Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

çok sağol canım...

canım önemli olan sağlık...
annelerimiz sağlıklı mutlu olsunlarda ayrı olmak, uzak olmak çok önemli değil....
mesala ben yakınım ama annemim en çok yardıma ihtiyacı olduğunda hiç birşey yapamadım...
daha yeni yeni yanına gidiyorum...
gerçi gitsemde pekte yardımmım dokunmuyor...
işte beraber fikir alışverişi falan yapıyoruz...
ama dediğim gibi sağlık olsun gerisi önemli değil...

sağol canım...evet önemli olan sağlıklı olması...

ARKAMAHELLE canım bu hastalığın adını ilk duydum...
arattım ama googlede bile bulamadım...

canım siz hiç türkiyede dr a gittiniz mi?
bence birde türkiyede şansınızı deneyin...
neyiniz var neyiniz yok doğru dürüst öğrenirsiniz...

canım allah büyük hemen karamsar olma en kısa zamanda herşey yoluna girer inşallahh

canım yeteerim seni buralarda görmek ne güzel,inan özlettin kendini.nasılsın iyisin inş.varmı bi değişiklik...ben artık önceki kadar çok girmez oldum kk ya.kötü şeyler duyunca daha çok bunalıyorum gibi hissetim biraz böyle deneyim bakem dedim..ama girmeden yapamıyorum,sizleri merak ediyorum..naptılar acaba ,yani hamiş varmı acaba ...canım arkadaşım allaha emanet ol ,görşz inş..

canım nerelerdesn sen yaa özlettin kendinii

canım benim eşimde şeker hastalığı var sabah akşam insulin yapıyor ve eşimde sperm de morfoloji bozukluğu vardı acaba dna kırıklığından mı kaynaklanıyo hani genetik bir rahatsızlıkdan dolayı demişdiniz diycem ama en son testi baya iyi cıkmıştı gerçi who göre bakılmıştı ne kadar guvenilir orası tartışılır tabiii

anne olamaman neden kesinleşsin ümidimiz asla yitirmeyelim anne olcaz bizde birgun rabbimin izni ile
[/QUOTE]

[

GÜNAYDIN ARKADAŞLAR NORMALDE HAFTA SONUNU DÖRT GÖZLE BEKLERİM AMA YARIN HİÇ GELMESİNİ İSTEMİYORUM ÇÜNKÜ EHLİYET SINAVI VAR BANA DUA EDİN
QUOTE=ARKAMAHALLE;15812168]
hayir canim hic bir rahatsizligi yok ailesinde ama oda bizi buldu

evet kizlar artik benim anne olamiycam kesinlesti gibi bisey hic beklemiyordum size guzel haberlerle donmeyi dusunuyordum ama hayir ne yapacagimi bilmiyorum
nedir bu dna kirikligi:gitme:​

Öyle deme canım ya her derdin bir dermanı vardır üzülme

inşallah canım rüyaların gerçek çıkar[/QUOTE]

günaydın,hayırlı cumalar arkadaşlar,

arkamahalle Allah yardımcın olsun canım,gün doğmadan neler doğar,mucizeler hiç beklemediğimiz anda çıkar karşımıza biliyorsun :1hug: ümidimizi kaybetmeyelim,dualarım sizinle her zaman a.s.

hayırlı cumalar kızlar..
arkamahalle uzme kendını canım.rabbım ol derse dna falan hıkaye.sebeplere takılma.bızede bırcok sey sebeb oluyor bak olmuyor bebegımız.fakat vaktı saatı geldıgınde butun olumsuzluklar ortadan kalkacaktır.kuranda ayet var..hoslanmadıgınız sey sızın ıcın hayırlı olanda olabılır..rabbım en kısa zamanda sızede sıfa ıhsan etsın canım..

canım çok üzüldüm ne diyceğimi bilemiyorum
ama Allahtan ümit kesilmez biliyosun ne mucizeler gerçekleşiyo
inişallah bunlardan biri senide bulur her zaman söylerim
anne olmayı en çok hakedenlerden birisin bunun için çok çaba harcadın
Rabbim bunun mükafatını vericektir inşallah
dna kırıklığı ne demek bulamadım araştırdım ama
inşallah çok önemli bişey değildir. Allah yardımcın olsun
dualarım seninle üzme kendini nolur herşey kısmet biliyosun:teselli:

hayırlı cumalar kızlar
arkamahalle arkadaşım hemen ümitsizliğe düşme belki embriyolara yapılan genetik test çözüm olabilir ya da başka bir çaresi vardır pek bilinen bir hastalık değil galiba ben ilk kez duyuyorum,derdini veren Rabbim dermanını da versin inşallah

canım hemen moralini bozma..allahtan ümit kesilmez biliyorsun..

