Erkek ajitasyonu

nilmil

Nirvana
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
2.475
4.206
34
merhabalar, benimki bir dert değil ama soru işareti diyebilirim. Yeni biriyle tanıştım. İlk buluşmada bir kahve içip sohbet ettik. Eşinden yeni ayrıldığını ve bir oğlu olduğunu söylemişti. Sohbet güzeldi neşeliydi. Ben sohbet sonunda eşinden neden ayrıldığını sorana dek. Eşinin onu aldattığını söyledi. Bende çok şaşırdım ne diyeceğimi bilemedim. Sorduğum için özür diledim. Cidden üzüldüm geçinemedik, anlaşamadık diye klasik bir cevap bekliyordum. Bir tarafım ne kadar şaşkınsa diğer tarafım henüz yeni tanıştığı birine bunu anlatmasını tuhaf buldu.
İkinci defa buluştuk konu hep bir şekilde evliliğine ve eski eşine geldi. Yine anlattı birşeyler.
Dün tekrar buluştuk sinemaya gittik, çıkışında oturduk yine konu ilişkilere, eski eşi ve aldatma olayına geldi. Bende sordum ailen biliyor mu bu aldatılma olayını hayır dedi peki dedim neden yeni tanıdığın birine bunu anlatıyorsun? Daha önce bir kadına daha anlatmış. Bilmen gerektiğini düşündüm dedi. Teşekkür ederim ama bunu karşındaki ajitasyon olarak algılayabilir dedim. Gerçekten mi dedi hiç istemediğim bir durum uyardığın için sağol dedi.
Eve dönünce, whatsapptan artık eski eşinden bahsetmezsek olur mu diye yazdım o da haklısın durumu dengeleyemiyorum dedi. Sanırım ben bir ilişkiye hazır değilim, zamana ihtiyacım var dedi. Seni kırdıysam özür dilerim deyince hiç uzatmadan kararına saygı duyuyorum dedim iyi geceler deyip konuşmayı bitirdim. Üçüncü görüşmeye kadar benimle oldukça ilgilenen arayan, yazan adam birden ilişkiye hazır olmadığını söyledi. Bunun nedeninin aldatılma olayını hemen anlattığı için ajitasyon yapıyorsun olarak algılanır anlatma dememe bağlı olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir? Bu karşı cinsin ilgisini çekmek için duygu sömürüsü yapmak gibi geldi bana.

Ajitasyon mu artık kendini acındırma mı bilemem. Ama şu kadar yazayım çocuğunun annesi hakkında hem de tanımadığı bir insanın yanında kötü konuşan erkekten buzzzz gibi soğurum. Namusun olmuş, çocuğunun annesi olmuş kadın hakkında konuşmak gibi g.vatlık yok arkadaş. Genel olarak yaşanmış bitmiş ilişkiler hakkında konuşmak çok çapsızca geliyor bana yapan kadın olsun, erkek olsun.

Burda duygu sömürüsü diye birşey yok ki ne alaka hatta? Adam demekki baya yara almış bundan bahsetmek istemiş bazen bu şekilde bizi üzen konularda anlatmak bir nevi rahatlamayı sağlıyor.Sürekli demesi hoş değil tabiki bunun için uyarabilirsiniz ama duygu sömürüsü demeniz karşı tarafın daha çekingen olmasını sağlamış, geriye kaçmış resmen adam.

Yaa kendi akraba çevremi de kadınlar kulübünü de kapsayarak söylüyorum.
Boşanan erkeklerin hepsini de karısı aldatıyor,ne hikmetse
Bir tane 'ben dövdüm de terketti', bir tane 'aldattım da boşadı' diyen yok. Herkes boynuzlu keçi,masallah

Son düzenleme:
Aslinda ajitasyon seklinde degil de , icini dokmek istemis ama bunu bir terapiste yapmasi daha dogru tabi ki.

Dedigi gibi eski yaralar kapanmadan yeni bir iliskiye hazir olamaz. Once kendi icinde cozumlemesi gerekiyor.

Ben bir ilişkiye hazır değilimin manası sana karsı hata yaptım, beni tolere eder misin olabilir ? Yani orada bir destek beklemiş olabilir. Olumlu tarafından bakıyor olabilirim ben olaylara tabi.

