Ergenliğim geldi geleli bir patatesim...

Bazıları doğuştan şanslı ne ne yapalım maşallah günün her saati herşeyi yiyebilirim ben uyanır uyanmaz tatlı veya hamburger hiç farketmez ama gerçekten obur değilim fazla yiyince midem bulanıyor zaten

Çok geç yatıyorum ama bence bunun kilo vermemle pek alakası yok biyolojik saatim değişti bence yıllardır böyle yani

Yazdığımı tekrar oku :) Biyolojik saat meselesi değil bu, ne kadar uzun süre uyanık kalırsan o kadar acıkırsın. Acıkırsan yemek yemen gerekir. Diyet yaptığın için yemeyeceksin, yemediğin için insulin seviyen düşmeye başlayacak. Kandaki insulin seviyesi düşünce ertesi sabah yemek yediğinde vucudun normalden daha fazla insulin salgılayacak ve bu da protein harici aldığın her besinin yağ olarak depolanması riskini doğuracak. Süreç arttıkça da insulin direnci oluşur ve ne yaparsan yap kilo veremezsin. Anlayabileceğin şekilde açıklamaya çalıştım, bu yüzden erken uyumaya çalış. Eğer biyolojik saat ile alakalı problemin varsa melatonin takviyelerini araştır. Bunu sana bir Medisinal Kimya Doktoru adayı olarak yazıyorum, itiraz etmeden önce araştırmalısın ki başına iş açmayasın 5-10 kilo için.

İyi geceler

Tavsiyelerinize uymaya çalışacağım tekrardan çok teşekürler :)

Aksamdan kastin aksam yemeginden sonra mi? Aksam yemegini erken bi saate cekebikirsin. Yemekten sonra canin birsey isterse eger hayir bunu yememeliyim demek yerine simdi yersem kilo olur ama sabah uyaninca daha keyifle yerim diye erteleyebilirsin. Bende ise yariyor.

18den sonra aslında.Bana çok mantıklı geliyor o saatten sonra yememek

En gec 19 olsun zaten. Ama dedigim gibi erteleme yontemini secebilirsin. Cok acikma olursa eger yogurtla da gecistirebilirsin. Bir de spora ciddi ciddi baslayinca zaten bi sure sonra vicdan azabi cekersin. Yeme istegin azalir.
Evet artık buna inanadırmalıyım kendimi yoksa bu durum hiç düzelmeyip katlanarak devam edecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…