Erkekler ve Maddiyatçılık

Bu aslında toplumda eskiden beri olan bir şey. Kadınlara bir güvence sağlamak için düşünülmüş. Dinimizde de var. Eğer kadın isterse bir şey alınacağı zaman ya da borçlar için tabii
ki kocasıyla ortak kullanılabilir. Ama kadınlar maddi konularda erkekler tarafından çok sömürülmüş hep. Erkeklerin cidden maddi konularda sağı solu belli olmaz. Bu konularda çok şiddet uygulayan da var. O yüzden hem kültürümüz hem de dinimiz hem yasalarımızda böyle bir karar var. Olsun da zaten. Burada birçok konu görüyorum. İçim kan ağlıyor. Benim babam da anneme nafaka vermedi. Ne maddi ne manevi hiç destek görmedim babamdan. Böyle bir yasanın olması çok isabetli.
Size diyecektim.kısaca allah erkekleri adam gibi yaratmayı becerememiş ona göre de abuk sabuk önlemler almak zorunda kalmış diyorsunuz öyle mi ? Kadınlar da illa koca illa koca dediği için bu tipler de hep evli çoluklu çocuklu ne yapalim diyorsunuz.annenizin aklı yok muymuş ?

O konu çok farklı. Eşler evlilik birliğini beraber yöneteceklerdir. Evlilik birlikteliğinin giderlerine katılmama bir boşanma nedenidir diye bir karar var yani kadının parası kendi parası eve para koymama hakkına sahip demiyor kanunlar erkek bunu gerekçe gösterip boşanma hakkına sahip. ama yine de boşanma sonrası takıları kadına vermek zorunda bu konuda alınmış Cok karar var. ikisi arasındaki farkı anlayamıyorsun. hukuk dedin ya hukuken yazıyorum sana da. kıskanıyorum de geç niye uzatıyorsun. Dümdüz kadın düşmanısın. Eğer erkek araba almak istiyorsa düğünden önce alsın koysun. Altını almak istiyorsa hiç takmasın bu kadar basit bir olay. Takıyorsa eğer kadının hakkıdır. Ne yapmak istediğine o karar verir
Karar yanlış diyorum işte baştan.evlilik birliği içinde alınan mallar ortak zaten.adam kendine almiyor ki.kadın da kendi payiyla araba almayı düsünebilir ne var bunda ? Araba kocaya zimmetli olmuyor ki evli olunca.araba almak için düğün takılarının akla gelmesinin neresi abes ya da suç.ya başka ne olacaktı?

Beni kim sömürüyor kız 🤣 kendi kendine nerden çıkardın o lafı? Senin feminist duygularla değil kadın nefreti ile yazdığını biliyorum çünkü. Kadına verilmiş bir ayrıcalık değil bu. Bak şimdi düğünde altın alınır ve kadının koluna takılır bu bir hediyedir. O kadın kendi malı ile istediğini yapma hakkına sahip. Hukuksal eşitlik değil bu. Erkeğin koluna takılan da kadına ait olsaydı bellllki derdim evet mantıklı. Bir kadın olarak kadın olmanın ne kadar zor olduğunu az çok deneyimledin. Bu ayrıcalık değil çünkü kadına verilmiş bir hediye. Bunu algılamak zor değil. bu kanunlar durup dururken çıkmıyor. Zaten evlilik kurumu kadının hem hakkını korur hem de kısıtlar hayatını değiştirir. Sen istemiyorsan bunu evlenme düğününde de bileziği erkeğe tak.
Erkeğe de takılan erkeğin olur o zaman.erkeğe hediyedir.ona da takilıyor birşeyler.eee hani siz demiyor muydunuz evlilikte maddiyat ortaktır diye.bu ne perhis bu ne lahana turşusu? Erkeklere kolye, bilezik yapıldı da millet mi takmadı? Burası bile adaletsiz.takiyı takanlar da aileye yardım olsun diye takiyor zaten.kadın gününü gün etsin değil ki amaç ? Aile için kullanilsin.

Kim ne isterse onu yapsın
Parasını yedirmek isteyenden bize ne,para yemek isteyenden bize ne
Herkes layığını çekermiş kendine
Memnun olmayan da zaten ayrılıyor

Erkeğe de takılan erkeğin olur o zaman.erkeğe hediyedir.ona da takilıyor birşeyler.eee hani siz demiyor muydunuz evlilikte maddiyat ortaktır diye.bu ne perhis bu ne lahana turşusu? Erkeklere kolye, bilezik yapıldı da millet mi takmadı? Burası bile adaletsiz.takiyı takanlar da aileye yardım olsun diye takiyor zaten.kadın gününü gün etsin değil ki amaç ? Aile için kullanilsin.
Ferhan erkeklerin derdine niye bu kadar düştün burda erkekte yok bu pick me tavırların bi işe yarasın. kanun bu beğenmiyorsan git kendini parçala Yargıtay önünde kanunu değiştirirler belki 🤣 evlilikle maddiyatın ortak olması ve takı tamamen farklı iki konu. Takı farklı konu. isteyen verir isteyen vermez. işine gelmeyen ayrılır. Niye dert edindin kendine düğün altınlarını anlamadım. sana mı takılıyor sen mi takıyorsun. Herkesin ilişki dinamiği farklı. ama kanunlar belli. ağla

