Endometriosis (Çikolata kisti)

sanirim bu sogan suyu cikolata kistine pek bir etki etmiyor denemedim ama okudugum kadariyla oyle

daha önceki yazılarımda da yazdım benim çikolata kistim var ve 44*55 di 15 gün kullandım 41*30 düştü sonrasında iki ay daha soğan suyu kullandım ve dün doktora gittim son ultrason sonucum 30*35 olmuş yani istikrarlı bi şekilde küçülüyo ama hala bi gebelik sağlayamadık. dün doktor klomen verdi onunda kisti büyütücü etkisi varmış açıkçası büyüyecek diye korkuyorum artık hayırlısı napalım bekleyip göreceğiz ama soğanı tavsiye ederim şiddetle.

Merhaba Arkadaşlar,aranıza yeni katıldım.Herkese geçmiş olsun.Bende bu hastalıkla ilgili serüvenimi paylaşayım dedim.Benim ilk çikolata kistim.7 yıl önce sol yumurtalığımda çıktı.O zaman bana bir doktor ameliyat dedi.Başka bir Profesör doktorda tavsiye etmiyorum dedi.Doğum kontrol hapı verdi.Kist ilaçla 6 ayda kayboldu.Sonra yılda bir yada iki yılda bir tekrardan kistler oluştu.Hep aynı ilacı kullanıyordum,kayboluyordu.Son kistim 2012 haziranda 7,5cm çapındaydı.Primolut(progestron hapı) ile 3 cm e indi.Sonra yine doğum kontrol hapına başladım.Fakat bu diğerlerine benzemiyordu.Kist küçülmesine rağmen solda da sağda da ağrılarım oluyordu.Ve bir sürede ishal gibi olmuştum.Tekrar doktora gittim.Ultrasonda solid göründü.Ca 125 te haziranda beri 50-125 aralığında değişiyordu.Birde özelde MR çektireyim dedim.Çektirmez olaydım.Bilmem ne tümörü olabilir yazıyordu.Bunun üzerine 10 ocakta ameliyat oldum.Ameliyata laparaskopiyle başlanmış,ama bakmışlarki yapışıklıklar var.Açığa geçmişler. Bağırsaklar yapışmış.Yumurtalıklar,tüpler hep yapışmış.Yapışıklıkları açmışlar,sol yumurtalığın önemli bir kısmını ve tüpü almak zorunda kalmışlar.Ben sadece sol yumurtalıkta var sanıyordum.Batında varmış.Ameliyat notunda sağ yumurtalıkta rüptüre izlendi yazıyor.Orayı temizlediler mi bilmiyorum artık.2 hafta sonra kontrole gideceğim.Bakalım ilaç yazacak mı?Ameliyattan sonra ilaç kullanan arkadaşlar var mı?Varsa ne ilacı?Yazarsanız çok sevinirim.Sağlıcakla kalın.

canım çok geçmiş olsun ameliyat oldum rahatladım diye düşünme bu illet tekrar ediyor onun için soğan suyuna başla ve düzenli bi biçimde iç

geçmiş olsun cnm...peki ne olacak bu halimiz sürekli çıkacaksa bu illet ben korkmaya başladım soldaki kistime baktırcağım adetle gitmişmi diye soğan gerçekten iyi gelior ama devamlımı içceğiz bunu

canım çok geçmiş olsun ameliyat oldum rahatladım diye düşünme bu illet tekrar ediyor onun için soğan suyuna başla ve düzenli bi biçimde iç

Canım,teşekkür ederim.Siz ameliyat oldunuz mu?Bana da bu sefer sağ yumurtalıktan tekrar edecek gibi geliyor.Soğan suyunu çok kişiden duydum.Sizde işe yaradı mı?Mideye dokunmuyor mu?

geçmiş olsun cnm...peki ne olacak bu halimiz sürekli çıkacaksa bu illet ben korkmaya başladım soldaki kistime baktırcağım adetle gitmişmi diye soğan gerçekten iyi gelior ama devamlımı içceğiz bunu

Teşekkürler canım,menepoza kadar mücadele edeceğiz bu illetle. Kontrole gidene kadar bir şey kullanmayacağım ben.Muhtemelen doğum kontrol hapı yazacak doktor.Bir süre onunla idare ederim.Sonra soğan suyu denerim belki. Birde stresten,üzüntüden uzak durmak gerekiyor.6 yıldır kendime dikkat ediyorum.Ne zaman strese girsem bu kistler çıkıyor.

