Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
günaydın canlarıma.s.

dün gece 2 de yattım ve gecede pek uyuyamadım...
diyeceksiniz neden?

arkadaşlar biliyorsunuz son aylarda yumurtlama gününü saptlamak için ovulasyon testti yapıyordum...
ovulasyon testinde net yumoş olduğunu gördükten 14 gün sonra hiç şaşmadan adetim gelirdi...
bu sefer 14. günü baktım gelen yok 15. yok 16 . tabi şüphe düştü içime...
dün idrar testini aldım ama net çıksın diye bugün sabahı zor ettim...
ve şuan test önümde 2. çizgi baya belirgin...

buraya yazarken ellerim titriyor ve sevinçten ağlıyorum....
biliyorsunuz ben daha önceleribe 3 hamilelik yaşadım ve hamile olduğumu öğrendiğimde hiç birinde bu kadar fazla sevinmemiştim...
ama şimdi çok farklı....
son hamile kaldığımdan buyana aradan geçen 3 sene 3 ay oldu...
bu son 3 senenin yaklaşık 2 senesini sizinle geçirdim ve ne zorluklar yaşadığımı biliyorsunuz...
değerlerimiz bir ara 1.5 milyona bile düşmüştü...
şimdi bilmiyoruz ama eşim 2 gün önce test vermişti sonucu cuma günü ancak alabilecek öğrendiğimde değerleri yazarım...

yazacak çok şeyim var içimden neler geçiyor ama kelimelere dökemiyorum....
ilk çizgiyi gördüğüm anda hemen dua ettim allahım bu duyguyu sizlere yaşatsın diye...
ben buraya geldiğimde ne kadar infertilite sorunumuz olsada en çok düşükleri takıyordum ve hamile kalamamanın acısını sonra sonra anladım....
düşükte zor ama bu duygu çok başka....
benden çok daha fazla bekleyen arkadaşlar var biliyorum dualarım en çokta onlar için....
rabbim onlarıda benim gibi böyle sevinçten ağlatsın inş...
biz 6 yıl 3 aydır istiyoruz ama en zor yılları şu son 2 sene idi...
rabbim yıllardır isteyenlere de kısa zamnda bu duyguyu tattırsın....
dualarım hep sizlerle...

kızlar birde bliyorsunuz benim yine düşük tehlikem olabilir bu ihtimal yüksek...
dua istiyorum sizlerden...
buna çok takılmamaya çalışacağım stres yapmamam lazım...
ama bu çok zor olacak...
bunun sevinci ne kadar fazla olduysa acısıda okadar olur...
rabbim göstermesin....

rabbim kısa zamanda sizin yüzünüzüde güldürür inşallah....

hayırlısı olsun canım allah kucağına almayı nasip etsinn çok sevindim zemuszemus

Anladım Fadik...
Benim eşimde 3 ay kullandı klomen ve evicap,ama sayı düştü diye bıraktık-- doktorada sormadık...

İlk testte 3 ml üzerinden yapılmıştı sayı:1 milyondu
gecen ay ki test ise 4 ml üzerinden 2.6 milyondu...

Sen bi topicte yazmışsın yeni okudum... örnek ne kadar verilse de sayı 1 ml üzerindendir diye..
kafam karıştı benimde ... bizim sayı yükselmişmi yani az da olsa???

Gecmiş olsun Nurcan...
Okumuştum aslında doğru... İdrarında yanma vardı değilmi...
İLaç da alamazsın şimdi...
İdrar yolu enfaksiyonu olmasında... üşüttün falansa, üstün açık falan uyumuyorsun değil mi sıcaklara kanıp...

günaydın canlarıma.s.

dün gece 2 de yattım ve gecede pek uyuyamadım...
diyeceksiniz neden?

arkadaşlar biliyorsunuz son aylarda yumurtlama gününü saptlamak için ovulasyon testti yapıyordum...
ovulasyon testinde net yumoş olduğunu gördükten 14 gün sonra hiç şaşmadan adetim gelirdi...
bu sefer 14. günü baktım gelen yok 15. yok 16 . tabi şüphe düştü içime...
dün idrar testini aldım ama net çıksın diye bugün sabahı zor ettim...
ve şuan test önümde 2. çizgi baya belirgin...

buraya yazarken ellerim titriyor ve sevinçten ağlıyorum....
biliyorsunuz ben daha önceleribe 3 hamilelik yaşadım ve hamile olduğumu öğrendiğimde hiç birinde bu kadar fazla sevinmemiştim...
ama şimdi çok farklı....
son hamile kaldığımdan buyana aradan geçen 3 sene 3 ay oldu...
bu son 3 senenin yaklaşık 2 senesini sizinle geçirdim ve ne zorluklar yaşadığımı biliyorsunuz...
değerlerimiz bir ara 1.5 milyona bile düşmüştü...
şimdi bilmiyoruz ama eşim 2 gün önce test vermişti sonucu cuma günü ancak alabilecek öğrendiğimde değerleri yazarım...