öncelikle dna branş konularımda olduğu için kendi tahminimce sana anlatmaya çalışayım.

dna molekülü çift zincirli bir yapıya sahiptir.birbiri içinde dönen 2 merdiven gibi düşün.bu merdivenleri birbirine bağlayan protein yapıda nükleotitler vardır.merdivenin bir tarafındaki nükleotitlerde meydana gelen bir mutasyon,diğer merdiven tarafından onarılır,giderilir.(bu arada mutasyon canlıların gen yapılarında,yani dna larında meydana gelen ,çevre etkisiyle oluşan kalıcı değişiklikler demektir).ama eğer merdivenin bir tarafındaki mutasyona uğramış nükleotitin,diğer karşı tarafındaki nükleoititinde de mutasyon varsa onarılamaz,ve dna nın o bölgesinde kırıklık meydana gelir.bu kalıcı hasara sebep olur.insanlardaki kalıtsal hastalıklar gibi.vücut hücrelerinde meydana gelen mutasyonlar bireyseldir.fakat üreme hücrelerinde meydana gelen mutasyonlar kalıtsaldır.nesilden nesile aktarılır maalsef.
canım eşindeki durumun da böyle olduğunu tahmin ediyorum.başka türlü dna zincirinde kırıklık meydana gelmez çünkü.

bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım sana.umarım olmuştur canım,anlamışsındır.
kafana takılan bişey olursa yine bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.
benim merak ettiğim,eşinin ailesinde böyle bir rahatsızlığı olan kim var?ve nasıl çözmüşler bu sorunu?

tskler arkadaslar mesajlariniz icin bu aralar cok ihtiyacim var guzel haberlere
bilgiler iicnde tskler
bildigim kadariyla ailesinde yok ama kimbilir kac kusaktan geliyor daha derin ailesinide bilmiyorum
bakalim neler olucak gelismerleri yazarim
bu arad dikkat kizlar sperm sayisi cok iyi olanlarda bile olabiliyormus iyi arastirtin ozellikle bi kac denemde basarisizlik alanlar

çaresizlikten insan bazen napcanı şaşırıyor iyicene.bu şekilde yapayım biraz dedim ama kk ya geirmekle alakası yokmuş bunalımlarımın.aksine daha çok sıkıldım ve yalnız hissettim kendimi ,meğersem beni (tamam bazen kötü ediyo ama) daha çok iyi hissetmemi sağlayan buraymış.ne çok özlemişim burayı.dediğin gibi güzel şeylerde oluyo burda ,iyi günde kötü günde hep birlikte ....kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2kaydirigubbakcemile2

[COLOR="Red"canım hep gel olurmu bizi bizden başkası anlamaz][/COLOR][/QUOTE]

ok yeteerim buralardayım artık.. ne de doğru söyledin evet bizi bizden başka hiç kimse ama hiç kimse anlamıyor maleseff...

Günaydın kızlarr.
Bugün de hala adet olmadım inanamıyorum artık delirme aşamasındayım..
Pzt'ye kadar gün verdim kendime pzt de olmazsam hemen kan tahliline ..
tam 1 hafta geçikti yaa ..
Hamile olduğumu hiç sanmıyorum hemde hiç..
Bari olsamda ilaçlarıma başlasam artık..

Yeter fadik bi girdğinde halleder bence o işi..
Hamiş hamiş görev yüklüyoruz ama

EVET YA KIZA ZOR OLUYOR

Nermin sen nerelerdesin.. bayaadır yazmıyorsun buraya...
Gecen aklıma geldin topğe son girşiine bakacaktım..arkadaş listemde olmadığın için bulamadım seni :KK43:
Nasıl gidiyor hayat görüşmeyeli?

