Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Günaydın kıslar,

Beyaz melek inşallah hayırlı haberlerle dönersin canım Allah yardımcın olsun.

Fatoş sende hoşgeldin canım. Allahtan umut keilmez unutma.Herzaman pozitif ol biz öyle yapmaya çalışıyoruz.

evet canım herşeyin hayırlısısengözlerimebaksanab çevremde aşılama yaptırdığımı bilen bütün arkadaşlarımız,akrabalarımız çok üzüldü ama ben ve eşim herzaman herşeyin hayırlısını dilediğimiz için ve kısmetten ötesinin olmayacağına inandığımız için üzülmedik.herşey allahtan.ama ara vermeyi düşünüyoruz.önümüzde tatil var kaydirigubbakcemile2hihoyyyt tatilimizin keyfini çıkaracağız ve sonrası allah kerim kaydirigubbakcemile3

Canım size iyi tatiller şimdiden. Ne zaman tatile çıkacaksınız? İnşallah çok güzel geçer tatiliniz. Allah içinize sindirsin. :1hug::1hug: Ama biz seni özleyeceğiz.. a.s.

aslında kalp atışını değilde keseyi ve içindeki bebeği görmek istiyorum tabi kalp atışı için erken sanırım ama bakarsın duyerım meleğimi.acaba içindeki bebeğimde gözükürmü ki çok merak ediyorum.bakalım yarın eşim işten izin alabilirse gidicez nasip olursa inşallah nasip olurda görürüz bebeğimizi.allahım nolur gidelim görelim minik kuşumuzu.yarın gidersek eğer gidiyoruz diye yazarım size ok.dua edinde gideyim kıslar..:Saruboceq:

İnşallah sorun çıkmaz canım. Yarın dediğin bugün oluyor herhalde. Gidip keseyi de görürsünüz dilerim. İçinde bebek ne zaman görünüyor bilemiyorum tabi. Herşey gönlünce olsun canım.kaydirigubbakcemile5

herkeze kocaman günaydin.bu akşam yine doktor kontrolüm var bakalim gelişmeler nasil...
Felaket yumurtaliklarim ağriyo ilişkiye girerken felaket basinç oluyoo dayanamiyorum ya...
Sürekli karnim ağriyo adetime 15 gün var sürekli böyle olursam yandim..
Midem de çok bulaniyo sanirim çatlatma iğnesinden..
Yavaş yavaş yoruluyorm kizlar..allah yardimcimiz olsun..............
şeytan diyorki birak bütün tedaviyi klomeni,çatlatma iğnesini kendi haline birakayim diyorum ama öbür yandan içim el vermiyor.....
Ne umut ne umutsuzluk işte...

Günaydın canım. Doktor kontrolü çatlayıp çatlamadığına bakmak için mi canım? Yumurta geliştirici haplar bünyemizi ve bizleri zorlayabiliyor. Sonuçta hormon yükleniyoruz haricen. İnşallah bu emeklerin karşılığını alırsınız canım. Kaçıncı aydı senin klomenle?

Günaydın kıslar

Beyaz melek inşallah hayırlı haberlerle dönersin canım Allah yardımcın olsun.

Fatoş sende hoşgeldin canım. Allahtan umut keilmez unutma.Herzaman pozitif ol biz öyle yapmaya çalışıyoruz.

Günaydın canım. Nasılsın? Ben çok iyiyim çok şükür. Sormadan hemen söyleyeyim dedim. kaydirigubbakcemile5

hepinize günaydın kızlar inşallah güzel bir gün geçirirsiniz :1hug:
beyaz melek rabbim bu çabalarının karşılığını versin inşallah bebeğine kavuştursun amin :lepi:
üslupcum o yazıya bende çok sinirlendim üzüldüm insanlar neden bu kadar düşüncesiz derdi çeken bilir bir kez yaşamış üstelik ikinciy düşünüyorum diyor bizlere akıl verecegine kendi yuvadan alıp sevaba girse yakötükedihüso

Ben yaklaşik 5 aydir bebek istiyorum
2 aydir klomen kullaniyorum yani bu ikinci ayim klomen ve çatlatma iğnesiyle
yorulmaya başladim

Nick---Adet tarihi---Sorun---Doğal ya da Yardımcı üreme tekniği (daha önceki durumlar)---Uygulanan kürler,kullanılan ilaçlar,Yöntemler

