Erkek arkadasimin annesi cok dusuncesiz bir kadin!

ay sen anlatrken bana fenalıklar geldi kadından... ayrı şehirlerdesnz sanırım mümkn olduğunca az görüş valla psikolojn bozulur... ama sevgilinn yanında annesni kötüleme sakın aranız bozulur ağır tepki gösterir sen sevgilinle mutluysan boşver annesini çok muhatap olmamaya bak cnm he sakında taviz verme valla gerek yok! o sze ne zaman evleniceksinz dedikçe sen paramız yok ailelerden ne zaman destek gelirse o zamn inşallah falan diye şakayla geçiştr anlasın kendisinede sorumluluk düştüğünü... ne bilim yemeğine ortak olması şekeri avuçlaması benzin hesabı yapması bana çok tuaf geldi biraz basitlik gbi buarada umarım an kısa zamanda ikinzde iş bulursunz

Canim farkinda isen terbiye baskalarini da etkileyen bir unsurdur. Mesela ben erkek arkadasimla ayni evde kaliyorsam bu benim hayat seklim, yasam secimimdir kimseyi rahatsiz etmez. AMa haklida olsa haksizda olsa koskoca annem yasinda kadina laf soylemek bize yakismaz. Allah'a sukur terbiyesiz degilim hic olmadim nerde nasil davranilacagini bilirim. Fakat su kisim hayatimi yasama kismi benim kendimi etkileyen bir unsur bu kismi diledigimce yasayabilirim. Sanirim ben terbiyeli,dusunceli , iyi bir insan olduktan sonra sanmiyorum insanlar benim erkek arkadasimla ayni evde kalmami sorun etsin. Inan dunyada daha kotu olan yanlislar var insanlar ne kadar kotu kalpli benide boyle kabul etsinler bi zahmet.

Ben erkek arkadasimla paylasmak istedim ,cunku dert oldu bana migrenim azdi konusmazsam halledemeyiz sandim.Daha cok yaptigi densizlikler var ama onlar onemli degl bir sekilde yuttuk bu en son yaptiklari beni derinden uzdu yaraladi.Erkek arkadasima annen neden boyle yapiyor acana bir maddi durum faciasimi yasiyor diye sordum? Cunku davranislari resmen sanki maddi acidan zordaymis ihtyaci varmis gibiydi.Ne yapayim aliskin degilim boyle insANlara bana cok garip geldi. Hic etrafimda boyle cimri insan yok, birde benim acimdan bakalim hic yokluk gormedim, cimrilik nedir bilmedik boyle bir insan sok etkisi yaratiyor.Alisik degilim.Annesi bize asla destek olmak zorunda degil fakat oglu onun evladi ustelik tek evladi.Eminim ki insanin 9 ay karninda tasidigi evladi icin herhangi birsey yapmak gocundurmak olsun.Sinirlarimizi zorlamasi ozellikle hic anlayisli davranmayip kendisine tekrar tekrar isimiz yok gezemeyiz , gidemeyiz demek zorunda kalmamis cok uzucu. Oysaki dusunceli insan farkeder konu oraya gelmesin diye ozellikle cabalar.Elbette yanimizda para vardi, fakat cok degildi genede karsilayabilirdik ... Fakat kendisi isi gucu varken, isi olmayan insanlardan para istemesi ne kadar buyuk dusuncesizlik.Zaten park alanina yaklasirken baslandi park parasi icin sizlanmaya. Anneanne cikarip verdi cebinden zaten.Benim annem olsa surekli aman cocugum isiniz yok asla ben size para odettirmem hicbirsey icin derdi eminim o karakterde bir insan.Paramiz olsa bile olsun size lazim olacak derdi.Sirf sorun o da degil, bir haftadir yeni yerde yasamaya baslamis bir insanin kopek icin bakici bulamaycagi malum, bunu bildigi ve cozum onermedigi halde 2 gun kalmamiz icin israr etmesi beni cok uzdu. Evi koskocam yeride var, madem israr ediliyor eminim bir cozum bulunabilir.Kimse kimseye yardim etmek zorunda degil fakat yardim etmiyorken alternatifimiz yokken isteklerde bulunulmasin o zaman. Hem sis yanmasin hem kebap olmuyor. Herkes yeri geldiginde ailesine fedakarlik yapmali yardimci da olmali. El oglundan bahsetmyioruz. Eger bana ailem en ufak seylerde bile yardim etmyiorsa el tabiki yardim etmez ve ben bu hayatta yapayanliz kalmisim demektir. Allah'a sukur her zaman her sekilde yanimda olan ailem var. 97 yasinda eve asla hayvan sokmayan namazinda niyazinda annneannem bile bunca yillik prensibini bozup kopegime evinde yer yapmissa kabul etmisse elbet yeri oldugu halde yardim etmeyenlere uzulurum kirilirim. Sevemem de maalesef ,insanin birazcik kendini sevdirmesi lazim. Hem her turlu zorlugu cikarip taleplerde bulunayim hemde kucak dolusu sevgiler bekleyeyim insanlardan.... Valla recep ivedik gibi yoggg yaa...diyesim var.... Aynen oyle Birsencim.

