Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aminnn gercekten cok zor bu arada bekarken annem hep yatirir sicak su torbasi koyardi o zamanlar kriz gecirirdim ama evlendikten sonra bebek bezi kullanmaya basladim asiri yogun geçiyor benimki😂 ve evde temizlik yapmaya basladim agrim olunca yatinca daha cok eziyet cektigimi farkettim ayakta durmak iş yapmak daha iyi geliyordu bana
Çok haklısınız yattıkça şiddetleniyor🤦🏻‍♀️
Bu gece sabaha kadar uyumadım😒2 aydır adet olamıyordum rahattım😁Benim için en iyisi menopoza girmek🤣
Rabbim hepimize şifa versin🤲🏻

Evet haklisiniz ben ise girdim calistim ankarada cok iyi bir doktor bulup ameliyata girmistim.rezervim tabiki düştü ama ona ragmen oldu iste Rabbimin hikmeti dusunsene hic spermi olmayan bile baba oluyor bizim kistimiz ne ki 🙂
Merhaba siz doğal mı gebe kaldınız yoksa tüp bebek ile mi

2019 ekimden beri hamile kalmak için uğraşıyorum. Daha önceki konularımdan az çok bilenler vardır linkleri ekleyeceğim, endometriozis belasi ile uğraşıyorum. Şubat 2021 de tanisal laparoskopi histeroskopi operasyonu geçirdim endo odaklari varmış ve temizlenmiş dosyamda endo evresi 2. Olarak geçiyor (Enzian P2)
Ayni zamanda adenemyozis illeti ile de uğraşıyorum.
Almanyada yaşıyorum bütün tedavilerimi burda gördüm ve görüyorum.

Doktorum ile geçen haftalarda konuştuk dinlenmemi ara vermemezi söyledi ki ara vermek zorundayiz maddi manevi çok zarar gördük tedaviler ilaçlar hayal kırıklıkları vs..
İmkansız olmadığını, benim durumumda en iyi tedavinin çocuk doğurmak olduğunu söyledi. Bir diğer tedavi yöntemi de cocuk düşünmeyen kadinlar ilaç kullanılarak geçici menepoza sokuluyor haliyle regl kanaması olmayınca endo odaklari oluşmuyormuş, biz çocuk istedigimiz için zor olan yolu seçtik haliyle.
Belirteyim benim yumurtaliklarimda kist yok rahimde miyom yok sadece sol tüpüm kapalı.

●1. Aşılama Nisan 2021 negatif.
●2. Aşılama Mayis 2021 negatif.
●1. Tüp bebek 2021 Temmuz tek yumurtadan 2. Gün Embriyosu sonuç negatif.
●2. Tüp bebek 2021 kasım çift embriyo 3. Gün sonuç negatif.
●3. Tüp bebek 2022 Haziran çift embriyo 5. Gün negatif..

(Hiç ama hiç gebelik yaşamadım düşük kürtaj hikayem yok)

Geçtigimiz haziran ayında 3. Tedavimde negatif oldu haliyle ruhsal bi çöküntü yaşadım halen yaşıyorum toparlanamıyorum çok yorgunum...

Bu illet ile savaşan hanimlar gelin burda toplanalım, sorunlarımızı tedavilerimizi paylaşalım birbirimize yol arkadaşı olalım bizi bizden iyi anlayan olmaz yaşamayan bilmez maalesef..

Linke tıklayarak diğer konumu okuyabilirsiniz👇🏽
Thread 'Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨' Gebeliğe Hazırlık - Laparoskopi ve Histeroskopi Hikayem🏨

Bilmeyenler için;
Nedir bu Adenemyozis? Link birakiyorum👇🏽

Nedir bu Endometriozis? Link bırakıyorum👇🏽
[ unfurl="true"]https://www.endometriozis.org/cikolata-kisti-nedir/[/URL]
Doğal tedaviler denediniz mi? Örneğin sülğk tedavisi... Hamile kalmak için çok etkili bir yöntem. Maliyeti de dazla olmadığı için denemenizi öneririm.

Yıllardır süren endometriozis ve adenomyozis hastalığım nedeniyle gebe kalamıyordum. 4 kez tüp bebek denememiz başarısızlıkla sonuçlandı. Gitmediğim hekim kalmadı. Sizin çocuğunuz olur yaşınız genç dediler. Ancak bir sebep göstermediler. Sürekli denemeniz lazım dediler. Ancak takdir edersiniz ki bu işin psikolojik boyutu da önemli. Günler geçtikçe psikolojik olarak da çöküntüye uğruyordum. İnternette gezerken Ercan Hocayı buldum. Muayeneye gittik görüştük. Kendisinin endometriozis üzerine sayısız çalışması var. Olaya tamamen bilimsel yaklaştı. Önce hastalığını kontrol altına almamız gerekli, yoksa ne kadar denersek deneyelim sağlıklı gebelik elde edemeyiz, kucağımıza bebek alamayız dedi hocam. Bazı ilaç tedavi protokollerin ardından transferimiz yapıldı. Ve Allaha şükür pozitifi gördük. Bugün çok şükür bebeğimiz kucağımızda. Ercan Baştu hocamı Allah hep iyilerle karşılaştırsın. Ne kadar teşekkür etsek az kalır.