LİSTEMİZZZZZZZZZZZZZZ

asi74---27 Ağustos---Sayı ve Morfoloji---Doğal yoldan(Ekim'de aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü,pekmezi,bal,fındık,fıstık,üzüm
MONA ROSA---27 Ağustos Sonuç---Morfoloji (Haziran'da varikosel ameliyatı oldu)---1. Aşılamasını oldu---E Vit.,Çinko,Polen,Bal,Keç.Boy.Pek.,Keç.Boy.Kürü,Sigara içmiyor
belinay82---28 Ağustos---Sayı,Hareket,Morfoloji sorunu vardı Varikosel Ameliyatının 3. ayında sonuçlarının düzeldiğini gördüler(Mayıs ayında)---Keçiboynuzu yemişti,Sigara içimiyor
demiray---30 Ağustos---Sayı ve Hareket---Tüp Bebek Raporu Çıkacarak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçiboynuzu kürü,Domates Çorbası,Folik Asit,Sigara içmiyor
vavelya---31 Ağustos---Azosperm(Kışın mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Keçiboynuzu pekmezi,ballı karışım,çakşır suyu
****ÜsLuB****---3 Eylül---Kriptoozospermi---Doğal yoldan---Çakşır suyu,havuç suyu,keçiboynuzu kürü,48 hours(kahve),çinko,ginseng,fındık,fıstık,badem(sigara içmiyorlar)
smhsmh---4 Eylül---Hareket ve Morfoloji(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü
olymposss---4 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboy.kürü,E vit.
wavy---4 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan---Keçiboynuzu pekmezi,E vitamini
tuliny---4 Eylül---Sayı (Mayıs'ta varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Larginine,Ace Plus Selenyum,Trental
OcerenO---5 Eylül---Sayı---1. Tüp Bebek Tedavisinde---Keçi boynuzu kürü
blny72---5 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Keçiboynuzu Kürü-E Vitamini
yiğit-yağmur---6 Eylül---Hareket ve Sayı---Doğal yoldan (1 aşılama başarısız)---Mone,Larginine
NEŞELİ:))---9 Eylül---Yumurtalıkta Kristalleşme---Doğal yoldan(1 aşılama iptal oldu sebep fazla folikül gelişmesi)---Keçi boynuzu kürü 3 ay içildi ve bırakıldı,Klomen,Trentilin,E-vitamini,çinko
Rosem---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Yumurta takibi---keçi boynuzu kürü
sünger53---10 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(2 başarısız mikroenjeksiyon)---keçib.kürü,çinko,evicap(e vit.),mone,L-arganine
rapunzell_82---10 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---Bitkisel ilaç kullandı şu an hiçbirşey kullanmıyor
haci78---12 Eylül---varikosel(ameliyat oldu)---Doğal yoldan---keçi boynuzu kürü,ballı cevizli fındıklı karışım
latifeelif---12 Eylül---Sayı ve Hareket (varikosel)---1. Aşılama (1 Ağustos'da oldu)---dolaşım boz.ilacı,e vit.,klomen
gülsu---13 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---keçiboy.pekm.,klomen
xvyz---14 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan-Bitkisel ilaç
BEYAZ MELEK---15 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(Klomen)---Hiçbirşey kullanmıyor
aymes---17 Eylül---Sayı ve Hareket---Ocak'ta varikosel ameliyatı oldu---Doğal yoldan---3 ay klomen kullandı
vesta---17 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)(19 Ağustos'da varikosel ameliyatı oldu)---Doğal yoldan---Çinko
BTRKLC---18 Eylül---Hareket---Tüp Bebeğe başlayacaklar(2 aşılama başarısız)---Keçi boynuzu kürü
rabiş---20 Eylül---Varikosel(8 Temmuz'da ameliyat oldu)---Doğal yoldan(2 başarısız tüp bebek)(pko)---???
sevimli hayalet---21 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek Başarısız)---Keçiboynuzu kürü,keçiboynuzu pekmezi
nevrosky---22 Eylül---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---Keçib.kürü,E vit.,Çinko,Selenyum,Sigarayı yeni bıraktı
mekselina86---23 Eylül---Sayı,Hareket(Varikosel)---Doğal yoldan---Keçiboynuzu kürü
