Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu topiği açma nedenim bu işte çekemeyen bilmiyor çekenleri bir araya toplamak istedim..
Maalesef söylediğin gibi bu hastalık pek bilinmiyor cikolata kisti denip geçiyor herkes hayir çikolata kisti degil bu kist olmadan varolan bir hastalik bir illet bir bela bu ve derdini anlatamıyorsun karşındakine.
Cekilen agrilar girilen ruh halleri tedaviler ilaclar ameliyatlar bende cok yorgunum..
Önerilerini tedavilerini bu konu ile ilgili istedigin herşeyi yazabilirsin.
35 yaşındayım hastalığın ilk teşhisi 22 yaşımda kondu. Zaten bildim bileli düzenli ama hep yoğun ve ağrılı regl dönemlerim vardı. Ama ağrılar ve sürekli artarak devam etti çünkü zaman geçtikçe yapışıklıklarım çok artmış.
.Ağrılarım dayanılmaz olunca malesef ameliyat oldum ve sonrasında çok kısa bir süre içinde kendini tekrarladı kist ve yapışıklıklar . 2018den beri bebek için uğraşıyorm malesef ama sonuç yok. Önceki mesajlarımda tedavi süreçlerimden biraz bahsettim ama özet geçmek gerekirse neler denemedim ki geçen yıllarda… bekarlığımda doğum kontrol haplarıyla baskıladılar . Evlenince ameliyat oldum . Sonrasında 3 tane tüp bebek denemem var bazılarında geçici menapoza sokuldum . Bazılarında rahim dinlendirme vs denedim yıllarca alınan takviyeler vitaminler cabası. Çünkü benim yumurtalarımda da kist var ve kaliteyi çok etkiliyor , ameliyattan sonra rezervimde azaldı . Tedavilerimi de 3 ayrı güzel yerde yaptım bi sürü para , emek , çaba …. Sonuçta ağrılarım kanamalarım ve ben başbaşayız . Sadece çok yorgunum artık ben ….

vardır her şerde bir hayır. Bazen böyle olması gerekiyomuş deyip önümüze bakmalıyız. Bazen peşini bırakınca güzellikler bizi bulur. Kovalarsak bi o kadar kaçar dua edin ve oluruna bırakın olacağı varsa olur

Laporoskopide rahimi göremez histeroskopi yapması lazm rahim dışı gözükür ama ici görünmüyor benm ileri evre endo 4. Evre idi 2012 senesinde rahim dışı bagırsaklara kadar yayılmıştır suan evre 2 tüp bebek aşamasındaym sol tüp alındı sagda sıkıntı yok dedi doktor dokunöadı ama endometriozis öyle lanet hastalık kı ona da sıcrar diye korkuyorm
Çok geçmiş olsun. Bir şey merak ediyorum; hamile kalındığında çikolata kist boyutlarında gerileme ve hatta rahmin çikolata kistlerinin temizlenme durumu oluyor ya, ayni sekilde bu durum odak noktalarınin temizlenmesi için de geçerli mi acaba? Demek istediğim hamile kalınması durumunda bu odak noktalarının hormon degerlerine bağlı olarak temizlenme gibi bir şey söz konusu mu?

Ben ağır endometriozis hastasiyim ayrica adenemiyosizimde var. Şu an 38 yaşındayım 25 yaşından beri bu hastalikla mücadele ediyorum. Bekarken 2 ameliyat geçirdim rezervim çok düştü karın ıçinde yoğun yapisikliklarim var adetlerim ağrılı ve bol kanamalı adet dönemi acayip zor geçer günlük hayatımı zor devam ettirirm.evlendim 9 sene hamile kalamadim tedavi olmaktan kaçıyordum sonunda tedavi oldum ve evliliğin 11.senesinde oğlum oldu.tedavim 1.5 yil kadar sürdü araya pandeminin girmesi süreci uzatti onun dışında hastalığım çok saldırgan olduğu için 6 ay geçici menapoza soktu dr um.ben bu sonucu dr uma borçluyum iki kez yumurta toplama yapıldı ilk transferde hamile kaldım. Ben dahil herkes çok şaşırdı çünkü durumum ağırdı tedavi süresince 3 kez histereskopi oldum. Allah isteyen herkese nasip etsin bu hastalık çok zor bi hastalık
Ne mutlu size uzun yillar ve acilar sonrasinda yavrunuza kavusmussunuz darisi biz diger anne olmak isteyenlerin basina inşallah

