ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

İlaçlar beni de çok fena yaptı . Benim hamileliğim de kistlerden dolayı çok zor geçiyor yaklaşık 20 haftalık oldu hiç küçülmedi. Salı günü ağrı şokuna girdim acile gittim düşük yapıyorum diye . Allah yardımcımız olsun . Çok zor bi hastalık
çok geçmiş olsunnnn :dua: bebeğini sana bağışlasın.
o ağrı şokunu bilirim ya , bnm küçücük mm olan bi kistim patlamıştı . ağrı acı yerimden oynayamadım ses çıkartamadım bile , eşim beni lavoboda yerde otururken buldu beni, tansiyonum düşmüştü , baygınlık geçirmeme az kalmıştı, eşime dedim hemen küp şeker getir. yarım saat olduğum yerden hareket edememiştim. Çok zor gerçekten....

o ağrı şokunu bilirim ya , bnm küçücük mm olan bi kistim patlamıştı . ağrı acı yerimden oynayamadım ses çıkartamadım bile , eşim beni lavoboda yerde otururken buldu beni, tansiyonum düşmüştü , baygınlık geçirmeme az kalmıştı, eşime dedim hemen küp şeker getir. yarım saat olduğum yerden hareket edememiştim. Çok zor gerçekten....
Amin canım amin . Allahım hepimize sağlıkla bebeğimize kavuşmayı nasip etsin . Hem düşük stresi , hem ağrı şoku çok zordu 😢

Bi daha ağrı sızı yaşamayalım canım . Sana da çok geçmiş olsun

Bi daha ağrı sızı yaşamayalım canım . Sana da çok geçmiş olsun
Genelde hamilelikte adet olmadığımız icin ağrı olmaması gerekir mesela benim hamilelik dönemimde çok şükür ağrım olmamıştı solda 6 cm kist vardı ozaman acama neye göre oluyor o ağrılar anlamıyoruzki 😒 şimdi iki taraftada koça kistler mevcut tüp bebek deniyorum bakalım nolçak allah yardımcımız olsun seninde kuçagına almak nasıp olsun canım

Genelde hamilelikte adet olmadığımız icin ağrı olmaması gerekir mesela benim hamilelik dönemimde çok şükür ağrım olmamıştı solda 6 cm kist vardı ozaman acama neye göre oluyor o ağrılar anlamıyoruzki 😒 şimdi iki taraftada koça kistler mevcut tüp bebek deniyorum bakalım nolçak allah yardımcımız olsun seninde kuçagına almak nasıp olsun canım
Çok sağol canım amin . Ben de anlamdım hatta ağrısız olacak diye düşündüm . Büyük ihtimal yapışıklık çok . Rahim büyüdükçe kistleri ve bağırsakları yukarı doğru çekiyor ve ağrı olıyor . İnşaallah hepimize sağlıkla evladımıza kavuşmak nasip olur

Doktorum beni ünlü bi çikolata kisti alnında uzmanlaşmış hocaya sormuş . Endometriomaların içindeki kan karna sızmıştır demiş. O kadar çok ağrım olmuştu ki doktorum bile çok korktu . Torsiyon olabilir mi diye

Doktorum beni ünlü bi çikolata kisti alnında uzmanlaşmış hocaya sormuş . Endometriomaların içindeki kan karna sızmıştır demiş. O kadar çok ağrım olmuştu ki doktorum bile çok korktu . Torsiyon olabilir mi diye
Hayırlısıyla bi cocuk doğursakta sonra kistin gelmişini geçmişini 😂 gerçekten sövmemek için zor tutuyorum hayırlısıyla bebelerimizi kucagımıza alalım sonrasını artık düşünçez

kaç cm peki senin ?
Benim o zamanlar sol 10cm sağ 5cm di... bir de yumurta geliştirici iğne kullandım aşılamada , snrasında yine aynı ağrılarım var , hatta geçmeyen sızlamalar. Endovitaya başlamıştım ya biraz daha rahatladığımı hissediyorum , şimdi reglimi bekliyorum. Reglim geçen ay çok ağrılı ve tuvaletimde sızlamalı geçti, hatta byük tuvaletimde ödüm koptu ... Şimdi ne olck diye bekliyorum
Canım merhaba. Bende kist yok fakat regli öncesi sonrası şiddetli ağrılarım var. Endovitayı duydum. Siz hala kullanıyor musunuz, ağrıyı azalttı mı? Bu ağrılar bitirdi beni

Canım merhaba. Bende kist yok fakat regli öncesi sonrası şiddetli ağrılarım var. Endovitayı duydum. Siz hala kullanıyor musunuz, ağrıyı azalttı mı? Bu ağrılar bitirdi beni
ağrım olmadı özellikle büyük tucvaletimde ağrım oluyordu ondan çok rahatsızdım bu ay rahat geçti , endovita etki etmiştir diye düşünüyorum ama bnm ağrım aşılama yaptırmıştm o sebepten dolayı da olabilir o yüzden net bişi söylemem doğru olmaz

ağrım olmadı özellikle büyük tucvaletimde ağrım oluyordu ondan çok rahatsızdım bu ay rahat geçti , endovita etki etmiştir diye düşünüyorum ama bnm ağrım aşılama yaptırmıştm o sebepten dolayı da olabilir o yüzden net bişi söylemem doğru olmaz
Canım peki bu ağrı çok önceden beri var mıydı sende yoksa aşılama olan dönemde mi oldu, bir de kaç kutu endovita içtin? Sitelerinden mi tedarik ettin