gozdem---23 Eylül---Hareket---Doğal yoldan---Antibiyotik (cipro) , E vitamini , C Vitamini takviyesi
oztun---24 Eylül---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(1 Aşılama başarısız)---Klomen,Keçiboynuzu yiyiyor
Beyzanur-hh---Ağustos sonu Tüp Bebek---Meni Kanallarında tıkanıklık---Tüp Bebek---Hiçbirşey kullanmıyor
akdas---???---Sayı ve Hareket---Temmuz'da Tüp Bebek raporu çıkıyor(3 aşılama başarısız)---keçib.kürü,havuçsuyu,dom.çorb.,fındık,ceviz
Yağmurcn---???---???---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız-1 tüp bebek tuttu ama düşük)---???
fidulya---???---Oliastenzoospermi(Varikosel ameliyat oldu Haziran sonu)---Doğal yoldan---Bal,ceviz,kuru üzüm,erik kurusu,bol meyve
Aysimaa80---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(doğal yoldan bir boş gebelik)---Keçi boy. pekmezi ve tozu,karabaş otu(sigara bırakmak için)
hulya35---???---Sayı , Hareket , Morfoloji (Tüpler tıkalı)---Doğal yoldan(Eylül'de tüp bebek veya laparoskopi)---İncir zeytinyağı karışımı
esila@mısra---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan---Pharmaton,Evicap,keçiboy.kürü,keçiboy.pekmezi,selenyum,demir dikeni ekstrası,arısütü
cano77---???---varikosel ameliyatı oldu---doğal yoldan-Ağustos'da Tüp bebek deneyecekler(3 aşılama başarısız)---keçi boynuzu kürü
arzuhalim---???---Sayı ve Morfoloji---Tüpbebek raporu çıkaracak-Doğal yoldan(3 aşılama başarısız)---Keçib.pek.,E.vit,çinko,klomen
sukrann---???---Sayı(Varikosel)---Yumurta geliştirici hap ve çatlatıcı iğne ile Doğal yoldan---???
karamelli neskafe---???---Sayı , Hareket , Morfoloji---Doğal yoldan-Eylül'de 2. Tüp Bebek Deneyecekler(1 başarısız Tüp Bebek)---Keçiboynuzu kürü,Vitamin desteği
desertrose---???---Morfoloji---Doğal yoldan---???
heja---???---Hareket---Temmuz'da tedaviye başlayacak(Doğal yoldan bir çocuğu var)---arginmax,keçi boynuzu kürü,eşi sigara içmiyor
nuriye---???---Azosperm(Tese'de sperm bulundu,hem de donduracak kadar):hooray:---(Dua edin arkadaşlar)1. Micro Denemesi başarısız---Sigara içmiyorlar
PURPLEMOON---???---Hareket---Doğal yoldan---Keçi Boynuzu
derendeniz---???---Morfoloji---Doğal yoldan-Ekim'de Tüp Bebek(2 başarısız aşılama)(pko)---Polivitamin,Keçiboynuzu kürü,Sigara içmiyorlar
Melih---???---Morfoloji---Doğal yoldan(Daha önce doğal yoldan bir düşük)---???
ebgün---???---Morfoloji---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız)---???
dilanur---???---Hareket ve Morfoloji---Doğal yoldan(Yumurta takipleri başarısız-2 aya aşılama yaptıracaklar)---Keçiboynuzu kürü---Sigara içiyor
nix---???---Morfoloji---Doğal yoldan---Fındık,fıstık,keçiboynuzu,bal
melek23---???---Azosperm(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan(1 Tüp Bebek başarısız)---???
sedaceylin---???---Azosperm (Maalesef 2 Tesa başarısız) (2004'de testis kanseri sebebiyle kemoterapi gördü)(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
neslihan22---???---Hareket---Doğal yoldan(1 aşılama başarısız)---???
artık umutsuz---???---Azosperm---19 Haziran'daki Tese Maalesef başarısız(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---Bitki çayları,Keçiboynuzu pekmezi
osetya2007---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan(Tüp bebek düşünüyorlar)---???
KİBRİYA---???---Hareket---Doğal yoldan(2 aşılama başarısız hapla)---Bal polen karışımı,fınfık,fıstık,Şu an birşey kullanmıyor
ZAMBAK3---???---Sayı ve Hareket---Doğal yoldan---Vitamin Takviyesi,bal,fındık,fıstık,ceviz
fatos1983---???---Azosperm---(Dua edin arkadaşlar)---Doğal yoldan---???
dersim_78---???---Azosperm(Mikrotese olacak)---(Dua edin arkadaşlar)???---Hiçbirşey kullanmıyorlar

