erkek arkadaşım ne yapmaya çalışıyor?

Balans

.
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2010
945
8
iyi geceler bayanlar konuyu daha önceden açacaktım ama misafirler geldi onlar gidince bilgisayarın başına geçebildim. neyse konu şuki erkek arkdaşım benimle evlenmek istiyormu istemiyorsa ne yapmaya çalışıyor. 7 aydır çıkıyoruz büyük bir lkavga sonucu 2 aylık ayrılığımızda buna dahil. birbirimizden çok hoşlandık zamanlada deli gibi aşık olduk ama ne varki onun ak dediği bende kara benim ak dediğim onda kara başlangıçta çok kırıcı kavgalar kıskançlıklar hakaretler bağırmalar yaşadım sonra 2 aylık ayrılık oldu tekrar barışıncada daha ılımlı sinirlense bile ben artık birşey demiyorum zaten beni dinleyende yok diyen bir adam var.. son 4 ayda 2 büyük kavga yaptık gerisi hep kedi köpek dalaşı oldu yani bu küçük atışmalarımız aslında bizimde hoşumuza gidiyordu sanırım. başlangıçta ikide birde ayrılık diyen adam şimdilik kesinlikle arılık demiyor kıskançlık yine aynı ama çoğu zaman susarak tepki veriyor. bu bizimilişkimizin seyri oldu neyse ben memurum erkek arkadaşım değil ben bunu sorun ettim aslında onun boşvermişliğini yenmöesi ve çalışması için yaptım. neden mi torpil bulup ona güveneceğine yüksek puan al kendine güven dedim bulduğu torpillerde işine yaramadı zaten. şimdi evlilik konusunda gelellim malum yaz geldi ben 2 aylığına eve geldim sevdiceğime sordum hayatım bizim durum ne olacak evlenecekmiyiz ailen ne zaman gelecek düğün desen ne zaman olacak pat diye olmuyor sıkışmadan planlı gidelim dedim. benimkisinden tık yok. bu yıl içinde evleneceğiz diyor. bağ bahçe işleri var onların bitmesi orucun bitmesi eylülü bulur eylül ekimde evleniriz dedi. bende olmaz sen eylülde aileni başka memlekete benim aileme istemeye göndercen babamda hemen verecekmi dedim sizi araştırılar düşünürler ona göre karar verilir hadi tamam denildi. söz nişan düğün nasıl olacak benimkine göre 15 gün içinde hepsi tamam. neymil ev hazır, eşyalar çıkıp alınacak 5 gün düğün hazırlığı 10 gün desen tamam bitti düğünden sonra yan gel yat. ben bu siteye baktığımda milletin nasıl aylarca koşturduğunuı görüyorum erkek arkadaşıma dedim ona göre biz hemen yaparız.
eee eve gidince bir yığın görücüm var ben ne diyeyim sevdiğiim var onunla evlencem desem dedim sen bilirsin diyor eve görücü almayın diyor. ama ama bana adam akıllı hayatım şöyle olur şu zaman geliriz demek yok. annemde ilk zamanki kavgalarımız anllatığım için birde erkek arkadaşımın işinin garanti olmamasından, daha öncede evlenip ayrılmasından dolayı çok olumsuz aynı şekilde babama aileme açıldığımda özellikle iş ve evilik olayınada takılacaklar bir süreç lazım ikna etmek için.

