Erkek arkadaşım misilleme yapıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Asıl sorun misilleme değil, anlattığınız ilişki tipinde o kadar çok sorun var ki ne öneri vereceğimi ben de şaşırdım çünkü misillemeye gelene kadar ortada daha derin sorunlar var ve o sorunlar çözülmeden misilleme vs de çözülmez

Birbirinizi bu kadar boğmak için hayat çok kısa değil mi ? Şimdi evlilik yazdığınız için soruyorum ilerde evlenince de sürekli böyle mi olacak ? Misillemeler kısıtlamalar hayat bunlarla uğraşmak için çok kısa ya. Sadece tutku ,aşk yetmiyor ki insan dost olabileceği en çok eglenebilecegi birine ihtiyac duyuyor sizinki bu şekilde bir savaşa dönmüş

Öncesinden tanışıklığımız vardı.
anlıyorum. toksik diyince kızmışsınız ama ikinizin de olaylara tepkisi çok anormal. kısıtlamak, misilleme yapmak vs. yerine karşılıklı nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı konuşmak daha kolay değil mi? çok yorucu bir ilişkiniz var ben okurken daraldım...

Onunla ilgili ya da iliskinize dair bir eleştiri geldiginde sen de şöylesin o zaman sen de böylesinlere girmesi karakteri gereği bence.

Siz de eminim bunu yaptıgında soruyorsunuz degil mi? Madem seninde sorunun vardı ben söylemeden neden dile getirmedin o zaman diye.
Uzak hissedince özlüyor özleyince kavga cıkıyor.
Sorun yokken nedensizce büyüyor mevzu, kurulan cümlelerin icindeki kelimelere dönüyor konudan da cıkılıyor.
Misilleme olayinin cözümü karsi tarafi elestirmeden hislerinizi anlatmaniz olacak belki deneyin isterseniz.

anlıyorum. toksik diyince kızmışsınız ama ikinizin de olaylara tepkisi çok anormal. kısıtlamak, misilleme yapmak vs. yerine karşılıklı nelerden hoşlanıp hoşlanmadığınızı konuşmak daha kolay değil mi? çok yorucu bir ilişkiniz var ben okurken daraldım...
Üslûp her şeydir. Toksik denmesi değil sadece bilmiş bir şekilde üstten yargılanması beni rahatsız etti. Zaten sorunların farkında olduğum için ve tavsiye için buraya yazdım. Ayrıl ya da toksik gibi yorumlara ihtiyacım yok. Erkek arkadaşımı seviyorum ve bu yanlışlarımızı düzeltmenin yollarını arıyorum. Bu benim için daha kıymetli

Onunla ilgili ya da iliskinize dair bir eleştiri geldiginde sen de şöylesin o zaman sen de böylesinlere girmesi karakteri gereği bence.

Siz de eminim bunu yaptıgında soruyorsunuz degil mi? Madem seninde sorunun vardı ben söylemeden neden dile getirmedin o zaman diye.
Uzak hissedince özlüyor özleyince kavga cıkıyor.
Sorun yokken nedensizce büyüyor mevzu, kurulan cümlelerin icindeki kelimelere dönüyor konudan da cıkılıyor.
Misilleme olayinin cözümü karsi tarafi elestirmeden hislerinizi anlatmaniz olacak belki deneyin isterseniz.
Evet yazdığınız gibi gelişiyor olay. Deniyorum söylediğiniz yolu umarım bir sonuç alabiliriz. Teşekkür ederim :)

Birbirinizi bu kadar boğmak için hayat çok kısa değil mi ? Şimdi evlilik yazdığınız için soruyorum ilerde evlenince de sürekli böyle mi olacak ? Misillemeler kısıtlamalar hayat bunlarla uğraşmak için çok kısa ya. Sadece tutku ,aşk yetmiyor ki insan dost olabileceği en çok eglenebilecegi birine ihtiyac duyuyor sizinki bu şekilde bir savaşa dönmüş
Evet ben de bunun için telafi etmeye ve yanlışlarımızı çözmeye çalışıyorum

Sosyal medya zorbalığı hiç son bulmayacak maalesef. Garip bir iletişim şekliniz var. Adınıza üzüldüm

Sizinle konusmadim ki. :KK66: Ama size de cevap veriyim: Aslinda iliskinizdeki sorunlar basit, ama üstüne calismazsaniz hüsranla bitecek. Evlilige kadar götüremezsiniz bile. Bana üzülmeyin. Bu duruma üzülün daha cok.