Duygu sömürüsü yaptığını düşünmenizden de hoşlanmamış olabilir. Kendini açmış, evliliğinin bitme nedenini dürüstçe anlatmış, siz bunu duygu sömürüsü olarak algılamışsınız, adam da durumdan rahatsız olup kesmiş görüşmeyi bence.
İnan’ın peşin hükümlü değilim, ama yeni biriyle tanışırken sürekli bu konudan bahsetmek ve benden öncede tanıştığı bir kadına da bunu anlatması bana normal gelmedi. Daha ilk buluşmada karım beni aldattı demesini garipsedim. Ki ben böyle düşünmüyorum ama başkaları ajitasyon yapıyor olduğunu düşünebilirler deyince haklısın en son istediğim şey bu olur. Bir daha anlatmam dedi. Zaman içinde anlatılabilecek bir konu bence ilk buluşmada değil.

Yaa kendi akraba çevremi de kadınlar kulübünü de kapsayarak söylüyorum.
Boşanan erkeklerin hepsini de karısı aldatıyor,ne hikmetse
Bir tane 'ben dövdüm de terketti', bir tane 'aldattım da boşadı' diyen yok. Herkes boynuzlu keçi,masallah

Yalan dolan işte

- Aldattı
- Karılık yapmadı
- Anne olmayı eş olmayı beceremedi
- Ailesi yuvamı yıktı
.....
türlü yalanlar gerisini siz düşünün.

Aileme ezdirdim
İddia oynadım
Karıyla kızla mesajlaştım
Psikolojik şiddet uyguladım hayvanca davrandım

asla yok kimse yoğurdum ekşi demiyor.
Yukardaki yorumlarda vah vah yara almış vs yazmışlar inanmayın yahu yalan dolan hiçbir kadın durduk yere yuvasını yıkmıyor. Herif burda bile kendini acındırmayı başardı ya helal olsun:KK12:

Son düzenleme:
Bence ruhu yaralı ve eski eşi boşanmayı hazmedememiş konustukça anlattıkça sizin ilginizle beslenmek istemiş. Olmadı bir tavla oynayın birde orda bakın (diğer konuya istinaden esprim anlşılmıştır umarım)

İnan’ın peşin hükümlü değilim, ama yeni biriyle tanışırken sürekli bu konudan bahsetmek ve benden öncede tanıştığı bir kadına da bunu anlatması bana normal gelmedi. Daha ilk buluşmada karım beni aldattı demesini garipsedim. Ki ben böyle düşünmüyorum ama başkaları ajitasyon yapıyor olduğunu düşünebilirler deyince haklısın en son istediğim şey bu olur. Bir daha anlatmam dedi. Zaman içinde anlatılabilecek bir konu bence ilk buluşmada değil.

Yani anlatmasa ya da daha sonra anlatsa daha iyi olurmuş ama bana da çok yeni bir ayrılık yaşamış yarasını yeni ilişkiyle sarmaya çalışıyor, yara da hala kanadığı için konu dönüp dolaşıp oraya geliyor gibi geldi.

Her neyse, iki durumda da bitmesi sizin açınızdan iyi olmuş bence.

Ben sizi haksız bulmadım. Olur da bir şekilde konu aldatmaya gelirdi o zaman söylenebilirdi belki. Ama daha ilk buluşmadan karım beni aldattı, şöyle kötüyüm, böyle üzgünüm diye anlatması çok saçma. Belli ki mıymıy da bir enerji vermiş ki siz ajitasyon olarak görmüşsünüz.

Belki farkında değildi uyarılınca bozuldu. Belki de taktiği buydu ifşa olunca kendini geri çekti.

Duygu sömürüsü yaptığını düşünmenizden de hoşlanmamış olabilir. Kendini açmış, evliliğinin bitme nedenini dürüstçe anlatmış, siz bunu duygu sömürüsü olarak algılamışsınız, adam da durumdan rahatsız olup kesmiş görüşmeyi bence.
++++++++++++++++++

