Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
:nazar:HAMİŞLERİMİZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ :nazar:

1. HAMİŞİMİZ : BEMT Varikosel - 6 ay önce ameliyat oldu - Hiçbirşey kullanmadı - Varikosel Ameliyatının 6. ayında Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

2. HAMİŞİMİZ : KızılDeniz İleri Hareket % 0 - Sayı az - Morfoloji Bozuk (pko,sol folikül gelişememesi,prolaktin fazlalığı) - Klomen , bal , muz , fındık , fıstık , keçiboynuzu pekmezi , polen - Herşeye rağmen , Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

3. HAMİŞİMİZ : lale3434 Morfoloji % 2 - 3 ay önce varikosel ameliyatı oldu - Ağustos'da tüp bebeği düşünüyorlardı "Mucize ; o kadar bekleyemem anne diyerek Temmuz'da kapılarını çaldı" - Hiçbirşey kullanmadı - Allahın izniyle DOĞAL YOLDAN HAMİLE kaldı. :hooray:

Nevrosky benim adet tarihimi 5 eylül olarak değiştirir misin?şimdi baktim 5inde olmam lazim da teşekkürler şimdiden canim

Canlarım ; bugün biraz daha iyiyim. Çok fanatik bir Fenerbahçeli olmama rağmen akşamki maçı bile izleyemedim. Uyumuşum çok güzel. Dinlendim. Sanırım vücut yorgunluğu. Bir de klima açık yatıyoruz , ondan da hastalanmış olabilirim.

Mesajlarınızın hepsini okudum. Üslubcum ; canım benim , güzel arkadaşım. Seni çok iyi anlıyorum. Seni teselli etmek adına birşey demeyeceğim. Şu noktadan sonra senin için bol bol dua etmekten başka yapabilecek birşeyim yok. İnşallah işleriniz rast gider. Allah iyi doktorlarla karşılaştırır ve sonucu güzel olacak bir tüp bebek tedavisine başlarsınız. :Saruboceq::Saruboceq::Saruboceq:

Bir derdim var'da açtığın topiğe henüz bakamadım. Eşim geldi şimdi yemeğe gideceğiz. Ona da dönüşte bakacağım. a.s.

Canım arkadaşlarım. Hepiniz kendinize iyi bakın. Hiçbir şey için dert sahibi olmayın. Pozitif olun sizden budur ricam. :1hug:

Rosem canım atladım mı yoksa halen hasta olmadın mı? Eğer olmadıysan süper.. İnşallah da olmazsın. Eğer kaçırdıysam da kusura bakma canım.

OcerenO , canım senin de işlerin rast gitsin. İnşallah herşey istediğiniz gibi gelişir ve sonuçlanır.

Tedavideki arkadaşlar ; dualarım sizinle. :Saruboceq: Allah yardımcınız olsun..

Doğal yoldan deneyenler ; umudumuzu kaybetmiyoruz. Daha güçlü olmak zorundayız. Zor ama başaracağız. :lepi:

Hepinizi öpüyorum. a.s. Öğleden sonra bütün cevaplayamadığım mesajları cevaplayacağım. gamyoncuiremsu

ceren neden MYRALON kullanıcaksın?Bu doğum kontrol hapı.Hormon tedavisi için de kullanılıyor aynı zamanda, öyle birşey için mi kullanacaksın?

kıslar merhaba ben halen adet olmadım bugun 30.gunum.
hafıf bır mıde bulantım var hafıf hafıf agrılar var adet sancısı gıbı ama gelen gıden yok.:sm_confused:
cok umutlanmak ıstemıyorum kıslar cunku 28.gun test yapmıstım negatuf cıkmıstı..olsaydı 28.gun cıkardu demı?:nazar:
bu ay yumoslar gec buyudu ya sanırım o yuzden adet gecıkmesı yasıcam yada bılmıyorum neden boyle oluyor yenıden test yapmak ıstemıyorum pazartesıye kadar gelmezse belkı kan testı yaptırırım..
ama kan testınede cesaretım yok..:1ninca:

hadi bakalım 30. günü de atlatırsan biraz daha umutlanıcaz.P.tesi gelmezse 33. gün olucak , ev testi,kan testi herşey yapılır artık hihoyyyt innnşaallllaaaah p.tesi burada kutlama partisi yaparız :Saruboceq::Saruboceq::CüvCüv:

biz keçiboynuzu kürünü uygulamaya karar verdik eşime
ama bakalım öncesinde dr ne diycek
herkesin gönlüne göre inşallah

bide kızlar
adetin 3,günü sonuçlarım normalimi bilen varmı

FSH 6.99 U/L

LH 5.19 U/L

Estradiol 21.34 pg/ml

Prolaktin 13.71 ng/ml

TSH 2.05 uIU/ml N

hadi bakalım 30. günü de atlatırsan biraz daha umutlanıcaz.P.tesi gelmezse 33. gün olucak , ev testi,kan testi herşey yapılır artık hihoyyyt innnşaallllaaaah p.tesi burada kutlama partisi yaparız :Saruboceq::Saruboceq::CüvCüv:

ınsalah canım ama cok fazla umudum yok acıkcası..olsaydı 28.gun cıkmazmıydı?insallah bosa adet gecikmesı yasamam..:lepi:

bide kızlar
adetin 3,günü sonuçlarım normalimi bilen varmı

FSH 6.99 U/L

LH 5.19 U/L

Estradiol 21.34 pg/ml

Prolaktin 13.71 ng/ml

TSH 2.05 uIU/ml N

canım degerlerın cok normal gozukuyor.fsh 6.99 yumurta rezervlerın cok iyi:nazar:hadı bakalım ınsallah guzel heberler verırsın..hihoyyyt

ınsalah canım ama cok fazla umudum yok acıkcası..olsaydı 28.gun cıkmazmıydı?insallah bosa adet gecikmesı yasamam..:lepi:

Canım inşallah hamişsindir..:CüvCüv::emir_bebek:süprizzzzz: :Saruboceq:

smhsmh ciğim ben de bu sabah tahlil yaptırdım,eşim alacak akşam üstü çıkacak olan raporu..Elindeki rapor kağıdında normal değerler sınırı yazıyordur yanılmıyorsam ,oradan kendin de bakabilirsin...Her merkezin sınır aralıkları farklı olabiliyor..

