Endometriosis (Çikolata kisti)

Merhaba arkadaslar ben araniz yeni katiliyorum oncelikle rabbim herkeze acil sifalar versin benim uzun yillardir adetimin son gunlerinde koyu siyah kati kati bir kan geliyor yaklasik 2 gun suruyo kendimi cok talihsiz goruyorum cunki ben bu durumu hafife almistim ve doktora basvurmdim ancak esimle bebek istiyoruz ama olmuyo malesef bende arastirdim cikulata kisti olabilecegine kanaat getirdim jinekologdan randevu aldim benimki cok gecikti belkide hic bebegim olmiycak korkuyorum kendimi en kotusune hazirladim allah herseyin hayirlisini versin hakkimizda hayirli olani diliyorum

Cevabın için teşekkür ederim gerçekten çok yorucu ve yıpratıcı bir süreç bende ilaçlı rahim filmi çektireceğim ve önümüzdeki ay ilaç ve çatlatma iğnesine başlayacağız umarım bu aşamada sonuç alırız da daha fazla yıpranmayız. Ben de bu arada soğan kürü ne devam ediyorum elimizden gelen herşeyi yapıcaz artık Allah tüm isteyenlere en yakın zamanda nasip etsin. Seinin bebeğinide sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Öncelikle hemen karamsar olma bi muayeneni ol sonuçlarına bakılsın belki başka birşeydir. belki daha basit bir tedavisi vardır.

amin canım Allah razı olsun. bu arada tedaviye başlayınca soğan kürünü yapma, söktürücü özelliği olduğundan tehlikeli olabiliyor. ama o zamana kadar yap, için temizlensin. İnşallah en kısa zamanda güzel haberler verirsin :)

evet çok haklısın teşekkür ederim. umarım dediğin gibi biran evvel hayırlı sonuçlar alırız tüm bu dertten muzdarip olanlarla birlikte inşallah.

arkadaşlar ben 6 yıllık evliyim iki aşılama iki tüp bebek tedavisi gördüm, onca ilaç, tedavi, stres sonucunda bende çikolata kisti oluştu.Doktor ameliyat dedi ama ben yaptırmak istemedim.Bitkisel yolla şansımı denemek istedim.Çünkü ameliyat çözüm değil, kistler tekrarlıyor.Hemde yumurta rezervimin düşeceğinden korktum.Sağda ve solda 2 tana 4cm bir de 1 cm üç kistim vardı.İnternetten Uğur Akyolun ismini duydum araştırdım.Her ne kadar çok inanamazsamda şansımı denemek istedim.Facede Çikolata Kisti Çözüm Grubuna üye oldum ve uğur beyin macununu kullanmaya başladım.Belki inanmayacaksınız ama 1 aylık kullanımım sonucunda kistlerimden küçük olan kayboldu.Diğerleri de 26 ve 28 mmye düştü.Ve herşeyden önemlisi şuan hamilaeyim.Kesinlikle macunu kullanmanızı tavsiye ederim.

bu macunu kullanıp kullanmamakta bende kararsızım benim 9 cm lik çikolata kistim vardı ameliyat oldum laporoskopi yöntemiyle bebek olması için düşünüyorum acaba işe yarar mı çok kararsızım hemen olsun istiyorum ameliyat olalı 2 ay oldu daha bişey yok haziran a kadar olmazsa tup bebeğe başvurucaz doktorum öyle söyledi çok zor bütün psikolojim alt üst oldu

benimde moralim bozuk soldaki kistim geri gelmiş gene bu gün doktra gittim tüp bebek öncesi kistime baktırcaktım büyümüşmü diye ama soldaki geri gelmiş bu halde tüp bebek yapmazlar dedi soğan suyuna devam edeyim bu ay bari yine bir ay içmedim çıktı gene...offff hemde 3.5 cm soldaki sağdaki 3 cm dedi yani sağdakinden büyük yeni çıkan..

offf yaa gerçekten çok üzüldüm aman devam et soğan suyuna, inşallah yakında o da geçer geçmiş olsun bende hsg çektireceğim umarım tıkanıklık yoktur sende tüpler mi tıkanıktı tüp bebek öncesi aşamalardan geçtin mi?

her aşamadan geçtim cnm geçmediğim test tahlil yok gibi evet tüp ebbek öncesi rahim filmi şart onudfa çektrdğim bir yılı dolduruyor ve ben bu ay gidemeyeceğim sanırım süresi dolarsa yeniden isterler diye korkuyorum sağ tüpüm kapalı çıkmıştı cnm..soğan suyuyla geçior ama adetle atıyorsun ama tüp bebk tedaviside adetin 2.vey 3.günü başlanıor nasıl olacak ozaman bu ay atılmadan gidemem ..doktr adetten bir gün önce randevü al gel yine bakayım dedi boşuna gitme yapmazlar dedii..nedir bu kistlerden çektğimiz yaa hiç peşimi bırakmıolar

anladım Allah yardımcımız olsun sen yinede kullan kistler tüp bebek için engel değil diye biliyorum randevunuda al gerekli ve doğru bilgiyi o verecektir ümidini kaybetme inşallah hayırlısı olur.