merhabalar, benimki bir dert değil ama soru işareti diyebilirim. Yeni biriyle tanıştım. İlk buluşmada bir kahve içip sohbet ettik. Eşinden yeni ayrıldığını ve bir oğlu olduğunu söylemişti. Sohbet güzeldi neşeliydi. Ben sohbet sonunda eşinden neden ayrıldığını sorana dek. Eşinin onu aldattığını söyledi. Bende çok şaşırdım ne diyeceğimi bilemedim. Sorduğum için özür diledim. Cidden üzüldüm geçinemedik, anlaşamadık diye klasik bir cevap bekliyordum. Bir tarafım ne kadar şaşkınsa diğer tarafım henüz yeni tanıştığı birine bunu anlatmasını tuhaf buldu.
İkinci defa buluştuk konu hep bir şekilde evliliğine ve eski eşine geldi. Yine anlattı birşeyler.
Dün tekrar buluştuk sinemaya gittik, çıkışında oturduk yine konu ilişkilere, eski eşi ve aldatma olayına geldi. Bende sordum ailen biliyor mu bu aldatılma olayını hayır dedi peki dedim neden yeni tanıdığın birine bunu anlatıyorsun? Daha önce bir kadına daha anlatmış. Bilmen gerektiğini düşündüm dedi. Teşekkür ederim ama bunu karşındaki ajitasyon olarak algılayabilir dedim. Gerçekten mi dedi hiç istemediğim bir durum uyardığın için sağol dedi.
Eve dönünce, whatsapptan artık eski eşinden bahsetmezsek olur mu diye yazdım o da haklısın durumu dengeleyemiyorum dedi. Sanırım ben bir ilişkiye hazır değilim, zamana ihtiyacım var dedi. Seni kırdıysam özür dilerim deyince hiç uzatmadan kararına saygı duyuyorum dedim iyi geceler deyip konuşmayı bitirdim. Üçüncü görüşmeye kadar benimle oldukça ilgilenen arayan, yazan adam birden ilişkiye hazır olmadığını söyledi. Bunun nedeninin aldatılma olayını hemen anlattığı için ajitasyon yapıyorsun olarak algılanır anlatma dememe bağlı olduğunu düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nedir? Bu karşı cinsin ilgisini çekmek için duygu sömürüsü yapmak gibi geldi bana.

Aldatılma olayını henüz sindirememiş de olabilir,konuyu hala anlatma ve o konu üzerinde konuşma ihtiyacı var demek ki. Size anlatması çok gereksiz ama bikaç cümleyle bahsedebilirdi fakat her görüşmede konusu açılmış,gayet iyi bir farkındalık yaratmışsınız onda bi terapist bulsun önce olayı hazmetsin. Cidden bi ilişkiye hazır değil belli ki,o adamın rehabilitasyon merkezi olmak istemiyorsanız önünüze bakın,iyileştirmeyin münkünse “iyilik halinde” olan birini bulun. nilmil nilmil

Ben sizi haksız bulmadım. Olur da bir şekilde konu aldatmaya gelirdi o zaman söylenebilirdi belki. Ama daha ilk buluşmadan karım beni aldattı, şöyle kötüyüm, böyle üzgünüm diye anlatması çok saçma. Belli ki mıymıy da bir enerji vermiş ki siz ajitasyon olarak görmüşsünüz.

Belki farkında değildi uyarılınca bozuldu. Belki de taktiği buydu ifşa olunca kendini geri çekti.
ben Anlamadım. Hatta merak edip eski konularına baktım konu sahibinin yine de anlayamadim esprinizi
diğer konu vardı ya sanırım ona atıf yaptı arkadaşımız, tavla oynarken aldatıldığını öğrenen arkadaşımızın konusu.

Bence senin tarafindan bunun ajitasyon olarak algilanmasi nedeniyle gorusmeyi kesti. Ama bilincli ama bilincsiz, neden anlattigini bilemem. Belki yakin hissetti, belki de durumu kullanmak istedi. Ama bundan sonra gorusecegi kisilerde bu duruma dikkat edecektir.

Bence senin tarafindan bunun ajitasyon olarak algilanmasi nedeniyle gorusmeyi kesti. Ama bilincli ama bilincsiz, neden anlattigini bilemem. Belki yakin hissetti, belki de durumu kullanmak istedi. Ama bundan sonra gorusecegi kisilerde bu duruma dikkat edecektir.
3 buluşmada konu hep bir şekilde eski eşine ve yaşadıklarına geldiği için artık usanmıştım. Hatta kiminle aldatıldığını, o adamın yaşını, işini herşeyi dinledim. Sanırım bu kadarı bana fazla geldi. Ve benden önce bir kadına daha anlattığını söyleyince bende şüphe oluştu durumunu kullandığına dair.

X