Sizinle konusmadim ki. :KK66: Ama size de cevap veriyim: Aslinda iliskinizdeki sorunlar basit, ama üstüne calismazsaniz hüsranla bitecek. Evlilige kadar götüremezsiniz bile. Bana üzülmeyin. Bu duruma üzülün daha cok.
Üstüne çalıştığım için farklı bir bakış açısı arıyorum zaten. Sizin evliliğe götüremezsiniz demenizi de ciddiye alamadım bu çocuksu hırsınızla yazdığınız yorumdan sonra kusura bakmayın. Teşekkürler :)

Yani birlikte terapiye gidin derim ben öncelikle, ayrıca birbirinizi karşılıklı kısıtlama durumunuz olduğu için ileride bir durma noktası bulmakta zorlanabilirsiniz. Bence yavaş yavaş terapi eşliğinde birbirinize alan açın.
Bunu sadece bu ilişkiniz için söylemiyorum. Sonuçta ayrılık durumu olabilir, başka ilişkileriniz olursa da aynı davranislar sizin için yorucu olabilir.

Yani birlikte terapiye gidin derim ben öncelikle, ayrıca birbirinizi karşılıklı kısıtlama durumunuz olduğu için ileride bir durma noktası bulmakta zorlanabilirsiniz. Bence yavaş yavaş terapi eşliğinde birbirinize alan açın.
Bunu sadece bu ilişkiniz için söylemiyorum. Sonuçta ayrılık durumu olabilir, başka ilişkileriniz olursa da aynı davranislar sizin için yorucu olabilir.
Teşekkür ederim evet ben de danışmanlık düşünmüştüm bunu da dikkate alacağım :)

İkinizde evlenme olgunluğuna değilsiniz.Önünüzde uzun bir yol var,şimdi karşılıklı kısıtlamalarınız ilerde başka sorunlara evrilir.
Evlilik için şu an zaten çok erken. Yani en az bi 4 5 sene beklemek istiyoruz. Ben bu süreçte sorunlarımızı çözmek istediğim için tavsiye almak istedim

Üstüne çalıştığım için farklı bir bakış açısı arıyorum zaten. Sizin evliliğe götüremezsiniz demenizi de ciddiye alamadım bu çocuksu hırsınızla yazdığınız yorumdan sonra kusura bakmayın. Teşekkürler :)

Ben evlilikle ilgili yaptigim yorumumda gayet ciddiydim. Dedigim gibi iki tarafin kisiligindeki sorunlar cözülmedikce ve iletisiminizi güclendirmezseniz evlilige kadar götürseniz bile bu sekilde huzurlu bir evliliginiz olmaz. Bunda ciddiyim. Hirs yapacak birsey yok. Benim bugün huzurlu bir evliligim varsa bunu zamaninda kendime de ceki düzen verdigimden. Yoksa kendimizi gelistirmesek ve iletisim sorunlari ortadan kaldirmasak iyi iliskiler sürdüremeyiz. Iyi günler

Gençler niye böyle saçma sapan ilişkiler yaşıyorlar çok merak ediyorum valla. İmi çik siviyiriiim diyeceksiniz kesin.
Hiçbir insanın ilişkisinin kusursuz olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki bunu burada sorun olarak adledip yansıtan benim. Düzeltmek için çabalayan da bu ilişkiyi yaşayan "genç". Bu kadar sivrilmenizin lüzumu yok.

Konudan bağımsız Birbirimizi çok sevdiğimiz için kıskanıyoruz kafasını hiçbir zaman anlayamayacağım. Ben eşimi bugüne kadar "kıskandığımı" hiç hatırlamıyorum. Bana aşırı toksik geliyor, toksikten öte iğrenç. Yani durduk yere eşimin sesini niye kıskanayım ya inanılmaz bir şey bu.
Veya bir insan nasıl eşinin, onun sesini kıskandığı için onu kısıtlamasını nasıl normal karşılar, buna izin verir. Eşim bana böyle bir şey dese psikolojisini sorgularım nasıl bir kafa yapısıyla bu düşünceye ulaştı diye.
Kadın garsonlardan kasiyerlerden falan da kıskanıyor musunuz mesela?

Hiçbir insanın ilişkisinin kusursuz olduğunu düşünmüyorum. Kaldı ki bunu burada sorun olarak adledip yansıtan benim. Düzeltmek için çabalayan da bu ilişkiyi yaşayan "genç". Bu kadar sivrilmenizin lüzumu yok.
Size bir haberim var , bunlar bir ilişki için büyük sorunlar ve herkesin ilişkisinde yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X