:nazar:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

4. HAMİŞİMİZ : elfide Morfoloji %1 - 2,5 senedir bebek istiyorlardı.. 4 Yumurtlama takibinden sonuç elde edemediler.. Bu ay ilk aşılamasını oldu.. Hiç birşey kullanmadı. Çünkü morfoloji bozukluğunu aşılama günü öğrendiler. Allah sabırla bekleyen bu kuluna da mucizesini gönderdi. Allah o doktor ve hemşirelerden razı olsun. Şükürler olsun. Allahın izniyle 1. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

5. HAMİŞİMİZ : ealsnas Sayı , Haraket , Morfoloji - Hiç birşey kullanmadı - Gürgan Klinik'te tüp bebek tedavisindeydi - Hep pozitif oldu. İnandı. Hep umutla baktı. Sonunda mükafatını aldı. - Allahın izniyle 1. TÜP BEBEK DENEMESİNDE HAMİLE kaldı. :hooray:

6. HAMİŞİMİZ : FOKURFOKUR Hareket ve Morfoloji (Varikosel Başlangıcı) - Klomen,Keçiboynuzu Kürü,Domates Çorbası - Arka arkaya hapla 3 başarısız aşılama geçirdi. Yılmadı , bu ay ilk kez iğne ile aşılama tedavisine başladı. Son iki aşılamada verilen spermde olumlu sonuçlar alınmış , hepimizi umutlandırmıştı. Dualar karşılığını buldu , Düzenli ilaç ve kür kullanımının mükafatı alındı. - Allahın izniyle 4. AŞILAMASINDA HAMİLE kaldı. :hooray:

7. HAMİŞİMİZ : bedef Varikosel - 1 sene önce varikosel ameliyatı oldu - Değerler iyileşti - Sadece keçiboynuzu pekmezi kullandılar - Hiç ummadığı bir ayda mucizesi çıkageldi - Onları çok ama çok mutlu etti - İyi ki geldi , İlaç gibi geldi - Umudumuza umut kattı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Nevrosky canım önümüzdeki hafta içinde eşim tekrar bi semen analizi yaptırıcak ameliyatının üzerinden 6 ay geçti bideğişiklik oldumu acaba diye merak ediyorum haftaya test yaptırmasını istedim oda sağolsun kabul etti sonuca bakıp ona göre hareket etmeye karar verdik sayı hiç yükselmemişse direk tüp bebeğe başvurucaz ama yükselmişse sayıya göre hareket edicez. Bize çok dua edin olurmu buna çok ihtiyacımız var inşallah :Saruboceq:iyi bi sonuç alırız hep kötü şeyler görmekten yoruldum artık :çok üzgünüm:

hepinize günaydın kızlar inşallah güzel bir gün geçirirsiniz :1hug:
beyaz melek rabbim bu çabalarının karşılığını versin inşallah bebeğine kavuştursun amin :lepi:
üslupcum o yazıya bende çok sinirlendim üzüldüm insanlar neden bu kadar düşüncesiz derdi çeken bilir bir kez yaşamış üstelik ikinciy düşünüyorum diyor bizlere akıl verecegine kendi yuvadan alıp sevaba girse yakötükedihüso

Günaydın canım. Teşekkürler. Hepimizin günü güzel geçsin inşallah.

Yalnız Bonedea nasıl kapak yapmış. Çok güzel yazmış. İçimin yağları eridi valla. :lepi::lepi: :roflol:

yorulmaya başladim[/QUOT
canım biz 2.5 senedir ugraşıyoruz olmadı hala ugraşıyoruz rabbim aratmadan buldursun herkese ama pes etme ben etmiyorum yaşadıklarımıda büyütmüyorum bu bizim imtihanımız rabbim böyle istiyor inşallah dualarımızı kabul eder çabalarıızın karşılığını verir amin

Günaydın canım. Teşekkürler. Hepimizin günü güzel geçsin inşallah.