anladım Allah yardımcımız olsun sen yinede kullan kistler tüp bebek için engel değil diye biliyorum randevunuda al gerekli ve doğru bilgiyi o verecektir ümidini kaybetme inşallah hayırlısı olur.

değil ama tek tarafın temiz olması lazım en azından bir de tüp ebbekte kullanılan iğneler iyice kisti büyüttüğünden yapmazlarmış doktr bu gün öyle söyledi boşuna gitme bu ay dedi ama adetten bir gün önce gene bakacak bana gerçi adetle gidecekse nasıl gidecekki bir gün önceden onu anlmadım doğrusu

anladım arkadaşım inşallah soğan şifa olur napalım artık bu ay olmazsa öbür ayolur inşallah biz sabırsızlanıyoruz her ay son olsun istiyoruz ama alıştık beklemeyede. geç olsun güç olmasın inşallah. bugün bir tanıdığımında çikolata kisti olduğunu hatta iltihaplı kistmiş ve doktorunsizin çocuğunuz olmaz demesine rağmen soğan suyuyla kistinden kurtulmuş ve doktorun olmaz demesinden 2 ay sonra hamile kalmış inşallah sanada şifa olur ve hamile kalırsın.

Merhabalar! Öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben de 1,5 ay önce tesadüfen öğredim çikolata kistim olduğunu. 6x5cm boyutunda bir tane kistim var. Doktorum bana aslında ameliyat olmam gerektiğini; ama yaşım çok genç olduğu için bana kıyamadığını ve en kısa sürede bebek yapmamı söyledi. Bu arada 27 yaşımdayım ve 2,5 senedir evliyim. Ama biz henüz bebek istemiyoruz ve doktora bunu söyediğimde de yine de ameliyat etmek istemediğini söyledi. Ameliyat ne olursa olsun yumurtalık rezervlerimi azaltabilirmiş. O yüzden bana "Visanne" diye bir ilaç verdi. 1 aydır bu ilacı kullanıyorum ve reglim 2 gün gecikti. Bu ilacı kullananlar varsa küçülme olup olmadığı ve ne gibi yan etkilerle karşılaştığını anlatabilirler mi?

İnşallah haftaya muayeneye gideceğim ve ben de en kısa sürede sizlere ilaçla ilgili durumu anlatacağım. Bu arada bebek yapma işini biraz öne çektik. :) Doktor bu hastalığın tek kurtuluş yolunun hamilelik olduğunu söyledi. Doğumdan sonra kisti tekrarlayanlar oldu mu?

Herkese iyi akşamlar!..

geçmiş olsun arkadaşım diçay isimli arkadaşımız o ilaçtan kullandı onunla iletişime geç istersen yukarda yazıları vardır bende almak istedim hatta ama doktor bana yazmadı ondan...doktorunuz hamile kalmanızı önerior ama bakalım kalabilecknisiniz zaten sorun hamile kalmanıza engel doktorların bu lafınıda anlamıorum bazıları kalabilio ama bazılarıda kalamıo benim tek taraf temizdi ama kaç senedir kalamadım işte..sizde biraz doğal yolla deneyin baktın olmuyo tüp denersin kist daha da büyümeden yoksa yapılamıo tüp te..ameliyatı bende önermem..ama kistte baya büyükmüş sanırım 6 cm sizin ..gerçi doktor söyler size o vakit geldimi..çikolata kistleri çoğu zaman tekrar edior evet bünye yapıormuş ama bazı nadirende çıkmayabilior

benim soldaki kistim 3 ay önce falan soğan suyuyla gitmişti gene geldi ama hem de büyük bu sefer..bende basit kistleri yok etti soğan suyu ama sağdaki çikolata kistine etki etmedi aynı duruyo ama büyümedide

arkadaşlar çikolata kisti olupta ameliyat olmadan rapor alamıyorsanız AMH hormonunuza baktırın eger düşükse aşılama,ameliyat şartı aramadan hemen raporu veriyolar.bende bu raporu almak için cok ugraştım sonunda amh degerimin 0.64 oldugunu gösterince raporu verdiler.rezerv azlıgında aşılama ve ameliyat şartı aranmıyormus.

skyline arkadaşım murat sonmezer hangı hastanede amelıyat edıyor aama ben grıbım şimdiya şiddetli değil amelıyat edermıkı acaba bogazım agrıyo.memnunmuydun amelıaytından aggrın oldumu sonrasında.kaç gun yattın.?????????

bu iyi haber benden istemişti bir tüp ebbek merkezi onu amh testi ama orda yaptrmayacağımdan yaptrmadım testi ...gerçi yumurtalık rezervimin baya iyi olduğunu sölemişlerdi ama yinede yaptryaım onu sadace özleller yapıormuş eğer düşükse marmara eğitim araştrmaya tüp ebbek geldi orada rapor alabilirim belki..sen nerden aldın cnm raporu zeynep kamildenmi

Son düzenleme:

Merhaba.. Bende yaklaşık 5 aydir Visanne kullaniyorum beraberinde de ginera. 3 Aydan sonra dr.a gittigimde cok ufak kist kaldigIni soyledi. Bu ilaci kullanirken ztn regl olmuyorsun odaklari baskilamak icin. Ben hergun araliksz iciyorm. Ara verdigm yada atladgm anda regl basliyor Hemen..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…