Erkekler ve Maddiyatçılık

Eee kadınlar da altına araba almak için isteyebilir.başka ne için istenecek ki.mahkemenin kararı yanlış.neden kadının daha fazla hakkı olsun.iki kişi evleniyor.düğün takılarını paylaşmakta herhangi bir sömürü yok.hatta olması gereken bu.bizim devletimiz gelişmemiş, çağdışı bir ülke olduğu için bu tarz kadıarın lehine saçma ve gereksiz kararlar verebiliyor.bu hakkın olduğunu kanıtlamıyor.sana deseler ki erkeğe verilecek için içini yemez mi?
Ne kadar eşitlik desek de geleneksel aile yapıları olan bir toplumda yaşıyoruz.Ev işlerini de eşit yapalım o zaman.Fatuları,kirayı da eşit ödeyelim.Çocukların kreş paralarını bile anneler ödüyor.Erkeklerin büyük bir çoğu ev işi yapmayı bırak kendi kişisel bakımlarını yapmaktan bile aciz.Konu altınlara gelince mi eşitlik olacak?Maaşını bile eşinin eline veren kadınlar var.Nerede eşitlik?Eşitlik denilen şey bu toplumda hep erkeğin lehine!Boşandıktan sonra çocuğun tüm yükü kadınların üzerinde.Bırakın altınlar kadının olsun.Bu toplumda hep kadınlar eziliyor.Siz kadın olarak hemcinsiniz kadınları ezmeyin bari.

Ne kadar eşitlik desek de geleneksel aile yapıları olan bir toplumda yaşıyoruz.Ev işlerini de eşit yapalım o zaman.Fatuları,kirayı da eşit ödeyelim.Çocukların kreş paralarını bile anneler ödüyor.Erkeklerin büyük bir çoğu ev işi yapmayı bırak kendi kişisel bakımlarını yapmaktan bile aciz.Konu altınlara gelince mi eşitlik olacak?Maaşını bile eşinin eline veren kadınlar var.Nerede eşitlik?Eşitlik denilen şey bu toplumda hep erkeğin lehine!Boşandıktan sonra çocuğun tüm yükü kadınların üzerinde.Bırakın altınlar kadının olsun.Bu toplumda hep kadınlar eziliyor.Siz kadın olarak hemcinsiniz kadınları ezmeyin bari.
Maaşını esinin eline vermek kişisel tercihtir.anayasaya göre herkes kendi maaşının sahibidir.devlet senin kartın kimde diye takip edemez ki.toplumun kendi içindeki sorunların hukuku alakadar etmediğini düsünüyorum.şikayetçi olan ya evlenmesin ya da boşansın.durum buysa kişi ona göre karar vermeli.suça devlet ortak edilmez.evlenmeyene hukuki yaptirım yok ya da boşanana.kalitesiz ve zorba biriyle evlenmek tercihtir.devlet ortadaoğu ülkelerindeki gibi kadını mülkiyette yok saysaydı bu dedikleriniz karşılık bulurdu.kocanın hesabına ailesiniz diye para yatirmiyor ki devlet.kartına sahip çikmak da kişisel sorumluluk.

Eşitlik istiyorsak onlar kadının da olmamalı aslında.haklı olduğumuz noktalar çok ama takılar neden kadının olsun ? Kadınlar tek başına mı evleniyor ? Mahkeme öyle karar verdiği için halk arasında da öyle kabul görmüş ama yanlış bir karar.

Sanki ben sömurülüyorm.banane. doğru söyleyeni dokuz köyden kovalarlar lafinin canlı kanıtları.
Kanunlar var.Kanunun üstünde de değilsiniz ki sizin aklınız,fikrinizle haraket edelim.
Siz doğru söylemiyorsunuz.Önceki konularınızı okudum.Kendi içinizde bu diğer kadınlara karşı olan bu kıskançlık sorununuzu çözmezseniz karşı cinsle de sağlıklı ilişkiler kuramazsınız.Aslında tecavüzü,tacizi kıskanan,primadonna olmak isteyen bir kadına bu yazdıklarım çok bile!

Kanunlar var.Kanunun üstünde de değilsiniz ki sizin aklınız,fikrinizle haraket edelim.
Siz doğru söylemiyorsunuz.Önceki konularınızı okudum.Kendi içinizde bu diğer kadınlara karşı olan bu kıskançlık sorununuzu çözmezseniz karşı cinsle de sağlıklı ilişkiler kuramazsınız.Aslında tecavüzü,tacizi kıskanan,primadonna olmak isteyen bir kadına bu yazdıklarım çok bile!
Aman sıkişınca kişisel saldırı.yazdıklarıma cevap verseniz de verimli bir tartışma geçse keşke.

