Aile Planlaması Erkekler için doğum kontrol aşısı var mı?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

nesse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2012
35
0
Herkese merhaba burda bi çok konuyu takip ediyorum kadınların samimiyeti hoşuma gidiyor :KK70: Bende bugn bi arkadaşımı dinledim ve onun adına yardımcı olmanızı istiyorm ARKADAŞIM 23 YAŞINDA BAKİRE OLAN Bİ KIZDI AMA BUNDAN 4 GÜN ÖNCE ERKEK ARKADAŞIYLA BERABER OLMUŞ GÜN İÇİNDE BUNU BİKAÇKEZ TEKRARLAMIŞLAR ERKEK ARKADAŞI ONA AŞI YAPTIRDINI VE 2 YIL DAHA İSTESE BİLE ÇOCUK SAHİBİ OLAMIYCANI KORKMAMASI GEREKTİNİ SÖYLEMİŞ BUNA RAĞMEN ARKADAŞIM ÇOK TEDİRGİN BÖYLE Bİ AŞI VARMI YADA ERTESİ GÜN ALINAN DOĞUM KONTROL HAPI İŞE NE KADAR YARAR KONU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARSA YARDIM EDELİMM LÜTFEN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM HERKESE...

ilk defa birlikte olmuş ve gün içinde bir kaç defa tekrarlamışlar,hay Maaşallah onlara..benim bildiğim evcil hayvanları kısırlaştırmak için bir aşı yaplır ama bu tür erkekler için ne aşısı var hiç duymadım..ancak arkadaşının sevgilisi fena halde atmış gibi geldi.

Son düzenleme:
ertesi gün hapları ilişkiden sonraki 72 saat içinde koruyucu oluyor yani üç günü geçtikten sonra içmesinin bir anlamı yok.hatta ne kadar erken içilirse koruyuculuğu o kadar yüksek ama 3 gün sonra içilirse koruma oranı %50lere düşüyor.ama aşı konusunda bi fikrim yok daha önce hiç duymamıştım öyle bişey

arkadasının arkadası hamıle bırakıpta mecbur bırakmak ıstemesın,nasıl bır atıcılıktır yahu,erkekler genelde kendılerı korunma yontemı kullanmak ıstemezler helede ıgneyı hıç ıstemezler tabı varsa oyle bısey,hay masallah hemde gun ıcınde bırkac kez:KK53::KK53::KK53::KK47:

bu tıp konular hep nedense arkadas oluyor :)

bu sorunun arkadasınıza aıt oldugunuza emın mısınız ?

yanı ben gercekten anlamıyorum ,neden arkadasınız sızden

bu kadar ayrıntılı yardım ıster kı ? yetıskın bırı googlde arastırsa

zaten ogrenır .

Bir kac hafta sonra arkadasin kendi adina konu actirir yine size burda,
Kürtaj olucam başka çarem yok diye.
Korkuyor madem niye kendi korunmuyor???

aslında böyle tipler için bu tarz iğneler olsa hiç de fena olmaz..olan o zavallı bebeklere olmaz hiç değilse.

birlikte ol,korunma,hamile kal,kürtaj ol sonra da üzül..oldu.

Son düzenleme:
böyle bir korunma yöntemi yok diye biliyorum
birde şunu anlamıyorum
gün iiçinde birden fazla o işi yapıyorlarsa
açsınlar kitapları yada nettten sağlık sitelerini
korunma yöntemlerini öğrensinler çok zor değil

bu tıp konular hep nedense arkadas oluyor :)

bu sorunun arkadasınıza aıt oldugunuza emın mısınız ?

yanı ben gercekten anlamıyorum ,neden arkadasınız sızden

bu kadar ayrıntılı yardım ıster kı ? yetıskın bırı googlde arastırsa

zaten ogrenır .

:) Canımm benimm nedemk istediğini anladım sonuçta burda kimse birbirinii tanımıyoki ben olsam ben derdmm sadece kendi çapımda bişeyler yapmk istedim hepsi bu

aslında böyle tipler için bu tarz iğneler olsa hiç de fena olmaz..olan o zavallı bebeklere olmaz hiç değilse.

birlikte ol,korunma,hamile kal,kürtaj ol sonra da üzül..oldu.

Zaten sonra "mecbur" kalıyorlarya o masumları aldırmaya.
Ne var sanki bu kötü dünyaya gelmesinden daha iyi aldırmak, diye
dùşünüyorlar. Ama acayip çok üzülüyorlar.

Allahım sen büyüksün.
İnşallah hamile değildirde, bir masumun daha canına kıyılmaz.

Açıkcası biraz banada öyle geliyor ama yinede sormak istedimm ne diyelimm böyle bi şekilde kandrdysa allaha havale edicez

Evet evet arkadasiniz Allaha havale etsin bir kac gün önce birlikte oldugu adamı.
Zaten kendisi 15 yaşinda sanki neyin ne oldugunu bilmiyor ya.

ertesi gün hapları ilişkiden sonraki 72 saat içinde koruyucu oluyor yani üç günü geçtikten sonra içmesinin bir anlamı yok.hatta ne kadar erken içilirse koruyuculuğu o kadar yüksek ama 3 gün sonra içilirse koruma oranı %50lere düşüyor.ama aşı konusunda bi fikrim yok daha önce hiç duymamıştım öyle bişey

verdiğin bilgi için teşekkür ederm canımm her ihtimal almasını söylerim haplardan yalnız adı tam olarak ne diye geçiyor

Açıkcası biraz banada öyle geliyor ama yinede sormak istedimm ne diyelimm böyle bi şekilde kandrdysa allaha havale edicez

demek Allah'a havale edeceksiniz,sonra ne olacak peki? sanki arkadaşınızın aklı yok,karşısındaki de onu mecbur bırakmış birşeylere..ilişki yaşıyorsa sorumluluğunu alsın bari.

verdiğin bilgi için teşekkür ederm canımm her ihtimal almasını söylerim haplardan yalnız adı tam olarak ne diye geçiyor

4 gün demediniz mi? 3 gün içinde alınması gerekiyor diye biliyorum. artık işe yaramaz o.

Evet evet arkadasiniz Allaha havale etsin bir kac gün önce birlikte oldugu adamı.
Zaten kendisi 15 yaşinda sanki neyin ne oldugunu bilmiyor ya.

bilemiyorum aslında bu gibi olaylardan çok korkarım nezaman bi arkadaşımı yargılasam aynı hatalara bende düşüyorumm sadece dinledim dediğinz gibi 3 günde geçmiş aradan yapılabilcek bişeylerr kalmışmı merak ettim

X