neyse bugün tlf la aradım ne yapıyorsun dedim iyi konuştuk cnm şu isteme evlilik işinde artık net konuş istemiyorsan söyle yada bu yıl olmayacaksa bileyim dedim. oda bana apar topar konuşmak istemiyorum bunlar tlf la konuşulmaz falan dedi bende neden dürüt ol lütfen dedim. yaa çok sıkıyorsun bu yıl olacak bu iş dedi. eylülde kpss ye hazırlanıyorum kafamı sadece ona verdim diyor ama 1 aydır köylde bağ bahçe bekledi (ama bunuda yapması lazımdı bu yıl evleneceğim diye ekinin karı bizimkline verilecekmiş o yüzden orada durmam lazım dedi) her neyse tamam dedim kapattım. kızgındım msj atmış hemen bana yazılan aynen şöyle
benim senle bir sorunum yok sevgilimsin kız arkadaşımsın evlenmeyi düşündüğüm kişisin ama zamanı gelince
ben de ona ne zamn diye yazdım cevabı
---sınava kadar birşey düşünmüyorum önümdeki engel kalsın 2012 yılı içide düşünürüm şeklindeydi.
ne yapmaya çalışıyor anlayamıyorum sıktığımı düşünmüyoruma ama bende evde baskı altındayım akşam pat diye görücü geldi oğlanın eli ayağı düzgün işi iyi memleketimden birisi sonuçta inanın ben alıcı gözü
yle bamadım ama annem babam öylemi tam onlara göre birisi değilmi. ya erkek arkadaşım başka memleketten işi onlara göre iyi değil aile yapısı bizede hiç uymayan türden evlenip ayrılmış ben kabul etsem de ailem zamanla kabul edebilir. ama bizimkisi öylemi keyfi yetecekte gelecek. işte anlamıyorum neden böyle oluyor

daha tanışalı 7 ay olmuş ve hep kavga gürültü.bence acele ediyorsun evlilik için.iyice tanıman lazım

Onun açısından düşünüyorum;
Henüz kendisine bir yol çizememiş.
Siz evlilik konusunu açtıkça geri adım atıyor.
Çünkü daha kendisi bile ne olacagını kestiremiyor.
Sıktıgımı düşünmüyorum demişsiniz ama oldukça sıkmışsınız.

Sizin açınızdan düşündüm;
siz bir an önce olayın gidişatını görmek istiyorsunuz.

Ancakkkk ortada kocaman bir sorun var.
Erkek arkadaşınız sizi oyalıyor.
Ne demek 15 gün içinde söz,nişan, düğün.
Hiç gerçekçi degil.
Söyledikleri size sus payı sadece.

O nedenle biraz daha bekleyin bence.
Hemen olayı evlenmeye getirmeyin.
Anladıgım kadarıyla sizin de kafanızda soru işaretleri var.
7 ay çok az bir zaman...

Son düzenleme:
Bence sen acele ediyorsun tatlım 7 aydır birliktesiniz iki ay ayrı kalmışsınız..
Yaşın kaç bilmiyorum ama bu kadar acele etme derim.. Bu arada yaşadığımdan
çıkardığım bir sonuç varki nişanlılık dönemi uzun olacaksa bu baştan belliyse eğer
nişanı erken yapmamak en iyisi.. Çok yıpratıyor emin ol.. Birbirinizi biraz daha tanıyın
boş yere kendine dert etme 3 ay nişanlılık hazırlıklara yeter bence:KK34:

Bence sen acele ediyorsun tatlım 7 aydır birliktesiniz iki ay ayrı kalmışsınız..
Yaşın kaç bilmiyorum ama bu kadar acele etme derim.. Bu arada yaşadığımdan
çıkardığım bir sonuç varki nişanlılık dönemi uzun olacaksa bu baştan belliyse eğer
nişanı erken yapmamak en iyisi.. Çok yıpratıyor emin ol.. Birbirinizi biraz daha tanıyın
boş yere kendine dert etme 3 ay nişanlılık hazırlıklara yeter bence:KK34:

evet acele ettiğim vfarkındayım ama ahh o yalnızlık denilen şey yokmu hayatımda 7 aydır var ama heranımı onula geçirirnce yetmiyor artık aynı çatı altında olalım diyorum yıllardır ailemden uzakta ev arkadaşı kahrı çekerek memurluk yaptım ve gerçekten artık bir yuvam olsun bir kocam olsunda rahat edeyim gezeyim tozayım en basitinden akşam bir davet olsa hangi evli çiftin arabasına bineceğimde beni götürecekler getirecekler derdinden bile kurtulmak istiyorum diyorum zor oluyo bir bayanın yalnız yaşaması insan sıkılıyor artık kimseye sığınamıyorsun ev arkadaşlığına yeterince doymuşsun kimseyi istemiyorun bir bardaksa da alacağın benim evimin bardağı demek istiyorsun benim ya 30 onun 31 oda evlenmek istiyor ailemle aynı evdeyim yüzlerini zor görüyorum tat vermiyor der her zaman. biz zaten nişan düğün bir arada yaparız öyle bekleyemeyi ne ben nede o düşünüyor. aile verirse oturup düğün tarihi belli edilir o zaman bir gün önce nişan sonra düğü yapılır uzatmak bize göre değil.

hiç sağlıklı bir ilişki gibi görünmüyor uzaktan bakınca ne yalan söyleyeyim. 7 aydır -ikisini çık 5 ay- 5 aydır tanıdığı biriyle evlenmek için tabiri caizse (kızmayın ama) tutturmuş bir kadın, belirli bir işi olmayan, hiç çalışmadığı kpss'ye hayatını odaklamış(!), 15 günde evlenme vaadeden bir adam.

yani ben bazen anlamıyorum sonuçta hepi topu 7 aydır birliktesiniz, aman aman bir aşk desen yok, mantık desen yok, geleceği belli olmayan bir ilişki için evlenme planları yapmak yerine daha sağlıklı ilişki ve hayatlara neden yol alınmaz ki?

kolay kolay kimseye ayrılın demem ama sizin ilişkinizin ele alınır tarafı yok. bana şöyle gelseydiniz "erkek arkadaşım böyle böyle birisi ama ben onu çok seviyorum aşığım her şeyiyle kabulüm gerekirse aileme de karşı çıkarım." derdim ki kız seviyor aşık, sizden o elektriği de almadım malesef.

bence bırakın herkes kendi hayatına devam etsin, siz de gelen görücülerinize bakın daha makul mantıklı ve belki de aşık olabileceğiniz birisi çıkar karşınıza.

Onun açısından düşünüyorum;
Henüz kendisine bir yol çizememiş.
Siz evlilik konusunu açtıkça geri adım atıyor.
Çünkü daha kendisi bile ne olacagını kestiremiyor.
Sıktıgımı düşünmüyorum demişsiniz ama oldukça sıkmışsınız.

Sizin açınızdan düşündüm;
siz bir an önce olayın gidişatını görmek istiyorsunuz.

Ancakkkk ortada kocaman bir sorun var.
Erkek arkadaşınız sizi oyalıyor.
Ne demek 15 gün içinde söz,nişan, düğün.
Hiç gerçekçi degil.
Söyledikleri size sus payı sadece.

O nedenle biraz daha bekleyin bence.
Hemen olayı evlenmeye getirmeyin.
Anladıgım kadarıyla sizin de kafanızda soru işaretleri var.
7 ay çok az bir zaman...

cnm soru işaretleri var ama gel görki hangi evli çiftle görüşsem aynı dört dörtlük evliliği uyumu kimsede göremiyorum ama bana evliliklerini anlatmasalar uzakktan tanısam hepsi mükemmel çift. ben şunu iyi anladım ki evlilikte uyum zamanla elde edilen birşey eşlerin birbirini tanımasıyla oluyor uyum. tartışma var ama sevgide ve alışkanlıkta var aynı yataga girebileceğim adam bu diyorum ne bundan önce birisi içinde bunu düşünmemiştim.