Son düzenleme:
Neyse Allah yuzume guldu bu sabah uyandik, erkek arkadasim hesabini kontrol etti is yerinden gondermeleri gereken parayi nihayet gondermisler,e-maillerimizi kontrol ettik maalesef onu is gorusmesine cagiran veya arayan olmamis . Fakat benim e maillimde is gorusmesine cagrildiniz diye bir mail vardi. Basvuruma yanit gelmis. Allah'im yuzume guldu duama yanit verdi geri cevirmedi.Hersey duzeliyor gercekten mutluyum umarim ise kabul edilirim.

çok şükür missplayful. inşallah kabul edilirsin.
dualarım seninle.

çok sevindim, inşallah güzel şeyler olur bu maille birlikte güzel haberlerini bekliyoruz

missplayful canım ,erkek arkadasının annesı yokluktan geldıgı ıcın paranın degerını cok ıyı bılıyordur ,tutumludur .

tabi bunun asırırısı gormemıslıge gırıyor ama ,kadın zaten sonradan gorme cok gorme ona bunu

ayrıca bak sen de bır yorumun da demıssın ; "dort dortluk kımse yok herkesın kotu olan bır huyu suyu var ,benı az yoran bırısı olması daha ıyı "demıssın .

aslın da cok mantıklı dusunuyorsun ,bız bazen kadınlar hep en mukemmelını ısterız ama oyle bırsey yok .bız kadınlar da cok mukemmel degılız hepımızın

herkesın kotu bır huyu ılla kı vardır .eften puften sebeplerden de ayrılmaya gerek yoktur ,ama mızmızlanmaya da gerek yoktur

ancak canım benım;kayınvalıdenın tutuculugunu yargılama derım bak dıyorsun kı "kendısı de zamanın da babasız cocuk dunyaya getırmıs sımdı cıkıp karsıma da

ben gerı kafalıyım demesın "dıyorsun ama ,o ders cıkarmıs kı bu yasadıgından bır baskasının canının yanmasını ıstemıyor .

basından kotu bırsey gecıren kadınlar da ders cıkarabılır .

burada art nıyetlı oldugunu sanmıyorum onun ıcın sorun yok kı ,canı yanacak olan kadın yanı sen oluyorsun ,oglunun degıl yaa

sankı orada senı dusunmus gıbı geldı bana ,kendısı ders cıkardıgı ıcın senın canının da oglunun tarafından yanmasını ıstememıs olabılr canım

Son düzenleme:

Zaten fakindayim , benim neden bosandigimi gecmisimi sordu sorguladi herseyi dogru anlattim. AnlAYISLI davrandi fakat beni cok aceleye getiriyor evlilik icin. Surekli evlensenize diyor. Gecenlerde mesaj atmis cep telefonuma oglumla evleniceksin degilmi ? vs diye... Allah Allah dedim hayirdir.Boyle garip davranislari var yani ama dedigim gibi bende mukemmel degilim zaten mukemmel isteyeyim. Erkek arkadasimin artilari eksilerinden cok benim icin onemli olan budur.Annesini idare edecegim bir sekilde.Zateb dun erkek arkadasim bu dunyada annemden baska kimsem yok hayatimdaki tek insan o , babam cekip gitti baba diyecek kimsem olmadi senin cok guzel ailen var ben oyle degilim. Annem hakkinda yorum yapma kotude olsa, farkindayim kadin normal degil ama herkesin sorunlari var dedi. Artik birsey demicem napalim bol bol agri kesici stogu yapmak lazim bu seferde.

Hem her turlu zorlugu cikarip taleplerde bulunayim hemde kucak dolusu sevgiler bekleyeyim insanlardan.... Valla recep ivedik gibi yoggg yaa...diyesim var.... Aynen oyle Birsencim.

Son zamanlarda bunu bende hep söyler buluyorum kendimi; ''hem huzur verme insanlara hemde yalnız kalmaktan korkup sevgi bekle''

Yoogg yaa

Bundan sonraki hayatınızda inş. çok mutlu olursunuz..

Akıllı bir insan olduğunuzu düşünüyorum, akıllıca idare edeceğinizi düşünüyorum annesini ve o hayatı.

Aslinda sevecen insanim nefret etmek gibi kotu duygular yok icimde. Ama kadin belkide hasta bilemiyorum ki... Yazik koltuk almis yeni guzel gunlerde kullansin ama kendi akrabalari annesi ve biz dahil kimse oturamadik, cunku oyle bir saka yapti ki izlemek icin aldik oturmak icin degil diyerekten herkes mutfak sandalyelerine kuruldu.Aldigi koltugun sefasini bile suremeyecek demekki kadinin icinde ne firtinalar kopuyor, esyalari kirlenecek, eskiyecek ,zarar gorecek diye... Yazik aslinda bir hastaligi var sanirim gizlicen gizliye. Kisisel algilamayip hastaymis , takintiliymis gibi kendimi telkin edersem kendime zarar vermem. Y:))anliz birakmak istemem , isterim ki ilerde torunlarini gorsun aile toplantilari olsun herkes mutlu mesut aile ortami kahkahalar atsin... Birazcik huzur verse hic yanliz kalmaz emin ol. Normalde onlar hic yardim etmezler birbirine, ben gecen sefer gittigimde hemen bulasiklari yemekten sonra doldurdum makineye, ortaligi sildim mutfagi temizledim, salataya sofra kurumuna yardim ettim hergun yaptim bunu. Once ay sen bilemezsin rahatsiz olurum ben ayak altinda dolasma fln dedi simdi ise birinin yardim etmesi konforuna alisti :))) Bu en son gittigimde hic seslenmedim yardim icin cok misafiri vardi hemen beni cagirdi kizim yardim et lutfen diye hemen yardimci oldum. Normalde yabancilar maharetli olmuyor, bakti, yemek bulasik temizlik elimden en az onun kadar iyi geliyor simdi beni cagiriyor hep yardima... Benimde hosuma gidiyor kac yasinda kadin tek basina 10 kisinin yemegini ustlenmesin tabi.Tek istegim azicik rahat olsun evinde kendi bile oturamiyor koltuguna.

Allah AllAH bugun is teklifleri yagiyor mubarek yarin tum gunum is gorusmelerine programli. Insallah belki bir degil 2 is alabilirim programima gore... Mail kutuma habire gorusme teklifi geliyor. Yasli 97 yasindaki anneannemin duasi kesin ustumde Allah razi olsun cok mubarek insandir o dua ettiyse kabul olmustur.

