ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

Sakınn çok yalnış yaparsın küçükken önlemini al mutlaka ben salak kafam her ay gitseydim bukadar büyümezdi 6 cm benimkiler hemen git doktora hemen
merhaba neler yaptınız acaba tekrar ameliyat oldunuz mu benim 4 yıldır çikolata kistim var ilk öğrendiğimde kistim 7.12 cm di bekardım ve ağrılardan her gün ağlıyordum mecburen ameliyat olmak zorunda kaldım. Sonra tekrar yeniledi büyümeye devam etti o ara evlendim çocuk denemeye başladık 15 aydır olmadı son 4 ayda 2 kez aşılama yaptım tutmadı. Amh değerim 3.63 kistim 6.8 cm 3 doktorla görüştüm 3 ü de önce ameliyat ol dedi çok kararsızım.

olma canım amh düşer bitkilerle hamile kalmayı dene baktın olmuyor tüp bebeğe başvur aşılama falan bızım hastalıkta zor direk tüp öneriyorlar ameliyat olma bak ben ıkı defa oldum amh düştü hala ıkı tarafla kistler dolu amelıyat dıyorlar olmucam tüp denicem hep bitkii içiyorum sürekli ki bide ben tek tüple dogal hamile kalmıstım sızler ıkı tüplüsünüz ihtimal cok yüksek

hayıt otunu denedim 2 ay soğan suyunu içemiyorum midemi çok rahatsız ediyor bide şu anda tüp bebek yaptıramıyorum rapor için de 25 i doldurmak gerekiyormuş ben 24 yaşındayım bide görüştüğüm 2 doktor ameliyat olmadan tüp bebek yaptırma başarısız olur dediler böyle hiç bişe yapmadan da durmak çok zor. Sanırım doktorlar amh değerimin yüksek olması ve yaşımın genç olmasından dolayı ameliyat öneriyor.

ameliyat sakın olma...Tüp bebekte doğru protokol ile gebelik oluşuyor , çevremde gzl haber alan çok kişi var. Önemli olan yumurtanın kalitesi ve lucrin ile kistin baskılanması... Doğru doktoru seçtiğinizden emin olun. Her doktor endometriozis konusunda donanımlı değil. Bir arkadaşım 8cm çikolata kisti ile (tabii baskılama uygulandı) ikizlerine gebe şuan... Ameliyat yumurta kalitenizi bozup ve bir daha tekrarlanmayacağı anlamına gelmiyor, kesinlikle çözüm değil. Benim bağırsağıma yapışıklık yapması ve günlük ağrılarımın olması sebebyle bekarken ameliyat oldum, 4 sene snra tekrarladı, tam da çocuk planladığım zaman. Amh 1,68 ama gelişen yumurta sayım 2 , kaliteli yumurta sayım 1... tabi herkese göre değişiklik gösterir... Ne olursa olsun ameliyattan uzak dur derim.

peki kist 1 yıl daha kalınca daha çok sorun çıkarmaz mı çünkü rapor şartlarını sağlayana kadar anca 1 yıl geçecek aslında bir de adana da ki doktora gitmek istiyorum 4. doktor olarak ama malum pandemi var

Bende 10x5 cm çift taraflı kistten 2015 yılında ameliyat olma mecburiyetinde kalmıştım, 4 yıl sonra tekrarladı. Bir düşük , bir kimyasal yaşadım. 2 tüpüm kapandı 1i açılmıştı ama büyük ihtimalle yine kapandı... Ben doktorumu bulana kadar çok zor yollardan geçtim. Doktorum Endometriozis dernek baş.yrd. ve kesinlikle 2. ameliyatı önermiyor. Doğru protokol ile tüp bebek ile gebe kalınabilir. Amh iyi durumda olabilir fakat amh sonucu ile yumurta sayısı veya kalitesi eşit şekilde çıkmıyor. Mesela; benim 1,68 , 9 yumurta gözüktü , 2 si dolu çıktı, 1 döllendi... 0,5 amh lı birinin de 6 olgun yumurtası toplanıp 5 i döllenebiliyor... Sakın amh ya güvenmeyin yanıltıcı olabilir. Bu sebeple 2. ameliyat kesinlikle olmayın, kalite sorunu muhakkak yaşarsınız. Direkt tüp bebek deneyin amh ile yumurtalarınız orantılıysa bol bol embriyonuz olur. Lucrin ile dekisti baskılayıp pasif hale getirdiklerinde tutma olasılığı yüksek. Aynı merkeze gittiğimiz kistli arkadaşlardan hep olumlu sonuçlar alıyorum . Önemli olan doğru tedavi... Ameliyat olduktan snra baskılama olursa yumurtalarınız kendinize gelmesi zaman alacak, diyelim ki yumurta geliştirici verildi yada tüpe başladınız emin olun bu hormon iğneleri kistinizi tekrar hortlatacak... Bu lanet kistin bir sonu yok maalesef.