Canım peki bu ağrı çok önceden beri var mıydı sende yoksa aşılama olan dönemde mi oldu, bir de kaç kutu endovita içtin? Sitelerinden mi tedarik ettin
aşılama döneminde iyice arttı , bir de büyük tuvaletimde ağrım olurdu , bu ay maşallahım var ağrım hiç yok wc de sıkıntıda çekmedim. yeni çıktığı için izmirdeki ecza depolarında yoktu , firmadan sipariş ettim gönderdiler

Kısaca hikayemi paylaşayım kızlar...7 yıldır uğrasıyorum ama son 3 yıldır haberdar oldum bu hastalıktan öncesinde normal haplar ilaclar gecmeyen agrılar vs sonuda evlendıkten 3 ay sonra amelıyat olup ogrendım bagırsaklara kadar yapısmıs neyse temizlendi cocuk yap dediler yeni evliydik yapmadık 6 ay sonra tekrar agrılar ama yerleri tırmalıyorum hastaneleri inletiyorum öyle agrılar neyse visanne ıle bastırdık cocuk yapamadık dogal olarak sonra bıraktım ılacı hiç küçülme vs yok baskılıyor sadece tekrar ameliyat oldum sol tüpüm şişmişti aldılar sadece sag kaldı sonrasında tüp bebek denendi iki embriyo yerleştırdıler tutmadı malesef 5 ay sonra kendılıgımden hamıle kaldım mucize gibiydi 4 ay sonra kalbi durdu kaybettim enfeksiyondan sebepmiş :KK43: sonra bir sene visanne kaullandım yıne cıkmıştı illet kistler sımdı bıraktım ilacı adet zamanı agrı olurdu sımdılerde adetten sonra baslıyor ama yaşam tarzımı degıstırıdım bıraz agrılarım dindi kızlar neler yapıyorum anlatayım belki sizlere yardımcı olmuş olurum.
sebze agırlıklı beslenıyorum yesıllik bolca,spor egzersiz yürüyüş pelvik kasları güçlendirmek ıcın hareketler var onları yapıyorum ayrıca yeşil çay günde bir tüketmeye çalışıyorum,kefir içiyorum çocu zaman ,sıcak suya zencefil zerdeçal koyup içiyorum agrı kesıcı özelliği varmıs,siyah üzümdeki çekirdek yararlıymış bizim hastalığa bol bol tüketin.zararlı yiyeceklerden uzak durmaya calısın paketli ürünlerden hem hastalığımız hem sağlığımız için bıraz yasam tarzınızı değiştirin birazda olsa galibiyet elde ediyorsunuz :)
HEP BİRLİKTE SAVAŞMAYA VAR MISINIZ?
HERŞEYE RAGMEN GÜLMEK EN BÜYÜK İLACIMIZ UNUTMAYALIM...
Merhabalar canım seni okdr iyi anliyorum ki. Bnde resveratrol uzumde olan vitamin uhmal etmemeye calisiyorum. Vitamin haplari antioksidan. Bende 8sene once ameliyat gecirdim. Smdilerde evliyim. Doğal yolla gebelik kovaliyorumm😂😂nasipse insllh

EVET CANIM BENDEDE ÖYLE YAPMIŞLARDI KISA DÖNEM MENEPOZ AYY BİLDİĞİN 50 YAŞ MENEPOZ YAŞADIM BIR ANDA SICAK BASARDI İŞYERİNDE BAGIRIRDIM YAKLAŞMAYIN BANA GELİYOLAR DİYE HAHA :) KIZLAR ZOR DÖNEMLERİ GIRGIRA VURARAK GEÇİRMEYE CALISIN HEP ÖYLE YAPTIM O YÜZDEN OLUMSUZ BİLE OLSA MORALİM COK BOZULMUYORDU
Kaç ay menopozdaydınız peki

Merhabalar canım seni okdr iyi anliyorum ki. Bnde resveratrol uzumde olan vitamin uhmal etmemeye calisiyorum. Vitamin haplari antioksidan. Bende 8sene once ameliyat gecirdim. Smdilerde evliyim. Doğal yolla gebelik kovaliyorumm😂😂nasipse insllh
hayırlısııı ınsallah dılegın kabul olur kucaklarımız bos kalmaz bu arad suan kıstın var mı

Hepiniz için dua ediyorum inşaallah hayırlısı ile anne olmak nasip olur . Bu hastalık da biter gider

hayırlısııı ınsallah dılegın kabul olur kucaklarımız bos kalmaz bu arad suan kıstın var mı
Suan icimde agrilar odaklar var bence ben hissediyorum ama kucuk sanirim görünmüyor. Birde zaten gebelik olmuyor tıkanıklık bile olablr bilmiyorum. İnsan yuzlesmektende korkuyor😬😬

Suan icimde agrilar odaklar var bence ben hissediyorum ama kucuk sanirim görünmüyor. Birde zaten gebelik olmuyor tıkanıklık bile olablr bilmiyorum. İnsan yuzlesmektende korkuyor😬😬
Sakınn çok yalnış yaparsın küçükken önlemini al mutlaka ben salak kafam her ay gitseydim bukadar büyümezdi 6 cm benimkiler hemen git doktora hemen😒

X