Arka Mahalle sana ve eşinede gecmiş olsun arkaadaşım.
hiç duymadım daha önce böyle bi durum..
Ama derdi veren ALLAH dermanınıda vermiştir..
Yeni bi bilgi edinebildin mi DNA kırıklığı ile ilgili...
PApatyanın yazdıklarını okumuşsundur.... bende onun yazdıkları kadar bilgi sahibiyim şu anda :KK43:

tek umutsuz olan ben değilmişim daha tüp bebek başlangıcı bile yapmadım üstelik.olmaz korkusu yetiyo insana.hep doğal yoldan olacakmış gibi bi his taşıyorum içimde anlamsız bir his.ama böle mucizelerde çok bizide bulurmuki..

tek umutsuz olan ben değilmişim daha tüp bebek başlangıcı bile yapmadım üstelik.olmaz korkusu yetiyo insana.hep doğal yoldan olacakmış gibi bi his taşıyorum içimde anlamsız bir his.ama böle mucizelerde çok bizide bulurmuki..

canım hepmizin umudumuzu yitirdiğimiz zamlar oluyor
hele birde tedavi aşamsındaysan dahada karışık oıluy6or insan
elbette rabbinin mucşzeleri biz<lerş de bulur neden olmsın
inşşşşşşş
sırası geleni bulacaktır

kızlar hep yanlış yazıyorum kucağımda yeğenim var ben yzarım diyor ortaya böyle şeyler çıkıyofr

canım elfida arkadaşım yazmış kabak çekirdeği de ii geliyorumuş sperme bizde morfoloji sorunu vardı keçi boynuzu kürü uyguladık ama test yaptırmadık uyguladıktan sonra nası geldi bilemiyorum:sinifsinif::sinifsinif:

saol iyiyim canım yoktun bayadır bırda buldum seni ee ne durumdasın.yani şuan sadece keçiboynuzu pekmezi içiyoruz hiç sevmesemde bende içiyorum belkilerle yaşamak beni çok yoruyo artık çalışmamam bile engel oluyo işten bile ayrılmayı düşünüyorum kafamı toparlamam lazım of.sol kasığımda bugün çok ağrı gibide değil tuhaf bi batmalar var kendimi pek iyi hissetmiyorum ya.

canım hepmizin umudumuzu yitirdiğimiz zamlar oluyor
hele birde tedavi aşamsındaysan dahada karışık oıluy6or insan
elbette rabbinin mucşzeleri biz<lerş de bulur neden olmsın
inşşşşşşş
sırası geleni bulacaktır

inşallah yetercim yaş gidiyo en çok ona takıyorum 28 yaşıdayım tüp bebek yaş çok önemli.karar veremiyorum hangi merkezde yaptıracağıma fiyat farkı okadar çokki

günaydın Beyaz...
Sperm sayısı kaç eşinde? birde ileri hareket % kaç?
Genelde sperm sayısını artırıcı olarak keçi boynuzu kürü uygulanıyor, yada arı sütü-bal-polen falan... bunların yanında fındık-fıstık-ceviz gibi kuruyemişler ... ama kesin artıracak diye birşey yok, işe yarayan ve yaramayan arkaşlar var.. bünye ile alkalı bir durum...

Hareket artırıcı da eşin sigara kullanmıyorsa eğer havuç kürü...

bizim sayı diplerde baya.sayı 0,6milyon yerinde hareket %67 ileri 0 bu yani berbat ötesi dimi

Nermin sen nerelerdesin.. bayaadır yazmıyorsun buraya...
Gecen aklıma geldin topğe son girşiine bakacaktım..arkadaş listemde olmadığın için bulamadım seni :KK43:
Nasıl gidiyor hayat görüşmeyeli?

Arka Mahalle sana ve eşinede gecmiş olsun arkaadaşım.
hiç duymadım daha önce böyle bi durum..
Ama derdi veren ALLAH dermanınıda vermiştir..
Yeni bi bilgi edinebildin mi DNA kırıklığı ile ilgili...
PApatyanın yazdıklarını okumuşsundur.... bende onun yazdıkları kadar bilgi sahibiyim şu anda :KK43:

canım epeydir kkya girmiyodum(bir iki kere duramayıp iki dkgirmiş çıkmıştım)beni daha çok strese sokuyor diye düşünmüştüm ama alakası yok bu dert bende olduktan sonra stres beni bırakırmı hiç değilmi.aksine daha çok bunaldım,tekrardan geldim burdayım.hayat nasıl olsun işte canım,çok güzel çok mutlu oluyorum iki dakika ama şak diye bebek düşüyo o anda herşey yerle bir oluyo.yani mutluluk çok uzun sürmüyo.gene de iyi gidiyo diyelimde iyi gitsin hayat..çok özledim sizleri...