Evet canım haklısın.
Bak mesela ben kişisel gelişim reiki kursuna gidiyorum. Enerjiyle ağrıları durdurup duygusal dengeyi sağlıyor.
Hocam da dediki hastalıkların başı stres ve sıkıntı.
Sen bilinçaltındaki sorunları halletmedikçe bu tekrarlıyacaktır dedi.
O nedenle reikinin faydasını görüceksin dedi.
Kistlerin sebeplerindede çok fazla sorumluluk yüklenmek, kadın kimliğinin daha arka planda kalması gibi sebepler de var.

gerçekten doğru olabilir söyledikleriniz çünkü çikolata kistinin kesin bir sebebi de yok zaten. ayrıca son yazdığınız cümleyi şaşkınlıkla okudum çünkü tamamen beni tarif ediyor ben 3 senedir tam da bu şekildeyim iş hayatımdan dolayı ama şu an bi kurtuluş yolumda yok gibi o yüzden nasıl bu duygulardan ve stresten uzaklaşırım onu bilemiyorum açıkçası.

Hocam demişti bunları da...
Ben kistim olduğunu söyledim ve bana reikinin faydasını görüceksin dedi.
İyiye gidicek dedi.
Ve bende inanıyorum.
Çünkü reiki enerjisi verirken yumurtalıklarıma ellerim uyuşuyor. Bir enerji akışı olduğunu farkediyorum.
Bende çok stresli bir dönemimde sorumluluk çok yüklendiğim bir anda kistlerim çıkmıştı.
Siz de kişisel gelişim alanına yönelseniz faydası olabilir diye düşünüyorum.
1 günde reiki 1 i öğretiyorlar zaten.olumlu düşünme şekillerini ve stresi nasıl alt ediceğinizi anlatırlar.

Canım umarım faydasını görürsün.Bizde yapmaya başlarız.Kursa gitmeden kitaplardan öğrenebilirmiyiz reiki'yi.

Canım umarım faydasını görürsün.Bizde yapmaya başlarız.Kursa gitmeden kitaplardan öğrenebilirmiyiz reiki'yi.

Canım fayda görenler çok olmuş.
Amerikada hastanelerde uygulanan bir yöntem.
Türkiyedede doktorların tarafından tavsiye ediliyor.
Bir reiki master a gidip reikiye uyumlanman gerek.
Hocan sana nasıl uygulaman gerekiceğini ve detayları hakkındada bilgi verir.
Sen biraz araştır istersen internetten. Kafana yatarsa düşünürsün.

Merhaba arkadaşlar, 3.5 cm çikolata kistiyle hamile kalmaya çalışıyorum bende. Hazırana kadar sürem var, haziranda ilk aşılamamı deniycem. Pozitif düşünmeye çalışıyorum, ama reglim gecikince içime dolan umut ve kuşkuyla yaşamak, sonra da o hayal kırıklıgıyla bas etmek en zoru. Onun dışında pozitifim :)

Bu ay reglim 6 gün gecikince hamilecilik oynamaya başladım yine :)) alışveriş merkezlerine gidip x-ray den geçmemeler falan :)) bugun yine kırmızı kart.. gülüyorum artık kendime :)))

Tüplerim açıkMIŞ, sizce aşılama zaman kaybı mı?

aynı durumdayız benimde 3.5 cm kistim var aynı şeyleri bende yaşadım bu ay 2 gün gecikti adetim hiç gecikmezdi deyip hamile sandım kendimi meğersem rahim filminden kaynaklanmış. yine aynı hüsranı yaşadım tabi. benimde tüplerim açıkmış çok şükür ki. beni klomene başlattı doktorum bi kaç kez deneyeceğiz sen klomen yumurta takibi yaptırmadın mı direkt aşılama mı yapılacak?
aşılama hknda pek bilgim yok ama umarım bir an evvel sende, bende, bütün bu dertten muzdarip olanlarda bir an evvel iyileşip hamile kalabiliriz.