Size tavsiyem çikolata kistinde bilinçli olan doktoru bulup tüp bebek yaptırmanız. İnanın bazı merkezler veya doktorların insanların yıllarını çalıyor. 6/8 ay visanne ile baskılayıp. Bu süreçte coenzim ve resveratrol takviyesi kullanabilirsiniz. Visanne sonrası kaliteyi güçlendirmek için 4/5 ay coenzim , resveratrol ve prowoman yada maxijuno, biesteron gibi takviyelerle yumurta toplama işlemi gününe kadar kullanabilirsiniz. Kistlilerde önemli olan kalite... yumurta toplama snrası 2/3 aylık lucrin ile geçici menepoz süreci uygulanıp uygulanmaması kesinlikle çok ama çok önemli... Yapmıyor ise zaten tedaviniz baştan salma yapıldığı kesin... şunu da not olarak ekleyeyim tüp bebekte laborotuvar ve embriyolog çok önemli bu sebepten devlette çok bir verim alınamadığını belirteyim. İmkanınız varsa araştırıp tedavi şeklini öğrenip ondan snra yaptırın.

visanneyi 1 yıl kadar kullandım ben yan etkilerden başka bi faydasını görmedim maalesef visanne kullandığım sürede kistim büyümeye devam etti zaten sonra da çocuk denemeye başladık olmadı pandemi biraz hafifleyince bir de adana ya giderim her halükarda maddi açıdan da biraz toparlamak için beklemem gerekecek. çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için :)

şu anda düzenli olarak gittiğim doktor mersin üniversite hastanesi prof gürkan yazıcı yani genelde herkes çok iyi olduğunu söylüyor ama ben yine de başka doktorlarla da görüşüyorum

yaa bnmki gibi sizinki de azgın desenize. bnmki de çok hızlı büyüyordu. Üzüm çekirdeğinin içeriğinde bulunan bileşen yani resveratrol tümör , kist gibi gelişimlerini engelliyormuş. Neredeyse 1 yıl oldu kullanalı. Aşılamadan dolayı 4ten 4,5 oldu ama genel olark büyümesini yavaşlattı ve yumurta kalitesine de iyi geliyor tavsiye ederim... 2 görüştüğüm tüp doktorumda kullanmamı söyledi... Teatrio kapsül kullanıyorum içinde koenzim de var. Endovita da kullandım için enflamasyonu engelleyen diğer vitaminlerde mevcut resveratrol de var 2 kutu kullandım etkisi var mı bilmiyorum ama teatrio kapsülü uzun zamandır kullandığım için kesinlikle etkili. Normalde 3 ayda yarım cm büyüyordu benimkisi onu engelledi diyebilirm.

şu anda düzenli olarak gittiğim doktor mersin üniversite hastanesi prof gürkan yazıcı yani genelde herkes çok iyi olduğunu söylüyor ama ben yine de başka doktorlarla da görüşüyorum
Görüş tabii hangisi sana mantıklı geliyorsa ona git. prof doç. sıfatları emin ol ki farketmiyor. Sadece endometriozis konusunda bilinçli , araştırmacı doktor olsun. Bir de endometriozis derneği sitesine gir orda ki üye doktorlardan mersinde olanı bul onunla da görüş.

kuru üzümün çekirdeği olur mu onlardan yesem vitaminleri normalde de kullanabilir miyim yoksa tük bebek tedavisi için mi kullanıyorsunuz. Eczaneden alabilir miyiz direk.

bak bunu ilk kez duydum hemen bi bakayım

kuru üzümün çekirdeği olur mu onlardan yesem vitaminleri normalde de kullanabilir miyim yoksa tük bebek tedavisi için mi kullanıyorsunuz. Eczaneden alabilir miyiz direk.
tabii o da olur ama hem kilo alabilirsin ve bu şekilde az gelebilir. o yüzden markası farketmez istediğin resveratrolü kullanabilirsin ilaç olmadığı için eczaneden, netten temin edebilirsin. Diğer vitaminleri de kullanman senin yararına olur ama çok uzun kullanımda maddi olarak yıpratabilir. Tüp bebeğe başlamadan 3/4ay önce kullanırsan da verim alırsın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…