Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
MÜBAREK RAMAZAN AYI MÜNASEBETİYLE KALPLERİMİZDEN SONRA DUALARIMIZI DA BİRLEŞTİRME HAREKETİ -3-

4444 DUA SALAT-I TEFRİCİYE

Okunuşu : "Allahümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma'lûmin lek."

Anlamı : "Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed'e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O'nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O'nun hürmetine elde edilir. O'nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah'ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et."

İmamı Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: "Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için "Salât-i Tefriciye"yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce Allah, okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir."

Arkadaşlar bu duanın doğru okunması çok önemli. Doğru ve eksiksiz okunmalı. Sayısı tam okunmalı. Bunlara uyulmadığı takdirde duamız kabul olamıyor maalesef.

Bu sebeple bu duayı doğru , eksiksiz , kendisine verilen sayıyı tam okuyabilecek arkadaşlara ihtiyacımız var.

Duaya Cuma günü (12.09.2008) başlayıp en geç ondan sonraki Cuma günü (19.09.2008) bitireceğiz. Yine ben duasını hepimiz için yapacağım. Bir haftaya yakın süremiz var. Bu süre zarfında katılmak isteyen arkadaşlar bana isimlerini yazdırsınlar. Perşembe gününe kadar bildiren arkadaşlar arasında 4444 Dua bölüştürülecek. En az 10-15 kişi olmayı diliyorum. Ne kadar çok kişi olursak o kadar sevab olur. O kadar kolay olur. O kadar doğru okunur. Bu sebeple 10 kişiden az olduğunda bu duayı okumayacağız. Fikir sahibi cerencim arkadaşımıza da ayrıca çok teşekkürler.

- Listeye yazmadıklarım lütfen okumasın sayı yanlış olmasın.
- Cuma'dan önce başlamayacağız. Şimdiden okumaya başlayayım demeyin kızlar.
- Muhakkak abdestli okuyacağız.

İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER. ALLAH RAZI OLSUN HEPİNİZDEN. :Saruboceq:

Talepte Bulunanlar - Ön Kayıt :
1-Balsurat
2-Rosem
3-Nevrosky
4-heja
5-BTRKLC
6-asi74
7-olymposss
8-nur82
9-KızılDeniz
10-bobova
11-meltemkilic
12-MONA ROSA
13-fatıma zehra
14-esila@mısra
15-nilay74
16-bengüsu
17-ilknuray
18-sünger53
19-fatos1983
20-mekselina86

ealsnas ; canım nasılsın? :1hug: Nasıl gidiyor hamilelik? :nazar: Bebeğimiz annesini üzüyor mu? Bulantı , yorgunluk vs. var mı canım? Şeniz

arkadaslar merhaba.nasılsınız bakım?
ben dune gore daha ıyıyım cok sukur.
yalnız kafam bıraz karısık.bu ay sınav stresı yok ama doktora gıdıp gıtmeme konusunda kararsız kaldım.bır kez daha yumurta takıbı yaptırmalımıyım?ılk gecen ay yumurtam buyudu doktorum dedıkı bu senın tedavıdekı ılk ayın sayılır.yoksa bu ayda yaptırıp bıraksam mı?:1no2:bu konuda fıkırlerınızı benımle paylasırsanız sevınırım..kaydirigubbakcemile5

canlar selam,
ben yine adet oldum:KK43:( yeni tarihim 3 ekim...
umarım bu mübarek ayda allahım dualarımızı boşa çıkarmaz. bayramda çifte bayram yaparız...

Selam arkadaşlar
sizi takip ediyorum ama bi türlü yazı yazamıyodum kendime gelmek biraz aman aldı ama daha iyi sayılırım bu kadar yıkılacağımı tahmin etmemiştim.
Ben size bişey danışmak istiyorum biliyosun bayramdan sonra hemen tüp bebeğe başlamayı düşünüyodum ama eşim bu gün dr görüştü dr tekrar klomen - evicap - trendal kullanmasını söylemiş 2 ay daha bekle sonra konuşuruz tekrar demiş sizce beklemelimiyiz yoksa hiç zaman kaybetmemelimiyim kararsız kaldım.:1no2:

arkadaslar merhaba.nasılsınız bakım?
ben dune gore daha ıyıyım cok sukur.
yalnız kafam bıraz karısık.bu ay sınav stresı yok ama doktora gıdıp gıtmeme konusunda kararsız kaldım.bır kez daha yumurta takıbı yaptırmalımıyım?ılk gecen ay yumurtam buyudu doktorum dedıkı bu senın tedavıdekı ılk ayın sayılır.yoksa bu ayda yaptırıp bıraksam mı?:1no2:bu konuda fıkırlerınızı benımle paylasırsanız sevınırım..kaydirigubbakcemile5

Merhaba canım iyiyim ben. :1hug: Çok şükür. Senin de iyi olduğuna sevindim. hihoyyyt Bence bu ay da git canım. Olmazsa öbür ay aşılamaya geçersiniz. İnşallah bu ay olur. kaydirigubbakcemile5

canlar selam,
ben yine adet oldum:KK43:( yeni tarihim 3 ekim...
umarım bu mübarek ayda allahım dualarımızı boşa çıkarmaz. bayramda çifte bayram yaparız...