YOk Beyazcım berbat ötesi falan değil..
biizmde farksız dğeilki durumumuz senden..
tüp bebek tedavisine başlayacagım ben..
doğal yoldan imkansız dğeil ama zor görünüyor sizinde...
Kaç yaşındasın Beyaz..aşılama falan denediniz mi?

saol iyiyim canım yoktun bayadır bırda buldum seni ee ne durumdasın.yani şuan sadece keçiboynuzu pekmezi içiyoruz hiç sevmesemde bende içiyorum belkilerle yaşamak beni çok yoruyo artık çalışmamam bile engel oluyo işten bile ayrılmayı düşünüyorum kafamı toparlamam lazım of.sol kasığımda bugün çok ağrı gibide değil tuhaf bi batmalar var kendimi pek iyi hissetmiyorum ya.

evet canım ben burda açtım gözümü bu topic benim göz bebeğim kıslar süper walla

sakın işi bırakacak raddede değil herhalde bence evde olman daha kötü emin ol buna kafan hep bebekte olacak kafayı yersin evde olursan sadece suan daha yoğun yaşıyosun okadar şimdi durumun ne adet olcakmısın yoksa yumoşda çatlıyo olabilir

bizim sayı diplerde baya.sayı 0,6milyon yerinde hareket %67 ileri 0 bu yani berbat ötesi dimi

yooo rabbim verecekse bitanesi yetiyor emin ol buna sakın öle düşünme hem çaresi de var ya hiç olmasaydı dimiiiiiii

inşallah yetercim yaş gidiyo en çok ona takıyorum 28 yaşıdayım tüp bebek yaş çok önemli.karar veremiyorum hangi merkezde yaptıracağıma fiyat farkı okadar çokki

canım bende kasım 15 te 35 olacağım sen bizden şanslosın bak yaşın genç daha
hiç takma kafana böyle şeyleri
EĞERKİ KADERİNDE BİR MELEK VARSA (BEBİŞ) O SENİ MUTLAKA BULACAKTIR

slm kizlar nasilsiniz biz iyiyiz allaha sukur yorucu gunler geciriyoruz kizlarimla
ama onlar icin herseye deger
rabbim sizlerede en kisa zamanda nasip etsin anne olmayi hep dualrimdasiniz
yine gelirim kizlardan firsat bulursam kendinize iyi bakin

slm kizlar nasilsiniz biz iyiyiz allaha sukur yorucu gunler geciriyoruz kizlarimla
ama onlar icin herseye deger
rabbim sizlerede en kisa zamanda nasip etsin anne olmayi hep dualrimdasiniz
yine gelirim kizlardan firsat bulursam kendinize iyi bakin

canım rabbim mkolaylık versin
ana tatlı yorgunluklar bunlar
inşş canım
inşşşşşşş
küçük meleklerinde bizlere dua etsinler

YOk Beyazcım berbat ötesi falan değil..
biizmde farksız dğeilki durumumuz senden..
tüp bebek tedavisine başlayacagım ben..
doğal yoldan imkansız dğeil ama zor görünüyor sizinde...
Kaç yaşındasın Beyaz..aşılama falan denediniz mi?

yok canım aşılama falan yaptırmak olmazki bu sayılarla.

Melony bugün cumartesi zaten yarında kendime müsade ettim ama pzt günü eksin gideceğim tahlile..
Annemde bana kızıp duruyor çok stres yaptın, üzüntüden ağlamaktan , kendini yıpratmaktan oluyor dedi..
İşte kendi annemde olsa kzııyorum ..
Dışardan bakınca insanlara ne kadar kolay geliyor.. Bu acıyıda bi yaşayan bilir..
Pzt eşim gidelim kan verelim dedi ama pazar günüde bekle dedi bende tamam dedim ..
Artık internette tüp bebek ile ilgili bişey araştırmıcam, bu konuda gazete dergide okumicam.. O kadar çok yoğunlaştım ki bu konuya takıntı yaptı bende..
Birtek bu topiğime girip bakıcam o kadar..
Kaderde ne varsa o yaşanır, İlk defa başıma geliyor.. 2-3 gün geçikidirdi ama 7 gün ilk defa.. Hayırlısı diyorum başka bişey diyemiyorum..

X