yazacak çok şeyim var içimden neler geçiyor ama kelimelere dökemiyorum....
ilk çizgiyi gördüğüm anda hemen dua ettim allahım bu duyguyu sizlere yaşatsın diye...
ben buraya geldiğimde ne kadar infertilite sorunumuz olsada en çok düşükleri takıyordum ve hamile kalamamanın acısını sonra sonra anladım....
düşükte zor ama bu duygu çok başka....
benden çok daha fazla bekleyen arkadaşlar var biliyorum dualarım en çokta onlar için....
rabbim onlarıda benim gibi böyle sevinçten ağlatsın inş...
biz 6 yıl 3 aydır istiyoruz ama en zor yılları şu son 2 sene idi...
rabbim yıllardır isteyenlere de kısa zamnda bu duyguyu tattırsın....
dualarım hep sizlerle...

kızlar birde bliyorsunuz benim yine düşük tehlikem olabilir bu ihtimal yüksek...
dua istiyorum sizlerden...
buna çok takılmamaya çalışacağım stres yapmamam lazım...
ama bu çok zor olacak...
bunun sevinci ne kadar fazla olduysa acısıda okadar olur...
rabbim göstermesin....

rabbim kısa zamanda sizin yüzünüzüde güldürür inşallah....

Canım gercekten cok sevindim 100. hailemiz sen oldun..Kendim hamile kalsam bu kadar sevinmezdim herhalde yazdıklarını okurken kocaman bir tebessüm ile okudum..:teytey:Rabbim yüzüne güldü inş. bizede güler eminimki herseyin vakti zamanı var vakit gelmeden olmuyor işte hiçbirsey ama biz kullar biraz sabırsızız hemen olsun istiyoruz..İnşallah Rabbim tamamına erdirsin bitanem :nazar::nazar:

Gecmiş olsun Nurcan...
Okumuştum aslında doğru... İdrarında yanma vardı değilmi...
İLaç da alamazsın şimdi...
İdrar yolu enfaksiyonu olmasında... üşüttün falansa, üstün açık falan uyumuyorsun değil mi sıcaklara kanıp...

bende bartolin kisti vardı yumurta toplama da onuda aldılar şimdi tekrarladı onunda biiraz etkisi var amannn ne bileyim kendimi kötü hissediyorum karnımın şişliğide inmedi daha offf offf

Nurcan...
Yapma ama ne o karamsarlık...
ama doktorunu ara istersen bi, ya da aradın mı, bebekle ilgili bişey dğeildir di mi...
RaHAtsızlık veriyorsa oturmak, uzan dinlen bence mirmirmirmir

Nurcan...
Yapma ama ne o karamsarlık...
ama doktorunu ara istersen bi, ya da aradın mı, bebekle ilgili bişey dğeildir di mi...
RaHAtsızlık veriyorsa oturmak, uzan dinlen bence mirmirmirmir

valla öyle oldum galiba ama gceleri bile uyuyamıyorum özellikle karnımın şişmesi çok rahatsız ediyo ayrıca bide bu kist çıktı başıma ameliyat gerektiriyomuş nasıl olcaksa artık..

fadikcim hayirli olsun canim benim cok sevindim allahim insallah sagikla kucagina almayi nasip etsin
saglikli bir 9 ay gecirirsin insallah
dualarim seninle canim allahim yardimcin olsun

valla öyle oldum galiba ama gceleri bile uyuyamıyorum özellikle karnımın şişmesi çok rahatsız ediyo ayrıca bide bu kist çıktı başıma ameliyat gerektiriyomuş nasıl olcaksa artık..

Ama alındı demiştin az önce yeniden oluşabiliyorsa bebeğe engeli yoktur belki...
Bebek varken nasıl ameliyat olunacak ya?
Bende cok cahilim kist konularında, varmı onuda bilimiyorum ya

Ama alındı demiştin az önce yeniden oluşabiliyorsa bebeğe engeli yoktur belki...
Bebek varken nasıl ameliyat olunacak ya?
Bende cok cahilim kist konularında, varmı onuda bilimiyorum ya

alınması enjektörle çekiyolar ama yine oluşuyo oluşmaması için ameliyat gerekliymiş bende cahildim merak etme insan başına gelince öğreniyo herşeyi kistin adını bile yeni ezberledim bartolin ne demekse...

hayırlısı olsun canım allah kucağına almayı nasip etsinn çok sevindim zemuszemus

çok sağol canımopuyorumnanaktaninş sendende güzel haber alırız...
rabbim yüzünü güldürsün...