evet acele ettiğim vfarkındayım ama ahh o yalnızlık denilen şey yokmu hayatımda 7 aydır var ama heranımı onula geçirirnce yetmiyor artık aynı çatı altında olalım diyorum yıllardır ailemden uzakta ev arkadaşı kahrı çekerek memurluk yaptım ve gerçekten artık bir yuvam olsun bir kocam olsunda rahat edeyim gezeyim tozayım en basitinden akşam bir davet olsa hangi evli çiftin arabasına bineceğimde beni götürecekler getirecekler derdinden bile kurtulmak istiyorum diyorum zor oluyo bir bayanın yalnız yaşaması insan sıkılıyor artık kimseye sığınamıyorsun ev arkadaşlığına yeterince doymuşsun kimseyi istemiyorun bir bardaksa da alacağın benim evimin bardağı demek istiyorsun benim ya 30 onun 31 oda evlenmek istiyor ailemle aynı evdeyim yüzlerini zor görüyorum tat vermiyor der her zaman. biz zaten nişan düğün bir arada yaparız öyle bekleyemeyi ne ben nede o düşünüyor. aile verirse oturup düğün tarihi belli edilir o zaman bir gün önce nişan sonra düğü yapılır uzatmak bize göre değil.

ben de üç yıl yalnız yaşadım hatta sevgilim de vardı, ben atandığımda iki yıldır çıkıyorduk -ki şimdi eşim olur kendisi- aman yalnız yaşamayayım diye evlenmedim saçma geldi hala da geliyor. evet zor yalnızlık haklısın, evet sıkıcı, ev arkadaşım olmadı bu yaştan sonra çekemem dedim almadım kimseyi tek başıma üç sene yaşadım bekar evimde yine aynı durum olsa yine yaşardım, bunun için evlenilmez kesinlikle hem böyle bir ilişkide.

ha illa evleneceksen hiç olmazsa dediğim gibi görücülerine bak onları değerlendir bari.

Son düzenleme:
hiç sağlıklı bir ilişki gibi görünmüyor uzaktan bakınca ne yalan söyleyeyim. 7 aydır -ikisini çık 5 ay- 5 aydır tanıdığı biriyle evlenmek için tabiri caizse (kızmayın ama) tutturmuş bir kadın, belirli bir işi olmayan, hiç çalışmadığı kpss'ye hayatını odaklamış(!), 15 günde evlenme vaadeden bir adam.

yani ben bazen anlamıyorum sonuçta hepi topu 7 aydır birliktesiniz, aman aman bir aşk desen yok, mantık desen yok, geleceği belli olmayan bir ilişki için evlenme planları yapmak yerine daha sağlıklı ilişki ve hayatlara neden yol alınmaz ki?

kolay kolay kimseye ayrılın demem ama sizin ilişkinizin ele alınır tarafı yok. bana şöyle gelseydiniz "erkek arkadaşım böyle böyle birisi ama ben onu çok seviyorum aşığım her şeyiyle kabulüm gerekirse aileme de karşı çıkarım." derdim ki kız seviyor aşık, sizden o elektriği de almadım malesef.

bence bırakın herkes kendi hayatına devam etsin, siz de gelen görücülerinize bakın daha makul mantıklı ve belki de aşık olabileceğiniz birisi çıkar karşınıza.

hayatım mesleği var sağlıkçı kendisi tayini çıkmasış sözleşmeli çalışıyor 1300 maaşı var evi ve arabasıda var yani maddi olarak pek zorlancağımızı düşünmedim. ama heran herşey değişir o da herkes için geçerli bir durumdur. daha sağlıklı bir ilişki hazırda beklesede ay bu olmadı desem ona baksam hangi kadın için bu durum var illaki sıkıntı problem dolu. bir tane biriyle tanıştım iş iyi herşey iyi ama sessiz evet inanılmaz dercede sessiz birisi açmıyor yıldızı yüksekte olsa bana parlamadı. 3 kez görüştüm üçündede ben konuştum o cevap verdi ve zevk alamadığım birşeye devam etmedim. bşrazda albenili olacak insan

Aynı çatı altında olmak istemeni anlıyorum çok sevmeni de..
Ama evlilik sanıldığı kadar tatlı ve kolay değilmiş 1 aylık evli biri olarak söylüyorum bunu:KK50:
o kedi köpek dalaşması dediğin kavgalar evliyken daha çok üzüyor gözüne büyük görünüyor
Acelen seni şuandakinden daha kötü bir hayat içine sokabilir.. Bu nedenle acele etme derim..
Bir yandan gelinliklere bak evle ilgili ihtiyaçlarına bak seçimlerini yap tercihlerini belirle..
Karar aldığınızda işiniz kolay olur o zaman merak etme.. Yeterki birbirinizle bir ömür olmak istediğinizden emin olun..