Karar yanlış diyorum işte baştan.evlilik birliği içinde alınan mallar ortak zaten.adam kendine almiyor ki.kadın da kendi payiyla araba almayı düsünebilir ne var bunda ? Araba kocaya zimmetli olmuyor ki evli olunca.araba almak için düğün takılarının akla gelmesinin neresi abes ya da suç.ya başka ne olacaktı?
ya diyorum ki isteyen istediğini yapar bu suç demedim? ama kadın istiyorsa kabul eder istemiyorsa etmez bu kadar basit? herkesin kendi ailesi hayatı farkı. ama kanunen takı kadına ait bu kadar basit.

Size diyecektim.kısaca allah erkekleri adam gibi yaratmayı becerememiş ona göre de abuk sabuk önlemler almak zorunda kalmış diyorsunuz öyle mi ? Kadınlar da illa koca illa koca dediği için bu tipler de hep evli çoluklu çocuklu ne yapalim diyorsunuz.annenizin aklı yok muymuş ?
Annemin aklını sorgulamak size düşmez saygınızı takının. Annem kendisi de öğretmen. Çok şükür hiç kimseye minnet etmemiştir. Evli misiniz bilmem ama ilerde evlenecekseniz ya da evliyseniz umarım dediğim şeylerle sınanırsınız da aklınız başına gelir, böyle ukala ukala konuşmakla realitenin ne kadar farklı olduğunu görürsünüz. İnsan, hep büyük konuştuğu yerden sınanır bu hayatta unutmayın.

Ferhan erkeklerin derdine niye bu kadar düştün burda erkekte yok bu pick me tavırların bi işe yarasın. kanun bu beğenmiyorsan git kendini parçala Yargıtay önünde kanunu değiştirirler belki 🤣 ben evlilikle maddiyatın ortak olması ve takı tamamen farklı iki konu.
Pick me primadonna:)
Kendi fikirlerini kanunun üstünde zannediyor.Ne yapalım?Kanunu mu değiştirelim?Kadınların aldığı altın dert oldu kendisine.

Kendi fikirlerini kanunun üstünde zannediyor.Ne yapalım?Kanunu mu değiştirelim?Kadınların aldığı altın dert oldu kendisine.
Yarın öbür gün kocam beni sömürdü, takılarımı aldı, altınlarımı aldı. Boşuyor, para vermiyor, nafaka vermiyor diye ağladığında o yasalara sığınacak haberi yok. Hayatta böyle büyük konuşan insanların başına gelir her şey zaten.

gitsin kendini parçalasın belki kanun değişir 🤣 her şey bitti de altına kaldı mesele. o kadar eşitsizlik var tek konu altın. Tacize uğrayan kadınları seçildi diye kıskanan ruh hastası yine evlenen ve altınlara sahip olan kadınları kıskanıyor. ki altın da sanki kilo kilo takılan bir şey. Genel olarak bu sitede zaten bi kadın düşmanlığını anlıyorum. Sanki ferhandan alınıyor da başkasına takılıyor öyle dertlenmiş. Evlilik düşmanılar ama evliliğin asıl kadının hakkını koruduğunu anlatmaktan acizler.

Ziynet eşyaları Yargıtay Hukuk Genel kurulunun 2020/240 K. Sayılı kararına göre; kadına takılan her türlü ziynet eşyası( çeyrek,yarım,tam altın,bilezik,takı seti) ve para kadına aittir.
Dinen erkeklere altın, değerli taşlar ziynetler haram kılınmış. Yani kabul etseniz de etmeseniz de hem dinen hem hukuken takılan tüm altınlar kadının hakkı( kadına takılan ). Erkeğe takılan para altın vs hepsi de erkeğe aittir. Kadın isterse vermez yani en doğal hakkıdır

ayrıca evlilik içinde alınmış mallar ortak ama bu durum ayrılık durumunda var. tapusu adamın üstüneyse gidip kadına mı soruyorlar sence satılsın mı diye? ben kimse altını ile araba aldırmasın demiyorum ama aldırmak istememesi hakkı diyorum. arada fark oldukça açık. Senin kadın düşmanlığını daha fazla çekemeyeceğim doğru bir kelimen yok. Senin fikrinin ne önemi var? çok önemli olmasını istiyorsan gidip bunu değiştirmeye çalış yapabilirsen