Maaşını esinin eline vermek kişisel tercihtir.anayasaya göre herkes kendi maaşının sahibidir.devlet senin kartın kimde diye takip edemez ki.toplumun kendi içindeki sorunların hukuku alakadar etmediğini düsünüyorum.şikayetçi olan ya evlenmesin ya da boşansın.durum buysa kişi ona göre karar vermeli.suça devlet ortak edilmez.evlenmeyene hukuki yaptirım yok ya da boşanana.kalitesiz ve zorba biriyle evlenmek tercihtir.devlet ortadaoğu ülkelerindeki gibi kadını mülkiyette yok saysaydı bu dedikleriniz karşılık bulurdu.kocanın hesabına ailesiniz diye para yatirmiyor ki devlet.kartına sahip çikmak da kişisel sorumluluk.
Ev işlerini,çocuk bakımını eşit yapalım deyince kimse yanaşmıyor ama altınlara gelince eşitlik mi var?Siz nerede yaşıyorsunuz acaba?

Ev işlerini,çocuk bakımını eşit yapalım deyince kimse yanaşmıyor ama altınlara gelince eşitlik mi var?Siz nerede yaşıyorsunuz acaba?
Eeee yaptir.hukukta ev işi ve çocuk bakımı kadına aittir diye madde mi var. Eee yok.o zaman neden hukukta altınlar kadının olsun ? Yapmayanı da boşa.devlet ne yapsin?. Kişisel mevzular devleti ilgilendirmez.laftan anlamayacak kadar anlayişsız erkekle de evlenme.

Bu maas kartı verme olayını ben de anlayamamisimdir....gerekirse kocama eft yaparım ama neden kartımı ve hesap bilgilerimi vereyim ki ne saçma şey...

Sanki ben sömurülüyorm.banane. doğru söyleyeni dokuz köyden kovalarlar lafinin canlı kanıtları.
Herkes kendi kendine kural koyuyor o zaman da işte.kim kimi sömürürse.hukuksal eşitliği savunmak da suç oldu.sırf kadınım diye kadınlara ayrıcalıgı mı savunmam gerekiyor.bu mu yani ? Kimseye ayrıcalık yapılmasın.hukuk bile eşitsizlik yaparsa bu gelenekler daha zor değişmeyecek mi?
Beni kim sömürüyor kız 🤣 kendi kendine nerden çıkardın o lafı? Senin feminist duygularla değil kadın nefreti ile yazdığını biliyorum çünkü. Kadına verilmiş bir ayrıcalık değil bu. Bak şimdi düğünde altın alınır ve kadının koluna takılır bu bir hediyedir. O kadın kendi malı ile istediğini yapma hakkına sahip. Hukuksal eşitlik değil bu. Erkeğin koluna takılan da kadına ait olsaydı bellllki derdim evet mantıklı. Bir kadın olarak kadın olmanın ne kadar zor olduğunu az çok deneyimledin. Bu ayrıcalık değil çünkü kadına verilmiş bir hediye. Bunu algılamak zor değil. bu kanunlar durup dururken çıkmıyor. Zaten evlilik kurumu kadının hem hakkını korur hem de kısıtlar hayatını değiştirir. Sen istemiyorsan bunu evlenme düğününde de bileziği erkeğe tak.

Eee madem koca bulmak önemli o zaman sömürülmekten de şikayet etmeyeceksiniz.bu kadar basit.
Beni kimse sömüremez.Sömürecek adamın da aklını alırım.
Ben genel olarak yazdım dikkatli okursanız.Ne o şimdi de altınların kadının hakkı olması mı zorunuza gitti?

