ENDOMETRİOZİS İLE SAVAŞIYORUM BENİMLE SAVAŞIN.!

çok teşekkür ederim verdiğin bilgiler için mutlaka dikkate alacağım

söylediğin gibi yaptım maalesef yakınım da yok hiç biri
hommmm o zaman bir araştır kist ile ilgili başkalarının mersinde gittiği doktor var mı diye... ameliyat diyenden uzak dur, doğum kontrol verenden uzak dur, vitaminsiz baskılamasız tüp tedavsi önerenden uzak dur... Böyle Böyle eleme yap ... Bende doktor için braz uğraştım... Şuan içim çok rahat sonunda buldum

Yani en mantıklısı bu olacak galiba

Arkadaşlar merhaba Çok özür dilerim biraz uzun oldu ama yaşadıklarım karışık ne yapayım sizde benim gibi misiniz bilmiyorum umarım bana Yardımcı olursunuz ben 16 yaşında şiddetli ağrı ile adet görüyordum Ca-125’in yüksek çıkması ve 5.5 cm kistim olmuş olması bulguları ile bana endometriozis teşhisi konuldu ama doktorum koyarken kesin bir sonucumuz yok ailede var mı diye Sordu ve annemde vardı Bununla beraber bana çocuğun olma ihtimali sağlıklı bir insanınkinin yarısı kadar dedi (Annemin 2 kızı oldu ve erken menopoza girdi teyzelerim de öyle) 6 ay visan kullandım visan beni berbat etti 6 ay hiç adet görmedim parçalı lekelenme hariç ve kilo aldım sonra bitti kistim de çok küçüldüğü için doktor tedaviyi sonlardı sadece basit bir ağrı kesici ile döngülerini geçirebilirsin dedi geçen sene 2020 Şubat ayında yani 19 yaşında devlete doktora gittim düğünüm var sonrasında gebelik planım olacak kistim varsa hemen ilaç yazsın diye maksat bana gebelik öncesi yapılması gereken tüm testleri yaptı Ca-125 im yine yüksekti ama adet olduğum için öyle olduğunu söyledi ve sen gayet sağlıklısın meslektaşım söylediyse bir bildiği vardır ama ben öyle birşey göremedim diyince benim kafa allak bullak oldu Doktorum hastaneden ayrılmış sonra aynı özel hastaneye gittim 8 gün sonra çok bilindik bir doktora göründüm ultrasonda yumurtalarımı gördü Ve çatlama günümü bile söyledi gayet sağlıklı kocanda bişey yoksa sende bişey yok dedi test sonuçlarını inceledi çok güzel dedi ca-125 testi yaptı ve değerim normal çıktı şimdi 20 yaşındayım evliyim bebek düşünüyoruz 2 aydır deniyoruz ama ben kafamdan olmayacak boşuna uğraşıyorum fikrini çıkaramıyorum inancım yok sanki hala hastaymışım ama yanlış bakıyorlarmış gibi anlamıyorum yine ağrım oluyor adette ama sıcak su torbası eşliğinde 1 saatlik uykudan sonra hiçbirşeyim kalmıyor Sizler nasıl şikayetlerle bu teşhisi aldınız neler yaşadınız ve ben sizce neden böyle bişey yaşadım kim doğru kim yanlış...

Öncelikle geçmiş olsun canım zor bır hastalık ama allah beterınden saklasın herzaman dıyorum bunada şükür etmeliyiz. sen daha yolun basında böyle düşünüyorsan olmaz bence benım hıkayemı bırdaha oku neler cektıgımı gör ve asla pes etmedığımı ve etmeyeceğimi görmelisiin bu sana yeterli :) ıyı bır doktor bul kendıne o cok önemli ve onunla devam et yoluna bu işler nasip kısmet eger nasıbımızde varsa er yada gec olucak hıc merak etme

Merhaba Orhan Orhan’dan memnun kaldınız mı? Bana ulaşırsanız sevinirim.

Bu hastalikla ugrasan tum kaderdaslarima
Anladım, ben aslında hiç ilaç almıyorum. Ağrım hiç olmadı bugüne kadar şükür adetlerimde düzenli.
Benim doğruysa solda 1.5 cm endometriyozis görüldü o da çok yeni ocaktan beri önceden var mıydı meçhul pek Çok doktor görmemişti.

Cok sanslisiniz ozaman umarim 1.5 olanda geriler cikar gider hayatinizdan bu hastalik

çok geçmiş olsun çok üzüldüm sağlığın kıymetini kaybetmeden bilemiyoruz yazınız için teşekkür ederim kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanızı diliyorum.

Teşekkürler inşallah
Ben femara kullandım ve sonrasında görüldü açıkçası buna da bağlıyorum ama inanın bilmiyorum aile öykümde böyle bir kist yok
Bende ailede tekim.. baska bir kist olmasn, bazen femara yapiyor bunu ama kayboluyor, siznkinin kontrol saglanndi mi

Bende ailede tekim.. baska bir kist olmasn, bazen femara yapiyor bunu ama kayboluyor, siznkinin kontrol saglanndi mi
Aralıkta kullanmıştım, ocakta görüldü sonra şubatta vardı şu an bir kontörle gitmedim ay sonunu bekliyorum. Geçen ay bir aşılama olumsuz oldu. Dinleniyorum

Merhaba,
Telegram ve instagram dayanışma grubu var, isterseniz katılabilirsiniz, yanlız değilsiniz ve malesef savaşçı gibiyiz.

rahmin durumunu görmek istiyorsa histeroskopi yapıyorlar , neden laporoskopi de ısrarcı ki , müdahale edilmecekse aç kapa mı yapıcaklar , çok saçma, bence yaptırmana gerek yok. Hatta o doktordan kaçıp uzaklaş
Canm napiyorsun, birara topikte konusurduk seninle, görünce yazmak istedm, mesaj atilmiyor sana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…