Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
FONT="Comic Sans MS"]kızlar günaydın:sm_cool:
sabah erken kalktım.oğlum dershaneye gitti..pc nin başına oturdum kimsecikler yok.:sm_confused:
dün gece aileden yine hamiş haberi aldım.gerçi bunu biraz tahmin ediyordum.korunmayı bıraktığını smyledi bana ama işte:çok üzgünüm:.neden eşimin bütün sülalesi bana inat üremeye geçti.:mymeka:.test yapmıcaktım ama ayın 11 ni zor etcem sanırım.bari öğreneyim.yoluma öyle devam ediyim.:sm_confused:
[/FONT]

benim bildigim 46xy kromozom normali bu ama esimin sadece kromozom y cikti bu nedenk arkadsalar boyle bir sonucla karsilasan varmi dr a gitmem icin de 3 hafta var cok merak ettim dogrusu allahim hayir cikarir insallah
cunku eger bir erkegin spermlerinde sorun varsa kromozomda da sorun olma ihtimali varmis seytan kulagina kursun

benim bildigim 46xy kromozom normali bu ama esimin sadece kromozom y cikti bu nedenk arkadsalar boyle bir sonucla karsilasan varmi dr a gitmem icin de 3 hafta var cok merak ettim dogrusu allahim hayir cikarir insallah
cunku eger bir erkegin spermlerinde sorun varsa kromozomda da sorun olma ihtimali varmis seytan kulagina kursun

Canım kromozom sayısı 45 miymiş bir de her örnekte 45y miymiş biliyormusun ne yazıyor tam olarak?

arkadaslar esimin sperm testini iyce inceledim de moralim yine bozuldu
toplam.......... 3 milyon
morfoloji........ yuzde 2
ileri hareketli..yuzde 2
canlilik..........yuzde 25
off offfff en iyisi ben bir daha bakmayim birde dogal yoldan bebek bekliyorum
allahtan umit kesilmez buna sukur

FONT="Comic Sans MS"]kızlar günaydın:sm_cool:
sabah erken kalktım.oğlum dershaneye gitti..pc nin başına oturdum kimsecikler yok.:sm_confused:
dün gece aileden yine hamiş haberi aldım.gerçi bunu biraz tahmin ediyordum.korunmayı bıraktığını smyledi bana ama işte:çok üzgünüm:.neden eşimin bütün sülalesi bana inat üremeye geçti.:mymeka:.test yapmıcaktım ama ayın 11 ni zor etcem sanırım.bari öğreneyim.yoluma öyle devam ediyim.:sm_confused:
[/FONT]

canım hadı sen de ver guzel haberı ama olmazsada sakın uzme kendını bı zamanın var herşeyın............ ama inş sendende beklıyoruz..........baksana doluyooooooo burası. rabbım kımsenın umudunu ve emeğini zayı etmesın hep guzellıkler versın inş cumle arkadaşlar.......bekleyenler.........kaydirigubbakcemile5

arkadaslar esimin sperm testini iyce inceledim de moralim yine bozuldu
toplam.......... 3 milyon
morfoloji........ yuzde 2
ileri hareketli..yuzde 2
canlilik..........yuzde 25
off offfff en iyisi ben bir daha bakmayim birde dogal yoldan bebek bekliyorum
allahtan umit kesilmez buna sukur

Moralini bozma. Senin gibi yüzlerce kişi var burda. Ama bak Allah isteyince nasıl oluyo. Arkadaşlar hamile kalıyolar yavaş yavaş. Bigün elbet sıra bize de gelicek.

canım hadı sen de ver guzel haberı ama olmazsada sakın uzme kendını bı zamanın var herşeyın............ ama inş sendende beklıyoruz..........baksana doluyooooooo burası. rabbım kımsenın umudunu ve emeğini zayı etmesın hep guzellıkler versın inş cumle arkadaşlar.......bekleyenler.........kaydirigubbakcemile5

sağol canım.tam evet toparladım derken.bir an geliyo umudumu yitiriyorum.ewet çok haklısın o kadar emek hiç zayii olmasın.giden parada gözüm yok.şu hastane yollarında gitmek gelmek yıprattı beni.:sm_confused:

herkese guzel bı gun olur inş................. tembeller daha yenı kahvaltı yapıyooooooooooo...............afıyet ols tabı haftasonu iş yok evişi var.......... inş guzel ve bereketlı bı gun olur...............guzel haberler dızılır buraya
menzıl gulu nerdesın canım tekrar tebrık ederım ..........................tadını çıkar................uyu bol bol..............

Canım merhaba. Menzil gülü yok bitanem. Amerika'da yaşıyor ya o. Başka bir eyalete gideceklerdi arkadaşlarına gezmeye. Gelince mutlaka girer ve uğrar bizlere. Tam sevincimizi yaşayamadık. Gelsin hemen. :dance:

valla canım bu balımı ayklarından bağlıycam.kaydirigubbakcemile.hanfendi eltileriyle dışarı yemeğe gidiyomuş...ohhh birazda alışveriş yapacakmış.:jeyyar:..biz burda ev işleriyle uğraşalım o gezsin....ama gelince görür o gününüÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoook

Bak seeenn. sengözlerimebaksanab Önce yemeğe , sonra alışverişe. Oh ohhhhh. Maşallah. :nazar: Nasıl olsa gelecek burayaaaa. Çok üzgünüm çoook :roflol:

canim sadece kromozom y yaziyor sayi yazmiyor o yuzden anlamadim birde cryotype yaziyor ne demekse

cryotpe yani karyotip kromozomların sayılıp tiplerinin tesbit edilmesi demek.her kromosomdan bir çift olması gerek..x ve y kromozomları hariç diğer kromozomların birer çift olduğunun gösterilmesi ve cinsiyet kromozomlarının tesbit edilmesi demek.