merhaba arkadaşlar bende sziler gibi çikolata kisti ile savaşmaya çalışan biriyim kasım 2012 de laporoskopi yöntemiyle 9 cm kistimden ameliyat oldum çok zor geçti ameliyattan önce lucrin iğne olmuştum menepoza sokan iğneden şimdide adet olamıyorum doktorum hemen bebek yapmamı söylüyor bende istiyorum ama nasıl olcak şimdide düzene girsin diye tarlusal verdi geldikten sonrada cyclo-progynova ya başlıycam bebeğim olmazsa diye çok korkuyorum benim durumumda olanlar var mı acaba

Ben bu ay ilaçsız yumurta takibindeydim, tabi kırmızıları gorunce husran oldu. Yalnız cok onemlı bısey ogrendım, 20. gun cıvarı yumurtluyormusum, tabi her ay aynı mıdır bilmiyorum yumurtlama gunu, ama doktorum 15.gunden ıtıbaren ılıskıyı sıklastırın dedı bundan sonra. Ben son gorusmemızde sordum doktora ilaclı takip yapmayacak mıyız diye. Kıstı buyutebılır gerek yok dedi. Yumurtamda catladıgı için ilaca gerek gormemıs olabılır. Klomen yumurta gelıstırıcı galiba?? Bizi boyle saldı çayıra hazirana kadar :)

yalnız benim de artı olarak eşimde sorun var, sperm sayısı 12 mılyon. tüplerimizin açık olmasına şükrediyorum artık. Sana hiç laparoskopi diyen doktor olmus muydu? Bi de ben bu ay ovaluasyon testi denemeyi düşünüyorum.

evet ilk öğrendiğimde kistim 44*55 mm idi ve doktor laparoskopi dedi başka yolu yok bunun tedavisi de yok dedi sonra ben soğan suyu kürüne başladım ve küçüldü kistim doktorda tamam o zaman ameliyatı bekletelim biraz küçülüyosa 3 ay sonra gel dedi ben o arada başka bi doktora gittim o da sana dedikleri gibi yaza kadar deneyin olabilir vs. dedi sonra o da küçülmeyi görünce madem o zaman klomenle başlayalım sonra aşılama olmazsa tüpbebek dedi ameliyat düşünmüyrm deyince bende bu doktorla devam ediyorum işte.
bir de ben kistimi öğrenmeden önce 3 ay ovulasyon testini kullandım o günlerde ilişki de oldu ama malesef yine de olmadı ama yine de dene en azından o günleri tespit ediyosun. istersen kullanabilirsin.

iyi ki sen de ameliyat olmamıssın. valla ben tüpü de amelıyatsız denicem (inş. gerek kalmaz gerçi). Şu an tek ekstra yaptığım şey eşime keçiboynuzu kürü. Soğan kürünü de denemek istiyorum, ama gebelik olursa diye korkuyorum. Zararı olmaz mı? Sen bu kürü yaparken gebelik riskini nasıl çözdün?

İnşallahhh bir an önce bebişlerimiz oluurrr.. Amiinnn :)

yani evet eğer tüp olmak zorunda kalınırsa bende ameliyatsız düşünüyorum yumurta rezervlerini düşürüyomuş ameliyat. keçiboynuzu kürünü kullanmanız çok iyi faydalı olacağını düşünüyorum. açıkçası ben ibrahim saraçoğluna çok güveniyorum keçiboynuzu da soğan kürünü de onun sitesinde gördüm. hamilelik durumunda ise şöyle yazıyo hamile olduğunuzu öğrendiğinizde küre devam etmeyin. yani zaten adetten önce kullanıldığı için gecikme olduğunda zaten bırakmış olacaksın. tamam söktürücü etkisi var ama eğer düşük vb. bişeye sebep olsa zaten bunuda belirtirdi. ama hamilelik sürecinde kullanmayın diyor sadece. ondan dolayı ben devam ediyorum faydasını da gördüm çok şükür.hatta küçülme olduğunda bunu insanlarla paylaşmalıyım diyerek foruma üye oldum. :)
inş. bir an evvel bebişlerimiz olur tabi ki de:)

benim de sağda 4cmlik öçikolata kistim var ama soğan suyuyla küçüldü şu an 3 cm civarı ben çok faydasını gördüm adetimi de söktrdü ayrıca ağrılarıma da iyi geldi midende rahatsızlık yoksa bir zararı olacağını sanmam faydalı bence..ama doğru uygula kürü..şimdi solda yeni çıkan basit kistim uğarşıomrum yine tüp bebeğe geçemedim soldaki kist yüznden

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…