Yarin iki tane daha is gorusmem var Kizilca, bugun yarin is gorusmelerine gidecegim sonra bir karar ve program yapip bana en iyi maasi, calisma saatlerini ve sigorta , indirim hakki vs gibi ek getiri su an yerle calisacagim. Mesela bir tanesi sabah 5 30 isbasi ama haftada 2-3 gun oyleymis diger gunler 10 da isbasi olabiliyomus degisiyormus maas iyi sayilir,digeri cok guzel indirimleri var calisilan yerde , sigorta olacak zamanla fakat calisma saatleri az olabilir veya cok olabilir belli olmuyormus yukselme imkanim olcakmis ilerde bilmiyorum... Yarinda gorusmem var eger ayarlarsam 2 tane is alabilirim veya belki 1 is belli olacak bu hafta.

Kendi annesiyle benzin tartismasina girmesi sizi ilgilendirmez
seker almasida
hatta sizden para isteme sebebi digerlerinden almak gibi geldi baana

prki siz evlnmeyi istemiyirmusunuz?

Birde siz cok bunalmissiniz issizsiniz paraniz az ondan dahqda batmis gozunuze bu yasananlar

bence siz cok abartiyorsunuz bu durumu. Sevgilinizin annesi olabilir ama ondan sizin birseyinizi ödemesini bekleyemezsiniz.

Paraniz yoksa bu ziyareti erteleseydiniz keske.
Benimde bazen ziyaret etmek istedigim yerler oluyor ama param yeterli degilse erteliyorum.ha bu sadece yol parasi degil cebimde harcligim olmadan ziyarete gidipte herseyi gittigim yerden beklemem. Ben bu durumdan rahatsiz olurum acikcasi.
Anneannesi bir burgeri ödedi diyorsunuz hicmi paraniz yoktu yaninizda? Neye güvenerek yola ciktinizki ?

BI arkadasin daha dedigi gibi kimse sizin köpeginizi kabullenmek zorunda degil isterse anlattiklarinizdan daha müsait bir evi olsun, icine girmeden bilemezsiniz. Belki esi istemiyordur oda zor durumda kaliyordur ? Bunlari da düsünmek lazim.

Ayrica sevgilinize Annesi hakkindaki söyledikleriniz/sorduklariniz sizi kendisinden sogutur.

Kusura bakmayin yanlista anlamayin sizi yargilamak veya gicikligina yazmiyorum kendi düsüncelerimi yaziyorum umarim yanlis tepki vermezsiniz.

Erkek arkadasima annesi hakkimda yorum yapmam sogutur diyelim birde benim acimdan dusunmek lazim.... Annesinin boyle yapmasi beni her ikisinden de sogutuyor. Hersey karsilikli. Benim param az olsun yada param fazla olmasin markete bile gitmem. Fakat gene tekrar etmek zorunda kaliyorum israr edildi. Anneannesi burgeri odeyemeyecegimizden degil issiz oldugumuz ve o para bize bir sekilde lazim olabilir diyerek biz elimizi cebimizi atmadan odedi. Biz gitmek istemedik tekrar soyluyorum israr edildi. Daha 2 hafta olmus ben geleli bir kopegi 2 gun evde yanliz birakamam. Bilmedigimm tanimadigim yerde insanlara guvneip evimin anahtarini teslim edip bakici tutamam, komsum hic yok zaten. Bu resmen seye benziyor birini israrla oturmaya cagirirsin ama cocuklarini getireceksindir aman canim cocugunu getirme demek gibi.Kopegimize bakacak kimse yoksa ve israrla gelmemizi gene istiyorsa evide buyukse elbet bir cikar yol bulmali yardimci olmali. Eger yok yardim etmiyorsa bende gitmem gidemem arkadas. O zamanda niye gelmiyorsunuz diye soylenmeyecek. Saniyormusunuz ki bizim ihtiyacimiz olmasa ondan rica edermiydik kopek konusunda. Bahsi gecen kisi sevgilimin annesi karsi komsu nebahat teyze degil. Bir anne cocugu zor durumdaysa ve o duruma bagli olarak gelemiyorsa ve sirf yapabilecek konumda iken yardimic olmuyorsa.... Mumkunse BIZLERIDE gormek istemesin.Gelemiyoruz dersek kirilmasin.Hem sis yansin hem kebap hic olmuyor insan fedakarlik yapmali.... hep bir tarafin verici olmasi mumkun degil. Herkesin bir insanlari degerlendirme durumu var. Ben kendine yemek soylemeyip benimkinden yemeye kalkisan insanlardan hoslanmiyorum.Madem kendisi bizim icin birsey yapmiyor bende paylasmak zorunda degilim.Ama maalesef hicbirsey yapmak zorunda degil degil diyerek gene ayni yorumlar yapilmis. O zaman bende param yokken gidipte utanma zorunda degilim, israr duymak zorunda degilim. Bencilligine sahit olmak kopegimizi birakcak yer yok dendikten sonra ay ben kabul edemem deyip kalbimi kirmasini kaubl etmek hic zorunda degilim. Heleki parasi varken ihtiyaci yokken avuc avuc sekerleri cantaya atmasini gormek hic hic zorunda degilim. Ama oldu iste maalesef.

