Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Zaten en son basamak mikroenjeksiyon değil mi? Bir sürü şey kullanıyor eşin. 3 ay geçsin bir hele. Bir spermiogram yaptır o zaman değerlendirilsin. Eski değerlere göre yaptırdın di mi? Kaç kere spermiogram verdi eşin. Benim eşimin ilk spermiogramında 4 milyon vardı ml'de. bir sonrakinde 74 milyon oldu ml'de. en son hali 37 milyon ml'de.

Eşim bir kez spermiogram testi yaptırdı.Onda da zaten normalde hiç sperm görülmemiş ancak yıkama sonrası bazı yerlerde 5-6 sperm hücresine rastlandı diye rapor edilmiş:çok üzgünüm:

:lepi:kızlar o ürolog bey biz birden ona soru yazmaya başlayınca yoğunlaşacak....bari kadınlar kulübünden geliyoz diyelim de orda çok meşhursun filan diyelim de indirim yapsın:1rolleyes: şaka bi yana iyi kibu forumu açmışsın nevroskicim,allah razı olsun ağzın bal yesin iyi dileklerin için....ooooooo,,canım canımmm:1hug::1hug:a.s.a.s.

sonbaharda inşallah canım...kısmet :smiley-cool:artık tam ayı belli değil....

Allah senden de razı olsun arkadaşım. Ne güzel sen de aramıza geldin neşe kattın. Cıvıl cıvılsın maşallah. :dance: Allah bozmasın. :nazar:

Sonbaharda demek.. O zamana kadar bol bol dua ederiz sana canım. :içelim:

Eşim bir kez spermiogram testi yaptırdı.Onda da zaten normalde hiç sperm görülmemiş ancak yıkama sonrası bazı yerlerde 5-6 sperm hücresine rastlandı diye rapor edilmiş:çok üzgünüm:

Peki yaptırmayı düşünüyormusunuz bir daha spermiogram. Yakın zamanda yani? En azından bir ay sonra bir yaptırsanız. Belki umut verici gelişme olmuş olabilir canımm :1rolleyes: Şu durumda bile olmamasından iyi diye düşünmek lazım. Teselli belki ama gerçek.. :içelim:

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

OcerenO---8 Temmuz---Sayı---Doğal yoldan(Eşi 1-2 Temmuz'da spermiogram verecek-umutluyuz)---keçi boynuzu kürü
haci78---8 Temmuz---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
olymposss---11 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü, E vitamini
gülsu---14 Temmuz---Hareket---Doğal yoldan---keçi boynuzu pekmezi
nuriye---14 Temmuz---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)Mikroenjeksiyon Olacak---Sigara içmiyorlar
sünger53---14 Temmuz---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
yiğit-yağmur---16 Temmuz---Hareket ve Sayı---2 Temmuz'da 1. aşılamasını oluyor---Mone,Larginine
nix---18 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
ebgün---18 Temmuz(sonuç)---Morfoloji---2. Aşılama(1aşılama başarısız)---???
esila@mısra---20 Temmuz---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboynuzu kürü pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
latifeelif---22 Temmuz---Sayı ve Hareket (varikosel)---Doğal yoldan(Temmuz aşılama)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
Melih---22 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
BTRKLC---23 Temmuz---Hareket---Tüp bebek deneyecekler gün belli değil(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
fokurfokur---23 Temmuz---Hareket ve Morfoloji(Varikosel başlangıcı)---3. Aşılamaya başlayacak(2 aşılama başarısız)---klomen,keçiboynuzu kürü
cano77---23 Temmuz---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
artık umutsuz---23 Temmuz---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
arzuhalim---24 Temmuz---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
nevrosky---26 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
demiray---26 Temmuz---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
dersim_78---27 Temmuz---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar
desertrose---29 Temmuz---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---30 Temmuz---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---(Temmuz ortası eşi spermiogram verecek-umutluyuz)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
vavelya---3 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
Rosem---6 Ağustos---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
****ÜsLuB****---6 Ağustos---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
Beyzanur-hh---???---???---Tüp Bebek---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı

dersim_78 ; tarihi düzelttim canım. yerimseniben

Peki yaptırmayı düşünüyormusunuz bir daha spermiogram. Yakın zamanda yani? En azından bir ay sonra bir yaptırsanız. Belki umut verici gelişme olmuş olabilir canımm :1rolleyes: Şu durumda bile olmamasından iyi diye düşünmek lazım. Teselli belki ama gerçek.. :içelim:

Eşim çıkacak sonuçtan korkuyor.bir iki ay daha diyor..spermler ancak 2 buçuk-3 ayda yenileniyormuş..
off ffffffffff offff...sigara içmiyorum ama sigara içesim var.çok bunaldım,çok yoruldum kızlar.benneyaptımkisenağlama:çok üzgünüm:

Bir mucize bir mucize bir mucize....lütfen bir mucize..senağlama

Eşim çıkacak sonuçtan korkuyor.bir iki ay daha diyor..spermler ancak 2 buçuk-3 ayda yenileniyormuş..
off ffffffffff offff...sigara içmiyorum ama sigara içesim var.çok bunaldım,çok yoruldum kızlar.benneyaptımkisenağlama:çok üzgünüm:

canım butun erkekler maalesef spermıogram yaptırmaktan cekınıyor.bencede bır ıkı ay daha bekleyeyın.hem sen kecıboynuzu kürü uyguluyormusun esıne.eger kuru uyguluyorsun mutlaka faydasını gorursunuz canım..ınsallah o mucıze gerceklesır canım..dualarımız senınle..a.s.

Canımmmm :teselli: Niye gittin de o üroloğa sordun ki. Ne güzeldi moralin. Canını sıkmıyordun. Pozitiftin. Böyle durumlarda cevabını bildiğin soruları sormayacaksın. Kötü düşünmenin bir faydası yok. Bir kez daha spermiogram verene kadar en azından moralinizi bozmayın. Yine aynı şekilde çıkarsa o zaman da tedaviye başlarsınız. İmkansız bir durumda değilsiniz. Mucizelere de açıksınız. Öpüyorum seni. Sıkma canını lütfen. Sen de anne oalcaksın Allahın izniyle a.s.

Canımmmm :teselli: Niye gittin de o üroloğa sordun ki. Ne güzeldi moralin. Canını sıkmıyordun. Pozitiftin. Böyle durumlarda cevabını bildiğin soruları sormayacaksın. Kötü düşünmenin bir faydası yok. Bir kez daha spermiogram verene kadar en azından moralinizi bozmayın. Yine aynı şekilde çıkarsa o zaman da tedaviye başlarsınız. İmkansız bir durumda değilsiniz. Mucizelere de açıksınız. Öpüyorum seni. Sıkma canını lütfen. Sen de anne oalcaksın Allahın izniyle a.s.

O gün yeniden doğmuş gibi olucam...İnşallah arkadaşım,inşallah Allah hepimize nasib eder bu duyguyu...:a015:

O gün yeniden doğmuş gibi olucam...İnşallah arkadaşım,inşallah Allah hepimize nasib eder bu duyguyu...:a015:

Amin canım , inşallah. :1hug: Allah hepimizin ; hem bizlerin , hem eşlerimizin , hem de bizi çok sevip durumumuza üzülen yakınlarımızın ve sevdiklerimizin yardımcısı olsun. İşimiz kolay değil. Ama her zorluğa göğüs gerilecek kadar değerli bir varlık bizi bekliyor yolun sonunda. Yılmadan , yıkılmadan , usanmadan , yorulmadan dimdik yürüyeceğiz hedefe doğru. Zafer bizim olacak Allahın izniyle. :hooray::hooray::hooray:

nevroskicim haklı kötü düşünmenin bizim durumda hiçbi faydası yokk,pozitif ol ve yapman gerekeni yap hayatım hem niye üzülüyorsun üslupcuğum yani 5-6 tane bile olması sperm üretiminin varlığını gösteriyor olan şey artar ya bide hiç olmasa....bak eşim tese oldu hiç sperm çıkmadı şimdi semen testi yap diyom yani varya 5-6 tane görülse testte inan kurban adadım....şimdi aramızdaki farkı anla ve boş yere karamsar olma.....lütfenn canım...:smiley-cool:

Arkadaşlar desteğiniz için çok teşekkür ederim.Normalde çok pozitif,neşeli biriyim,ama gel görki bazan bende de umutlar sekteye uğruyor..Umutlarımız yeniden yeşerecek inşallah.Ama bazan sabretmeye tahammülüm mü kalmıyor nedir....:çok üzgünüm:
Eşim iş yerinde hergün keçiboynuzu çayı yapa yapa herkes anladı artık sorunumu dedi bana bu gün..Herkes aptal değil ya,bu adam neden her gün keçiboynuzu çayı yapıp aktarlar adresi soruyor,vs derler diyor..:çok üzgünüm:Ben söyleyeceğim herkese açıkça ben kısırım diyecem diyor..:çok üzgünüm:

Arkadaşlar desteğiniz için çok teşekkür ederim.Normalde çok pozitif,neşeli biriyim,ama gel görki bazan bende de umutlar sekteye uğruyor..Umutlarımız yeniden yeşerecek inşallah.Ama bazan sabretmeye tahammülüm mü kalmıyor nedir....:çok üzgünüm:
Eşim iş yerinde hergün keçiboynuzu çayı yapa yapa herkes anladı artık sorunumu dedi bana bu gün..Herkes aptal değil ya,bu adam neden her gün keçiboynuzu çayı yapıp aktarlar adresi soruyor,vs derler diyor..:çok üzgünüm:Ben söyleyeceğim herkese açıkça ben kısırım diyecem diyor..:çok üzgünüm:

canım kecıboynuzu kürü aksamları yatarken ıcılıyor esın neden ıs yerınde yapıyorkı..tam anlayamadım canım..aksam sen hazırlasan esıne aksam yatmadan once ıcse hem kımse gormez hemde daha ıyı olur..

KISLAR YENIDEN SIZE KÜRÜN TARIFINI YAZDIM:
Kaynamakta olan yaklaşık yarım litre suya 6–7 adet keçiboynuzunu küçük küçük kırarak atınız. Ağzı kapalı olarak hafif ateşte 3 dakika kaynatınız. Kaynama süresi tamamlandıktan sonra ocağın altını kapatınız ve 20 dakika dinlendiriniz. Dinlenme süresi tamamlandıktan sonra kaşıkla keçiboynuzu parçalarını çıkartınız. Soğuduktan sonra yarısını sabah aç karna, diğer yarısınıda akşam yatağa giderken içiniz. Bu uygulamaya bir hafta boyunca hergün devam ediniz. Birinci haftadan sonra 3 ay boyunca hergün akşam yatağa giderken bir su bardağı içiniz.
Daha sonraki aylarda zaman zaman uygulayınız. (alıntıdır)

Ben zaten seni pozitif , neşeli olarak biliyorum. Öyle tanıdım. Zaten öyle de yazdım yukarıda. Ama bazen yollar tıkanıp kalabiliyor. Önemli olan onu çabuk açmak ve negatif engeli aşmak. Onu da sen yaparsın eminim buna. Yeşerecek canım o umutlar. Benim içimde öyle hisler , öyle duygular , öyle umutlar var ki ; hem de hepimiz için. Biz bile şaşıracağız yaşadıklarımıza. O kadar mutlu günler yaşayacağız ki. Allahtan tek dileğim bu günleri tez zamanda bahşetmesidir. :hooray:

Canım ben de anlayamadım açıkcası neden gündüz içtiğini. Farklı birşey mi yaptığınız acaba. Bizim küre benzemiyor sanki. benziyorsa da orada nasıl yapıyor? Anlatırmısın canım nasıl birşey eşinin yaptığı. :uhm:

Ben zaten seni pozitif , neşeli olarak biliyorum. Öyle tanıdım. Zaten öyle de yazdım yukarıda. Ama bazen yollar tıkanıp kalabiliyor. Önemli olan onu çabuk açmak ve negatif engeli aşmak. Onu da sen yaparsın eminim buna. Yeşerecek canım o umutlar. Benim içimde öyle hisler , öyle duygular , öyle umutlar var ki ; hem de hepimiz için. Biz bile şaşıracağız yaşadıklarımıza. O kadar mutlu günler yaşayacağız ki. Allahtan tek dileğim bu günleri tez zamanda bahşetmesidir. :hooray:

Canım ben de anlayamadım açıkcası neden gündüz içtiğini. Farklı birşey mi yaptığınız acaba. Bizim küre benzemiyor sanki. benziyorsa da orada nasıl yapıyor? Anlatırmısın canım nasıl birşey eşinin yaptığı. :uhm:

Birkaç keçi boynuzunu küçük küçük kırıp kaynatıyor..sonrada süzüp içiyor eşim..akşamları da çakşır kaynatıp içiyor..arada çakşır macunu vs içiyor..

Birkaç keçi boynuzunu küçük küçük kırıp kaynatıyor..sonrada süzüp içiyor eşim..akşamları da çakşır kaynatıp içiyor..arada çakşır macunu vs içiyor..

Canım akşamları içsin o zaman keçiboynuzunu , evde yapın. Hem tamamiyle tarife bağlı kalmanız lazım. Birkaç falan yaparak değil. Rosem tekrar tarifini vermiş bak , o şekilde olması lazım. Hem işyerinde uğraşmasın böyle şeylerle. Akşam yapın siz daha iyi. :içelim:

Canım akşamları içsin o zaman keçiboynuzunu , evde yapın. Hem tamamiyle tarife bağlı kalmanız lazım. Birkaç falan yaparak değil. Rosem tekrar tarifini vermiş bak , o şekilde olması lazım. Hem işyerinde uğraşmasın böyle şeylerle. Akşam yapın siz daha iyi. :içelim:

Tatlım ,akşamları içmiyor.akşamları illa kendine normal demli çay keyfi yapacak beyefendi..ben de karışmıyorum artık.Kendisi bir sürü kür uyguluyor,çinko tabletleri,ginseng ürünleri falan kullanıyor...benneyaptımki
bir de eşim günde 2 kez içiyor keçi boynuzunu..biri iş yerinde diğeri de eve gelirgelmez..hepsini kendi yapıyor..evde çayları eşim yapıyor...
:1rolleyes:

Son düzenleyen: Moderatör:
Tatlım ,akşamları içmiyor.akşamları illa kendine normal demli çay keyfi yapacak beyefendi..ben de karışmıyorum artık.Kendisi bir sürü kür uyguluyor,çinko tabletleri,ginseng ürünleri falan kullanıyor...benneyaptımki
bir de eşim günde 2 kez içiyor keçi boynuzunu..biri iş yerinde diğeri de eve gelirgelmez..hepsini kendi yapıyor..evde çayları eşim yapıyor...
:1rolleyes:

Anladım canım .Hayırlısı . Artık olduğu kadar. Siz elinizden geleni yapıyorsunuz sonuçta. Bütün çayları kendisinin yapması da çok güzel. yerimseniben

CANLARIM , BEN YATMAK ZORUNDAYIM. GÖZLERİM KAPANIYOR. HEPİNİZE İYİ GECELER , İYİ UYKULAR , TATLI RÜYALAR..:1closedeyes:

X