sanırım o roporda bişeyleri eksik yazmışlar canım...arayıp bir sorsan iyi olur bence..

ne yazdığını buraya tam olarak yazabilirmisin?

slm kizlar kromozom testinden anlayan varmi dun esimin sonuclari geldi tup bebek icin istemislerdi merak ettim sonucu

Canım ben bilemiyorum. Ama aklına kötü şeyler getirme. 3 haftadan önce gidemiyor musun? Aklını boş yere kurcalamazdın.

img0076hl3.jpg

kızlar bakın bu benim dayımın torunu :ecrin_bebek:.eşim diyoki kendi sülalendeki bebeklere hamişlere bu kadar tepkili değilsin:mymeka:.neden benimkiler sinirini zıplatıyor.laf aramızda onunkiler bu kadar tatlı değiller:jeyyar:.

kızlar günaydın:sm_cool:

Merhaba bitanem. :1hug: Sizin aile de maşallah coştu valla. İnşallah sen de hamişsindir güzelim. Ailenizdeki bu patlamaya dahil olursun sen de. Bence de testi yap gitsin. Sonuç zaten belli. belirsizliklerin içinde boğulma. Beyazmelek 7'sinde yaptıracak. Sen ondan bir gün sonra oldun aşılamayı. Yani sen de 8'inde yapsan olur bence. İnşallah ikinizin de güzel haberlerini alırız. :Saruboceq: :CüvCüv:

ÖNEMLİ OLAYLAR - ANA BAŞLIKLAR (04.10.2008)

:nazar: En Yeni Hamiş Haberleri :

solala : 26.09.2008 - Doğal Yoldan - Sayı , Morfoloji
OcereO : 29.09.2008 - Tüp Bebek - Sayı
nur82 : 01.10.2008 - Doğal Yoldan - Sayı
Menzil Gülü : 03.10.2008 - Doğal Yoldan - Sayı , Hareket , Morfoloji

:Saruboceq: Tedavide olanlar :
BEYAZMELEK : 1. Aşılama (27.09.2008) - Sonuç 7 Ekim
BTRKLC : 3. Aşılama (28.09.2008) - Sonuç 10-11 Ekim

hihoyyyt Test Yapacaklar - Kan Verecekler :
kkpraa : 04.10.2008 (1. Tüp Bebek Denemesinin sonucunu alacak)

:1hug: Yeni Katılım :
kkpraa : 01.10.2008
zynp.ZEYNEP : 02.10.2008

:teselli: Hastalananlar : (Umutsuzluk yok , Durmak yok , YOLA DEVAM :eek: :lepi: kaydirigubbakcemile5)
yabangülüm. : 30.09.2008
rapunzell_82 : 03.10.2008

img0076hl3.jpg

kızlar bakın bu benim dayımın torunu :ecrin_bebek:.eşim diyoki kendi sülalendeki bebeklere hamişlere bu kadar tepkili değilsin:mymeka:.neden benimkiler sinirini zıplatıyor.laf aramızda onunkiler bu kadar tatlı değiller:jeyyar:.

Yüzünü niye gizledin. Yaw görseydik.sositososito

Merhaba bitanem. :1hug: Sizin aile de maşallah coştu valla. İnşallah sen de hamişsindir güzelim. Ailenizdeki bu patlamaya dahil olursun sen de. Bence de testi yap gitsin. Sonuç zaten belli. belirsizliklerin içinde boğulma. Beyazmelek 7'sinde yaptıracak. Sen ondan bir gün sonra oldun aşılamayı. Yani sen de 8'inde yapsan olur bence. İnşallah ikinizin de güzel haberlerini alırız. :Saruboceq: :CüvCüv:
inşallah canımın içi bu liste çoşsun daha iyi benim için bizimkinin sülaleyi:tomato: boşver gitsin.
Yüzünü niye gizledin. Yaw görseydik.sositososito

canım edit olsa koyardım da .sonra koçiş arıaz çıkarır.:eek:klava:

cryotpe yani karyotip kromozomların sayılıp tiplerinin tesbit edilmesi demek.her kromosomdan bir çift olması gerek..x ve y kromozomları hariç diğer kromozomların birer çift olduğunun gösterilmesi ve cinsiyet kromozomlarının tesbit edilmesi demek.

sanırım o roporda bişeyleri eksik yazmışlar canım...arayıp bir sorsan iyi olur bence..

ne yazdığını buraya tam olarak yazabilirmisin?

bende oyle dedim ogren falan dedim amaesim istemiyor bende burda yeniyim dilim pek yok esime zaten surekli ne dedi ne dedi demekten biktim dr dayken zor bi durumdayim yani esimde bu konulardan pek anlamiyor her erkek gibi gozu bugulu dana gibi gidip geliyoz dr a
acaba sedece y kromozomu mu var bilmiyorumki canim sadece bu yaziyor iste
kromozom y
karyotype
bu kadar basa gelen cekilir tsk yorumladigin icin yinede neyapalim allah hayirlisini versin baska yapacak birseyim dr a gidince yazarim ancak sonucu

Kızlar "kkpraa" sonucunu almıştır. Birazdan gelebilir. İnşallah pozitiftir. Heyecanla bekliyoruz. :dance:

X