ben de üç yıl yalnız yaşadım hatta sevgilim de vardı, ben atandığımda iki yıldır çıkıyorduk -iki şimdi eşim olur kendisi- aman yalnız yaşamayayım diye evlenmedim saçma geldi hala da geliyor. evet zor yalnızlık haklısın, evet sıkıcı, ev arkadaşım olmadı bu yaştan sonra çekemem dedim almadım kimseyi tek başıma üç sene yaşadım bekar evimde yine aynı durum olsa yine yaşardım, bunun için evlenilmez kesinlikle hem böyle bir ilişkide.

ha illa evleneceksen hiç olmazsa dediğim gibi görücülerine bak onları değerlendir bari.

benim yalnızlıkta 8. yılım. 8 yıldır gurbetteyim okuduğum dönemleri saymıyorum bu memuriyetim. 8 yıldır da açık söyleyim karşıma adam gibi biri çıkmadı ilk yıllar ben çirkindi,m toparlayınca gelenlerde sorun vardı. bir kısmetsizliktiki anlatamam bu ilişkimde ilk kez birini gözlerinin içine baktım utanmadan ilk çıktığımız gün onunla ilk kez sohbet ederken sıkılmadım. çok rahattım yanında kasmadan gülerek konuştuk gezdik tozduk. ilk kez birine bu kadar ısındım hemde ilk görüşte.

cnm soru işaretleri var ama gel görki hangi evli çiftle görüşsem aynı dört dörtlük evliliği uyumu kimsede göremiyorum ama bana evliliklerini anlatmasalar uzakktan tanısam hepsi mükemmel çift. ben şunu iyi anladım ki evlilikte uyum zamanla elde edilen birşey eşlerin birbirini tanımasıyla oluyor uyum. tartışma var ama sevgide ve alışkanlıkta var aynı yataga girebileceğim adam bu diyorum ne bundan önce birisi içinde bunu düşünmemiştim.

bu cümleyi yeni gördüm o zaman bazı sözlerimi geri alıyorum aşk yok vs gibi, çünkü bunu yazan insana aşk yok sevgi yok demek haksızlık olacak :)

benim yalnızlıkta 8. yılım. 8 yıldır gurbetteyim okuduğum dönemleri saymıyorum bu memuriyetim. 8 yıldır da açık söyleyim karşıma adam gibi biri çıkmadı ilk yıllar ben çirkindi,m toparlayınca gelenlerde sorun vardı. bir kısmetsizliktiki anlatamam bu ilişkimde ilk kez birini gözlerinin içine baktım utanmadan ilk çıktığımız gün onunla ilk kez sohbet ederken sıkılmadım. çok rahattım yanında kasmadan gülerek konuştuk gezdik tozduk. ilk kez birine bu kadar ısındım hemde ilk görüşte.

evet evet cümleni yeni gördüm madem öyle o zaman biraz zaman ver, sen lafını açma evliliğin bakalım ne yapacak eğer ciddiyse eninde sonunda kendisi konuyu açacaktır. yılbaşına kadar bekle en azından, baktın değişen bi şey yok o zaman tekrar düşünürsün.

Uyum evlilikle degil bence,
uyum bir insanı iyice tanıdıktan sonra işte evlenecegim insan budur dediğindedir :)

Biz eşimle 7 yıl flörtün ardından evlendik.
8 yıllık evliyiz.
Yani 15 yıldır beraberiz :) :nazar:

Üniversiteden mezun olduk mezun olur olmaz ikimiz de göreve başladık.
Fakat göreve başladıktan 3 yıl sonra evlendik :)

Ben de 3 yıl bekar hayatı yaşadım.
Seni anlıyorum.
Ama bence çok acele ediyorsun.

