Aile Planlaması Epilasyon sonrası doğum kontol hapı ve etkisi??

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Ladypurple

*ümitli rüzgar* (alminAŞK)
Kayıtlı Üye
3 Nisan 2014
2.453
1.415
35
Doğum kontrol haplarının yan etkileri arasında tüylenme var. Ben yeni başlayacağım kullanmaya.Fakat epilasyon yaptırıyorum.Son seanslar kaldı. Acaba bu açıdan olumsuz bir etkisi olur mu ki? Epilasyon yaptırıp, doğum kontrol hapı kullandıktan sonra yeniden tüylenmeyle karşılaşan oldu mu acaba?

cnm hangi ilaci kullaniyorsun?
ben suan Qlairista kullaniyorum, en yeni ve hormonlara etkisi en az olan ilac oldugu icin doktorum bunu onermisti. bunun tuylenme yaptigini dusunmuyorum, bende bir artis olmadi sanki..

Son düzenleme:
cnm hangi ilaci kullaniyorsun?
ben suan Qlairista kullaniyorum, en yeni ve hormonlara etkisi en az olan ilac oldugu icin doktorum bunu onermisti. bunun tuylenme yaptigini dusunmuyorum, bende bir artis olmadi sanki..

Hmmm..Onu hiç duymadım..Yasmine başlamıştım ben bagırsaklarıma çok kötü etkisi oldu, İki hafta kullanmama rağmen onu bıraktım..Şimdi mcrogynona başlıycam..Bunun da hormon düzeyi çok azmış, kafam çok karıştı valla hangisinin etkisi en az anlamadım..

bende bir yıldır qlairista kullanıyorum canım doktoruma yan etkisi az olan bir ilaç istediğimi soylemistim
bu ilacı önerdi ben uzun zamandır kullanmama rağmen bir yan etki görmedim , ağda yapıyorum ben lazere gitmedim ama tüylenme yapmadı

Hmmm hem de bir yıldır he, yasminle ben iki haftada pert oldum :)) Bünyeyle mi alakalı bilmiyorum ama..Microgynonu duydun mu hiç? Araştırmalarıma göre bunun da etkisi azmış, çok kişiden olumlu bilgi aldım..Beni en çok korkutan kilo etkisi..Bu yan etkisi çok oluyor diyorlar..Kilo konusunda da sıkıntı yapmadı dimi?

onu duymadım canım ama yasminin olumsuz yan etkileri
olduğunu duymuştum , bir yılda 3kilo aldım ama ilaçtan mı pis bogazliktan mı bilemedim :))

olduğunu duymuştum , bir yılda 3kilo aldım ama ilaçtan mı pis bogazliktan mı bilemedim :))

:))) Hmmm evlilik yaramıştır İnsan bi rahatlığa eriyor ya . Eğer ki bir de çalışmıyorsan ya da masabaşı bir işin varsa durum fena.. Allah benim de sonu hayretsin Ama bir yılda üç kilo çok değilmiş canım :)
Neyse ben bu microgynonu bir deneyeyim de duruma göre bakarım..Ama inşallah tüylenme konusunda sıkıntı olmaz.. :44:

kizlar ben zayif bir insanim, epeyidir Qlairistayi kullaniyorum, kilo filan almadim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…