Yıllardır süren endometriozis ve adenomyozis hastalığım nedeniyle gebe kalamıyordum. 4 kez tüp bebek denememiz başarısızlıkla sonuçlandı. Gitmediğim hekim kalmadı. Sizin çocuğunuz olur yaşınız genç dediler. Ancak bir sebep göstermediler. Sürekli denemeniz lazım dediler. Ancak takdir edersiniz ki bu işin psikolojik boyutu da önemli. Günler geçtikçe psikolojik olarak da çöküntüye uğruyordum. İnternette gezerken Ercan Hocayı buldum. Muayeneye gittik görüştük. Kendisinin endometriozis üzerine sayısız çalışması var. Olaya tamamen bilimsel yaklaştı. Önce hastalığını kontrol altına almamız gerekli, yoksa ne kadar denersek deneyelim sağlıklı gebelik elde edemeyiz, kucağımıza bebek alamayız dedi hocam. Bazı ilaç tedavi protokollerin ardından transferimiz yapıldı. Ve Allaha şükür pozitifi gördük. Bugün çok şükür bebeğimiz kucağımızda. Ercan Baştu hocamı Allah hep iyilerle karşılaştırsın. Ne kadar teşekkür etsek az kalır.
Gecmis olsun oncelikle.tuplerinizde sikinti var miydi ve ne gibi protokoller uyguladi

Merhaba kızlar, bugun doktorum Visanne hapi yazdi 3×28 3 ay kullancam ilk defa. Bunu kullanan hanimlar yan etkileri varmi neler yasadiniz bu süreçte?
Bi kac ay esimle cocuk arzusunu rafa kaldirdik bu surecte doktoruma hap kullanmak istiyorum dedim bunu yazdi önerdi.
Yarari zararı nelerdir bilgisi olan ?

Evleneli 1.5 yıl oldu ama nerdeyse 1 yılı ilaçla geçti visanne kullandım mecbur korundum yani hastalığım ilerlediği için ilacı bırakalı bu 4. Ayim ve bu yüzden çok endiselenmemem gerektiğini söylüyorlar şu an yaşımın genç olduğunu en iyi yolun doğal denemek olduğunu ama benim yine 5 cm kistim var ilaçsız çok uzun süre duramıyorum normalde ilaç başlamam gerek çocuk olsun diye başlamıyorum tamamen derin endometriozis hastasıyım bir de başka yerlerde de çıkıyor bağırsak mesane falan, ameliyat eden doktor özelde oldum iyi de bir doktor ama o da 3 ay içinde hamilelik olur demişti yine olmadı kafama takmaya çalışıyorum ama takıyorum ne yalan söyleyeyim bazen hiç olmayacak gibi geliyo umudumu kesiyorum bazen çok olacak gibi geliyo bu ay kesin hamileyim diyorum kendi kendime belirti uydurup ama olmuyor, dediğin gibi kendim çektirmek için aradım bir merkezi doktor yönlendirmesi olursa 1300 olmazsa 2bin dedi mecbur özele gidip doktor yönlendirmesi isteyeceğim aynı paraya gelir ama en azından bir doktor fikri daha almış olurum
Merhaba visanne kullanirken herhangi bir yan etki yaşadınız mi ? Banada bugun yazdi doktorum daha önce kullanmadim

Merhaba kızlar, bugun doktorum Visanne hapi yazdi 3×28 3 ay kullancam ilk defa. Bunu kullanan hanimlar yan etkileri varmi neler yasadiniz bu süreçte?
Bi kac ay esimle cocuk arzusunu rafa kaldirdik bu surecte doktoruma hap kullanmak istiyorum dedim bunu yazdi önerdi.
Visanne yi 1 ay kullanabildim ama yan etkisi herkeste farklidir.

Kistimin boyutu 1 ayda 4 cm.den 3 cme dusmustu yan etki bende panik atak yapti

Belki sende yan etki yapmayacak bile sen doktorun ne verdiyse kullan visanne bu tedavi icin en iyi ilaclardan
Eczaci visanne yerine baska bir ilac verdi içerik ayni ismi 'Endovelle
Adetimin baslamasini bekliyorum oyle kullanıcam umarim agir yan etkiler yasamam

Eczaci visanne yerine baska bir ilac verdi içerik ayni ismi 'Endovelle
Adetimin baslamasini bekliyorum oyle kullanıcam umarim agir yan etkiler yasamam
Umarim yasamazsin .2012 yilinda yasmin kullanmistim visanneden once 1 ay sadece .oda hemen kucultmustu kistimi:) yan etkileri dusunme olumlu tarafina odaklan

Gecmis olsun oncelikle.tuplerinizde sikinti var miydi ve ne gibi protokoller uyguladi
Tüplerimde yapışıklık olmuştu hsg ile açıldı. Ancak çözüm olmadı. Transfer öncesinde 6 ay lucrin ile baskılama oldu. Transfer sonrasında günde 12-13 tane ilaç kullandım. Ancak her hastanın durumu farklı olduğu için isimlerini yazıp da şaşırtmak istemem. Benim rahim içimde yapışıklıklar had safhadaydı.

Endometriozis var ise kesinlikle Ercan Hoca ya gitmelisiniz. Ercan Hoca bu alanda bence Türkiye'de tek. Biz başladığımızda Fulya Acıbadem hastanesinde idi. Sonra kendi kliniğini açtı. Nesta Clinic ismi. Fulya Acıbadem hastanesinin karşısında. İşlemlerini yine orada yapıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X