Çok geçmiş olsun. Bir şey merak ediyorum; hamile kalındığında çikolata kist boyutlarında gerileme ve hatta rahmin çikolata kistlerinin temizlenme durumu oluyor ya, ayni sekilde bu durum odak noktalarınin temizlenmesi için de geçerli mi acaba? Demek istediğim hamile kalınması durumunda bu odak noktalarının hormon degerlerine bağlı olarak temizlenme gibi bir şey söz konusu mu?
Sanirim temizleniyor cunku doktorum en iyi tedavinin cocuk dogurmak olduğunu söylemişti. Sonrasinda tekrar olusma ihtimali var tabiki bu illet ile hayatimz boyunca ugrasicaz

35 yaşındayım hastalığın ilk teşhisi 22 yaşımda kondu. Zaten bildim bileli düzenli ama hep yoğun ve ağrılı regl dönemlerim vardı. Ama ağrılar ve sürekli artarak devam etti çünkü zaman geçtikçe yapışıklıklarım çok artmış.
.Ağrılarım dayanılmaz olunca malesef ameliyat oldum ve sonrasında çok kısa bir süre içinde kendini tekrarladı kist ve yapışıklıklar . 2018den beri bebek için uğraşıyorm malesef ama sonuç yok. Önceki mesajlarımda tedavi süreçlerimden biraz bahsettim ama özet geçmek gerekirse neler denemedim ki geçen yıllarda… bekarlığımda doğum kontrol haplarıyla baskıladılar . Evlenince ameliyat oldum . Sonrasında 3 tane tüp bebek denemem var bazılarında geçici menapoza sokuldum . Bazılarında rahim dinlendirme vs denedim yıllarca alınan takviyeler vitaminler cabası. Çünkü benim yumurtalarımda da kist var ve kaliteyi çok etkiliyor , ameliyattan sonra rezervimde azaldı . Tedavilerimi de 3 ayrı güzel yerde yaptım bi sürü para , emek , çaba …. Sonuçta ağrılarım kanamalarım ve ben başbaşayız . Sadece çok yorgunum artık ben ….
Durumlarimiz hemen hemen ayni cok üzgünüm su hastalık insandan çok şey götürüyor maalesef 😔

Tupleriniz ile ilgili birsey denildi mi

vardır her şerde bir hayır. Bazen böyle olması gerekiyomuş deyip önümüze bakmalıyız. Bazen peşini bırakınca güzellikler bizi bulur. Kovalarsak bi o kadar kaçar dua edin ve oluruna bırakın olacağı varsa olur
Hastalik bu peşini birakamazsın gecici birşey değil. Yazdıklarınız empatiden yoksun cümleler yanlış konudasinız

.Ağrılarım dayanılmaz olunca malesef ameliyat oldum ve sonrasında çok kısa bir süre içinde kendini tekrarladı kist ve yapışıklıklar . 2018den beri bebek için uğraşıyorm malesef ama sonuç yok. Önceki mesajlarımda tedavi süreçlerimden biraz bahsettim ama özet geçmek gerekirse neler denemedim ki geçen yıllarda… bekarlığımda doğum kontrol haplarıyla baskıladılar . Evlenince ameliyat oldum . Sonrasında 3 tane tüp bebek denemem var bazılarında geçici menapoza sokuldum . Bazılarında rahim dinlendirme vs denedim yıllarca alınan takviyeler vitaminler cabası. Çünkü benim yumurtalarımda da kist var ve kaliteyi çok etkiliyor , ameliyattan sonra rezervimde azaldı . Tedavilerimi de 3 ayrı güzel yerde yaptım bi sürü para , emek , çaba …. Sonuçta ağrılarım kanamalarım ve ben

