Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kızlar buraya nevrosky nin çağrısı üzerine geldim aslında buraya yazmayı düşünüyordum zaten. inşallah sizlere bi umut ışığı olurum.
benim eşim ocakta varikosel ameliyatı geçirmişti. bu ay tam 6. ayımız ve ben hamile kaldım allaha şükürler olsunki. 3 ay önce gittiğimizde eşimin dr bize 3 ay daha bekleyin demişti. tam dediği gibi oldu 6. ayda hamile kaldığımı öğrendim. benim dr.umda ağustosta tedaviye başlıyalım demişti. çok şükür gerek kalmadı. benim durumum eşi varikosel olanlara bi umut olsun sakın umudunuzu yitirmeyin 15 ay sonunda bu mutlu haberi almak çok güzel tarif edilemez bi duygu.allahım isteyen herkeze nasip etsin inşallah.
eşimin değerliş ameliyat önce 30 ml. du 3 ay önce 40 ml. çıktı belkide şimdi daha yüksektir. bilmiyoruz. hareket falanda iyiydi ama olmuyodu işte bi türlü ameliyat şart dedi dr.lar. iyikide olmuş. ikimizde şükrediyoruz allaha. inşallah bende sizin böyle bebiş haberlerinizi alırım.

merhaba kızlar çok güzel yaa listenin ilk hamişisin sen allah ım geriside gelir inşallah en kısa zamanda :teytey:

merhaba kıslar moralım cok bozuk..bıraz once esım ogle yemegı ıcın eve gelmıstı.spermıogram yaptırdıgımız hastaneyı arayalım neden faks gondermedıler dedım..neyse aradık ama yanlıs numaraya gondermısler faksı..senağlamaesım bunu duyunca cok sınırlendı telı kapatınca bana nasıl bagırdı sankı benım bır sucum var..senağlamasenağlama

canım yaa seni çok iyi anlıyorum benim eşimde çocuk mavzusu olunca geriliyo kızma dile getirmeseler bile içlerinde kendilerini kötü hissediyolar o yüzden en yakınlarına bize patlıyolar oda yaptığına üzülmüştür bu günler geçecek bebişinizi kucagınıza alınca hepsini unutacaksınız inşallah

evt doktorla görüştüm 1 ay ara verelim dedi inan ben kendimi unuttum eşim çok üzülüyo ben ona üzülüyorum tabi bende üzülüyorum ama ona belli etmemek için elimden geleni yapıyorum kucağına çocuk veremedim deyip duruyo

canım evet ara vermek çok iyi geliyor rahatlarsınız tabiki bizde eşlerimizde üzülüyoruz ama yılmak yok inşallah en kısa zamanda rabbim tattırsın o güzel duyguyu sanada banda isteyen herkesedea.s.

canım yaa seni çok iyi anlıyorum benim eşimde çocuk mavzusu olunca geriliyo kızma dile getirmeseler bile içlerinde kendilerini kötü hissediyolar o yüzden en yakınlarına bize patlıyolar oda yaptığına üzülmüştür bu günler geçecek bebişinizi kucagınıza alınca hepsini unutacaksınız inşallah
ınsallah canım:1hug:zaten o hastaneye gıttıgımızden hıc bırsey yolunda gıtmedı..:eek:klava:nasıl olurda yanlıs yere faks cekerler anlamıs degılım..umarım tanıdık bırının yada bu durumlardan anlayan bırının elıne gecmez..:çok üzgünüm:

side bizim gibi kimseye söylemediniz sanırım zaten yeteri kadar düşünüyruz bide insanların sorularıyla bunalmak istemiyoruz ilk denemede kimse bilmiyodu ikincisinde sadece ailelere söyledik çok üzüldüler onları teselli etmekten ben üzülemedim:1shok:bakalım 3.de ne yapıcaz inşallah istediğin gibi olur kimsenin eline geçmez

evet canlarım hepimiz için aynı şey geçerli sanırım eşlerimiz üzülüyor bizde onların üzülmesine üzülüyoruz.Çünkü onlar suçu kendilerine mal ediyorlar halbuki bu ortak bi sorun bunu bu şekilde düşünmüyorlar.benim eşim her gece uykusuz bugün sabah 6 da yatmış ve 8de kalktı her gece böyle ama herşey düzelecek inşallah allah nasip edecek bizlerede :lepi:

kızlar bugün adet günüm ama olmadım belirtide yok ümit fakirin ekmegidir derler ya :çok üzgünüm:ahhh keşke olmasamda sizlere hamişim diye haykırsam :sm_cool:

slm kızlar,
Ben de 2 yıldır her ay bebek belirtisi bekleyenlerdenim.Sizler en azından sorunu biliyorsunuz ve tedaviye başlamışsınız.Ben sorunumuzun ne olduğunu bilmiyorum.Eşim sperm testini yaptırmak istemiyor.Dayısında kısırlık var ve çocuğu olmadı, genetik bozukluklar da anneden oğula geçtiği için ve genetik olarak da dayısına benzediği için infertilite korkusu var.Geçen sene zorla doktora danışmaya götürdüm, test yaptırmanız lazım dedi.1 yıl oldu bekliyorum, test yaptırmaya kendi kendine razı olsun,baskı yapmıyayım diye.Bu sperm testi ne çok korkutuyor erkekleri.

