ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

Ben de üç kez tüp bebek yaptırdım. Tüp bebekten sonra miyom ve poliplerim tekrarlayıp büyüdü. Hormonlar beni mahvetti. 8-10 kere deneyenler nasıl dayanıyor bilmiyorum gerçekten. Ben bu noktada yoruldum. Bazen tek isteğim ağrısız yaşayabilmek diye düşünüyorum.
Beni de hormonlar çok etkiledi.kistlerim büyüdü , karnım davul gibi olmaya başladı , kasıklarımda sanki bi kilo taşıyorum . Kabızlık sorunu olmaya başladı

Beni de hormonlar çok etkiledi.kistlerim büyüdü , karnım davul gibi olmaya başladı , kasıklarımda sanki bi kilo taşıyorum . Kabızlık sorunu olmaya başladı
Ameliyatlardan dolayı artan yapışıklıklar da bu problemlere sebep oluyor. Allah hepimize şifa versin, çok zor. Ve çevremdekiler abartıyorum sanıyor :KK43:

Ameliyatlardan dolayı artan yapışıklıklar da bu problemlere sebep oluyor. Allah hepimize şifa versin, çok zor. Ve çevremdekiler abartıyorum sanıyor :KK43:
Evet yaşadığımı bi ben bilirim . Karnımda 5 kilo taş ile dolaşıyorum sanki . Ben hiç ameliyat olmadım ama o da çok yapışıklık yapıyormuş

Merhaba, bu konuda biraz araştırma yapmıştım. Sizin muhtemelen sezeryan yerinizde skar dokusunun olduğu yerde endometriosis oluşmuş. Yani aslında endometriosis hastası olmayabilirsiniz. Sezeryan ameliyatlarından sonra bölgesel olarak gelişebiliyor. Altunizade Acıbadem hastanesinde Taner Usta’ya görünebilirsiniz. Kendisi endometriosis uzmanı. En azından fikir edinirsiniz.
Aynen oyle sezeryan skarinda. Radyoloji raporunda da oyle yazıyor. Cok tesekkur ediyorum. Mutlaka birkac doktora daha gorunecegim, pandeminin bitmesini bekliyorum

Iyi günler. Benim hikayem baya uzun. Son 5 yilda once cift rahimden 2 kere histeroskopi, 2 yil oncede acik miyom ameliyati oldum. Asıri kanama nedeniyle. 1 yil rahattim. Sonra yine reglinin 5. Gunü cıldiran kanamalarim oldu bazı aylar. Hep ilacla kesildi. Sag yumurtalikta endometroiz kist var denildi. 1.5 cm gibi. Ama benim regl iken öyle dayanilmayacak agrilarim olmuyor. Ilaç icmesem de kısmen dayanıyorum. O da gaz sancisi gibi. Sorun şu kızlar regl kanamalarinız benim gibi çok muydu?

Merhabalar, öncelikle Rabbim şifalar versin. Ben de endometriosis hastasıyım, karın içi yaygın yapışıklıklarım var. Rahimde de polip ve miyom var. Adet günlerim zaten çok sancılı ama adet dışında da özellikle sağ tüpümün alındığı kısımda ciddi ağrı oluyor zaman zaman. Ağrı olduğunda hareket edince artıyor bu ağrı. Tabii hergün bu düzeyde olmuyor. Ben de sizin gibi beslenme düzenimi değiştirmeye çalışıyorum bir aydır. Bi değişiklik olmadı ağrılarda. Egzersiz de yapmam lazım ama hareket esnasında karın içi yapışıklıklardan olsa gerek ağrım oluyor. Ağrısız bir-iki haftam oluyor, o da sıfır ağrı değil tabii. Belki o dönem yalnızca egzersiz yapabilirim. Siz nasıl bu halde egzersiz yapıyorsunuz? Ne tür egzersizler yapıyorsunuz ve hayatınızda nasıl değişiklikler yaptığınızı, ne kadar sürede ağrılarınızın azalmaya başladığını biraz daha anlatabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden
Aminn cümlemize şifa versin canım ilk sayfaya bak istersen orda yazdım beslenme durumunu ama şöyle birşey var karınici yapışıklık şuan bende olmayabilir belki o yüzden cok agrım yok önceden vardı yapışılıklar he yaparsam yapayım ağrıyı geçiremedim birde adet bittikten sonra ağrı kesici içiyorum hemen belki onunda etkisi olmuştur 🤔 öylede dene

Aminn cümlemize şifa versin canım ilk sayfaya bak istersen orda yazdım beslenme durumunu ama şöyle birşey var karınici yapışıklık şuan bende olmayabilir belki o yüzden cok agrım yok önceden vardı yapışılıklar he yaparsam yapayım ağrıyı geçiremedim birde adet bittikten sonra ağrı kesici içiyorum hemen belki onunda etkisi olmuştur 🤔 öylede dene
Yapışıklıklarınızı açtılar mı ameliyatla?

İlaç kullanmıyorum zaten azaltan ilaç yok . Kistler kendi içinde kanadığı için ekstra fazla kanama oluyormuş
Metiler ile apranaxı ayni anda içince nispeten azaltıyor. Bende bu hafta ici dr a gidecegim bakalim büyüdü mü ne oldu. Benim ağrı eşigimde baya yüksek. Ameliyatin 3. Gunu hastaneden otoparka yürümüş insanim.
Birde böyle surekli bir büyük tuvaletim varmış gibi bel ağrılarim oluyor. Bu da kistlerden mi acaba? Miyom ameliyati sonrasida dikis yerleri degilde göbek deligi asagisi sanki geriliyor gibi... çok uzattım kusura bakamayin. Benimle aynı seyleri yasana var mı merak ediyorum.

Metiler ile apranaxı ayni anda içince nispeten azaltıyor. Bende bu hafta ici dr a gidecegim bakalim büyüdü mü ne oldu. Benim ağrı eşigimde baya yüksek. Ameliyatin 3. Gunu hastaneden otoparka yürümüş insanim.
Birde böyle surekli bir büyük tuvaletim varmış gibi bel ağrılarim oluyor. Bu da kistlerden mi acaba? Miyom ameliyati sonrasida dikis yerleri degilde göbek deligi asagisi sanki geriliyor gibi... çok uzattım kusura bakamayin. Benimle aynı seyleri yasana var mı merak ediyorum.
Estağfurullah . Ben hiç ameliyat olmadım ama bel ağrım oluyor . Kistler ağrı yapıyor diye biliyorum

Bende bacak ağrısı ve şişlik yapıyor.sizde oluyor mu
kız ben hamıle gıbı gezıyordum yıllarca bır şişiiyo hamıle göbeği gibi :) bacagıma komple vuruyordu agrısı ohoo hastanenın dili olsa konuşsa o agrılarda bagırıyordum acillerde artık :S cok zor cokkk

X