Erkek arkadaşım kız arkadaşı ile baş başa görüştü.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

anonimkalsam

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ekim 2024
2
-5
18
Nolur fikrinizi belirtin, ilişkim için ciddi bir karar olabilir bu fakat kafam çok karışık...
2 yıldır sevgiliyiz ve bu 2 yıl içinde hiç böyle konuları dert etmedim, olay şu:
Erkek arkadaşımın univeristeden tanıdığı bir kız arkadaşı olmuş .. bugün ise kız kendisini univeristede olacak bir ödül törenine onun videosunu çekmesi için rica edip davet etmiş . ( Erkek arkadaşım şuanda üniversiteye gitmiyor ayrıca, ikisi birlikte geçen yıl sınıf arkadasiydilar...) Ve bana bunu gitmeden önceki gece söyledi , açıkçası bana tuhaf geldi ve hoşuma gitmediğini açık bir şekilde belirttim... Kendisi daha önce böyle birşey olsa gitmekten vazgecerdi fakat bu sefer gecmedi. Ertesi gün sabah 7de etkinlige gitmek için benimle birlikte kalktı (bende etkinligin olduğu univeristede okuyorum, fakat etkinlik univeristenin başka uzakta olan bir kampüsunde) ve bu beni biraz daha bozdu çünkü erkek arkadaşım sabahları erken kalkmaktan nefret eder ve asssla uyanmaz, mesela beni okula bırakır misin diye rica etsem gelmek istemez evde uyumayı tercih eder.. hem böyle yapmadığı bir şeyi yapması hemde sırf gecen yıl sınıf arkadaşı olan birinin videosunu çekmek için gitmesi tuhaf geldi ... Neyse döndü etkinlikten tabi ben bütün gün sıkıldım buna.. birde kız ile birlikte dönmüşler aynı otobüsle vs .. bana sordu kendisi seninle tanışmak istiyor bende seni tanıştırmak istedim diye.. bu da bana tuhaf geldi ??? Ve görüşmek istemediğimi söyledim, neyse sonra biz bize eve dönerken konuyu biraz açtım ve üzüntümü / neye sıkıldığımi bahsettim .. bana soylenmiyecek birçok şey söyledi ve yobaz oldugumu, benim yobazligim ile nasıl başa cikicagini düşündüğünü söyledi ... Diğer insanlara karşı herhangibir mesafe koymak istemediğini ve böyle arkadaşcanlısı olmayı sevdiğini söyledi... Ayrıca bende ona dedim ki, eğer ben tek başıma erkek bir arkadaşımın yanına görüşmeye gitseydim sende rahatsız olurdun, ve bana dedi ki;
Hayır olmazdım ... Bu da tuhaf değil mi?? Neden beni kıskanmıyor.. (yanlış anlamayın konu çok çok kıskanıp şiddete dönen bir kiskanclik tabi ki istemiyorum iliskide, sadece beni düşünmüyor mu gibisinden) ... O kadar çok kalbimi kiricak şey söyledi ki... +Ve bunlardan önce başka ciddi konularda da kavga olmustu(ben tam üni kazanınca kaydını dondurup baska şehirdeki üni için çalışmaya başladı) o yüzden kalbim çok kırık ve kafam çok ama çok karışık... sizce daha fazla kendimi ezdirmeyip ayrılmalı miyim yoksa ... gerçekten yobaz miyim?

Evet yobazsınız. Arkadaşı için insan bir şeyler yapmak isteyebilir, ayrıca sizle kızın tanışmak istemesi çok doğal bundan nasıl bir fitnelik çıkarttınız ben anlayamadım. Emin olun kız da size hayran değildir sırf siz arkadaşının sevgilisisiniz diye tanışmak arkadaş olmak istemiş sizle. Ters bir düşüncesi olsa siz yokmuşsunuz gibi davranırdı. Her haltta size tuhaf geliyormuş. Merak etmeyin kimsenin sizin sevgilinizle bir derdi yok.

Erkek arkadaşınıza verdiğiniz örnekten yola çıkarak soruyorum; bir erkek arkadasinizla görüşmeye gitseniz bunun neresi rahatsız edici olur yada olmalı?
Karşı cinsten insanlar bir araya geldiğinde akıllarına hiç karsi cinsten birini görmemiş gibi farklı şeyler mi gelir?

Erkek arkadaşınıza verdiğiniz örnekten yola çıkarak soruyorum; bir erkek arkadasinizla görüşmeye gitseniz bunun neresi rahatsız edici olur yada olmalı?
Karşı cinsten insanlar bir araya geldiğinde akıllarına hiç karsi cinsten birini görmemiş gibi farklı şeyler mi gelir?
Ya bu yeni nesil babannnem kuşağından bile yobaz yemin ediyorum. Ne okul okumuşlar ne arkadaş edinmişler ne karşı cinsi görmüşler anlamadım ben bunları. Hiç ünide falan da erkek kız arkadaşları falan olmamış galiba. Bizim bir grubumuz olurdu yarısı erkek yarısı kız. Öyle samimi erkek arkadaşlarım var ki iki tanesine kınamda kırmızı kıyafet giydirdim kızlarla oynadı. Bunların algısı kapalı at gözlüğü ile bakıyorlar dünyaya. karşı cinsten biri varsa aman kesin seks dönecek orda sanıyorlar.

Yani sizin için kendinden fedakarlık yapmayıp başka kişiler için yapabiliyorsa bence bu sorun 1.
Sizin kırıldığınız noktaları anlatırken öfkelenip ağıza alınmayacak kelimeler ağıza alması sorun 2.
Bende şüphelenirdim durduk yere bu kız nereden çıktı videosunu çekecek benim sevgilimden başkası yok mu? Orada bulunun herhangi biri bile çeker. Bende saçma bir muhabbet üzerine tanışmazdım. Olaydan ben bile hoşlanmadım.
İçime sinmedi açıkcası ama onun haricinde kız arkadaşları tabi olur beraberde görüşülebilir bilemedim tuhaf 🤷🏻‍♀️

Yobazsın diyemem ama hayat görüşleriniz hiç uymuyor diyebilirim. Birbiriniz için uygun değilsiniz sanki. Böyle anlaşmazlıklarda orta yol bulunamıyorsa bitirmek en güzeli. Ne gereği var kısıtlamaya değiştiremeye insanları. Bana da çok normal gelir karşı cinsle dostluk kurmak, baş başa görüşmek ama herkes normal bulmak zorunda değil, bu da yobazlık değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X