slm kızlar,
Ben de 2 yıldır her ay bebek belirtisi bekleyenlerdenim.Sizler en azından sorunu biliyorsunuz ve tedaviye başlamışsınız.Ben sorunumuzun ne olduğunu bilmiyorum.Eşim sperm testini yaptırmak istemiyor.Dayısında kısırlık var ve çocuğu olmadı, genetik bozukluklar da anneden oğula geçtiği için ve genetik olarak da dayısına benzediği için infertilite korkusu var.Geçen sene zorla doktora danışmaya götürdüm, test yaptırmanız lazım dedi.1 yıl oldu bekliyorum, test yaptırmaya kendi kendine razı olsun,baskı yapmıyayım diye.Bu sperm testi ne çok korkutuyor erkekleri.

slm zor bir durum ama işi oluruna bırakmamalısın bence güzel sözle tatlı dille sen eşinin huyunu iyi bilirsin bir şekilde ikna etmeye çalışmalısın belkide hiçbir sorun yok eşinde eşinde sorun olması dünyanın sonu değil derdi veren allah çok şükür dermanınıda vermiş bunu ona anlatmalısın burda hepimiz aynı durumdayız ve tedaviyle vitaminlerle elimizden gelen herşeyi deneyerek ve çokça dua ederek bebişlerimize kavuşmak için ugraşıyoruz inşallah ikna edebilirsin canıma.s.

Çok teşekkür ederim..Ailelerimize şimdilik bişey yansıtmıyoruz, konuşamadığım için darlanmışım resmen.İyi geldi yazıp, rahatlamak.Oh be...Umarım hepimiz buradan güzel haberler vericez birbirimize, kutlamalarımız bol olsun...

kızlar bugün adet günüm ama olmadım belirtide yok ümit fakirin ekmegidir derler ya :çok üzgünüm:ahhh keşke olmasamda sizlere hamişim diye haykırsam :sm_cool:

Canım süperrrrrrrrrr olur :sm_cool: Tadından yenmez. :teytey: Allah gönlümüze göre verir de inşallah gelmez.. a.s.

Canım süperrrrrrrrrr olur :sm_cool: Tadından yenmez. :teytey: Allah gönlümüze göre verir de inşallah gelmez.. a.s.

canım benim amin amin inşallah allah hepimizin gönlüne göre versin a.s.nasılsın iyiymisin ?spor nasıl gidiyor? kilo veriyonmu darısı benim başıma inşallah

canım benim amin amin inşallah allah hepimizin gönlüne göre versin a.s.nasılsın iyiymisin ?spor nasıl gidiyor? kilo veriyonmu darısı benim başıma inşallah

Amin canım. İyiyim canım teşekkür ederim. Sen nasılsın? Spor iyi ama beziyorum her gün her gün. Kışın böyle zor gelmemişti. Yazın çok zor geliyor. 1 kilo vermişim 1 haftada. Devam edeceğim , edebildiğim kadar. Sen de mi kilo vermek istiyorsun canım?

slm kızlar,

canım irsi olması dogru çünkü benim:sm_confused: eşimdeki sorunun aynısı erkek kardeşindede var.onların da 2 yılı geçti.bizimde 16 ay bitti hala bebiş yoksenağlamadr gitsin tedaviye başlasın bence.
süngercim dilerim hamilesindirrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr.:teytey:

çok iyiyim canım saol evet bende kilo vermek istiyorum tedaviden sonra yediklerime dikkat ederek kilo vermeye başlamıştım ama şimdi kullandığım vitaminlerden kilo vferemiyom eşimde aynı durumda bende bir arkadaş bulayım yürüyüşe başlıcam ama olsun yeterki bebişim gelsin kilo verilir
fokurfokur inşallah

Canlarım ben gidiyorum. Anladınız siz onu :çok üzgünüm: Hepinizi öpüyorum. Görüşürüz. 22:00 gibi gelirim. a.s.

walla nevrosky sen bana ii örnek oldun ben de gidiyorum spora görüşürüz öpüyorum herkesi

merhaba arkadaşlar kimse yok mu ben bugün hasta oldum zaten biliyodum olcağmı neyse bakalım alıştık

merhaba arkadaşlar kimse yok mu ben bugün hasta oldum zaten biliyodum olcağmı neyse bakalım alıştık

:1rolleyes:kızlar selam haftasonu şehir dışındayık,giremedim..akşamları da spora gittiğim için giremiyom hepinizi özledim süngercim teşekkür ederim hoşgeldin demişsin....çok kilo aldım kızlar doktor fena kızdı zayıflamam lazım ...kan yağlarım hep yüksek çıktı acil rejım dedi:çok üzgünüm:hepinizi çok çok öpüyom...canlarım benim allaha emanet olun:smiley-cool:

X