlayın, adam haftada iki yazarsa sizden mutlusu yok. Birlikteyken çok mutlusunuz, yemekte gülüp eğleniyorsunuz. Kırk yılda bir hediye verse sizden mutlusu yok.
Şimdi bir de teklifinize olumlu cevap verdiğini düşünün ve lütfen objektif olun. Sonuçta tüm KK tanıyor artık sizin kişiliğinizi
Haftanın her günü konuşuyorsunuz, bir gün sizi aramadı, felaket senaryoları yazarsınız, özel günü hatirlamadi sinirlenirsiniz, buluşmadan erken ayrıldı 'ya şimdi nereye gidecek' diye o gece uyuyamaz, huzursuzluk çıkartırsınız,ilgi ister durursunuz, trip trip trip,kavga kavga kavga...
Evet genelleme yapıyorum ama çoğu kadın bu şekilde.
Sevgili olmadığı o tatli flört evresinde neşeli, anlayış timsaliyken İlişkiye başladıktan sonra ilgiye aç, kavga çıkarmaya meraklı, hesap soran ve milyon tane beklenti içinde birilerine evriliyor çoğu kadın.
Adamlar da bu yüzden sıfır sorumluluk flört dönemini bitirmek istemiyorlar.
Bence cevap ortada

Bu tipler sorunlu oldugu kadar tehlikeliler. Bir kere doyumsuzlar, sorumluluk altina girmek istemiyorlar, kendilerine guvenleri de yok.

Kisaca, bes para etmezler.
Aynen ya, boylesine gönlunü kaptırdin mı olacaklar bastan belli. Enerjin bitecek,moralin çökecek, özgüven gidecek geriye senden enkaz kalacak tabii pasam da pesinden kosuldugu icin ego tavan yapacak. Ayyy kabus buuu, Allah koru Yarabbim kalbi temiz olanlarımızı iyi insanlarla karşılaştır. Amin :)

Çok basit;
Flört etmek isteyip , arada takılmak isteyip ciddi bir iliskiye başlamamak istemiş olabilirler.
Sizden gerçekten hoşlanmış,ama bazı sebeplerle sizle bir ilişkiye başlamak istemiyor olabilir.
Flört ettiğiniz zamanı hatırlayın, adam haftada iki yazarsa sizden mutlusu yok. Birlikteyken çok mutlusunuz, yemekte gülüp eğleniyorsunuz. Kırk yılda bir hediye verse sizden mutlusu yok.
Şimdi bir de teklifinize olumlu cevap verdiğini düşünün ve lütfen objektif olun. Sonuçta tüm KK tanıyor artık sizin kişiliğinizi
Haftanın her günü konuşuyorsunuz, bir gün sizi aramadı, felaket senaryoları yazarsanız, özel günü hatirlamadi sinirlenirsiniz, buluşmadan erken ayrıldı 'ya şimdi nereye gidecek' diye o gece uyuyamaz huzursuzluk çıkartırsınız,ilgi ister durursunuz, trip trip trip,kavga kavga kavga...
Evet genelleme yapıyorum ama çoğu kadın bu şekilde.
Sevgili olmadığı o tatli flört evresinde neşeli, anlayış timsaliyken İlişkiye başladıktan sonra ilgiye aç, kavga çıkarmaya meraklı, hesap soran ve milyon tane beklenti içinde birilerine evriliyor çoğu kadın.
Adamlar da bu yüzden sıfır sorumluluk flört dönemini bitirmek istemiyorlar.
Bence cevap ortada

Bu tip adamlari aklayip paklamanin ne geregi vardi? Ya basiniza gelmedi boyle bir olay ya da bahsettigimiz seyler cok farkli. Baska turlu boyle bir konuya boyle bir yorum yapilamaz cunku.

yenGEnC yenGEnC tatlım haklısın, bazı kadınların dır dırı, çenesi, sitemi, tripleri beni bile bezdiriyor da bazi erkekler sorumluluk almayi hic istemiyor ama. Ha madem flört dönemindeki gibi takılmak istiyor beyimiz o zaman ona uygun kisileri bulacak yani takılmalık olanlari ve kadında beklenti yaratmayacak, ortak gelecek hayali kurdurmayacak, gel yatalim demiyecek. Kadin sinemaya gitmekle yetinip sonrasinda aranmayi beklemiyorsa, erkek de yetinip yataga atabilir miyim hesaplari yapmayacak.

O kadar cok mağdur kadin var ki sorumsuz erkeklerle birlikte olduklari icin ben artik bu erkekleri kendimize eş, sevgili yapmayalim biraz yalniz kalsinlar da akillari baslarına gelsin istiyorum :))

Aynen ya, boylesine gönlunü kaptırdin mı olacaklar bastan belli. Enerjin bitecek,moralin çökecek, özgüven gidecek geriye senden enkaz kalacak tabii pasam da pesinden kosuldugu icin ego tavan yapacak. Ayyy kabus buuu, Allah koru Yarabbim kalbi temiz olanlarımızı iyi insanlarla karşılaştır. Amin :)

Kabus ki ne kabus... Boyle tipler insanin yasam enerjisini vakumluyor.

Agzim bir kere yandi ve bir kez daha bu semptomlari sezersem karsimdaki insanda, aninda uzaklastiririm hayatimdan boyle bir tipi.

Amin. Allah kalbi guzel insanlarla karsilastirsin. :KK200:

X