Yarın öbür gün kocam beni sömürdü, takılarımı aldı, altınlarımı aldı. Boşuyor, para vermiyor, nafaka vermiyor diye ağladığında o yasalara sığınacak haberi yok. Hayatta böyle büyük konuşan insanların başına gelir her şey zaten.
gitsin kendini parçalasın belki kanun değişir 🤣 her şey bitti de altına kaldı mesele. o kadar eşitsizlik var tek konu altın. Tacize uğrayan kadınları seçildi diye kıskanan ruh hastası yine evlenen ve altınlara sahip olan kadınları kıskanıyor. ki altın da sanki kilo kilo takılan bir şey.
Sayın Nightwish;O başına gelmesini istiyor zaten.Önceki konularına bakın.Sonra da beni önceki konularımla vurmayın diyor.Her yazdığın şey karakterinin parçası değil mi?Nereye bakacaksak burada tanımak için insanları?Elbette yazdıklarına.
Gardenofx;Bence de şimdi de boşanan kadınların altınları almasını kıskanıyor.Kendisinin yazdıklarına bakınca hep bir dikkat çekme gayretinde.Gayette bizim ülkemizde genelde(!) kadınlar sömürülüyor evliliklerinde.Boşanmak bile kadına dezavantaj sağlıyor bu toplumda.Avrupa’da mı yaşıyoruz?Bizim coğrafyanın kaderi bu.Erkeklerin boşandıktan sonra bakmadıkları çocuklar sorun olmuyor,kadınların aldığı altınlar dert hanımefendiye. Tam bir kadın düşmanı kendisi.Çakma feminist!

Sayın Nightwish;O başına gelmesini istiyor zaten.Önceki konularına bakın.Sonra da beni önceki konularımla vurmayın diyor.Her yazdığın şey karakterinin parçası değil mi?Nereye bakacaksak burada tanımak için insanları?Elbette yazdıklarına.
Gardenofx;Bence de şimdi de boşanan kadınların altınları almasını kıskanıyor.Kendisinin yazdıklarına bakınca hep bir dikkat çekme gayretinde.Gayette bizim ülkemizde genelde(!) kadınlar sömürülüyor evliliklerinde.Boşanmak bile kadına dezavantaj sağlıyor bu toplumda.Avrupa’da mı yaşıyoruz?Bizim coğrafyanın kaderi bu.Erkeklerin boşandıktan sonra bakmadıkları çocuklar sorun olmuyor,kadınların aldığı altınlar dert hanımefendiye. Tam bir kadın düşmanı kendisi.Çakma feminist!
herkes atıp tuttuğu şey ile yargılanır. Yarın öbür gün başına gelsin o laf ettiği kanunlara sığınmasını bilir. Ya da evli düğün takılarını kocasına verdi vicdanını rahatlatmaya çalışıyor ☺️

herkes atıp tuttuğu şey ile yargılanır. Yarın öbür gün başına gelsin o laf ettiği kanunlara sığınmasını bilir. Ya da evli düğün takılarını kocasına verdi vicdanını rahatlatmaya çalışıyor ☺️
Keşke…(evlilik konusu başına gelse keşke anlamında yazdım).Bir de düğün altının kadının olmasıyla evlilik sırasında evin geçiminin ortak sağlanması tamamen farklı iki konu.

Keşke…(evlilik konusu başına gelse keşke anlamında yazdım).Bir de düğün altının kadının olmasıyla evlilik sırasında evin geçiminin ortak sağlanması tamamen farklı iki konu.
Evet, evin geçimini sadece erkek yapsın kadın hiçbir şeye harcamasın para biriktirsin diyen yok zaten. Ama bari bize takılan altınlara el sürülmesin. Daha önce de anlatmıştım. Benim eski nişanlım da mehirler hariç düğün takılarının ortak olmasını istemişti. Hatta ilk başta düğün takıları erkeğin demişti. Düğünü yaptığı için. Sonra ben itiraz edince ortak olsun demişti bir de. Böyle hesapçı kitapçı erkeklerle karşılaşınca anlar o da.

Evet, evin geçimini sadece erkek yapsın kadın hiçbir şeye harcamasın para biriktirsin diyen yok zaten. Ama bari bize takılan altınlara el sürülmesin. Daha önce de anlatmıştım. Benim eski nişanlım da mehirler hariç düğün takılarının ortak olmasını istemişti. Hatta ilk başta düğün takıları erkeğin demişti. Düğünü yaptığı için. Sonra ben itiraz edince ortak olsun demişti bir de. Böyle hesapçı kitapçı erkeklerle karşılaşınca anlar o da.
Ortak masraflar beraber yapıldıktan sonra kadın kendi parasını biriktirebilir ya da istediği şeye harcayabilir.Erkekler de böyle yapabilir.Kadınların maaş kartını erkeklerin eline verip,sonra da kocam ailesine para harcıyor demesini anlayamıyorum.Verme o zaman.

X