erkek kardeşlerimizin eşleri YENGELERİMİZ

lahanabebek

oğluşumu çok özledim :(
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2008
3.028
0
Merhaba arkadaşlar
benim merak ettiğim evli erkek kardeşiniz,abiniz varsa eşleriyle nasıl geçiniyosunuz?
aranızda sorun olduğu zaman sorunu gidermek için neler yapıyosunuz?
aranızda tartışma oluyomu? sizmi onu o mu sizi alttan alıp idare ediyo?
cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

günaydın güzelim ilk cvp benden olsun yengem abimin eşi yanı dünya iyisi bi insandır zaten ben küçükken evlendiler o zaman ilkokula falan gidiyordum beraber yaşıyorlar annemlerle yanı 14 15 senedir beraberiz beraber büyüdük sayılır.Bende biraz inat vardır ama yengem sağolsun fazla üstüme gelmez evin içinde mutlaka tartışmalar oluyo ama büyük değil öyle tatlı sert atışmalar bana bi çok konuda annemden ablalarımdan çok o yardım eder ablalarımdan daha yakındır bana elinden geldiği kadar her konuda yardımcı olur benım okul işlerimle falanda abim ilgilendiği için abimi babam yengemıde annem zanneden çok annem benı 39 -40 lı yaşlarda doğurduğu için babaannem ve dedem gibi duruyolar..şimdi bende yengeyim bakalım eşimin kardeşi hakkımda ne düşünür onuda merak etmıyo değilim zaten aramızda pek yaş farkı omadığı için arkadaş gibiyiz biraz abarttım sanırım baya uzadı yazı

iki tane yengem var biri benden 5 yaş büyük diğeri 12 yaş
ikisinide çok severim onlarda beni severler :nazar:
kendi kardeşlerinden ayırmazlar beni bende onları ablamdan ayırmam
ne zaman başım sıkışsa yardıma ihtiyacım olsa gelirler kaydirigubbakcemile2 tabi bende giderim
benim için gerçekten çok önemliler Şeniz
aramızda hiç tartışma çıkmadı :nazar: ama birbirimize kızdığımız zamanlar olmuştur o zamanda kimseyi karıştırmadan kendi aramızda hallettik a.s
abilerim bana kızdığında her zaman benden taraf oldular eşler arasında tartışma olduğundada hep haklıda olsa haksızda olsalar yengemleri tuttum.
biraz karşılıklı hoşgörüyle herşey güzel olur yeterki görümce-yenge psikolojisiyle değilde kardeş arkadaş gibi bakalım biribirimize.
ben şanslıyım gerçekten değerli insanlara sahibim.inşallah herkezde benim gibi şanslı olur :Saruboceq:

Son düzenleme:
ben bir gelinim henüz erkek kardeşim evli degil.ama görümcem kaynanamla aramı mahvetti.başımıza ne geldiyse onun yüzünden geldi.kaynanama benden agladı her zaman.eşime benden agladı.sonunda aramıza mesafe koydum meraba meraba oldum rahatladım valla.en iyisi buymuş.tabi herkes bir degildir.

Yengemle aramız çok iyidir.Benden bir yaş büyük olduğu için yenge-görümce değil de arkadaş ilişkisi var aramızda.Annemle de arası çok iyidir.Allah herkese annem gibi bir kayınvalide nasip etsin.Daha bir gün gelinine nasihat ettiğini,laf dokundurduğunu görnedim.Ben de hiçbir şeylerine karışmam,başkaları gibi burnumu sokmam.O yüzden çok mutlular,güzel giden bir evlilikleri var.İki kişi birbirini çok sever,iyi anlaşır ,ama kayınvalideydi,görümceydi araya girer huzur kaçırır.Bu yüzden gelin-kayınvalide-görümce-kayınbaba ilişkilerinin evliliğe etkisi büyük...

