Endometriosis (Çikolata kisti)

bu iyi haber benden istemişti bir tüp ebbek merkezi onu amh testi ama orda yaptrmayacağımdan yaptrmadım testi ...gerçi yumurtalık rezervimin baya iyi olduğunu sölemişlerdi ama yinede yaptryaım onu sadace özleller yapıormuş eğer düşükse marmara eğitim araştrmaya tüp ebbek geldi orada rapor alabilirim belki..sen nerden aldın cnm raporu zeynep kamildenmi

ben samsun 19mayıs unverste hastanesinden aldım raporumu zaten orda aşılamada yaptırmıstım ikinci aşılamayı istemiyorum direk tüp bebege gecelim dediğimde 2 aşılama şart,tüplerin acık ve kistlerinide almalıyız demişlerdi ben ne ameliyat nede aşılama istiyordum. zaten bi kez ameliyat olmustum o zaman evli degildim o ameliyatı bile kabul etmemişlerdi.baya ugrastım sonunda bi doktor eger rezervin az olursa direk tüpe geceriz deyince bende amh testimi gösterdim o zaman hemen ogun raporumu cıkardılar zaten kaydımda orda oldugu için 2 gunde raporumu aldım.amh testini sadece özeller yapıyor dogru. istanbul göztepe medikalpark hastanesinde 65 tlye yaptırabilirsin ssk ile anlaşmalsı var.şimdi subatın ilk haftası tüp bebege başlıyorum insallah.medikalparkda rapor geciyo2500 e tüp 900 tl de ilaclar tutuyor.doktorum sedat kadanalı.insallah sende en kısa zamanda raporunu alırsın..

ben samsun 19mayıs unverste hastanesinden aldım raporumu zaten orda aşılamada yaptırmıstım ikinci aşılamayı istemiyorum direk tüp bebege gecelim dediğimde 2 aşılama şart,tüplerin acık ve kistlerinide almalıyız demişlerdi ben ne ameliyat nede aşılama istiyordum. zaten bi kez ameliyat olmustum o zaman evli degildim o ameliyatı bile kabul etmemişlerdi.baya ugrastım sonunda bi doktor eger rezervin az olursa direk tüpe geceriz deyince bende amh testimi gösterdim o zaman hemen ogun raporumu cıkardılar zaten kaydımda orda oldugu için 2 gunde raporumu aldım.amh testini sadece özeller yapıyor dogru. istanbul göztepe medikalpark hastanesinde 65 tlye yaptırabilirsin ssk ile anlaşmalsı var.şimdi subatın ilk haftası tüp bebege başlıyorum insallah.medikalparkda rapor geciyo2500 e tüp 900 tl de ilaclar tutuyor.doktorum sedat kadanalı.insallah sende en kısa zamanda raporunu alırsın..

canım tüp bebekte bebişine kavuşursun inşallahh.bir sorum olcaktı amh sonucuyla rapor alınma konusu dikkatimi çekti.benim de amh değerim düşük.rapor alırken evlilik süresi etken oluyordu 3 yıl şartı aranıyordu.engel olur mu acaba rapor almada evlilik süresi bir bilgin var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşekkürler

Son düzenleme:
canım tüp bebekte bebişine kavuşursun inşallahh.bir sorum olcaktı amh sonucuyla rapor alınma konusu dikkatimi çekti.benim de amh değerim düşük.rapor alırken evlilik süresi etken oluyordu 3 yıl şartı aranıyordu.engel olur mu acaba rapor almada evlilik süresi bir bilgin var mı yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşekkürler

bana sormamışsın ama bildiğim kadarıyla, endometriozis tespiti varsa bu şart aranmıyor...

Merhaba kızlarr...
Benim 2 gündür regliyim ve kanım siyah geliyor.
Aklıma şu geldi acaba çikolata kistlerim kayboluyorsa orda birikmiş siyah kan mı geliyor?
Hiç böyle olanınız oldu mu?