Aynı çatı altında olmak istemeni anlıyorum çok sevmeni de..
Ama evlilik sanıldığı kadar tatlı ve kolay değilmiş 1 aylık evli biri olarak söylüyorum bunu:KK50:
o kedi köpek dalaşması dediğin kavgalar evliyken daha çok üzüyor gözüne büyük görünüyor
Acelen seni şuandakinden daha kötü bir hayat içine sokabilir.. Bu nedenle acele etme derim..
Bir yandan gelinliklere bak evle ilgili ihtiyaçlarına bak seçimlerini yap tercihlerini belirle..
Karar aldığınızda işiniz kolay olur o zaman merak etme.. Yeterki birbirinizle bir ömür olmak istediğinizden emin olun..

inanmıyorum inan beni korkuttun şimdi ne oluyor daha bir ayda anlamadım. biz kavga edince erkek arkadaşım şunu söylemeye başladı son zamanlarda biz seninle anlaşamıyoruz ne olacak böyle.. benim senle işim zor falan ama ayrılalım demiyor bende demiyoruum. 1 saat sonra başlar yılışmaya ben sözlerini hatırlatıncada bakma kzgınken söylediklerime der olayları yaşanmamış gibi devamö eder açmaz tekrardan konuları.. ama dediğim gibi bir yığın gelinlik modeline baktım bilgisayara attım. eşya kısımlarınıda hep buaradan takip ederim zaten onada zaman zaman gösterdim oda beğendiklerini söyler.

7.aydır tanışıyorsunuz ve evlilik için acele ediyorsunuz komik.Evliliği çocuk oyuncağı olarak görmeyin lütfen.Boşanmaların,geçimsizliklerin en büyük sebeplerinden birisi de birbirini tanımadan evlenmek zaten.7 ayda böyle kavga ediyorsanız evlenince ne olur bi de öyle düşünün.

7 ay evlilik icin cok erken..

belki sartlar olgunlasmis olsa iki taraf dengeyi tutturabilse olabilir..

ama hemen evlenmeyi istediginizi belli etmek bu sorun yaratir..

birde malasef birsey yoken is güc vs bu zaman aliyor...

2004 ten beri sevgilim ayni kisi o zaman üniversite 2 ye gidiyordu 2006 da mezun oldu,bu sene memur olabildi..

yani bazen olmayinca olmuyor..7.5-8 sene oldu insallah yeni yeni adimlar atacaz...

biraz tanimaya bakin daha ne istiyorsunuz birbirinizden henüz anlayamamissiniz gibi kavga gürültüden anlasildigi üzere

bu kadar kavga kıyamet olmasa 7 ay o kadar da kısa değil diycem ama...sizin için çok kısa..

uyumlu olmaya, orta noktada buluşmaya çalışıp olmuyorsa da çok üstelememek lazım bence

ahh şu aile baskısı bende acele etmem eksiğimiz tamamlarım sıkışmamda baskı çok fena kızlar yaşın 30 oldu hadi artık benden küçük kuzen 3 yıllık evli çocuğu oldu aman zengin koca buldu senden akıllı bak çocuğuda oldu diyen çok annem babam demez bunu diğer akrabalar. belkide bu yüzden daralıyorum.

7.aydır tanışıyorsunuz ve evlilik için acele ediyorsunuz komik.Evliliği çocuk oyuncağı olarak görmeyin lütfen.Boşanmaların,geçimsizliklerin en büyük sebeplerinden birisi de birbirini tanımadan evlenmek zaten.7 ayda böyle kavga ediyorsanız evlenince ne olur bi de öyle düşünün.

annemde böyle söylüyor ama biz 7 ayıl ilk zamanlarımda çok kavga ettik son 4 aydır falan iyiyiz yani. zaten benimkisi bana şunu söylmeişti keşke seni biraz daha tanıyıp öyle çıksaydım işte o zaman kavgalarımız olmazdı ona göre davranırdım demişti.

X