ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

Pıhtılaşma problemi olabilir mi sadece düşükte yUmurta kalitesi etken değil

Benim de iki bebeğimin 8. Haftada kalbi durmuştu canım . Normal yolla olmuştu . Üç kere de tüp bebek denedim 1. 3 embriyo negatif . 2. Hacettepe berbat tüp bebekte yumurtalarımı toplamadılar bile. 3. De daha az dozla bir hafta ilaç aldım önce büyümedi sonra bi tane büyüdü ama ben toplatmak istemdim. Ben aylardır herşeyi bırakmıştım sonra yine hamile kaldım Mart’ta . Şimdi bebeğim sağlıklı ise 17 haftalık olduk. Tecrübe kötü olunca hep bi korku var . 6, 7 ve ara sıra gözüken 2 cm lik çikolata kistlerim var . Ben hiç vitamin kullanmadım . Sanırsam çikolata kisti yumurta kalitesini normal kadınlara göre azaltıyor ama sağlıklı folükülde bırakabiliyor

Cok gecmis olsun. Ayın 10 gunu siddetli agrim oluyor malesef. Sizin soyledikleriniz sanirim rahim veya yumurtaliklarda olan endo icin gecerli. Benimki deri altinda sezeryan hattında. Rahim icinde veya yumurtalikta degil. Doktor uzerine basa basa, su anda da, ameliyattan sonra da hamile kalmani etkilemez dedi

Amh ve histereskopi yaptırsaydınız ? Her doktor endometriozisi farkedemiyor, bir de karın içinde de olsa hsg de yapılmadı (yapmadıysanız) çünkü salgıladığı sıvı karın içinde rahime akar bu da gebeliği engeller. Bir arkadaşın apandist patlamasında karın içindek sıvı yüzünden tüp bebeği tutmadı.

3 doktor gordu. Ne üreme durumuna bakmak için hormon tahlili istedi, ne de hsg istedi. Pandemiden dolayi da baska doktora gitmedim. Ama ameliyat dusunursem, mutlaka once adetin 2.gunu yapilan tum tahlilleri yaptirip sonra karar veririm. Doktorun bana tavsiyesi 2.bebegi doğurup, sezeryan sırasında aldırmam. Bazi ozel sebeplerden su an ikinciyi düşünmüyoruz. Bilemiyorum tam icime sinen bir doktor arastiramadim dedigim gibi korona sebebiyle

Benimde yapışıklık lar var.5 ameliyat ta vende var.gecen ay gittim ameliyat vdedi .olmam dedim.gecici menopoza girdim iğneyle.tedavim bu şekilde devam ediyor.bakali. sonuç nolacak.kisylerim gider inşallah.

Benimde yapışıklık lar var.5 ameliyat ta vende var.gecen ay gittim ameliyat vdedi .olmam dedim.gecici menopoza girdim iğneyle.tedavim bu şekilde devam ediyor.bakali. sonuç nolacak.kisylerim gider inşallah.
peki kistlerin içini boşaltıp mı geçici menepoz yapıyor , yoksa direkt mi menepoza soktu?

Yok yok ameliyat olma ben pişmanım ikinciye olduguma kesinlikle tüp dene canım çok iyi araştır doktor cok önemli
Merhabalar, öncelikle Rabbim şifalar versin. Ben de endometriosis hastasıyım, karın içi yaygın yapışıklıklarım var. Rahimde de polip ve miyom var. Adet günlerim zaten çok sancılı ama adet dışında da özellikle sağ tüpümün alındığı kısımda ciddi ağrı oluyor zaman zaman. Ağrı olduğunda hareket edince artıyor bu ağrı. Tabii hergün bu düzeyde olmuyor. Ben de sizin gibi beslenme düzenimi değiştirmeye çalışıyorum bir aydır. Bi değişiklik olmadı ağrılarda. Egzersiz de yapmam lazım ama hareket esnasında karın içi yapışıklıklardan olsa gerek ağrım oluyor. Ağrısız bir-iki haftam oluyor, o da sıfır ağrı değil tabii. Belki o dönem yalnızca egzersiz yapabilirim. Siz nasıl bu halde egzersiz yapıyorsunuz? Ne tür egzersizler yapıyorsunuz ve hayatınızda nasıl değişiklikler yaptığınızı, ne kadar sürede ağrılarınızın azalmaya başladığını biraz daha anlatabilir misiniz? Teşekkürler şimdiden

Merhaba, bu konuda biraz araştırma yapmıştım. Sizin muhtemelen sezeryan yerinizde skar dokusunun olduğu yerde endometriosis oluşmuş. Yani aslında endometriosis hastası olmayabilirsiniz. Sezeryan ameliyatlarından sonra bölgesel olarak gelişebiliyor. Altunizade Acıbadem hastanesinde Taner Usta’ya görünebilirsiniz. Kendisi endometriosis uzmanı. En azından fikir edinirsiniz.

Merhaba, endovita kullananların deneyimlerini okudunuz mu? İlaca ben de internetten denk geldim ama kullanıp memnun kalan varsa duymak isterim.

Merhaba, endovita kullananların deneyimlerini okudunuz mu? İlaca ben de internetten denk geldim ama kullanıp memnun kalan varsa duymak isterim.
ben yeni başladım o yüzden bi yorum yapamıyorum ama aşılama sonrası kistlerimin bbüyüdüğünü hissediyorum , regli olduğumda 9 gün ağrı sızlama , büyük tuvalette ağrım oldu. Bakalım diğer reglimde nasıl geçicek , özellikle büyük tuvaletimde ağrı olmazsa iyi geldiğini ordan anlayacağımı düşünüyorum

Ben de üç kez tüp bebek yaptırdım. Tüp bebekten sonra miyom ve poliplerim tekrarlayıp büyüdü. Hormonlar beni mahvetti. 8-10 kere deneyenler nasıl dayanıyor bilmiyorum gerçekten. Ben bu noktada yoruldum. Bazen tek isteğim ağrısız yaşayabilmek diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…