Erkek gibi tavırların var...

domdom12

Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
261
241
24
Selam,

Bugün işyerinde bir olay oldu ona canım sıkıldı. Şimdi biz 4 kız oturuyorduk. Kadınlardan biri hadi beni eleştirin dedi. Bende duygularınızı çok belli edip, ilgi bekliyorsunuz. Ama bence birilerinden beklentiye girmek doğru değil dedim. Sonuçta sizi kimse anlamaz. Kadın boşanalı 1 yıl oluyor. Dominant, herşeye karışan bir tip, çok itici. Piskoloğa gidiyormuş. Kimse kadınla iletişim kurmak istemiyor, kadına işte vermiyorlar. Sabah bundan önce kadın hakkında; başka erkeklere dokunuyor bilmem ne, or... diye birşey demişler. Bende bu çok kötü. Ben olsam tepki verirdim , bir kadın hakkında kimse böyle konuşamaz vs. dedim. Kadın biraz ilgi istiyor açıkcası. Geçende işteki yakın arkadaşım, ona normal erkek arkadaşının fotosunu gösterdi. Buda çirkin dedi. Kızda sende şişkosun dedi. Kadın onu kafaya takmış. Kendi ekibinde söyledi bunu. Bana çirkin dediniz diyor. Ben öyle birley demedim. O da bana seninde bazı erkeksi tavırların var dedi. Yürüyüşün, oturuşun diyor. Yani bu söz hoşuma gitmedi. Geçen etek giymişti, oo ... hanım çok hoş olmuşsunuz şimdi herkesin dikkati dağılcak diye iltifat ettim. Oda baksınlar diye giyiyorum ama bakmıyolar ki dedi. Ya tamam çok feminen değilim, erkek çok, bide kıyafetlerim bol falan. Sevgilimle buluşmadığımda süslenmiyorum ve üşeniyorum. Tişört bol pantolon ütüsüz işe gidiyorum. Ama işimi çok iyi yaptığım için bu durumu iplemiyorum. Bakımlı olsam nolur işte felan oluyorum. Yada hareketlerim cilveli değil. Dişil enerjim yüksek de değil.Birazda dikkat ediyorum. Sevgilim yokken işten biri bana yazmıştı, ilgisini sezmiştim. Prenses demişti bana prenses deme kral de demiştim. Önünü kesmek için. Mesela sevgilimin yanında daha bakımlı oluyorum. Oda benim bu huylarımı seviyor. Eskiden begenilmek hoşuma giderdi .Bakımlı ve iyi giyinince gerçekten çekici bir kız oluyorum ama neden bilmiyorum o kadar umrumda değil ki artık. Güzel olma ihtiyacı hissetmiyorum. O yüzden boşvermiş dışarı çıkıyorum. Ama herkes beni seviyor, sayıyor. Ya bunlar okey ama erkeksi tabır lafı hoşuma gitmedi.Ya sizce ben bu kadının dediği şeyi haketmiş miyim? Ben miğ kaşınmışım? Yada dediği şey çok mu ağır takmakta haklı mıyım?Hafif taktım çünkü.

Şu saatte okuduğum en anlamsız konu bana dakikalarımı geri ver…

Kadını hem sevmiyorsun hem sohbetin var hem eleştirin var kendinle mukayese etmişliğin var ben bir şey anlamadım sizin iş yerinde çalışan yok mu işine bakan…
Benim duygum yok. İnsanlar sevmiyor. Çalışma sitilimiz rahat :KK70: Kendimle mukayese etmiyorum.

Ya tamam çok feminen değilim, erkek çok, bide kıyafetlerim bol falan. Sevgilimle buluşmadığımda süslenmiyorum ve üşeniyorum. Tişört bol pantolon ütüsüz işe gidiyorum. Ama işimi çok iyi yaptığım için bu durumu iplemiyorum. Bakımlı olsam nolur işte felan oluyorum. Yada hareketlerim cilveli değil. Dişil enerjim yüksek de değil.Birazda dikkat ediyorum. Sevgilim yokken işten biri bana yazmıştı, ilgisini sezmiştim. Prenses demişti bana prenses deme kral de demiştim. Önünü kesmek için. Mesela sevgilimin yanında daha bakımlı oluyorum. Oda benim bu huylarımı seviyor. Eskiden begenilmek hoşuma giderdi .Bakımlı ve iyi giyinince gerçekten çekici bir kız oluyorum ama neden bilmiyorum o kadar umrumda değil ki artık. Güzel olma ihtiyacı hissetmiyorum. O yüzden boşvermiş dışarı çıkıyorum. Ama herkes beni seviyor, sayıyor.
Benim duygum yok. İnsanlar sevmiyor. Çalışma sitilimiz rahat :KK70: Kendimle mukayese etmiyorum.

Maşallah kendini anlata anlata bitirememişsin ama neyse

İş yerinde oturup hadi birbirimizi eleştirelim deyip gömme yarışına girmişsiniz. Sonra da duyduklarınızı kafaya takıp dert ediniyorsunuz. Ne gerek var böyle muhabbetlere yahu
Bugün erkek arkadaşta böyle dedi ama amacım gömmek değildi. Yani herkese herşeyi anlatmayın demek istemiştim

Siz eleştirirken iyi de başkası eleştirince neden kötü oluyor ki?
Ütüsüz kıyafetle işe gidecek kadar kendinizi saldıysanız erkek gibi lafına da alınmamalısınız bence. Demek ki nasıl göründüğünüz hiç önemli değil sizin için.
Yani işte aslında haklısınız. Ben bu kadar salmışım yani o yorumun gelmesine niye çok taktım. ya ben kötü niyetli değildim ama kadında değildi.

Yani işte aslında haklısınız. Ben bu kadar salmışım yani o yorumun gelmesine niye çok taktım. ya ben kötü niyetli değildim ama kadında değildi.
Sevgilim var kimseye güzel görünmeme gerek yok, kendime özen gösterince dikkat çekiyorum, yapmayayım gibi bir psikolojiye girmişsiniz. Sosyal ilişkileriniz iyi olduğu için bu insanların gözüne batmıyor diye düşünüyordunuz ama biri haliniz, tavrınızla ilgili bir sey söyleyince içten içe rahatsız olmuşsunuz.
Kendimize belli ölçüde özenmemiz, en azından derdi toplu bir görüntüde olmamız gerekli. Siz güzel görünmeyi sevgilinize ya da iş yerindeki erkeklere bağlamışsınız biraz.
Kendinizi gereksiz baskılıyorsunuz gibi geldi. Baskılamasanız arkadaşınızın lafından etkilenmezdiniz.
Ütüsüz kıyafetle giyecek kadar neden kendinizi boş veriyorsunuz? Bana enteresan geldi.

Son düzenleme:
Küçükte değilsiniz ama dönen muhabbetler ortaokul ortamı gibi

Siz kendinizi nasıl rahat ve mutlu hissediyorsanız, öyle giyinin öyle davranın

40 yaşından sonra hiçbir şey umrunuzda olmayacak
Kimsenin lafına takılmayacaksınız
şimdi ne söylesek boş

X