Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Tamam Bilgem..
hayırlı sonuçla gel inşALLAH...

İnşallah ..

Fadik biz bu sperm testini yaptıralı 1yıla yaklaştı.. Bu arada yeme içme sigaraya dikkat etti eşim.. Gerçi bu çocuk olayını düşünmekten kafasında çıkan sivilcelere ve sitresine çözüm bulamadık .. ayrıca saç kıran oldu ve yüzünde sakalının bir kısmı çıkmıyor.. Derdim çok yani anlayacağınız kızlar.. Bazen keşke sorun bende mi olsaydı diyorum.. Erkekler bu konuda bizden daha mı hassa , kesinlikle evet !

Konusunu bile açmaya korkuyorum.. Yarın hastaneye gitcez o kadar ! başka bişey diyemiyorum..

Dün bana ilk defa sağdan soldan kulağına çok şey geliyor canını sıkıyolar biliyorum aldırma kimseyi dinleme dedi..
Off çıkmazdayım..
Bbeğime mi yoğunlaşayım yoksa eşimemi yetişeyim anlamadım..
Ben karambole gidecem kimsenin haberi yok..benneyaptımki

Haklısın Fadikcim...
Yine de tüp bebek doktoruyla görüşürüm bi..
bunun tedavsini olup öyle başlamak istiyorum derim...
sonrada dahilyeye gidip yeni kan tahlili isterim..sonrada tedaviye başlarım ALLAH ın izniyle....
tamam canım bu işin peşini bırakma...
inş kısa zmanda düzelir canım...

İnşallah ..

Fadik biz bu sperm testini yaptıralı 1yıla yaklaştı.. Bu arada yeme içme sigaraya dikkat etti eşim.. Gerçi bu çocuk olayını düşünmekten kafasında çıkan sivilcelere ve sitresine çözüm bulamadık .. ayrıca saç kıran oldu ve yüzünde sakalının bir kısmı çıkmıyor.. Derdim çok yani anlayacağınız kızlar.. Bazen keşke sorun bende mi olsaydı diyorum.. Erkekler bu konuda bizden daha mı hassa , kesinlikle evet !

Konusunu bile açmaya korkuyorum.. Yarın hastaneye gitcez o kadar ! başka bişey diyemiyorum..

Dün bana ilk defa sağdan soldan kulağına çok şey geliyor canını sıkıyolar biliyorum aldırma kimseyi dinleme dedi..
Off çıkmazdayım..
Bbeğime mi yoğunlaşayım yoksa eşimemi yetişeyim anlamadım..
Ben karambole gidecem kimsenin haberi yok..benneyaptımki
çok zamana olmuş canım..şimdiki testin sonucuna göre tedaviye başlarsınız siz...

bu sorunlar geçekten çok zor canım...
neler çektiğini tahmin ediyiorum...
ama ne yapalım elden birşey gelmiyor...
rabbim beterinden korusun...
bebeğiniz kısa zamanda gelir inş...

slm kizlar nasilsiniz
ben iyiyim allaha sukur hergun hastaneye gidip geliyorum
kizlarim cok iyi allaha sukur dr 2 haftaya kadar cikarsiniz diyor insallah oyle olur allahin izniyle
kendinize iyi bakin arada ugrarim

Haklısın Fadikcim...
Yine de tüp bebek doktoruyla görüşürüm bi..
bunun tedavsini olup öyle başlamak istiyorum derim...
sonrada dahilyeye gidip yeni kan tahlili isterim..sonrada tedaviye başlarım ALLAH ın izniyle....

canım bendede tup bebek tedavimde tsh yuksekti olması gereken en yuksek değer 5 iken benimki5.8 idi doktorum dahiliyeciye yönlendirdi dahiliyeci sorun olmayacağını tedavime devam edeceğimi söledi sonra devam ettik ama ben memlekettteyken endokrolojı uzmanına gittim (yaşadığım yerde bunun uzmanı yok) durumu anlattım ben olsaydım ilaç tedavisi verirdim dedi ve şuan ilaç kullanıyorum hipotroidi var mış bende aslında normal değerler arasında ama yukseğe cok yakın olduğu için ilaç kullanıyorum ıvf planlaya yada gebe kalmayı planlayan birinin n değerleri 1 ve 2 arasında olması gerekir dedi tabii her laboratuarın referansları farklı ama bence sen muhakkak ilaç tedavini gör bak özlem arkadaşımızında sanırım aynı sorunu vardı önce tedavi gördu sonra başladı zaten gebe kalamamakta en buyuk etkenlerden biriymiş troid belki ilaç tedavisinden sonra kendin kalacaksın kim bilir demi ama eğer varsa endokroloğa görun derim ben

