Erkeklerin çoğu böyle mi, adım atmakta neden gecikiyorlar?

Ben de öyle düşünüyorum. Ben ailemin yanındayken, yani biz birbirimize uzakken hassas davranırdı genelde. Kaybetme korkusunu hissederdim. Uzun yıllar bekledim zaten okulu bitecekti, işi yoluna girecekti derken. Tam her şey yoluna girdi, benim vizem çıktı evlenebildik derken şimdi yaşattıkları hem haksızlık hem nankörlük gibi geliyor. Kim tanısa bizi, kadın/erkek fark etmeksizin "senin gibisini zor bulur" diyor. Kolaylıkla evlendik, her şey sade oldu, ne madden ne manen zorlamadım vs. Görünürde hep uyumlu ama değeri bilinmeyen bir kadın hikayesi, klasik maalesef :) Keşke başından bu kadar kolaylığ alıştırmasaymışım.

Çok sık kavga oluyorsa oturup ciddi ciddi konuşmanız lazım. Yaşam şartlarınızı psikolojik durumlarınızı vs. Suçlayıcı bir dil olmadan yapıcı tarzda belki.
Ben daha evlendiğimin 2.ayında bir konusma yaptım öfke kontrolünü kaybediyordu böyle olma her çift kavga eder ama bu denli kontrolsüz hareket edeceksen bir destek almamız lazım vs diye. O gün bugündür öğrendi alttan almayı özür dilemeyi eşim de. Tabii ciddi bir sorun olsa psikplojik vs işe yaramayabilir böyle konusmalar ama çok şükür birbirimizi idare etmeyi öğrendik darısı başınıza

Peki siz calisiyor musunuz?

Çok sevindim sizin adınıza. Aslında ilk zamanlar benim için de çok zordu; ailesel meselelerden zorlu zamanlar geçirdim, hayatımı zorladım ağır bi depresyon geçirdim ve o süreçte vize gelince uzun süreli, evlendik. Bunun peşine aileden memleketten uzaklık, hala devam eden ilaç kullanım süreci, eş etkisi derken çok zorlandım ve ben de çok sık öfke patlamaları yaşıyordum. Eşim de sağ olsun bunlarda yanımda durmak yerine karşımda durup öfkemi kişisel algıladı, şahsına hakaret olarak düşündü. Belki o zamandan kalmadır bu kontrol etme hissi ondaki. Ama öfkemin sebebini görmeyip öfkelerimi görmüştü, sorun da bu maalesef.

Peki siz calisiyor musunuz?
Türkiyedeyken çalışıyordum, buraya geldiğimden beri çalışmıyorum. Zaten öğrenci vizesiyle geldim ve yasal olarak çalışma hakkım da kısıtlı. Madden burada özgürleşip bir şeyler yapmak istiyorum yapacaksam. Sanki bunu yapmadan Türkiyeye dönersem daha zor olacak gibi geliyor birçok şey.

Kac yildir evlisiniz? Üzüldüm bunları yasamaniza genel olarak size davranisları nasil bunlar disinda. Cinsel hayatiniz falan.

Kac yildir evlisiniz? Üzüldüm bunları yasamaniza genel olarak size davranisları nasil bunlar disinda. Cinsel hayatiniz falan.
1 yıldır evliyiz daha yeni. Cinsel hayatımızda sorun yok, böyle durumlar olmadığı dışında yani. Ama ona rağmen daimi bir öfke seziyorum eşimden. Hep tepkisel sanki bana. Bir şey söylesem normal bir şey de olsa yükseliyor, ama tartışma sırasında "sen beni beğenmiyorsun ya zaten ne yaparsam yapayım" a getiriyor. Kültür farklılığı da var aramızda. Bunu aşamadığını düşünüyorum bazen. Sanki içten içte kendini benden aşağıda görüyor da öyle öfkesiyle onu dengeliyor gibi seziyorum.

Ondan merak ettim bunları sordum. Kendini sizden aşağıda görüyor olabilir. Hiç bunlari konusmayi denediniz mi? Ciddi bir sekilde

Ondan merak ettim bunları sordum. Kendini sizden aşağıda görüyor olabilir. Hiç bunlari konusmayi denediniz mi? Ciddi bir sekilde
Evet, konuştuk. O zaman da aksini iddia ediyor. Çok eleştirdiğin için tepkiselleştim ben de diyor. Oysa eleştirmiyorum, çok kafası dağınık biri DEHB de olabilir belki, normal olarak bir şeyi hatırlatmam gerekiyor mesela beni de etkileyecek bir şey, evle, resmi işlemlerle ilgili bir şeyse. Bunu düzeltmek, kendine sorumluluk almak yerine o hatırlatma anındaki eksikliğini hissedip öfke gösteriyor. Hatırlatmayın diyeceksiniz, o zaman da ucu yine bana dokunuyor mecbur hatırlatıyorum, sonucuna tek katlanmıyor çünkü:)

Valla boş veklemeyin. Bulunduğunuz yeri keşfedin okuyun çalışın. Eşiniz de belki kendine çeki düzen verir. Vermezse de siz ona yol verirsiniz. Evde ezik ezik bekleyip affettikçe o doz daha çok artar.

Valla boş veklemeyin. Bulunduğunuz yeri keşfedin okuyun çalışın. Eşiniz de belki kendine çeki düzen verir. Vermezse de siz ona yol verirsiniz. Evde ezik ezik bekleyip affettikçe o doz daha çok artar.
Evet öyle yapıyorum. Dil kursuna gidiyorum, çalışmak için bu şart zaten. Oturum tipim değiştiğinde de ilk yapacağım işkur muadili bir kurum var, ona başvurmak olacak. Yoksa dediğiniz gibi, kendini geliştirememiş kompleksli erkekler(ki geliştirip o kompleksi aşan gördüğüm kadarıyla fazla sayıda değil) ilk çareyi karşındaki ezmeye çalışmakta buluyor.

Boşverin değmez bu tarz insanların yaptığına ağlamak vs. Dik durun ne b.k yerse yesin. Çocuk yapmayın ve de

Tansiyon, şeker vb olabilir bunlara baktırın
En son gittiği doktor tansiyondan şüphelenmişti, ben de şekerden şüpheleniyorum. Açken eli ayağı boşalıyor konuşmaya mecali olmuyor. Bugünkü tartışma da market için gittiğimizde oldu ve açtı biliyordum. Dediklerine bahane değil tabi ki ama bunlar da olabilir sebep haklısınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…