Son düzenleyen: Moderatör:
canım degerlerın cok normal gozukuyor.fsh 6.99 yumurta rezervlerın cok iyi:nazar:hadı bakalım ınsallah guzel heberler verırsın..hihoyyyt

sağol canımıniçi pztsi rahim filmim kaldı tek
ama problem şuki
eşimin sperm sonucunu doktorsitesinden do. dr bir üroloğa yazdım şimdi cvp yazmış ve bakın ne demiş
:çok üzgünüm:senağlamasenağlama

Bence siz rahim filmini şimdilik erteleyin. Çünkü eşinizdeki spermograma göre hamilelik şuan için zaten çok güç. Aktif ileri "A" sperm yüzdesi sıfır görünüyor. Onun yanı sıra kruge morfolojisi de normalde %14 ve üstü en azından %7 olmalı. Bu durumların sebebi eşinizdeki bir varikosel problemi olabilir. Bu durumun çözülmesi ile sizin tedavi ihtiyacınız yada yardımcı üreme tekniklerine baş vurma gereksinimi ortadan büyük oranda kalkacaktır. Ayrıca eşiniz sigara kullanıyorsa bırakması uygun olur. Eşinizin ürolojik yönden muayenesi, hormon testleri ve testis ultrasonografisi uygun olacaktır. Geçmiş olsun. Saygılarımla. Doç. Dr.

selam kızlar ne oluyor kim hamiş kim üzgün ya
lütfen üzülmeyin smhsmh canım kaç yıllık evlisiniz
eşin gitsin bir üroloğa göstersin kendini
sende istersen rahim filmini çektir kendinden yana için rahat eder hem
allah ım kimseye çaresiz dert vermesin
sizin çareniz var üzülme tamammı

sağol canımıniçi pztsi rahim filmim kaldı tek
ama problem şuki
eşimin sperm sonucunu doktorsitesinden do. dr bir üroloğa yazdım şimdi cvp yazmış ve bakın ne demiş
:çok üzgünüm:senağlamasenağlama

Bence siz rahim filmini şimdilik erteleyin. Çünkü eşinizdeki spermograma göre hamilelik şuan için zaten çok güç. Aktif ileri "A" sperm yüzdesi sıfır görünüyor. Onun yanı sıra kruge morfolojisi de normalde %14 ve üstü en azından %7 olmalı. Bu durumların sebebi eşinizdeki bir varikosel problemi olabilir. Bu durumun çözülmesi ile sizin tedavi ihtiyacınız yada yardımcı üreme tekniklerine baş vurma gereksinimi ortadan büyük oranda kalkacaktır. Ayrıca eşiniz sigara kullanıyorsa bırakması uygun olur. Eşinizin ürolojik yönden muayenesi, hormon testleri ve testis ultrasonografisi uygun olacaktır. Geçmiş olsun. Saygılarımla. Doç. Dr.

Canım sıkma canını.Dr.lar değerler düşük olunca mutlaka üroloğa yönlendiriyorlar varikoselden şüphelendikleri için.Eşimin durumu da yarın belli olucak.Belki ameliyat olması gerekecek.Ameliyat konu olunca tabi biraz ürkütüyor ama dr.lara göre kolay bir ameliyatmış.Varikosel tedavisinden 2-3 ay sonra bebeği kucağına alan çok çift var.Şu anda gözümüze çok kötü gibi görünen sorunların çözümleri de var merak etme. a.s.

kaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile:eek:kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile2hihoyyyt bunlar çok şirin arkadaşlar.. hihoyyyt hihoyyythihoyyyt

kızlar benim tahlil sonucuna bi bakın .yaş 36
fsh- 10,55

Lh-4,98
e2-36,21
kızlar bu değerler nasıl eylülde tüp bebeğe başlıcam
:sm_confused:

Bu tahlillerde anlamıyorum. Anlayan varsa arkadaşlar ben de akşam yazsam da bir baksanız.. :uhm: a.s.

smhsmh ; canım hani benim bir alet vardı ya.. O bugün 3. kademeyi gösterdi. Ovulasyon günümü yani. Sen öbür başlığımızda takipçimiz olmuştun. Belenay önermişti sanırım sana. Bakalım bir umut çalışmalarımızı yapacağız.. kaydirigubbakcemile5 Bu arada seni de listemize ekleyelim mi canım , ne dersin?

kızlar benim tahlil sonucuna bi bakın .yaş 36
fsh- 10,55

Lh-4,98
e2-36,21
kızlar bu değerler nasıl eylülde tüp bebeğe başlıcam
:sm_confused:
canım endıselenecek bırsey yok.yalnız bırazcık fsh degerın yukselmıs cok az.e2 yumurtadıgını gosterıyor,lh degerınde ıyı..
hadı bakalm ınsallah guzel haberler verırsın..hihoyyyt

X