ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

Allah yardımcın olsun umudunu kaybetme...

bnmde fobim var , bakmaya dayanamam , tansiyonum düşer. Bende deneyeceğim bakalım sonuç ne olacak...
aynı durumdayız kan görünce başım döner benim sülüklere bakamadım bile göstermeyin asla dedim. bu arada bilgisiz kadınlar yapmıyor bunu bana yapan kişi ebe idi. 300 tl ücreti vardı

sen hiç yumurta toplama oldun mu canım, ne durumda geliyor merak ettim
Yumurta toplatma aşamasına yakın hamile kaldım ama tutunamadı kimyasal oldu. Şimdi tekrardan takviye kullanıyorum kalite için , 2/3 aya yumurta toplama yapılacak hayırlısıyla

Yurt disindayim. Bu ay farkli doktora gidicem o da ayni derse doktorumla devam ederim. Ama once rahim filmi cekmeleri daha mantikli tabiki. Bakacagim duruma gore.

canım rahime mutlaka sülük koydur. biliyorum çok saçma geliyor duyunca ama çok büyük faydasını göreceksin. bende senin gibiydim kistim sızlar dururdu şimdi tık yok çok şükür
Saçma gelmez kız ben neler yaptım ne kürler içtim sacma gelmedi bumu gelçek şifanın nerden ğelçeği belli olmuyo ama hissediyomusunz nasıl detaylı anlattt

Yurt disindayim. Bu ay farkli doktora gidicem o da ayni derse doktorumla devam ederim. Ama once rahim filmi cekmeleri daha mantikli tabiki. Bakacagim duruma gore.
Laporoskopide ısrar ederse , histereskopi istediğini söyle ... Senin bu konu da bilgin olduğunu farkederse ısrarcı olmaz diye düşünüyorum. Histerekopi ne amaçla kullanır kısaca aşağıya netten alıp kopyalıyorum.

Rahim (uterus) içerisindeki myom, polip, yapışıklık, septum (perde) gibi patolojilerin izlenerek tanı konulması amacıyla yapılır.Teşhis amacıyla rahim boşluğunun kamera yardımıyla gözlemlenmesidir. Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılmaktadır ancak bazen ağrılı bir işlem olduğundan genel anestezi altında yapılmaktadır. Tanısı başka şekilde konulamayan veya emin olunamadığı durumlarda kesin tanı için yapılmaktadır. Rahim içinde bir bozukluk olup olmadığı, bozukluk varsa gerçek büyüklükleri ve yeri tespit edilerek tedavi şekli rahatlıkla programlanabilir. Gerekirse aynı seansta operatif histeroskopi yapılabilmektedir.

Biliyorum canm saol. Ilk doktor adenemyom vwr dedi rahim kaslari arasinda kucuk miyomlar var bu yüzden adetin agir qgrili geçiyor. Gebe kalamazsan gel dedi. Bende esimle tup bebek merkezine gidip hormon ulyrason sperm testi ne gerekiyorsa yaptirdik. Ordaki doktor kendi yeriydi cok kotu konustu son şansınız tup bebek gidip laparoskopi yapin vs konustu. Sonra kendi doktoruma gittim hazirana kadar bebek olmazsa gel laparoskopi yapalim dedi rahimin durumjnu net gormek için. Bende dusunmem lazm dedim açıkçası istemiyordum 9 aydir gebelik elde edemedim. Esim de sperm hareketliligi azmış. Yani iki taraflida engel oluyo cocuk sahibi olmamiza. Bu jez esim yine test verdi ama baska bi yerde üroloji doktorunun yaninda dedik acaba tup bebek merkezi kendi isine gore yapmasin mi. Cok az fark bile olsa doktora rahim filmi cekmesini ve once bunu denememizi istjcem.

doktorun özellikle mi bekletiyor başlamıyor kaliteyi artırmak için yoksa kimyasal oldu diye mi ara verdiniz.
çikolata kisti var diye muhakkak vitamin takviyesi uyguluyor 3/4 ay boyunca . Bunları kullanmadan işlem yapmıyor. Şöyle söyleyim doktorum çok garantici. Endolu kişilerde kalite düşük olduğu için ya bebek tuttunmuyor ya da boş kalitesiz çıkıyor. Bir de vitamin sayesinde embriyonun 5.güne gitme şansı yükseliyor. Ben 3.5 kutu vitamin kullanımında gebe kaldım mesela ama yine düşük yaptım. Şimdi 1 ay kullan kontrole gel dedi , fakar ben faydasını gördüğüm için 2 ay kullanıcam öyle gidicem.

amh, fsh ve e2 değerlerin nasıl canım... benimde kalitesiz geldi yumurta, ameliyat olunca kalite artıyormuş bide öyle dediler bana zamanında ve bana saçma geldi olmadım tabii. antral folikül kaç senin

amh, fsh ve e2 değerlerin nasıl canım... benimde kalitesiz geldi yumurta, ameliyat olunca kalite artıyormuş bide öyle dediler bana zamanında ve bana saçma geldi olmadım tabii. antral folikül kaç senin
aa hiç öyle şey mi olur , ne kadar ameliyat o kadar rezerve yumurtaya zarar... martta baktığında 7/8 folikül vardı toplamda. amh 1.78 , diğer değerlerimin hepsi normaldi

bende bu akşam dr a gideceğim bakalım döllenmeme sebebi için ne diyecek, gerçi cevap belli tabiki endometriozis der

bende bu akşam dr a gideceğim bakalım döllenmeme sebebi için ne diyecek, gerçi cevap belli tabiki endometriozis der
takviye vermediler mi hiç sana ? senin en az 5/6 ay vitamin kullanman gerekir , amh baya düşüktü diye hatırlıyorum

Ameliyat olmayınca da yapışıklık oluyor diyorlar ben hiç ameliyat olmadım bağırsaklarım karnımın içi ne haldedir diye çok korkuyorum. Siz ağrılardan dolayı mı bu kadar operasyon geçirdiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…