Ameliyat harici 3 kez rahim filmi bir kere de histeroskopi oldum bi ara şişlik var gibi dediler sonra sıkıntı yok dendi.
Farkli bir doktora gorundun mu cnm

Hastalik bu peşini birakamazsın gecici birşey değil. Yazdıklarınız empatiden yoksun cümleler yanlış konudasinız
Herkesin çocuğu olacak diye bi kural mı var? Çocuğu olmayanı vuruyolar mı? Çocuğunun olmaması hastalık değildir öyle olması gerekiyodur ve oluyodur bundan hastalık diye bahsetmeniz asıl sizin empatiden yoksun olduğunuzu belirtir. Çocuğu olmayan birine sen hastasın de bakalım sana ne diyecek

Merhaba, herkese şifa ve hayırlı, sağlıklı evlatlar diliyorum.
3 yıl önce rutin kontrolde her iki yumurtalığımda da boyutları 2-3.5 cm arası değişen birden fazla çikolata kistim olduğunu öğrendim. Yaşam kalitemi etkileyecek kadar şiddetli ağrım yok şükürler olsun, dayanılanilir ağrılarla atlatıyorum. Çoğunlukla kabızlık sorunu yaşadığım için doğrudan kiste bağlayamıyorum. Yaşım ve kistlerimden dolayı yumurta rezervim düşük tabi ki. Bir süredir instagramda kendisi de endometriozis hastası olan Embriyolog İdil Bozkurt'u takip ediyorum. Beslenme şeklini değiştirerek yumurta kalitesinin artabileceğini, regl dönemlerimizi daha rahat geçireceğimizi söylüyor. Yaklaşık 2 aydır beslenme şeklimi değiştirdim ve gerçekten artık regl dönemlerim sıfır ağrıyla geçiyor, asla kabızlık yaşamıyorum. Sayfasına bir göz atın isterseniz.

Herkesin çocuğu olacak diye bi kural mı var? Çocuğu olmayanı vuruyolar mı? Çocuğunun olmaması hastalık değildir öyle olması gerekiyodur ve oluyodur bundan hastalık diye bahsetmeniz asıl sizin empatiden yoksun olduğunuzu belirtir. Çocuğu olmayan birine sen hastasın de bakalım sana ne diyecek
Çocuk olmamasinin hastalik olduğunu söylemedim. Endometriozis bir hastaliktir konu başlığı ve içeriği Endometriozis ile ilgili. Konuyu çarpıtmadan önce siz ne okuduğunuzu nerde olduğunuzu idrak edin.
Yazdiklarimda hakliyim empatiden yoksunsunuz konumada yazmanizi engelleyeceğim gerçek hayatta sizin gibilerle uğraşıyoruz bari burda rahat verin!

Merhaba, herkese şifa ve hayırlı, sağlıklı evlatlar diliyorum.
3 yıl önce rutin kontrolde her iki yumurtalığımda da boyutları 2-3.5 cm arası değişen birden fazla çikolata kistim olduğunu öğrendim. Yaşam kalitemi etkileyecek kadar şiddetli ağrım yok şükürler olsun, dayanılanilir ağrılarla atlatıyorum. Çoğunlukla kabızlık sorunu yaşadığım için doğrudan kiste bağlayamıyorum. Yaşım ve kistlerimden dolayı yumurta rezervim düşük tabi ki. Bir süredir instagramda kendisi de endometriozis hastası olan Embriyolog İdil Bozkurt'u takip ediyorum. Beslenme şeklini değiştirerek yumurta kalitesinin artabileceğini, regl dönemlerimizi daha rahat geçireceğimizi söylüyor. Yaklaşık 2 aydır beslenme şeklimi değiştirdim ve gerçekten artık regl dönemlerim sıfır ağrıyla geçiyor, asla kabızlık yaşamıyorum. Sayfasına bir göz atın isterseniz.
Kistleri aldirdiniz mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X