Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
fatoş nasılsın ya .çok geçmiş olsun.benimde dün aklıma gelmiştin.nerelerde diye.şimdi iyisin ama değil mi.tekrar tekrar geçmiş olsun canım.

selam canim ben cok iyim allaha sukur sordugun icin tskk sen nasilsin??aklina geldim yani unutulmuyorm giremedigim icin:dance:

Kizlar ben geldim malesef üç haftalik hamilelik maceram düşükle sonuçlandi çok üzülüyorum ama yinede yikilmadim yikilmicamda napalim nasip değilmiş ilk tüp bebek denemem bu şekilde sonuçlandi merak edenlere haber vermek istedim nevro bak hiç pembe listeye girmek içimden gelmemişti demek ki olmayacaği varmiş

Canım çok geçmiş olsun:çok üzgünüm:

Biraz dinlen,inşallah bir sonraki deneme de Allah sağlıkla kucağına almayı nasib eder...:1hug:

Bu gün co-culture için rahimden parça alındı..Doktordan en küçük spekülümü kullanmasını istedim..
Buna rağmen yine de kastım kendimi elimde olmadan..
Lokal anestezi yaptı,canım acımadı rahimden parça alırken..Zaten mikrop kapmasın diye de işlemden önce tentürdiyot kullandı..Akşam yatmadan önce bir tane antibiyotik almıştım..Kanama olmadığını söyledi doktor..Ancak küloda bir iki damla lekelenme tarzı kanama olabilir dedi..Dediği gibi de oldu..

Daha sonra işimiz bitti diye tam hastaneden çıktık ve otabandayken bizi aradılar..Kan tahlili yaptırmamız lazımmış..Geri döndük..5 tüp kan aldılar..Histoloji de yetkili bir bayana bu kanların ne olacağını sordum..Co-culture için embriyoların gelişimi sırasında annenin kanından alınacak % 10 luk bir serum gerektiği söylendi...Hemşire kan alırken 5 tüp alıcaz biraz başınız dönebilir dedi..Kanımın tamamını alsa gıkım çıkmazdı herhalde...

Hele histoloji dr.u annenin kanı falan deyince gözlerim doldu,ağlamamak için kendimi zor tuttum...
Anne kelimesi...
Benim için birinin anne yakıştırması...
Belki sıradan basit bir olay gibi..

Ama benim için dünyalara bedeldi..

Şimdi Co-culture de hücrelerin yeterli bölünmesini bekleyeceğiz...

Akşam da eve dönmeden önce tanıdık bir eczacıya gidip grip aşısı yaptırdık..Hayatımda ilk kez grip aşısı yaptırıyorum..O da bebiş uğruna..Grip ve benzeri durumlarda tedavinin ertelendiğini duymuştum,Ne olur ne olmaz yaptırayım dedim..

İşte benden şimdilik bu kadar ...

Allah tüm benim gibi bebiş özlemi içinde olanların yüzünü güldürsün inşallah..
Tüm hamişlere de Allah sağlıkla kucaklarına almayı nasib etsin inşallah...

canım çok geçmiş olsun
yavaş yavaş ilerliyoruz ufak adımlarla belki
ama inanıyorumki sonuç
o içini titreten anne kelimesini duymakla sonuçlanacak Allahın izniyle

badem canım hakkında hayırlısı olsun inşallah anne badem olursun küçük küçük bademcikler getirirsin dünyaya Allahım hepimize nasip etsin.ben daha birinci tüp bebek denememde düşük yaptım çok yeniama çok garip bi şekilde ummadığım kadar rahat atlatıyorum tabiki üzülüyorum ama yinede içimde tuhaf bi rahatlık var ya deliriyorum yada Rabbim bana bi ışık verdi içimin rahatlıgı ondan

Bu gün co-culture için rahimden parça alındı..Doktordan en küçük spekülümü kullanmasını istedim..
Lokal anestezi yaptı,canım acımadı rahimden parça alırken..Zaten mikrop kapmasın diye de işlemden önce tentürdiyot kullandı..Akşam yatmadan önce bir tane antibiyotik almıştım..Kanama olmadığını söyledi doktor..Ancak küloda bir iki damla lekelenme tarzı kanama olabilir dedi..Dediği gibi de oldu..

Daha sonra işimiz bitti diye tam hastaneden çıktık ve otabandayken bizi aradılar..Kan tahlili yaptırmamız lazımmış..Geri döndük..5 tüp kan aldılar..Histoloji de yetkili bir bayana bu kanların ne olacağını sordum..Co-culture için embriyoların gelişimi sırasında annenin kanından alınacak % 10 luk bir serum gerektiği söylendi...Hemşire kan alırken 5 tüp alıcaz biraz başınız dönebilir dedi..Kanımın tamamını alsa gıkım çıkmazdı herhalde...

Hele histoloji dr.u annenin kanı falan deyince gözlerim doldu,ağlamamak için kendimi zor tuttum...
Anne kelimesi...

Akşam da eve dönmeden önce tanıdık bir eczacıya gidip grip aşısı yaptırdık..Hayatımda ilk kez grip aşısı yaptırıyorum..O da bebiş uğruna..Grip ve benzeri durumlarda tedavinin ertelendiğini duymuştum,Ne olur ne olmaz yaptırayım dedim..

[/QUOTEI]

CANIM HAKKINA HAYIRLISI OLSUN SENİN BU TEDAVİ ŞEKLİNİ ÇOK MERAK EDİYORUM İNŞALLAH OLUMLU OLUR DA BENDE YAPTIRIRIM SAKINCASI YOKSA BU TEDAVİYİ NEREDE,KİME,YAPTIRIYORSUN ?

Anne kelimesi...

[/QUOTEI]

CANIM HAKKINA HAYIRLISI OLSUN SENİN BU TEDAVİ ŞEKLİNİ ÇOK MERAK EDİYORUM İNŞALLAH OLUMLU OLUR DA BENDE YAPTIRIRIM SAKINCASI YOKSA BU TEDAVİYİ NEREDE,KİME,YAPTIRIYORSUN ?

Kocaeli tıpta Tüp bebek ünitesinde yaptırıyorum canım..Doktorum Eray Çalışkan..Normalde bir kaç başarısız tüp bebek veya mikroenjeksiyon denemelerinden sonra başvurulan yardımcı yöntem ama ben ilk denemede yaptırmak istedim..:1rolleyes:

Kocaeli tıpta Tüp bebek ünitesinde yaptırıyorum canım..Doktorum Eray Çalışkan..Normalde bir kaç başarısız tüp bebek veya mikroenjeksiyon denemelerinden sonra başvurulan yardımcı yöntem ama ben ilk denemede yaptırmak istedim..:1rolleyes:

İYİ YAPMIŞSIN BEN BİR KEZ TÜP BEBEK DENEDİM SONUÇ OLUMSUZ İNŞALLAH SENİNKİ OLUMLU OLUR.

Bademcim gercmis olsun. Kan vermek benimde en sevmedigim seylerden biri. Rahim filmi de agir gelmisti bana. Insallah hayirlisi ile tedavin iyi sonuclanacak canim. Anne kelimesi benim icin de cok degerli. Allah hepimize nasip etsin...

Kkpraa canim üzüldüm sonuca, ama bir kac ay sonra yine denemeye devam edin. Bir dahaki insallah tutar canim.

X