Slm canım. Alıştık artık desene. Belli bir zamandan sonra otomatiğe bağlanmış gibi oluyor. Her ay hastalanıcakmışız gibi hissediyoruz. Yani olma ihtimalini gitgide aklımızdan çıkarıyoruz. İşte bir gün bize "ceeeeeeeee" yapacak bebiş. :ecrin_bebek: Senin için o günlerin tez zamanda gelmesini dilerim arkadaşım. a.s.

Selamm kızlarr herkeze hayırlı günler geçirmenizi diliyorum.Nevrosky canım nasılsınn :)Şeniz

Selam arkadaşlar
sizi takip ediyorum ama bi türlü yazı yazamıyodum kendime gelmek biraz aman aldı ama daha iyi sayılırım bu kadar yıkılacağımı tahmin etmemiştim.
Ben size bişey danışmak istiyorum biliyosun bayramdan sonra hemen tüp bebeğe başlamayı düşünüyodum ama eşim bu gün dr görüştü dr tekrar klomen - evicap - trendal kullanmasını söylemiş 2 ay daha bekle sonra konuşuruz tekrar demiş sizce beklemelimiyiz yoksa hiç zaman kaybetmemelimiyim kararsız kaldım.:1no2:

Canım seni çok iyi anlıyorum. Şimdi daha iyisin inşallah. :1hug:

Canım ben net birşey diyemiyorum açıkcası. Senin durumunu sen daha iyi biliyorsun. 2 ay bekle demiş. Sonra bakacaksa 3 ay eder. Sen 3 ay daha bekleyebilirmisin? 3 ay daha kırmızıları görmeyi kaldırabilirmisin? Belli bir yerden sonra güç kalmadığının farkındayım. Güzelce düşünüp karar ver canım.

Diğer yandan ; Ameliyat olup , ilaç kullanıp belli bir emek verdiniz değerleri düzeltmek yolunda. Sonuçta bu kadar çabanın karşılığını alamadığınız için yapılanlara da yazık olmasın. 2-3 ay daha beklersen son bir şans daha vermiş olursun. Eğer 2-3 ayın sonunda çok güzel bir sonuçla karşılaşırsan en az 6 ay zaman tanırsın doğal yoldan olması için. Eğer karşılaşmazsan tüp bebeğe kesin başlarsın. Allah göstermesin Tüp bebek tutmazsa , o zaman bu yollara yine döneceksin. Peşini bırakmayın derim ben. Son şans verilebilir. İnşallah da çok güzel olur sonucu. Bana özelden yazdığı şeyi de düşünüyorum. Belki olur be güzelim. yerimseniben

Canım seni çok iyi anlıyorum. Şimdi daha iyisin inşallah. :1hug:

Canım ben net birşey diyemiyorum açıkcası. Senin durumunu sen daha iyi biliyorsun. 2 ay bekle demiş. Sonra bakacaksa 3 ay eder. Sen 3 ay daha bekleyebilirmisin? 3 ay daha kırmızıları görmeyi kaldırabilirmisin? Belli bir yerden sonra güç kalmadığının farkındayım. Güzelce düşünüp karar ver canım.

Diğer yandan ; Ameliyat olup , ilaç kullanıp belli bir emek verdiniz değerleri düzeltmek yolunda. Sonuçta bu kadar çabanın karşılığını alamadığınız için yapılanlara da yazık olmasın. 2-3 ay daha beklersen son bir şans daha vermiş olursun. Eğer 2-3 ayın sonunda çok güzel bir sonuçla karşılaşırsan en az 6 ay zaman tanırsın doğal yoldan olması için. Eğer karşılaşmazsan tüp bebeğe kesin başlarsın. Allah göstermesin Tüp bebek tutmazsa , o zaman bu yollara yine döneceksin. Peşini bırakmayın derim ben. Son şans verilebilir. İnşallah da çok güzel olur sonucu. Bana özelden yazdığı şeyi de düşünüyorum. Belki olur be güzelim. yerimseniben

Canım iyi olmaya çalışıyorum elimden geldiğince kendimi toparlamak için uğraşıyorum son zamanlarda uyku problrmim var uyuyamıyorum sürekli rüyalar görüyorum kendimi hep tüp bebek tedavisinde görüyorum ya nebiliyim böyle karma karışık saçma sapan şeyler görüyorum onlarıda bi atlatabilsem daha iyi olucam.
Eşimde bekleyelim diyo bukadar sabrettik 2-3 daha sabredelim diyo ama benim en çok korktuğum olay bu süre zarfında ya spermleri tamamen biterse bu endişe benim kafamı karıştırıyo ondan dolayı kararsızım açıkçası:çok üzgünüm:

kaydirigubbakcemile2Şenizgünaydın canlarımmmm nasılsınız bakimmm siteye giremiyodum kaç gündür

Selamm kızlarr herkeze hayırlı günler geçirmenizi diliyorum.Nevrosky canım nasılsınn :)Şeniz

Sağol bitanem. Senin de günün hayırlı olsun inşallah. Ben de iş yerindeyim. Bir yandan çalışıyorum , bir yandan KK'dayım. Zaman su gibi akıp geçiyor. Bir bakıyorum akşam olmuş. :sm_cool: Müzik de dinliyorum tabi bu arada. Çok süper oluyor.. :dance: Sen neler yapıyorsun canım?