Anladım Fadik...
Benim eşimde 3 ay kullandı klomen ve evicap,ama sayı düştü diye bıraktık-- doktorada sormadık...

İlk testte 3 ml üzerinden yapılmıştı sayı:1 milyondu
gecen ay ki test ise 4 ml üzerinden 2.6 milyondu...

Sen bi topicte yazmışsın yeni okudum... örnek ne kadar verilse de sayı 1 ml üzerindendir diye..
kafam karıştı benimde ... bizim sayı yükselmişmi yani az da olsa???

canım eşimde klomen kullanmıştı 3 aya yakın...daha sonrada hemen test vermişi ve değerlerimiz 3.5 milyondan 1.5 milyona düştüğünü görmüştük...
ama ben şimdi düşünüyorumda test için acele ediyoruz biz...
hani hep deriz ya spermler 3 ayda yenilenir...
şimdi ince bir hesap yaparsak 3 ay ilaç kullanıp hemen test verdiğimizde o ilacın etkisi tam olarak belli olmaz değilmi...
çünkü ilacı bıraktıktan daha sonrada biraz zamn geçmesi lazım...

klomenden hemen sonra yaptığımız teste düşüş vardı ama 2.5 ay falan sonra yaptığımız test 7 milyondu...
biz klomen kullanırken ceviz badem falanda kullanmıştık...
ben diyorumki bunların hepsinin faydası demekki ancak okadar zamn sonra belli oluyor...

evet canım dr 1 ml e bakıyorlar genelde....
sizin değerde artış olmuş canım...
mesala ilk testinizde toplam sperminiz 3 milyonken 2. de 10 milyon...

ben pek iyi değilim sen nasılsın canım fazla giremiyorum iki gündür kan testine 1 hafta var daha mafoldumben
çok geçmiş olsun canım...dr a gittin mi hiç?

Canım gercekten cok sevindim 100. hailemiz sen oldun..Kendim hamile kalsam bu kadar sevinmezdim herhalde yazdıklarını okurken kocaman bir tebessüm ile okudum..:teytey:Rabbim yüzüne güldü inş. bizede güler eminimki herseyin vakti zamanı var vakit gelmeden olmuyor işte hiçbirsey ama biz kullar biraz sabırsızız hemen olsun istiyoruz..İnşallah Rabbim tamamına erdirsin bitanem :nazar::nazar:
çok sağol canımopuyorumnanaktanallah razı olsun...
darısı kısa zamanda sizlerin başına inş...

fadikcim hayirli olsun canim benim cok sevindim allahim insallah sagikla kucagina almayi nasip etsin
saglikli bir 9 ay gecirirsin insallah
dualarim seninle canim allahim yardimcin olsun
çok sağol canımopuyorumnanaktan
maşallah senin bebişlerde baya olmuş...
doğumda azkalmış...

sağlıcakla kucaklarsın inş...

çok sağol canımopuyorumnanaktaninş sendende güzel haber alırız...
rabbim yüzünü güldürsün...

canım eşimde klomen kullanmıştı 3 aya yakın...daha sonrada hemen test vermişi ve değerlerimiz 3.5 milyondan 1.5 milyona düştüğünü görmüştük...
ama ben şimdi düşünüyorumda test için acele ediyoruz biz...
hani hep deriz ya spermler 3 ayda yenilenir...
şimdi ince bir hesap yaparsak 3 ay ilaç kullanıp hemen test verdiğimizde o ilacın etkisi tam olarak belli olmaz değilmi...
çünkü ilacı bıraktıktan daha sonrada biraz zamn geçmesi lazım...

klomenden hemen sonra yaptığımız teste düşüş vardı ama 2.5 ay falan sonra yaptığımız test 7 milyondu...
biz klomen kullanırken ceviz badem falanda kullanmıştık...
ben diyorumki bunların hepsinin faydası demekki ancak okadar zamn sonra belli oluyor...

evet canım dr 1 ml e bakıyorlar genelde....
sizin değerde artış olmuş canım...
mesala ilk testinizde toplam sperminiz 3 milyonken 2. de 10 milyon...

çok geçmiş olsun canım...dr a gittin mi hiç?

çok sağol canımopuyorumnanaktanallah razı olsun...
darısı kısa zamanda sizlerin başına inş...