Merhaba kızlarr...
Benim 2 gündür regliyim ve kanım siyah geliyor.
Aklıma şu geldi acaba çikolata kistlerim kayboluyorsa orda birikmiş siyah kan mı geliyor?
Hiç böyle olanınız oldu mu?

bu ay soğan kürü veya başka bişey yaptın mı canım? ya da fazla sıcakta kaldıysan mesela sırtını peteğe yasladıysan :) gerçi iyidir iyidir gelsin bol bol temizlensin için.

bu ay soğan kürü veya başka bişey yaptın mı canım? ya da fazla sıcakta kaldıysan mesela sırtını peteğe yasladıysan :) gerçi iyidir iyidir gelsin bol bol temizlensin için.

Yok canım yapmadım. Fakat baskılamak için 5-6 aydır yasmin kullanıyorum.
Sıcak birşeye de yaslamadım sırtımı :)
İyiyse sorun yok madem. Korktum bir andada. :KK15:

Yok canım yapmadım. Fakat baskılamak için 5-6 aydır yasmin kullanıyorum.
Sıcak birşeye de yaslamadım sırtımı :)
İyiyse sorun yok madem. Korktum bir andada. :KK15:

yani benim bunları yaptığım zamanlarda oldu canım ama istersen dr.a yine de sor... yasmin 2 ay kullandım ben onun etkisini adet olarak yani pek hatırlamıyorum...

yani benim bunları yaptığım zamanlarda oldu canım ama istersen dr.a yine de sor... yasmin 2 ay kullandım ben onun etkisini adet olarak yani pek hatırlamıyorum...

Olmassa sorarım canım yada kontrol ettiririm ama belkide dediğin gibi temizleniyor. Benim de aklıma o geldi.
Ufalıyor olabilir. Çünkü en son gittiğimde az da olsa küçülmüştü.
Yardımın için teşekkür ederim canım. :)

kızlar iyi geceler bendede çikolata kisti var sol tarafta 2 tane 1.5 cm lik sağ taraf temiz soğan kürü kullansam faydası olurmu acaba şimdiden sağolun iyi geceler

sağol cnm allah hayırlısıyla nasip etsin sana o zaman sana bu ay..inşlah olur ilk seferde..baya bilgilendirdi yazdıkların..amh testinde düşük çıkmasa yine vermezler raporu ama bir araştryaım bakalım burda da baya hastane var medicinede ne kadar sorayım..medikal parkta göztepede tüp yapılıormuki cnm bilmiordum..aslında orasıda iyi ama ben taksimdeki istanbul tüp ebbek merkezini düşünüordum orda da rapor geçior ama ne kadar olur raporlu bilmem..benim tek tüpümde kapalı zaten..bir de marmara eğitim araştrma hastanesine tüp bebek geldi orda da rapor çıkarabilirim evime de çok yakın eğer amh testi düşük çıkarsa uğraştrmazlar..ama bu ay solda da kist çıktı onu geçirmden tüp olmuyormuş zaten şansa bak ya bu ayda bu engel oldu bir hayır var herlde diorum artık bu işte..inş bu adetle atarım kisti soğan suyuna devam edeiorum..eğer geçmezse bu ay rapor işine bakabilirm tahililerin süresi de 8 ay oldu belki yeniden yaptırırım inş hsg istemzler bir yıl doldu bu ay

tam em,n değilim cnm ama herhalde yumurtalık rezervin düşükse ilk önce aşıladan başlayabilirsin 3 aşılama sonra tüp 3 yılda aranır sanırım ama bir zeynep kamil yada rapor çıkaran bir hastaneyi ara sor cnm istersen kesin olur belkide direk tüp yaparlar..bir arkadaştan hatırlıorum yumurtalık rezervi düşüktü zeynep kamilde aşılamadan başlamıştı 3 yılda aranıo sanırım erkekte sperm azsa aranmıo galiba direk tüp

kızlar iyi geceler bendede çikolata kisti var sol tarafta 2 tane 1.5 cm lik sağ taraf temiz soğan kürü kullansam faydası olurmu acaba şimdiden sağolun iyi geceler