Sağol bitanem. Senin de günün hayırlı olsun inşallah. Ben de iş yerindeyim. Bir yandan çalışıyorum , bir yandan KK'dayım. Zaman su gibi akıp geçiyor. Bir bakıyorum akşam olmuş. :sm_cool: Müzik de dinliyorum tabi bu arada. Çok süper oluyor.. :dance: Sen neler yapıyorsun canım?

Bende aynıı K.K DAYIM herzamanki gibi :)Bende biraz sonra kalkıcam evi inceden tekrar elden geçiricem pencere,kapı temizliği :)Yarın kalabalık geliyor iftara telaş var bende hehe:)

arkadaşlar ben yeni laparaskopi oldum tüplerimden biri açılmadı diğeri açık ama enfeksiyon var antibiyotik tedavisi başladık 1 ay, daha sonraki aşamada aşılama veya tüp bebek olabilirmişiz, siz bilinçli bayanlar olarak başınızdan bunlar geçmiştir ne yapmak lazım bana yardımcı olurmusunuz.

Canım iyi olmaya çalışıyorum elimden geldiğince kendimi toparlamak için uğraşıyorum son zamanlarda uyku problrmim var uyuyamıyorum sürekli rüyalar görüyorum kendimi hep tüp bebek tedavisinde görüyorum ya nebiliyim böyle karma karışık saçma sapan şeyler görüyorum onlarıda bi atlatabilsem daha iyi olucam.
Eşimde bekleyelim diyo bukadar sabrettik 2-3 daha sabredelim diyo ama benim en çok korktuğum olay bu süre zarfında ya spermleri tamamen biterse bu endişe benim kafamı karıştırıyo ondan dolayı kararsızım açıkçası:çok üzgünüm:

Ben tamamen biteceğini düşünmüyorum. Yazı yeni atlattık. Spermler sıcakta sağlıksız oluyorlar biliyorsun. Orda stressin de etkisi oluyor. 2-3 ay sonra en azından sıcak faktörü kalkacak. Tekrar ilaç takviyeleri olacak. Ve ameliyatın üzerinden de neredeyse 1 yıl geçmiş olacak. Tüp Bebek için sağlıklı 1 sperm bile yeterli. Hızı önemli değil. Sizin de morfoloji iyi olduğuna göre. Sıfırı tüketecek değilsiniz. Toplamda 6,5 Milyon sperm var. Hepsi mi bırakıp gidecek sizi. O kadar da negatif düşünme canım. Kaldı ki Tüp Bebek'te 65 Milyonu da bir , 6.5 Milyonu da bir , 6 tanesi de bir.

selammm kizlarmi yoksa kadinlarmi dicem:)
umarim iyisinizdir canimmm nevroskicim ben buugun banyo ettim hemen oturdum 300 ihlas okudum yazarmisin canimm

günaydın arkadaşlar,
bu hafta cuma günü sabah eşimin varikosel ameliyatı var,inş güzel geçer,çok heyecanlıyız:dance:

hiç merak etme bengüsu çok kolay bir ameliyat.benim eşim ameliyat günü elinde serumla dolaşmıştı.3-4 gün içinde de işe uğramaya başladı.her şey yolunda gider inşaallah.çok basit bir ameliyat.geçmiş olsun şimdiden.:nazar:

kaydirigubbakcemile2Şenizgünaydın canlarımmmm nasılsınız bakimmm siteye giremiyodum kaç gündür

Günaydın bitanem. Ben iyiyim canım çok şükür. Sen nasılsın? Şeniz

Sitede ara ara sorun oluyor. Ama genel bir sorun yok. Ara ara deneyerek girebilirsin. :lepi: Gördüğün gibi biz almış başımızı gitmişiz sayfalarca. :eek:

Günaydın bitanem. Ben iyiyim canım çok şükür. Sen nasılsın? Şeniz

Sitede ara ara sorun oluyor. Ama genel bir sorun yok. Ara ara deneyerek girebilirsin. :lepi: Gördüğün gibi biz almış başımızı gitmişiz sayfalarca. :eek:

hamdolsun bende iyiyim canım benim sayfalara inanamadım yaaa allah muhabbetinzi bozmasın dahada artırsın vallah billah :emir_bebek:

Bende aynıı K.K DAYIM herzamanki gibi :)Bende biraz sonra kalkıcam evi inceden tekrar elden geçiricem pencere,kapı temizliği :)Yarın kalabalık geliyor iftara telaş var bende hehe:)

Son rötuşları yap bakalım. Kolay gelsin canım. Yarın seni heç göremeyiz artık. kaydirigubbakcemile3

X