Erkek olursa Tahrik; kız olursa Rıza olsun!

he canim erkegim
sezeryan hakkinda tecrübelerini aktaran arasi az olan cocuklarin bakimiyla ilgili tüyolar veren dogum kilolarindan yakinan,
esinden ailesinden örnekler veren bir erkegim!! te allahim ya

nedenmi ispat pesindeyim? sadece sizin düsündügünüzün yada birinin cümlesinden yaptiginiz cikarimin dogru olamayabilecegini anlamaniz icin!!!!!!! ama dogru bosuna yoruyorum kendimi haklisiniz...

birinin söylediklerinden kendi cikarimlarimi yapmama bile tahammülünüz yok! ve sacma sapan fikirler atiyorsunuz ortaya, sanki kadin olan sizinle ayni düsüncede olmasi gerekmis gibi!!!
istediğini yapmakta özgürsün hiç bir kadına sen aitsin sözünü kabul ettiremezssin'kadınları ,erkekleri,yada çocuklarımızı bu konuda sıktığımız zaman dahi ters tepki alırız...insanlar bireydir,kadın arkek çocuk,aanne baba,çosuk herkesin yapması gereken sorumluluklları vardır..kimse kimseye ait yada sahip olamaz..

En çokta bu bdv'de yansiyor. Geçenlerde bir konu'da bir kadin 5 yasinda taciz'e ogradigini anlatiyordu, ve bunu nasil esine anlatacagini düsünüyordu. Hatta anlatsam mi diye soruyordu. Ve orda birçok kadin "sakin anlatma, ilerde senin basina kakar o taciz olayini" diyorlardi.

Benim agzim açik kaldi. Yani erkekler o kadar cani, o kadar vicdan yoksunu ki, bir kadinin 5 yasinda taciz olmasini basina kakacak öyle mi? O zaman bu demek ki, burdaki kadinlarda tacizin basina kakilcak birsey olarak görûyor degil mi?

O gün, bügündür halen o konuyu ve o yorumlari unutamiyorum. O kadar dehset vericiydi ki. Bu nasim bir toplum, bu nasil deger yargilar? Aklim almiyor :KK43:
kararsız,
maalesef geneli demiyorum, genelleme yapamam ama bir kısım diyelim, kadın ve erkekler öyle bir düşünce yapısına sahip ki, kundaklı bebekken tacize uğrasan ayıplanırsın:KK43:
5 yaşındayken tacize uğradığını erkek arkadaşına anlatsan senle ilişkiye girmek için tehdit konusu yapar bunu.

Ve evet üzgünüm, üstelik bundan da bir kadın olarak utanıyorum tacizi başa kakılacak bir ayıp gibi görüyoruz biz kadınlar.

Bırak fiziksel tacizi, sözlü tacize uğrasan evliysende bekarsan da ne giydin, ne yaptında laf atıldı diye sorguya çekilirsin, birde üstüne kınanırsın çünkü Edepli hanım hanımcık giyinen birine laf atmazlar düşüncesi hakim, yani her durumda kötü olan kadın:KK43:

istediğini yapmakta özgürsün hiç bir kadına sen aitsin sözünü kabul ettiremezssin'kadınları ,erkekleri,yada çocuklarımızı bu konuda sıktığımız zaman dahi ters tepki alırız...insanlar bireydir,kadın arkek çocuk,aanne baba,çosuk herkesin yapması gereken sorumluluklları vardır..kimse kimseye ait yada sahip olamaz..
sen benim belalim gibi bisey oldun biliyormusun?
nereye yazsam pesimdesin :KK66:
ben arada ortami yumsatmak icin alttan aliyorum espri yapiyorum yada ne bileyim konu degistiriyorum ama senin bana garezin var gibi o yüzden artik alintilamazsan sevinirim en azindan bu gecelik, cünkü durmayacaksin biliyorum..

tartistigimiz konu sahip kelimesinden cikmis olmasin??
o yüzden o kelimeyi kullaniyor olmayayim?
moda terimle (size kiyak geciyorum) :KK48: bilale anlatir gibi anlattim:KK28:
evet kadınlar olarak bu kelimen,n doğru olmadığını tartışıyorduk,sizde kadınlar ait erkekler sahip diyordunuz:KK12:

Kadın olanın kadının haklarını koruması gerek. Bize erkek sahip olmasın istemez. Biz kadınlar birbirimize sahip çıkalım yeter. Bu ülkede kadın nüfusu daha çok istediğimizi yaparız aslında da biz hala efendi köle ilişkisini konuşuyoruz. Dediğim gibi kadın kadına sahip çıksın. Bir olay olduğunda o kadın veya kızla ilgili kadının söylediği kötü söz erkeğin söylediğinden daha çok kızdırıp yaralıyor beni mesela

sen benim belalim gibi bisey oldun biliyormusun?
nereye yazsam pesimdesin :KK66:
ben arada ortami yumsatmak icin alttan aliyorum espri yapiyorum yada ne bileyim konu degistiriyorum ama senin bana garezin var gibi o yüzden artik alintilamazsan sevinirim en azindan bu gecelik, cünkü durmayacaksiniz biliyorum..
tüm kadınlar adına genelleme yapmayın o zaman,çünki bunu diyen sahıs karşımda olsa tepkim daha fazla olurdu..inanlar özgürdür..

danscım arkadaş sahip kelimesinde takılmış,sen ayrı bir yerdesin:)

Sahiple ilgili cevap verdim de türkiyede yaşamadığını ama tr gerçeklerini bildiğini iddia ediyor. Biz ne biliyoruz ki o bilsin.

Halam geldi diye bi film var. Herkese tavsiye ederim. Sahip erkekleri anlatıyor.

Bu siyaset yada inancla ilgili degil bu tamamen aileden gelen egitimle ilgili. Kafa yapisi aktariliyor surekli.

danscım arkadaş sahip kelimesinde takılmış,sen ayrı bir yerdesin:)
arkadas bana güzelce yazmis ki kendisiyle asiri atesli tartismalarimizda olmustur zamaninda
sen niye karisiyorsun ki ?
belki senin gibi saldirgan bir üslup kullanmayacak belki güzel güzel tartisacagiz ne biliyorsun?
senin düsüncene katilmadim diye benimle medenice belki suclamadan bir konu hakkinda konusacak birini neden fitliyorsun???

arkadas bana güzelce yazmis ki kendisiyle asiri atesli tartismalarimizda olmustur zamaninda
sen niye karisiyorsun ki ?
belki senin gibi saldirgan bir üslup kullanmayacak belki güzel güzel tartisacagiz ne biliyorsun?
senin düsüncene katilmadim diye benimle medenice belki suclamadan bir konu hakkinda konusacak birini neden fitliyorsun???
benimde arkadaşım kendisi:)

evet kadınlar olarak bu kelimen,n doğru olmadığını tartışıyorduk,sizde kadınlar ait erkekler sahip diyordunuz:KK12:
evet ben sahipsiz degilim cok sükür
esim var o olmazsa babam var oda olmazsa kardeslerim var!
hicte gocunmuyorum bundan
ALLAH kimseyi sahipsiz birakmasin

kelime oyunları yapmayın,benimde erkek kardeşim var kızkardeşim var annem vardı rahmetli oldu,yeri geldi kadın olarak ben sahiplendim,la havle....
rabbim kimseyi yanlız koymasın ...

kelime oyunları yapmayın,benimde erkek kardeşim var kızkardeşim var annem vardı rahmetli oldu,yeri geldi kadın olarak ben sahiplendim,la havle....
rabbim kimseyi yanlız koymasın ...
bana söylediginiz herseyi kendiniz yapiyorsunuz ama görmüyorsunuz yada görmek istemiyorsunuz..

benim çevrede kocasını kaybeden onca kadın varki,çocuklarına kol kanat geren hayatını erkek olmadan idame ettiren..sahip olmak,erkek tek elinde değildir..nice kadınlar kocalarına sahip çıkıyor

ee? arkadasin olmasi senin gibi saldirgan bir üslup kullanmasinimi gerektiriyor? yada senin gibi tepeden bakan bir dillemi yazsin? herkes hakkinda karar vermenizde ilginc
tepeden bakmakmı asla kabul edemem,gerçekten mütevazzi biriyimdir..ama insanlar için en önemli kavram özgürlüktür..asla feminist değilim..erkek kadın çocuk vs bu herkes için geçerlidir..insan olan sorumluluklarını yerine getirir zaten..

bana söylediginiz herseyi kendiniz yapiyorsunuz ama görmüyorsunuz yada görmek istemiyorsunuz..
inanın komşum var kocası koa hastası,kadın merdiven ve temizlik işleriyle ev kirasını ödüyor evi geçindiriryor

X