Endokronolog da mı var melony??
İzmirdeyim ben illa ki vardır...
tıp faültesinde dosya actırmıştım zaten tüp bebek için..
endokronoloğa da giderim..
endokrinolojinin labaratuarını gördüm ama endokronoog görmedim hiç...
Bu hafta içi izin almam imkansız..
haftaya hafta içi gideceğim...
Benim değerleri yazayım bak sana..seninde mi aynıydı???

FREE T3 3.21 Normal Değer : 2 - 4,4 ( bu normal )
FREE T4 1.26 Normal Değer : 0.93 - 1.7 ( buda normal )
TSH 1.38 Normal Değer : 0.27 - 4.2 ( buda normal )
ANTİ TG ANTİKOR <20 Normal Değer : 0 - 40 ( normal )
ANTİ TPO ANTİKOR 185 Normal Deger: 0-35 ( bu çok yüksek işte,yanında da H yazıyor zaten )

Hasamito diye bir hastalıkmış bu..dediğiniz gibi tüp bebeğin olumsuz sonuçlanmasında etkisi büyükmüş.... doğal hamileliklerde düşük oluyormuş yüksek ihtimalle :KK43:(

Valla dahileyeye mi gideyim endokronolğa mı kafam karıştı şimdi....

Sağol arkadaşım duyarlılığın için..bak bide endokronolog oldugunu ögrendim şimdi...

Endokronolog da mı var melony??
İzmirdeyim ben illa ki vardır...
tıp faültesinde dosya actırmıştım zaten tüp bebek için..
endokronoloğa da giderim..
endokrinolojinin labaratuarını gördüm ama endokronoog görmedim hiç...
Bu hafta içi izin almam imkansız..
haftaya hafta içi gideceğim...
Benim değerleri yazayım bak sana..seninde mi aynıydı???

FREE T3 3.21 Normal Değer : 2 - 4,4 ( bu normal )
FREE T4 1.26 Normal Değer : 0.93 - 1.7 ( buda normal )
TSH 1.38 Normal Değer : 0.27 - 4.2 ( buda normal )
ANTİ TG ANTİKOR <20 Normal Değer : 0 - 40 ( normal )
ANTİ TPO ANTİKOR 185 Normal Deger: 0-35 ( bu çok yüksek işte,yanında da H yazıyor zaten )

Hasamito diye bir hastalıkmış bu..dediğiniz gibi tüp bebeğin olumsuz sonuçlanmasında etkisi büyükmüş.... doğal hamileliklerde düşük oluyormuş yüksek ihtimalle :KK43:(

Valla dahileyeye mi gideyim endokronolğa mı kafam karıştı şimdi....

Sağol arkadaşım duyarlılığın için..bak bide endokronolog oldugunu ögrendim şimdi...

canım bence edokrolojiye git derim cunku bunun troidin uzmanı endokrolok bak işte benim serbest t4 ve tsh da normal değerler arasında ama yukseğe yakın yani seninki gibi free t4 1.26 yuksek değere yakın işte ben ilaç kullanıyorum hatta nodul bile var bende ama daha etkili olmadığını söledi doktor bence endokrolok istersen önce dahiliyeye görun sonra endokroloğa yada doktoruna sor en iyi o bilir canım benim yada bir araştır istersen gerçi endokroloklar da dahiliyeci ama bu troid konusunda uzmanlaşıyolar sanırım

ki biliyosun benim 2 dusuğum var bide olumsuz bir tup bebek tedavm var bende şimdi acaba bu duşukler troidden mı kaynaklandı diyorum yanii

Anladım Melony...
Valla nasıl gececk bu hafta doktora gidene kadar bilemiyorum...
Cok evham yaptım :KK43:(

Ben 2 gündür kalmıyorum nerdeyse internetin başından..
bu biizm degerlerin yüksekliği tüp bebekte olumsuz sonuc almada etkiliymiş baya...
doğal yoldan hamile kalınca da malesef düşük yapıyormuş hastaların cogu :KK43:(

sana tüp bebek öncesinde yapmadılar mı bu testlerden?
yönlendirmedimi doktorun troid tedavisi için ???