Benimde iki tane yengem var. İkisi ile de iyi geçiniyorum bir problem yok çok şükür.
Mutlaka gönül koyduğumuz zamanlar oluyor ama kendi aramızda karşılıklı hallediyoruz :nazar: Netice itibari ile ikisinide seviyorum.

benimde abim yeni evlendi ama 8 yıldır konuşuyolardı zaten..evleri ayrı barkları ayrı eşya alınırken bile karışmadık etmedik..maşallah şimdilik çok iyi aramız..ama tabi daha yeniler ilerde nolur bilemem:)))) Allah göstermesin tabi...

benim abimin eşi benden 2 yaş küçük
severim kendisini
güzel anlaşyoruz ve çok şey paylaşlıyoruz
belki dost değiliz ama iyi iki arkadaşız onunla
derdetlerimizide mutlulularımızda paylaşabiliyoruz
pek sorun yaşamadık sadece onlar nişanlı iken biraz tartışmalarımız olmuştu
oda ondan çok onun annesinden kaynaklanan sorunalardan dolayıdı, kendisini nekadar seviyorsam annesini bir okadar sevmiyorum
hepsi geçti gitti ama unutuk o günleri

abimin esiyle cok iyi anlasiriz...
dügünleri oldugunda ben daha kücüktüm,yani daha cok yuppi bi ablam oldu sevinci vardi
sorun simdiye kadar bi defa oldu,onuda konusarak atlattik
benim anlayisli ve objektif oldugumu düsündügü icin bi derdi oldugunda(annemle,abimle)kizkardesinden önce bana anlatir.
söyle bisey var,bende arama sorma konusunda biraz hayirsizim
o yüzden oda cok alttan alir
öyle yuvarlanip gidiyoruz

iki tane yengem var birisi 13 yıl oldu ailemize gireli
diğeride 4 yıl ufak tefek tartışmalar dışında hiç bir zaman büyük sorun yaşamadık
medeni insanlarız kendi aramızda hallettik gönül kırmadan
ailem ilçede yaşadığı için liseyi büyük abimin yanında okudum
kendi kardeşi gibi davrandı
şu anda çalışıyorum ve bu seferde küçük abim yanına aldı 3 yıldır da onların yanındayım
ev tutmama izin vermediler sağolsunlar...
Allahıma şükürler olsun iki yengemde el üstünde tutar :nazar:
arada ablama gideyim hemen arar çağırırlar gel artık diye tabiki herşey karşılıklıdır
bana göre geçinmektede olduğu gibi :1closedeyes:

maşallah :nazar: genelde herkes iyi geçiniyo
benimde iki yengem var biri benim yaşıtım diğeri benden 5 yaş küçük
ikisinide severim ama ikinci gelinimizi yani küçük olanı biraz daha fazla severima.s
çünkü çok anlayışlı çok ince düşünceli biri vede anneme,babama vede hepimize karşı çok sevecen vede saygılı :nazar:
ama diğeri içinaynı şeyleri söyleyemicem.
bu arada bende yengeyim görümcelerimlede iyiyiz hepside beni severler bene onları

erkek kardeşim var ama henüz evlenmedi :nazar:
ne zaman yengem olcak deyip tutturuyorum
ee haliyle benden küçük olduğu için alttan alan ben olurum heralde..
flört ettiği arkadaşıyla aramız çok çok iyi ..nasılsa olduğu gibi kabul ederim kaydirigubbakcemile

erkek kardeşim var ama henüz evlenmedi :nazar:
ne zaman yengem olcak deyip tutturuyorum
ee haliyle benden küçük olduğu için alttan alan ben olurum heralde..
flört ettiği arkadaşıyla aramız çok çok iyi ..nasılsa olduğu gibi kabul ederim kaydirigubbakcemile
[/QUOT

aman laydicim aman sen büyük olduğun için tabiki sen alttan alcan
aferin sana böle akıllı görümce ol emi cicim:roflol::roflol::roflol::roflol:

Yazdıklarınızı okudumda içim cızz etti vallasenağlama bitane abim var o da yeni evli sayılır. Ama eşiyle bizim aramız çok mesafeli ben ona hiç bir haksızlık yapmadım. Herşeyin en iyisi ona olsun istedim. Kendim evliliğimde mutlu olamadım ama onları hep mutlu görmek istedim. benden iki yaş büyük çok samimi davrandım... sevdim onu hep hayalimdi abimin eşi arkadaşım gibi olsun herşeyimi danışıyım ona... ama öyle olmadı o aramıza uçurumlar koydu o tavırları, soğuk davranışları beni çok üzdü ne evine gidebiliyorum abimin nede geldiiklerinde abime şöyle bi içten sarılabiliyorum...daha neler neler.... o kadar çok canım sıkılıyorki bu duruma kahroluyorum yaaa neden böyle yaptı..Ben ona hep sevgi besledim.....:sm_confused:

Yazdıklarınızı okudumda içim cızz etti vallasenağlama bitane abim var o da yeni evli sayılır. Ama eşiyle bizim aramız çok mesafeli ben ona hiç bir haksızlık yapmadım. Herşeyin en iyisi ona olsun istedim. Kendim evliliğimde mutlu olamadım ama onları hep mutlu görmek istedim. benden iki yaş büyük çok samimi davrandım... sevdim onu hep hayalimdi abimin eşi arkadaşım gibi olsun herşeyimi danışıyım ona... ama öyle olmadı o aramıza uçurumlar koydu o tavırları, soğuk davranışları beni çok üzdü ne evine gidebiliyorum abimin nede geldiiklerinde abime şöyle bi içten sarılabiliyorum...daha neler neler.... o kadar çok canım sıkılıyorki bu duruma kahroluyorum yaaa neden böyle yaptı..Ben ona hep sevgi besledim.....:sm_confused:

ah canım ya benimde abimin eşi dediyin kadar deyil ama yakın bizde aynı şekilde gelinimize sadece sevgimizi verdik hjiç birşeyine karışmadık ama malesef aramızda çok sorunlar yaşandı şimdi düzeldi ama kalp kırıldıktan sonra neye yarar :1no2:ama ikinci gelinimiz öle deyil o çok anlayışlı
canım inşallah sizde aranızdaki sorunları çözebilirsiniz

1 tane erkek kardeşim var o da benden küçük daha evlenmesine çok var okulu var askerliği var oooooooooo benim yengemin olmasına bayağı zaman var yerimseniben

ama ben yengeyim ilk gelinleriyim ayrıca, evlenmeden önce eşimde birlikteyken çok sorunlarımız olmuştu büyük görümcemle ( büyük dediysem benden küçük, o zaman 13yaşındaydı ergenlik dönemine giriyordu haliyle çok fevri hareketleri vardı şimdi 20 yaşında) ilk zamanlar anlamamıştım bana neden kötü davrandığını sonradan kayınvalidem beni karşısına alıp konuşmuştu beni evde herkes çok sevdiği için kıskanıyormuş görümcem o yüzden onlara gittiğimde böyle davranıyormuş bana ..neyse aradan yıllar geçti biz evlendik şimdi iyiyiz küçük görümcem çok sever beni herşeyini anlatır.... bende onları severim...:1hug:

abimin esiyle iyi gecinirim bizimde kavgamiz olmustu 3 gun konusmadim bu defa gelip ozur diledi ve birdahada tartismamiz olmadi zaten ben uzaktayim 2 3 yilda bir goruyorum kendini.

Ben kardeşimi eşinden kıskanırım diye çok korkuyorum inşallah anlaşırız.
çünkü ben kardşeime çok düşkünüm

:delphin: İyi olması adına elimden geleni yapıyorum a.s

Sıkıntı ve mutluluklarına canı gönülden ortak olmaya,maddi manevi yardımcı olmaya

calışıyorum.Aileden herhangi biriyle ilgili problemleri olduğunda,kimsenin ruhu duymadın

ilgili kişiyi olması gerektiği doğrultuda yönlendiriyorum,kendi evliliğimden

örneklerle...Benim bulunduğum ortamlarda (aile büyüklerimizde) muhakkak suretle evle

ilgili işlerle,ikramlarla vb. ben ilgileniyorum.Özel günlerini kutluyorum,elimden geldiğimce

hediyeler alıyorum vs vs vs

:nazar: Saygı,anlayış ve iyi niyetin olduğu güzel ilişkilerimiz var :nazar: Bana yapılmasını

istemediğim hiçbirseyi yapmama konusunda cok hassasım.Beklentilerim sadece insani

boyutta,roller doğrultusunda degil a.s

Sevgiler a.s.

X