Erkek tarafı geline ne takmalı?

Nişanı kız tarafı yapar iyide. Siz niye nişanı yapmadınız?
Bakın nişanı biz yaptık ailem yaptı zaten üstlerine düşeni karşıladılar salonu tuttular yemek verdiler. Nişanlım bana ait olan şeyleri karşıladı sadece kolye taktı onu da kendi rızasıyla taktı bizde ona saat ve büyük altın taktık.

Sizin böyle planlarınız olursa onların da sizin için bazı planları olabilir.
Bu zamana kadar ortamda kaç kere ezdi küçük düşürmeye çalıştı ağzımı açmadım hadi ben bu kadar kötüyüm nişanlım kör müydü hersey onun gözünün önünde yaşandı laf sokmalar küçümsemeler. Şuan nişanlım arkandayım diyo bana.

Dikkat et de nişanlın seni ailenden koparmasın evlendikten sonra. Ne koparsanız kar sonuçta. Yani birbirinizi sevip yuva kurmak istediniz diye sen onların ailesinden bilezik koparmayı planlıyorsun. Eşin ne planlıyor? Onunda planını öğren.

Büyük nişan dediğinizden kastınız ne salon tutarsın çalgılı çengili olur o büyük nişan diye geçer zaten bizde o şekilde yaptık.
kendiniz yazmissiniz ya buyuk nisan istedik yapamayiz dediler.ee siz yapcaktiniz madem karsi tarafla niye boyle konu gecti anlamadim .biz yapicaz buyur gelin modu olur
benim gorumcem kaynanasina surekli o4glun evleniyor sunu aldircam bunu aldircam derdi .kayinvalidesi de insallah bir suru oglun olur dedi 3 oglu var suan cok egleniyorum

Yani ? Ağzınız bantlı mıydı ? Neden cevap vermediniz ? Kaynananız klasik kaynana. Bunu çoğu yapıyor. Ama siz çok toysunuz. 21 yaşındasınız sanırım. Şimdi nişanlım arkandayım der evlenince 180° döner o zaman görürsünüz ama... Hiç okumuyorsunuz buraları sanırım.

Kendi yaptığınız nişanı niye büyük nişan istedik onlar da yapamayız dediler diyorsunuz peki? Bence nişan yerini falan da nişanlınız ödedi.

Canim sen bu evliliği bir düşün istersen

Yapamayız demelerinden kastı senin nişanlığını saçını başını da yaptıramayız demek oluyor. Bakın ben asla diretmedim bu zamana kadar hiç bisey de hiç bi konu da nişanlıma dahi ayrım yapıyorlar evlatları arasında ortamlarda laf sokuyor ediyor işler kötüye gitmesin diye de ben hep sustum ama iyice insanın tepesine biniyorlar daha şimdiden. İnsanında bi bam teli var yani nişanlim kendi ağzıyla diyor ben ailemin yüzünü gördüm diye.

İşler daha kötüye gitmesin diye sustum bende, şuan bana burda çok kötü gelinmişim imasi yaptı bi çok arkadaşta. Olayların arka yüzü de vardi yani.

İşler daha kötüye gitmesin diye sustum bende, şuan bana burda çok kötü gelinmişim imasi yaptı bi çok arkadaşta. Olayların arka yüzü de vardi yani.
Hata etmişsiniz o zaman. Kendinizi savunduğunuz için işler kötüye gidecekse zaten yanlış yolda olduğunuzu öğrenirdiniz sadece. Kayınvalidenizin saygısızlıklarına cevap vermeniz sizi saygısız biri yapmazdı ama takı konusunda böyle beklentilere girmek sizi aç gözlü biri yapar. Yani demeye çalıştığımız şu kayınvalidenize sustunuz diye maddi beklentiler içerisine girmek sizi iyi biri yapmadı şu an.

Onu istedik bunu aldılar muhabbeti bir tek bana ayıp geliyor olamaz

Bunun çözümü kollarına sıra sıra bilezikler istemek değil. Ne isteyecekse nişanlın istesin ailesinden, evleneceğin adam dışında birilerinden talepte bulunmak sevimsiz. Müstakbel kaynanan daha şimdiden bunu yapıyorsa evlenince canına okur, o arkandayım diyen nişanlın '' Büyüğümüz o, idare ediver, iki lafı da yutuver, evlenmeden önce gıkın çıkmıyordu. '' diyecek. Önce sana yapılan saygısızlığın önünü almaya bak derhal, evlendiğinde çok kısıtlı fırsatın ve imkanın olacak .

Biz pandemi nedeniyle evde yaptık nişanı zaten ailem çok karışmadı ne eşyaya ne altına ne takarlarsa dediler .Eşim doğulu az takmazlar herhalde dedim nişanda süpriz oldu bir kolye küpe şeyi taktılar hasır 1 tane 6 da bilezik taktılar düğümde ekstra bir kolye daha taktllar bir de yüzük kalın ama hiç rakam vermedik

valla arkadasim ben kendi sacimi basimi nisanda kendim yaptirdim .ailelerden ufak destek istemedik cunku bana hos gelmiyor .
kayinailenin size kotu davranmasi ve sizin ne koparsak kar demenizin baglantisi yok .o laf mi soktu cevabini verin gelip gitme olayina siz girmeyin .ama altin istemek farkli bir olay .
bdv de biraz takilin o aileme kiziyorum diyen adamlarin cogunun sonra nasil aileci oldugunu anlarsiniz

Bu konuda haklısınız ben fevri haraket ettim sanırım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…