Sen yine de bu yüzdendir diye düşünme..
sonucta zamanı geldiyse her sekilde doğuyor bebek...
Ama o yüzden de olabilir malesef düşüklerin :KK43:((

Anladım Melony...
Valla nasıl gececk bu hafta doktora gidene kadar bilemiyorum...
Cok evham yaptım :KK43:(

Ben 2 gündür kalmıyorum nerdeyse internetin başından..
bu biizm degerlerin yüksekliği tüp bebekte olumsuz sonuc almada etkiliymiş baya...
doğal yoldan hamile kalınca da malesef düşük yapıyormuş hastaların cogu :KK43:(

sana tüp bebek öncesinde yapmadılar mı bu testlerden?
yönlendirmedimi doktorun troid tedavisi için ???

Sen yine de bu yüzdendir diye düşünme..
sonucta zamanı geldiyse her sekilde doğuyor bebek...
Ama o yüzden de olabilir malesef düşüklerin :KK43:((

sana bişe diyimmi canım arkadaşım evham yapma araştırma bırak artık sonu yok cunku boşver çık dolaş kafandan at hayatımız beklemekle geçiyo bari bu beklentilerimizde kendimizi yormayalım gerçi sana dediğime bakma bende aynıyım canım sabrın sonu selamet

yaptılar test yapılmazmı ama tsh yuksek cıktı dahiliyeci kesmene gerek yok dedi işte ama endokroloğa anlattığımda ilaç verilmesi gerekirdi dedi işte kısmet değilmiş birde

canım ben cıkıyorum kociş uyandı hadi diyooo kaydirigubbakcemile3yerimseniben:jeyyar:

Tamam Melony...
Hayırlı geceler..tatlı uykular...
Zor yollardan gecicez biraz o aşikar...
Hayırlısı bakalım....

elfida bencede dahiliyeye değilde endokrinoloji bölümüne gitmen daha iyi...
her hastanede endokrinoloji bölümü yok...
ama üniv hastanesinde vardır...

allah yardımcın olsun canım...
inş kısa zamanda atlatırsın...

Sağol Fadikçim...
Varmış tıp fakültesinde netten baktım şimdi..
endokrlonoga gidicem ben öyle görünüyor..

uyumaya calışayım gidip..
Sabah mesai var :KK43:(
bide zor oluyor hafta içi hastaneye gitmek calışınca..oda ayrı bi dert valla..
anlamıyor erkekler... laf ediyorlar ..sanki bilerek ve isteyerek hastalık sahbii oluyoruz :KK43:(

Hadi iyigecler Fadikçim...

günaydın güzel hamiş adayları ve bebeklerini kucaklarına almak için sabırsızlanan mutluluğu en çok hakeden anne adaylar umarım güzel bir geçiririz kavgdan gürültüden uuzak sıkıntısız stressiz rabbim hayırlı bir gün etsin inşallah

günaydın kızlarrrrrrrrrrrrrrrrrr

sidelyam tedaviye başlamışsın canım hayırlı olsun inşallah bu son tedavin olur ve meleğine kavuşursun canım. ne aşamadasın şu an

belgincim geçmiş olsun canım evlilik yıldönümünüzde kutlu olsun inşallah 9. yılınıza girdiğinizde mucizeleriniz sizinle olur canım

canlarım gunaydınn:KK3: nasılsınız
sabah şerifleriniz hayırlı olsun gununuz guzel geçsin inşallah

opuyorumnanaktankaydirigubbakcemile3Şeniz

aa fadiğim sölemeyi unuttum bugun adet oldum ateşimi ölçtum 37 den 35.9 düşmüş kesin olcam dedim geldiler kendileri cok şükür off bu sefer olana kadar cok sıkıntı cektim yeni adetim eğer sapmaz ise 22 ekim canım benim

sevgilerŞeniz

kızlar merhabalar..
rahatsız olan arkadaslarım melonının dedıgı gıbı evham yapmayın ya.strestende bu degerler zaman zaman fırlayabılıyor..benımde gogsumden sut gelıyordu belkı hatırlarsınız.baktım bıtmıyor off dedım senınlemı ugrasıcam gelırsen gel.bır ay kadar sonra prolaktın olcturdum hıc bır anormallık yok..valla bazende salıvermek ıyı gelıyor..tabı rabbım tez zamanda herkesın sıfasını versın ınsaallah..
meyem kızlerının ıyı olması cok guzel.oh ne guzel uc tane kız bıcır bıcır..darısı bızlere..

X