Dogru kendi annesi ama farkettigim su ki kadin herkesin yaninda ayni ayni para konusu acip sizlanarak yiol yapior kendince. Birde ben el kiziyim benim onumde tartismasi hic yakisik olmadi bence. Bir koseye cekip annesine anlatabilirdi. Bir yol yordam denilen hadise var.

Insanlar karsilikli verip aldikca sevilir sayilir arkadasalar, bazi uyeler hicbirsey yapmak zorunda degil demisler fakat bu karsilikli bir olay. Annesi hicbirsey yapmak zorunda degil ve taleplerde bulunurken, biz fedakarlik yapmak zorunda, strese girmek zorunda kaliyoruz. O israrla bizi cagiriyor ve baska sehirlerede arabayla gezmeye gitmek istiyor, halbuki dusunceli olup israr etmese duzenimizi oturtmamizi beklese bunlar olmayacak. Kopegi birakacagimiz yer yok bende sirf o bizi gorecek diye evde baktigim kopegimi ac susuz evde birakamam bunuda dusunmesi gerekir.Fedakarlik yapmak zorunda degilim pardon bir kopegi evde 2 gun ac susuz birakma iskence olur fedakarlik degil! Bizden para istemesi kabul edilebilir degil. Cunku arabanin koltugunda oturan kendisi araba annesinin bizim araba ile ne baglantimiz var o zaman.... Hic bir sey yapmak zorunda degil mantigiyla gidersek bizde park parasi vermek zorunda degiliz o zaman. Demekki noluyormus .... kopegimize yer bulamaz bizi gormeden de duramazmis,fakat benzin parasi rahatca isteyebilirmis....yemegimizden yiyebilirmis... bundan ne ders cikardim millet senin icin birsey yapmaz ZORUNDA degilken onlar icin sen birsey yapmaz zorundasin... BUnada bencillik denir bencil insanlari hic sevmem , sevemem.

Herkes yaptiklari dogrultusunda sevilir sayilir. Bu kafayla , bencillikle yanliz kalmaya mahkum gibi. Kimsede kapisini calmaz.Insanlar insanlara muhtac olabilir, yardimlasma guzeldir, fedakarlikta guzeldir. Hep istemek ve karsiliginda hic birsey vermemek ne zamandan beri kabul gorulur oldu? Hic birsey yapmak zorunda degil mantalitesi de moda olmus burada arkadaslar. Peki hicbirsey yapmadi ama hep bizden , guleryuz , ziyaretler ve aile ortami istedi. Sizce bu mumkun mu? Hayir degil.... Iliskiler yapmak zorunda degiller ile degil fedakarlik -yardimlasma -incelik gibi dusuncelerle gelisir. Kimse hicbirsey yapmak zorunda degil. Ama yapmak zorunda degilim diye dusunerek ancak arpa boyu kadar yol alirsiniz.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…