Yalnız Bonedea nasıl kapak yapmış. Çok güzel yazmış. İçimin yağları eridi valla. :lepi::lepi: :roflol:

aynen benimde çok güzel yazmış agzına sağlık ama böyle yazılar beni çok üzüyor zaten içimizde bir sancı bu durum insanların bilip bilmeden ahkam kesmesi çok acı senağlama rabbim kimseye yaşatmasın tuzu kuru tabii halden anlamaz

yorulmaya başladim

Herkesin bünyesi çok farklı. O haplar bünyeni etkiliyor. Ve kendini yorgun , bitkin , halsiz ve rahatsız hissetmene sebep oluyor. Kendini iyi hissetmediğin için moralin da iyi olmuyor haliyle. Dolayısıyla yorulduğunu hissediyorsun bu yolda. İnşallah bu ay gelir meleğin de hepimizi sevindirirsin. Güzel şeyler düşünmeye çalış. Bu ay gelirse nasıl bir sürpriz yapacağına odaklan mesela. Her an herşey olabilir.. yerimseniben

Nevrosky canım önümüzdeki hafta içinde eşim tekrar bi semen analizi yaptırıcak ameliyatının üzerinden 6 ay geçti bideğişiklik oldumu acaba diye merak ediyorum haftaya test yaptırmasını istedim oda sağolsun kabul etti sonuca bakıp ona göre hareket etmeye karar verdik sayı hiç yükselmemişse direk tüp bebeğe başvurucaz ama yükselmişse sayıya göre hareket edicez. Bize çok dua edin olurmu buna çok ihtiyacımız var inşallah :Saruboceq:iyi bi sonuç alırız hep kötü şeyler görmekten yoruldum artık :çok üzgünüm:

canım inşallah değerleriniz artmıştır ama artış olmamışsa bile herşeyde bir hayır vardır belkide tüp bebekde ilk denemede daha beklemeden rabbim bebeğine kavuştracaktır belki allah bunu vesile kılmıştır sana kimbilir inşallah herşey gönlünün istediği gibi gelişir :Saruboceq:

Hımmm. hihoyyyt Heyecanlandım bak şimdi. :dance: Dualarım senin ve eşinle. :Saruboceq: İnşallah ameliyatın olumlu etkileri kendini göstermeye başlamıştır. Şifa olmuştur. Sizler de daha çok umutlanırsınız o zaman. Sabah saatlerinde , soğuk bir duş alarak gitsin eşin canım.

aynen benimde çok güzel yazmış agzına sağlık ama böyle yazılar beni çok üzüyor zaten içimizde bir sancı bu durum insanların bilip bilmeden ahkam kesmesi çok acı senağlama rabbim kimseye yaşatmasın tuzu kuru tabii halden anlamaz

Sus bari konuşma demi ama? Sanki illa yorum yapmak zorunda. Minnacık beyniyle. Kusura bakmayın arkadaşlar. Biraz seviye düşüyor ya ben de çok sinirleniyorum böyle durumlara. İnsanlar kolay sanıyor bu yaşananları. Aç tokun halinden anlamıyor. Asıl bunu söyleyenin içinde merhamet yok. :eek:klava:

Günaydın canım. Nasılsın? Ben çok iyiyim çok şükür. Sormadan hemen söyleyeyim dedim. kaydirigubbakcemile5

Canım iyi olmana sevindim bende iyiyim çok şükür sabırsızlıkla bi dahaki haftanın gelmesini bekliyorum inşallah ozaman daha iyi olucam:1hug:

canım inşallah değerleriniz artmıştır ama artış olmamışsa bile herşeyde bir hayır vardır belkide tüp bebekde ilk denemede daha beklemeden rabbim bebeğine kavuştracaktır belki allah bunu vesile kılmıştır sana kimbilir inşallah herşey gönlünün istediği gibi gelişir :Saruboceq:

Canım sağol doğru söylüyosun herşeyde bi hayır vardır ama yinede artmasını çok istiyorum kaç aydır uğraşıyoruz uğraştığımıza değdi diyebiliyim en azından. Tüp bebeğede rağzıyım yeterki olsun da neyle olursa olsun bu kadar şeyden sonra nankörlük edicek değilim a.s. okadar çok istiyorumki onu. Hepimizin gönlüne göre versin Allah.

Canım sağol doğru söylüyosun herşeyde bi hayır vardır ama yinede artmasını çok istiyorum kaç aydır uğraşıyoruz uğraştığımıza değdi diyebiliyim en azından. Tüp bebeğede rağzıyım yeterki olsun da neyle olursa olsun bu kadar şeyden sonra nankörlük edicek değilim a.s. okadar çok istiyorumki onu. Hepimizin gönlüne göre versin Allah.

tabiiki insan bu kadar ugraşın karşılığını almak istiyor seni çok iyi anlıyorum inşallah güzel haberler alırsınız rabbim hepimizin gönlünün muradını versin hayırlısıyla inşallah

X