benim 4 ay önce soldaki kistimi soğan suyu giderdi 1.5 cm di ama bu ay gene çıktı 3.5 cm yine başladım içmeye ..ama sağdaki çikolata kistime etki etmedi aynı duruyor

ben bu forumdan duydum soğan suyunu ve detayını araştırıp 1 ay denedim ve sonucu beni öyle mutlu etti ki mutlaka bunu herkese duyurmalıyım diyerek üye oldum foruma. ben sadece 1 ay kullandım ve 44*55 ken 41*30 a düştü 2 aydır devam ediyorum. faydası olduğunu düşünüyor ve görüyorum ama istikrar şart aksatmayın lütfen inşallah şifa olur kistte küçükmüş zaten mutlaka dene.

ben bu forumdan duydum soğan suyunu ve detayını araştırıp 1 ay denedim ve sonucu beni öyle mutlu etti ki mutlaka bunu herkese duyurmalıyım diyerek üye oldum foruma. ben sadece 1 ay kullandım ve 44*55 ken 41*30 a düştü 2 aydır devam ediyorum. faydası olduğunu düşünüyor ve görüyorum ama istikrar şart aksatmayın lütfen inşallah şifa olur kistte küçükmüş zaten mutlaka dene.

evet kesinlikle etki edior bu gün tümör markırı testimi yendien yaptrmıştım sonucunu aldım ve ikinci kez yine düşük normal çıktı değerlerim bence soğan suyunun da etkisi var..doktora ilk neden yüksek çıkmıştıki acab dedim adetlimydin dedi evet dedim adetliykende bakılınca yüksek çıkarmış zaten araştrmalarım sonucunda internetten bunu da öğrenmiştim doğruymuş demek boşuna bu test yüznden kanserden şüphe etmişlerdi beni korkutular bir daha tekrar etsenize şu testi aemliyat demeden ..yada rapor alamazsınız ameliyat olmadan deyin ki millet ne olduğunu bilsin..

Son düzenleme:
Bende de çikolata kisti var ve yaklaşık 4 senedir yasmin kullanıyorum..
3 ay önce bırakmıştım ama ağrılarım feci arttı doktorum da bırakmakla hata yapmışsın dedi
Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu?

Merhabalar! Öncelikle herkese geçmiş olsun. Ben de 1,5 ay önce tesadüfen öğredim çikolata kistim olduğunu. 6x5cm boyutunda bir tane kistim var. Doktorum bana aslında ameliyat olmam gerektiğini; ama yaşım çok genç olduğu için bana kıyamadığını ve en kısa sürede bebek yapmamı söyledi. Bu arada 27 yaşımdayım ve 2,5 senedir evliyim. Ama biz henüz bebek istemiyoruz ve doktora bunu söyediğimde de yine de ameliyat etmek istemediğini söyledi. Ameliyat ne olursa olsun yumurtalık rezervlerimi azaltabilirmiş. O yüzden bana "Visanne" diye bir ilaç verdi. 1 aydır bu ilacı kullanıyorum ve reglim 2 gün gecikti. Bu ilacı kullananlar varsa küçülme olup olmadığı ve ne gibi yan etkilerle karşılaştığını anlatabilirler mi?

İnşallah haftaya muayeneye gideceğim ve ben de en kısa sürede sizlere ilaçla ilgili durumu anlatacağım. Bu arada bebek yapma işini biraz öne çektik. :) Doktor bu hastalığın tek kurtuluş yolunun hamilelik olduğunu söyledi. Doğumdan sonra kisti tekrarlayanlar oldu mu?

Herkese iyi akşamlar!..

ben visanneyi 3 ay kullandım kistlerim 2 cm kadar küçükdüler. en yüksek olduğu zaman 5 cm idi. ama bu ay yeniden gittiğimde gördüm ki 3 cm olmuş. yani ilacın doğum kontrol hapından farkı yok. doğal yollardan hamile kalabilirsin ama zor olur tup bebek yapalım dedi dr. asılama 4. evre endo da ise yaramıyor zaten. dr da soyluyor zaman ve para kaybı. ozelde yapacağım icin direk tup bebege geçeceğim

X