çok sağol canımopuyorumnanaktan
maşallah senin bebişlerde baya olmuş...
doğumda azalmış...

sağlıcakla kucaklarsın inş...
yıllar sonra nasıl bi duygu o mutluluğun değeri biçilemez bence allah sağ salim kucağına almayı nasip eder inşallah.. ben dr gitmedim ama aramayı düşünüyorum

Anladım Fadikçim...
acele ettiğimiz doğru...
İLaçları bırakalı 1 ay oldu..
18 ağustosda gün aldık hastaneden.. o zamana kadar kürlere ve haplara devam etsemi ki acaba...
Off kafam karıştı.. ben sayı düşüyor dürekli sanıp tüp bebege yönelmiştim %100...

aman neysee...
bu en mutlu gününde nelerde soruyroum ben....
Senin halayını cekmemiz gerek bugun dğeil mi... :lepi:

:teytey: :teytey: :teytey: :teytey: :teytey: :hooray: :hooray: :dance: :dance:

Nasıl bir duygu demeyeciğim sana anlatılmaz yaşanır diyeceksin....
Keyfini cıkar ve bol bol dua et arkadaşşımmmm....

alınması enjektörle çekiyolar ama yine oluşuyo oluşmaması için ameliyat gerekliymiş bende cahildim merak etme insan başına gelince öğreniyo herşeyi kistin adını bile yeni ezberledim bartolin ne demekse...

Başıma gelip gelmediğinide bilmiyorum ki işte...
18 ağustostan sonra belli olacak hersey artık...
Dandirikten ultrasonla baktılar bişey cıkmadı ama, rahim içi filmi var daha ...

ALLAH şifanı versin Nurcancım..
Sesin kötü geliyor denir ya tlf.da konuşurken, sende hisseidyorum aynısını...
Stres yapma, neler yapabilirsin onu planla.. yine cektir istersen amaliyatı doğumdan sonra olursun--olur mu ki fisfisfis fisfisfis

Başıma gelip gelmediğinide bilmiyorum ki işte...
18 ağustostan sonra belli olacak hersey artık...
Dandirikten ultrasonla baktılar bişey cıkmadı ama, rahim içi filmi var daha ...

ALLAH şifanı versin Nurcancım..
Sesin kötü geliyor denir ya tlf.da konuşurken, sende hisseidyorum aynısını...
Stres yapma, neler yapabilirsin onu planla.. yine cektir istersen amaliyatı doğumdan sonra olursun--olur mu ki sfisfis fisfisfis

amin canim amin hislerin çok kuvvetli arayanlar bugün hep sesin kötü dedi :KK3:ne olcaksa olsun artık napalım acıların kadını olduk dermişim allah beterinden korusun şükür yarabbi bu günlerimizeeguclubacismile

yıllar sonra nasıl bi duygu o mutluluğun değeri biçilemez bence allah sağ salim kucağına almayı nasip eder inşallah.. ben dr gitmedim ama aramayı düşünüyorum
inş send etadarsın canım bu mutluluğu:Saruboceq::Saruboceq:
dr unu ara canım belki bir yol gösterir...allah yardımcın olsun....

Anladım Fadikçim...
acele ettiğimiz doğru...
İLaçları bırakalı 1 ay oldu..
18 ağustosda gün aldık hastaneden.. o zamana kadar kürlere ve haplara devam etsemi ki acaba...
Off kafam karıştı.. ben sayı düşüyor dürekli sanıp tüp bebege yönelmiştim %100...

aman neysee...
bu en mutlu gününde nelerde soruyroum ben....
Senin halayını cekmemiz gerek bugun dğeil mi... :lepi:

:teytey: :teytey: :teytey: :teytey: :teytey: :hooray: :hooray: :dance: :dance:

Nasıl bir duygu demeyeciğim sana anlatılmaz yaşanır diyeceksin....
Keyfini cıkar ve bol bol dua et arkadaşşımmmm....
canım klomen genelde 3 ay kullanılıyor zaten...
test gününe az kalmış daha ilaca başlamayın...
kürüde bilemem ama zaten şuan kullandığınız şey ne olursa olsun şimdi yaptıracağınız teste gözükmeyecektir...

evet canım çok güzel bir duygu ama ben düşük tehlikesinden keyfini çıkaramıyorum....
inşallah siz de yaşarsınız bu duyguyu ama keyfini bol bol çıkarırsınız...
rabbim yüzünüzü güldürsün...

elifda slm canim bebekler iyiler allaha sukur insallah sonuna kadar boyle devam eder
fadikcim amin canim evet buyuduler kizlarim insallah biraz daha beklerler allahim sanada yasatsin bu gunleri insallah

X