O konu çok farklı. Eşler evlilik birliğini beraber yöneteceklerdir. Evlilik birlikteliğinin giderlerine katılmama bir boşanma nedenidir diye bir karar var yani kadının parası kendi parası eve para koymama hakkına sahip demiyor kanunlar erkek bunu gerekçe gösterip boşanma hakkına sahip. ama yine de boşanma sonrası takıları kadına vermek zorunda bu konuda alınmış Cok karar var. ikisi arasındaki farkı anlayamıyorsun. hukuk dedin ya hukuken yazıyorum sana da. kıskanıyorum de geç niye uzatıyorsun. Dümdüz kadın düşmanısın. Eğer erkek araba almak istiyorsa düğünden önce alsın koysun. Altını almak istiyorsa hiç takmasın bu kadar basit bir olay. Takıyorsa eğer kadının hakkıdır. Ne yapmak istediğine o karar verir

O konu çok farklı. Eşler evlilik birliğini beraber yöneteceklerdir. Evlilik birlikteliğinin giderlerine katılmama bir boşanma nedenidir diye bir karar var yani kadının parası kendi parası eve para koymama hakkına sahip demiyor kanunlar erkek bunu gerekçe gösterip boşanma hakkına sahip. ama yine de boşanma sonrası takıları kadına vermek zorunda bu konuda alınmış Cok karar var. ikisi arasındaki farkı anlayamıyorsun. hukuk dedin ya hukuken yazıyorum sana da. kıskanıyorum de geç niye uzatıyorsun. Dümdüz kadın düşmanısın. Eğer erkek araba almak istiyorsa düğünden önce alsın koysun. Altını almak istiyorsa hiç takmasın bu kadar basit bir olay. Takıyorsa eğer kadının hakkıdır. Ne yapmak istediğine o karar verir
Hakikaten bu nasıl bir nefret.Kanunen takılan altınların kadına ait olduğunu bile kıskanmak.
Çocuklarına üç kuruş nafaka ödememek için kırk türlü oyun çeviren,annesinin ağzına bakan,aldatıp karısını aptal yerine koyan,sözlerini çiğneyen karaktersiz,öfke kontrolü olmayıp şiddet gösteren kendini adam sanan erkeklere az bile.

Hakikaten bu nasıl bir nefret.Kanunen takılan altınların kadına ait olduğunu bile kıskanmak.
Çocuklarına üç kuruş nafaka ödememek için kırk türlü oyun çeviren,annesinin ağzına bakan,aldatıp karısını aptal yerine koyan,sözlerini çiğneyen karaktersiz,öfke kontrolü olmayıp şiddet gösteren kendini adam sanan erkeklere az bile.
hala gelmiş tamam altın senin olsun ama sömürül diyor. ikisinin farklı olduğunu kafası almıyor sanırım. yani bu kanun var bir sebebi var durup dururken alınmış bir karar değil. ekonomik şiddet ayrı altın ayrı. en çok feminist erkeklerle eşit olan o biz sömürülen zavallı eşit olmayan kadınlarız ona göre herhalde yazık kafasına 🤣

Eşitlik istiyorsak onlar kadının da olmamalı aslında.haklı olduğumuz noktalar çok ama takılar neden kadının olsun ? Kadınlar tek başına mı evleniyor ? Mahkeme öyle karar verdiği için halk arasında da öyle kabul görmüş ama yanlış bir karar.
Bu aslında toplumda eskiden beri olan bir şey. Kadınlara bir güvence sağlamak için düşünülmüş. Dinimizde de var. Eğer kadın isterse bir şey alınacağı zaman ya da borçlar için tabii
ki kocasıyla ortak kullanılabilir. Ama kadınlar maddi konularda erkekler tarafından çok sömürülmüş hep. Erkeklerin cidden maddi konularda sağı solu belli olmaz. Bu konularda çok şiddet uygulayan da var. O yüzden hem kültürümüz hem de dinimiz hem yasalarımızda böyle bir karar var. Olsun da zaten. Burada birçok konu görüyorum. İçim kan ağlıyor. Benim babam da anneme nafaka vermedi. Ne maddi ne manevi hiç destek görmedim babamdan. Böyle bir yasanın olması çok isabetli.

O kendini adam sanan erkekleri tespit edip evlenmeyin.evlendiyseniz de cezanizı çekin.allah erkekleri doğru düzgün yaratmayı becerememiş diyorsunuz hem de dinimizde de var falan diyorsunuz.eee bu nasil çelişki ? Şikayetiniz yaradana mı kanunlara mı ?

O kendini adam sanan erkekleri tespit edip evlenmeyin.evlendiyseniz de cezanizı çekin.allah erkekleri doğru düzgün yaratmayı becerememiş diyorsunuz hem de dinimizde de var falan diyorsunuz.eee bu nasil çelişki ? Şikayetiniz yaradana mı kanunlara mı ?
Ben yorumunda nerede Allah kelimesini geçirmişim acaba?Nerede dinden bahsetmişim?Nerenizle okuyorsunuz acaba?

X